DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 44 z 46
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
 #1155728  autor: DEVI_UI
 10 sie 2023, 09:27
Do wymuszenia pasm konieczny jest root (najlepiej flash Magisk-a przez recovey) i aplikacja Network Signal Guru (z tego co się nie mylę).
CustomRom-a raczej wgrywać nie trzeba dla samego roota. Chociaż też pewności nie mam. Dawno się z tym nie bawiłem.
 #1155731  autor: koszalineo941268
 10 sie 2023, 10:53
horas pisze:
10 sie 2023, 07:20
DEVI_UI pisze:
01 lut 2022, 16:16
jak do monitorowania sieci to w sumie cokolwiek wystarczy, byle dobry modem i procesor był :) w niskim budżecie to króluję Xiaomi, jakbyś chciał kupować telefon tej firmy to polecam w pierwszej kolejności wgrać recovery + customRom może xiaomi.eu, bo MIUI... noo działa tragicznie, zwłaszcza na tańszych modelach. Ale jak mówię jest na to rozwiązanie. Xiaomi wypuszcza za dużo modeli przy tym nie skupiając się na sofcie, a to sprawa kluczowa. Widziałem też, że Galaxy M22 wypada nieźle.
Odkopię temat ;)
Mam na stanie Mi 10T Pro (model M2007J3SG), wersja MIUI 12.0.6.0 (QJDEUVF).
Korzystam z NetMonstera i jestem zadowolony, ale do szczęścia brakuje mi wymuszanie pasm...
Robić roota i wgrać recovery + customRom? Czy da się inaczej wymusić pasma?
Sprawdź menu serwisowe *#*#3646633#*#* i wybranie pasm w opcji band mode.
 #1155771  autor: matteus
 10 sie 2023, 22:44
Panowie jaką opcje wybrać by działało tylko LTE i VoLTE? W opcji LTE only niestety nie można wykonać połączenia. Telefon oczywiście obsługuje VoLTE Samsung M21.

GSM/WCDMA preferred

GSM only

WCDMA only

GSM/WCDMA auto (PRL)

CDMA/EvDo auto (PRL)

CDMA only

EvDo only

CDMA/EvDo/GSM/WCDMA (PRL)

CDMA + LTE/EvDo (PRL)

GSM/WCDMA/LTE (PRL)

LTE/CDMA/EvDo/GSM/WCDMA (PRL)

LTE only

LTE/WCDMA

TDSCDMA only

TDSCDMA/WCDMA

LTE/TDSCDMA

TDSCDMA/GSM

LTE/TDSCDMA/GSM

TDSCDMA/GSM/WCDMA

LTE/TDSCDMA/WCDMA

LTE/TDSCDMA/GSM/WCDMA

TDSCDMA/CDMA/EvDo/GSM/WCDMA

LTE/TDSCDMA/CDMA/EvDo/GSM/WCDMA

NR only

NR/LTE

NR/LTE/CDMA/EvDo

NR/LTE/GSM/WCDMA

NR/LTE/CDMA/EvDo/GSM/WCDMA

NR/LTE/WCDMA

NR/LTE/TDSCDMA

NR/LTE/TDSCDMA/GSM

NR/LTE/TDSCDMA/WCDMA

NR/LTE/TDSCDMA/GSM/WCDMA

NR/LTE/TDSCDMA/CDMA/EvDo/GSM/W..
 #1156523  autor: user14
 26 sie 2023, 03:15
Mam takie pytanko dotyczące telefonu Realme 8 Pro. Czy ten telefon posiada funkcje Agregacji pasm? Według specyfikacji powinien mieć, a ja na wyświetlaczu widzę jedynie LTE, a nie LTE+. Na aplikacji NetMonitor widże połączenie tylko z jednym pasmem BTSa. Wygląda to tak: https://www.fotosik.pl/zdjecie/81f4c5523b1a83dc

Obrazek

Jak widać łącze się wyłącznie jednym pasmem, w tym przypadku jest to 1800MHz, czasem jest to 800, czasem 900, czasem 1800, czasem 2100, a czasem 2600. W starym Xiaomi Redmi 8T pamiętam, że pokazywało mi np. 800+1800+2600. Szerokość pasma też była np. 10MHz+10MHz+15MHz z tego co kojarzę, a tu jest tylko jedna. Nie jest to wina mojej lokalizacji bo BTS z którego odbieram nadaje wszystkie pasma, a telefon
przeskakuje co chwile z jednego pasma do drugiego. Redmi 8T w tym samym miejscu bez problemu agreguje pasma. Czy jest to wina tego telefonu Realme 8 Pro, że on po prostu nie posiada funkcji agregacji pasm? Trochę by to głupio wyglądało, że dużo starsze modele tą funkcje mają. Czy może tą fukcje trzeba jakoś włączyć? Jak? A może po prostu funkcja ta działa lecz telefon tego nie pokazuje? Jak to jest? Pobieranie bezpośrednio pod antenami BTSa T-Mobile wynosi ok. 55mb/s. (testowane przy 2 BTSach, przy obydwu bardzo podobnie) i agregacji bezpośrednio pod BTSem też nie pokazuje, jest tylko LTE (bez +) i jedno pasmo w NetMonitorze (zazwyczaj 2600MHz)
 #1157260  autor: user14
 09 wrz 2023, 15:33
Witam. Spotkałem się z ciekawą sytuacją, że w miejscu gdzie jest bardzo słaby zasięg sieci NetWorks! (Orange i T-Mobile), a także Play, zaś PLUS ma tu idealny zasięg (przy testowym włożeniu karty SIM z Plusa jest 5 kresek), telefon z dwiema kartami: T-Mobile i Play w aplikacji NetMonitor pokazał iż na obydwu tych kartach połączył się z BTSem Plusa, z jego siecią 3G. Na wyświetlaczu telefonu zarówno przy T-Mobile jak i Play pokazywała się czasem 1 kreska zasięgu, a czasem całkowity brak. Jednak gdy była 1 kreska to NetMonitor wtedy zwykle pokazywał odległy BTS sieci macierzystej. Jednak jeszcze zanim zasięg całkiem padł to nagle z LTE przełączało się na H+ (na około 5 sekund, potem padało całkiem), a NetMonitor pokazywał niezidentyfikowany BTS, po lokalnym LAC 21064 od razu zorientowałem się, że to PLUS i się nie myliłem:
Obrazek
Na tym BTS, ani NetWorks!, ani Play nie mają swoich nadajników, jest tam tylko i wyłącznie Plus.

Tak to w NetMonitorze wyglądało:
Obrazek
Oznaczenia sieci: 260 02 - T-Mobile i 260 06 - Play się zgadzały, a BTS, który wskoczył to PLUS. Bo na przykład gdy Play przełącza się na Roaming krajowy z NetWorks! to oznaczenie z 260 06 zmienia się na 260 03 - Orange, więc w tym wypadku chyba powinno wskoczyć 260 01 czyli oznaczenie Plusa, a nie wskoczyło. Po za tym tutaj działo się tak na 5 sekund po utracie sieci macierzystej, po tych 5 sekundach zasięg całkowicie padał. NetMonitor pokazywał jedynie sieć jako: Unkown (Only Emergency Call), a BTSy w ogóle się nie pokazywały, a na wyświetlaczu telefonu było: Tylko połączenia alarmowe

Ciekawi mnie jakim cudem karty SIM z T-Mobile i Play połączyły się nagle, na chwilę z Plusem. Ani T-Mobile ani Play nie mają umowy Roamingowej z Plusem. Czy mogło tak być, że telefon jedyną sieć jaką znalazł to Plus i próbował się z nią połączyć poprzez roaming, a rozłączał dopiero jak zorientował się, że operator macierzysty nie ma umowy roamingowej z Plusem? Czy może jakoś inaczej?
 #1157267  autor: Michuuuu
 09 wrz 2023, 17:37
Jeżeli nie ma zasięgu sieci macierzystej (wyskakuje napis na wyświetlaczu telefonu "Tylko połączenia alarmowe"), a jest zasięg innej sieci, to zasięg innej sieci będzie wykorzystywany tylko do nawiązania połączenia na numery alarmowe. Jeżeli jest napis "Brak usługi", to telefon wcale nie łapie zasięgu sieci. W NetMonitorze czy NetMonsterze takie "kwiatki" będą się pokazywać.
 #1158470  autor: p2225
 10 paź 2023, 15:35
Nie wiedziałem gdzie wrzucić, ale bardzo ciekawa rzecz: https://gsmonline.pl/artykuly/ma-byc-le ... azie-w-300
Mam nadzieję, że będzie to kontynuowane szerzej, tak jak współpraca w tunelach z cieknącym kablem.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1159018  autor: Mixiorek
 19 paź 2023, 12:13
Trochę więcej informacji. Co ciekawe zastosowali cieknący kabel w środku wagonu.

"W październiku PKP Intercity uruchomiło wzmacniacze w 300 wagonach pociągów. W planach jest kolejnych 254 do końca tego roku."
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/lep ... pociagach/

Mam wrażenie, że tylko Orange ma jeszcze w miarę komunikację. Play miał za Gruszki a teraz leży jak pozostałych dwóch operatorów.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1159859  autor: YttyXXU
 04 lis 2023, 10:51
Może komuś się przyda. Przestał mi działać *#0011# po aktualizacji do OneUI 6 na s23. Trochę mi zajęło odkrycie że to włączenie opcji "Automatyczna Blokada" w menu Bezpieczeństwa wyłacza kody.
 #1161966  autor: Athantor
 22 gru 2023, 10:47
Mixiorek pisze:
22 gru 2023, 10:26
Panie i Panowie,
jak obecnie wygląda kwestia dostępu do service mode (*#0011#) i wymuszania pasm na Galaxy S23? Możliwe czy nie?
ServiceMode działa, wymuszanie fabrycznie, w prosty sposób, nie.

:-)
 #1161972  autor: dagonPL
 22 gru 2023, 11:32
Dlatego ja po zmianie na S23 wymieniłem w starym S8+ baterię i dalej ładnie służy do wymuszania pasma.

Twitter @FonRuchalFest
  • Strona 44 z 46
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46