DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #949724  autor: WellDone
 08 wrz 2017, 21:17
Czesc,

Czy posiadacie info o ilosci stacji poszczegolnych opow?

Ktory operator ma najwiekszy zasięg 3G w kraju? Chodzi mi o sam zasięg - nie szybkość. Oprócz playa i jego roamingu.

Pozdrawiam

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #949726  autor: kozien70
 08 wrz 2017, 21:22
W ilości stacji to dość oczywiste: najwięcej ma N!
Plus ma 7k z hakiem stacji i póki co jeszcze nie na każdej z nich 3G.
N! ma ponad 10k stacji i na pewno nie ma ponad 2k stacji bez 3G :-)
A co do zasięgu - to już inna sprawa. Tu trzeba sprawę traktować lokalnie, bo zależy to ściśle od rejonu, miejsca.
 #949750  autor: WellDone
 08 wrz 2017, 22:27
Dziękuje Panowie za pomoc.

Lokalizacja to cały kraj. Zależy mi stricte na jakości rozmowy dla przedstawiciela poruszającego się po kraju, żeby było jak najmniej przerwanych połączeń, a dostępność sieci jak największa. Obecnie kolega posiada telefon w NJU i jest fatalnie. Czasami trzeba wybierać numer 3 razy zanim zestawi, przerywa połączenia i w ruchu przy HO na chwilę znika zasięg. Po zmianie na 2G/3G jest lepiej, ale wciąż źle.

Polecacie n!, czy w Tmobile może być zatem lepiej? Myślicie, że Nju ma niższe prio niż kiedy miałby abo na firmę?

PS. Słyszałem o ostatnich awariach w łorendżu, ale to nie od tego.

Pozdrawiam

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #949753  autor: marcin19883
 08 wrz 2017, 22:37
Według mnie pomimo, że Plus ma mniej nadjaników, to ma większą moc. Sieją nadajniki z bardzo daleka. Po Plusie jest T-mobile. Na końcu Orange, które jest bardzo słabe, pomimo wspólnych nadajników. O Playu nie mówie, bo na wsi nie istnieje, ale tam gdzie jest, ma silny zasięg.
 #949754  autor: kozien70
 08 wrz 2017, 22:38
WellDone pisze: Polecacie n!, czy w Tmobile może być zatem lepiej? Myślicie, że Nju ma niższe prio niż kiedy miałby abo na firmę?
Gwoli ścisłości: nie polecałem N!, odpowiedziałem tylko na Twe pytanie o największą liczbę stacji ;-)

Z tego, co wiem, w Orange nie ma różnicy w priorytecie abo priv vs firma. Jeśli ma takie problemy to może na początek test z innym telefonem?
Używam równolegle abo Orange i abo korpo T-mobile od wielu lat i uważam, że nie ma istotnych różnic w jakości, ale znajdą się tacy, którzy twierdzą co innego. Nawet wiem, kto to napisze...
Powtórzę: ja istotnej różnicy nie widzę (pominąwszy awarie takie jak wczorajsza)
Jeśli test z innym telefonem nie rozwiąże problemu, to skoro jest w nju, może bez konsekwencji zmienić operatora w ciągu miesiąca. Może niech spróbuje wtedy z bezterminowym abo w pluszu. Jeśli będzie nadal źle lub jeszcze gorzej, to też bez konsekwencji ucieknie.