DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #941994  autor: Xy
 29 lip 2017, 10:58
Hej,
Jestem w Play i powinienem korzystać z zasięgu T-Mobile, Plusa, Orange i macierzystej sieci Play. Wytłumaczcie mi jak to jest z tymi sieciami i roamingiem krajowym. Otóż obecnie korzystam sobie z hotsoptu w telefonie i pisze mi Play (Plus), zasięg całkiem fajny, wszystko szybko działa. Ale za jakiś czas wskoczy mi T-Mobile i zasięgu prawie nie ma, nic nie działa i generalnie jest tak, jak bez Internetu. Dlaczego telefon nie łapie najmocniejszego zasięgu tylko kurczowo trzyma się T-Mobile?
Kolejna rzecz to w ustawieniach sieci komórkowej w wybieraniu "operatorzy sieci" mam gwiazdkę przy T-Mobile i dotknąłem "Plus" aby ten zasięg jakoś działał. Ale... Mam też opcję "Orange" i przy niej jest czerwony "X". Ktoś pomoże mi rozwiązać te zagadki? Bo od blisko dwóch lat ani razu nie miałem zasięgu Orange. Jedynie T-Mobile, Plus i szczątkowo Play.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #942003  autor: Xy
 29 lip 2017, 11:14
Zawsze miałem wszystko automatycznie. Jednak jak zobaczyłem, że na siłę jest trzymany zasięg T-Mobile, którego nie ma to pacnąłem sobie na Plusa. No i jest lepiej...
A co mi da odblokowanie Orange i dlaczego jest zablokowane?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #942005  autor: darekka
 29 lip 2017, 11:16
Jak chcesz na stałe pozbyć się T-mobile wystarczy telefon lub zgłoszenie przez Play24 z prośbą o jego zablokowanie.

Orange od wczoraj ponownie jest głównym partnerem roamingowym Playa i będzie sukcesywnie odblokowywane.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #942006  autor: Ubinoob
 29 lip 2017, 11:34
W niektórych miejscach jest tak, że sąsiednie komórki (w sieci macierzystej) są ustawione na Plusa(Aero2). W sytuacji kiedy masz szczątkowy zasięg Playa i się on zaraz kończy, powinno przerzucić Cię na Plusa. Natomiast na karcie pewnie masz standardowe priorytety Play>T-Mobile>Plus>Orange(blokada), więc przy następnym "odświeżeniu" karty przez Play, trafisz do pierwszego lepszego operatora, dostępnego wedle priorytetów, czyli T-Mobile. Jeśli ponownie trafisz na resztki własnego zasięgu Playa i akurat nastąpi odświeżenie karty, to prawdopodobnie znowu na chwilę wrócisz do Playa, później spadek do Plusa i po następnym odświeżeniu możliwy T-Mobile.

W innym scenariuszu może być tak, że playa macierzystego nie ma nawet odrobiny, a zasięg T-Mobile jest tak słaby że gubisz go całkowicie i wtedy telefon może wybrać Plusa. Przy następnym odświeżeniu karty, jeśli pojawi się ponownie T-Mobile to zostaniesz do niego zalogowany (bo ma priorytet) i nie ważny jest tutaj zasięg.

Tak jak już było wspomniane, możesz zmienić priorytety (jeśli np. mieszkasz w takim miejscu na stałe), albo po prostu wymusić ręcznie.
 #942029  autor: Remington
 29 lip 2017, 14:12
Xy pisze:Otóż obecnie korzystam sobie z hotsoptu w telefonie i pisze mi Play (Plus), zasięg całkiem fajny, wszystko szybko działa.
1,5 Mbps to szybko?

Play reklamował się z zasięgiem czterech sieci, a nie trzech, choć teraz trafniej mówić o dwóch.
 #942036  autor: Xy
 29 lip 2017, 15:05
Remington pisze:1,5 Mbps to szybko?
Tak, porównując te 1,5 Mb/s do 0Mb/s.
Remington pisze:Play reklamował się z zasięgiem czterech sieci, a nie trzech, choć teraz trafniej mówić o dwóch.
Taki kastrat trochę ten Play. Swojego niewiele ma, a jak korzysta z cudzego to wybiera najsłabszy zasięg. Oj, chyba trzeba będzie zobaczyć co mają w ofercie w T-Mobile...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #942049  autor: Ubinoob
 29 lip 2017, 16:44
Wybierając Playa trzeba się jednak z tym liczyć, że roaming to konfiguracyjne zło konieczne. Gdyby to był dodatek, a nie jak w wielu miejscach jedyna metoda zapewnienia dostępu, to zupełnie inaczej by to wyglądało. Wybierz takiego operatora, który działa u Ciebie najlepiej. Oczywiście czasem liczy się też aspekt finansowy, ale nie ma sensu kierować się często paroma groszami zysku i potem mordować z ledwo działającymi usługami.
 #942052  autor: kaspeed
 29 lip 2017, 17:02
Wez tylko pod uwagę: zasieg t i o jest identyczny w wiekszosci kraju.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942062  autor: Xy
 29 lip 2017, 17:25
Ubinoob pisze:Wybierając Playa trzeba się jednak z tym liczyć, że roaming to konfiguracyjne zło konieczne. Gdyby to był dodatek, a nie jak w wielu miejscach jedyna metoda zapewnienia dostępu, to zupełnie inaczej by to wyglądało. Wybierz takiego operatora, który działa u Ciebie najlepiej. Oczywiście czasem liczy się też aspekt finansowy, ale nie ma sensu kierować się często paroma groszami zysku i potem mordować z ledwo działającymi usługami.
To fakt. Tam, gdzie leży T-Mobile wskakuję w Plusa i hasam sobie swobodnie po sieci. I cały czas skakanie po sieciach. Minusem jest fakt, że taki użytkownik Play korzystający z np. Orange jest użytkownikiem drugiej kategorii i w razie przeciążenia sieci skorzysta z niej jako ostatni ;-) Niemniej jednak zaletą jest to, że w przypadku utraty zasięgu jakiejkolwiek sieci korzystam z innej. Szkoda, że w automacie wybierana jest zawsze najgorsza o najsłabszym zasięgu.
Zobaczymy co będzie w listopadzie. Może wrócę do T-Mobile?
kaspeed pisze:Wez tylko pod uwagę: zasieg t i o jest identyczny w wiekszosci kraju.
Polemizowałbym z tą identycznością :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #949303  autor: pakierhakierxd
 06 wrz 2017, 11:52
Tak pozwala od dawna ;)
a w przyszlym roku bedzie nawet dostep lte orange :D

ja od ponad 5 lat jestem w playu i poza 1.5 mb w roamingu nie narzekam.
Ale ze az tak czesto z roamingu nie korzystam da sie przezyc.

Pozdrawiam :)
 #955647  autor: Burito
 12 paź 2017, 10:25
Witam posiadam 4 numery w sieci Play (2 abonament i 2 na kartę) na żadnym z nich nie mogę się połączyć z siecią Orange w roamingu krajowym. Rozumiem, że muszę to zgłosić do BOK?

Reklamują się zasięgiem 4 sieci a tak naprawdę jest zasięg 3....
 #955651  autor: Ron
 12 paź 2017, 10:29
Burito pisze:Witam posiadam 4 numery w sieci Play (2 abonament i 2 na kartę) na żadnym z nich nie mogę się połączyć z siecią Orange w roamingu krajowym. Rozumiem, że muszę to zgłosić do BOK?

Reklamują się zasięgiem 4 sieci a tak naprawdę jest zasięg 3....
Tak, na niektórych numerach roaming Orange jest jeszcze zablokowany i należy zgłosić do obsługi możliwość korzystania. Zgłoszenie robisz przez Play24 lub telefonicznie. Podczas rozmowy możesz ustalić priorytety sieci.
 #960374  autor: ipman
 10 lis 2017, 06:13
Remington pisze:
Xy pisze:Otóż obecnie korzystam sobie z hotsoptu w telefonie i pisze mi Play (Plus), zasięg całkiem fajny, wszystko szybko działa.
1,5 Mbps to szybko?

Play reklamował się z zasięgiem czterech sieci, a nie trzech, choć teraz trafniej mówić o dwóch.
Prawdą jest że nie ma zasięgu nawet 1 sieci. Korzysta z zewnętrznych operatorów i będą go dymać.
 #960420  autor: YttyXXU
 10 lis 2017, 12:07
Dziś z ciekawości sprawdziłem na rbm dalej mam dostęp do wszystkich opów. O. jest nad końcu ale za to loguje się bez problemu do lte O. jeśli wymuszę.