DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #939085  autor: viggen
 16 lip 2017, 20:32
Nie ma różnicy dużej i masz rację. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że ponoć Plus poza miastami jest lepszy. Osobiście uważam, że nie. Kiedyś jeszcze miał przewagę zasięgową ogólną oraz zasięg LTE. Obecnie trochę przespał i N! go wyprzedziło w każdej kategorii.
Cieszy mnie, że Plus w końcu coś modernizuje. Tylko niech jeszcze pokryje dziury nowymi stacjami oraz na obecnych niech zrobi komplet pasm. Wtedy ma szansę wrócić na pozycję nr 1 i wyprzedzić N!.
Ale czy się doczekamy tego - czas pokaże. Obecnie niestety N! jest lepsze.
-Gosc- pisze: Ja nie mówię że nie, choć wątpię że prawie każda. Ja głównie w dużych miastach się poruszam i tu widzę juz dużo LTE 2600 Orange, oraz agregacje L2600+L1800.
Dlatego użyłem słowa "prawie" ;)
Poza miastami naprawdę rzadko kiedy nie masz LTE w Orange/Tmobile. Ostatnio jechałem Busem Polskim Wrocław - Warszawa, Warszawa -Gdańsk i przez ok 95% trasy miałem LTE (choć 2G niestety też sie zdarzało. Na obronę w Plusie też takie wpadki niestety są)
Za miasta się obecnie wzięli co widać po chłopakach relacji zdjęciowej - w Warszawie zasuwają mocno z kopyta. Pewnie lada moment przeniosą się do innych.

Jeśli autor tematu nie jest zadowolony z Plusa, niech sprawdzi Orange lub TMobile.
Zawsze równie dobrze może przeczekać w Plusie, bo Zębaty modernizuje swoją sieć (w końcu!) i za pół roku może być całkiem inne sytuacja z zielonymi.
 #939088  autor: JARULi
 16 lip 2017, 20:59
viggen pisze:Jeśli autor tematu nie jest zadowolony z Plusa,
Nie mówię że jestem niezadowolony z Plusa. Idealny nie jest... Tak jak wspomniałem przeciążone bts u mnie na Łazarzu w Poznaniu (chociaż trochę lepiej od paru dni- może dlatego że studenci wyjechali) do tego parę dziur w zasięgu wyłapałem w miejscach nie takich wcale zabitych dechami. Po prostu boję się co może być dalej w trasie. Chce się dowiedzieć czy może być lepiej :) Ale z tego co napisaliście to żadna sieć nie jest idealna i może faktycznie połączyć Plus z Orange. Plus mieć dalej jako główny a do Orange kupie jakiś z niższej/ średniej półki smartfon do nawigacji, yanosika itp a w razie czego z niego korzystać. Z drugiej strony kusi VoLTE, WiFi Calling w Orange
 #939090  autor: pakierhakierxd
 16 lip 2017, 21:07
Gdybyś miał telefon dual sim jak ja to mógłbyś zawsze korzystać z 2 sieci
ja mam Play abo + Aero 2 mobile 10zł no limit net :D
i jak Play słabiej działa to sobie przerzucam na A2 ,chodzi tylko o szybkosc netu :P

Pozdrawiam :)
 #939096  autor: habish
 16 lip 2017, 21:35
JARULi pisze: Nie mówię że jestem niezadowolony z Plusa. Idealny nie jest... Tak jak wspomniałem przeciążone bts u mnie na Łazarzu w Poznaniu
A gdzie dokładniej na tym Łazarzu?
 #939098  autor: viggen
 16 lip 2017, 21:39
JARULi pisze: Chce się dowiedzieć czy może być lepiej :) Ale z tego co napisaliście to żadna sieć nie jest idealna i może faktycznie połączyć Plus z Orange.
Każdy musi znaleźć wyjście najlepsze dla siebie.
Osobiście nigdy nie używam dwóch opów - aż takiej schizy nie mam.
Żadna sieć nie jest idealna i doskonała - każda ma mniejsze lub większe wady. Mimo wszystko uważam, że najlepsze mimo swoich wad obecnie jest N! (praktycznie z kazdego miejsca jestem w stanie zadzwonić lub skorzystać z www), potem Plus (w końcu jest szansa na jeszcze lepiej) a na samym końcu Play. Ale każdy ma możliwość wyboru wg swoich kryteriów.
Pobaw się, potestuj i może wybierzesz tego jednego operatora ;)
 #939099  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 21:42
JARULi pisze: Z drugiej strony kusi VoLTE, WiFi Calling w Orange
A co w plusie nie masz tych usług?
JARULi pisze:Ale z tego co napisaliście to żadna sieć nie jest idealna i może faktycznie połączyć Plus z Orange
I to jest sedno sprawy (i moim) zdaniem najlepsza opcja. Prepaidy są tanie, jest RWK, można trzymać zapas. Nie warto tylko się babrać w pleja ani wynalazki MVNO na nim dzia(du)łające.
Połączysz zasięg networks i plusa i powinno być dobrze:-)
 #939101  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 21:47
viggen pisze: Mimo wszystko uważam, że najlepsze mimo swoich wad obecnie jest N! (praktycznie z kazdego miejsca jestem w stanie zadzwonić lub skorzystać z www)
I tu się mylisz. Jest bardzo wiele miejsc w Beskidzie gdzie jeżdżę gdzie nie jesteś w stanie znaleźć GSMu nawet. I nic ci nie pomoże. Trzeba dosłownie chodzić i szukać strzępków sygnału...
viggen pisze:Osobiście nigdy nie używam dwóch opów - aż takiej schizy nie mam.
No to jak mu zalecasz potestowanie bez używania dwóch opów? Musi ich mieć w miejscach w których mu zależy na sygnale żeby jakoś porównać.
 #939116  autor: viggen
 16 lip 2017, 22:16
-Gosc- pisze: I tu się mylisz. Jest bardzo wiele miejsc w Beskidzie gdzie jeżdżę gdzie nie jesteś w stanie znaleźć GSMu nawet. I nic ci nie pomoże. Trzeba dosłownie chodzić i szukać strzępków sygnału...
No jasne, że 100% pokrycia żadna sieć nie ma i nie będzie mieć.
Ale na głownych szlakach nie miałem nigdy problemu ani z TM ani z O. Więcek problemów mam z Plusem.
No to jak mu zalecasz potestowanie bez używania dwóch opów? Musi ich mieć w miejscach w których mu zależy na sygnale żeby jakoś porównać.
No przecież proste. Już napisałem. Przeniesienie numeru do nju. Nie ma tam umowy wiążącej. Po 30 dniach może zrezygnować, przejść do Heyah na kolejne 30dni lub wrócić do Plusa.
Ponadto ma S7 więc to telefon nie dual sim. Więc i tak jednocześnie dwóch sieci nie sprawdzi, bo wiadomo, że każdy telefon też inaczej się zachowuje (różnica w sofcie, SAR czy też jakość anteny)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 22:27 przez viggen, łącznie zmieniany 1 raz.
 #939120  autor: f0ku5
 16 lip 2017, 22:24
Akurat po testowaniu Nju przechodzenie do Heyah to głupota, bo w 99% to ten sam zasięg.
 #939121  autor: viggen
 16 lip 2017, 22:29
Ale są miejsca, gdzie Orange ma "czkawkę" albo TMobile, w zależności od miejsca i ilości użytkowników. Narzeka na Plusa i obciążenia w jednym miejscu a po testach może sie okazać, że O lub TM mają podobną przypadłość lub tylko jeden z nich.
 #939123  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 22:34
Dlatego mu napisałem niech zostawi dalej plusa i weźmie sobie dodatkowo coś jak się boi trudnej sytuacji dużego obciążenia w sieci a musi pilnie korzystać. Wrzuci coś z networksa do SGS7 i już. Ja tylko mu nie polecam t-mobila prepaida przez regulaminy,ofertę i obsługę. Technicznie nic nie mam do t-mobila.
 #939140  autor: pakierhakierxd
 17 lip 2017, 06:48
Zasięg Orange i tm nie jest podobny u mnie w mieście jak testowałem oba to lepiej działa chyba tm ma większy zasięg, Orange częściej gubi, szkoda że usługa wifi calling nie działa na każdym tel by mi to rozwiązało problem słabego zasięgu w domu gdzie każdy operator potrafi stracić zasięg.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #939182  autor: -Gosc-
 17 lip 2017, 10:40
pakierhakierxd pisze:Zasięg Orange i tm nie jest podobny u mnie w mieście jak testowałem oba to lepiej działa chyba tm ma większy zasięg, Orange częściej gubi, szkoda że usługa wifi calling nie działa na każdym tel by mi to rozwiązało problem słabego zasięgu w domu gdzie każdy operator potrafi stracić zasięg.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
Zgadza się, są ludzie którzy wierzą że Networks powoduje identyczność zasięgów T-m i O.
Otóż nie, różnią się one i nigdy nie były "takie same".
 #939253  autor: viggen
 17 lip 2017, 17:40
Tylko weź to napisz :) Jestem mylony z jakimś gościem halsetem i że chwaląc TM pewnie jestem nim....
Co możesz zrobić? Musisz pisać bardziej dyplomatycznie.

Osobiście subiektywnie uważam, że TM jest trochę lepszą siecią niż O (w kwestii działania, bo BOK i inne sprawy to już inna para kaloszy). W miastach różnice są mniejsze lub nawet niezauważalne ale poza miastami w tzw "dziurach" lepiej zachowuje sie TM zarówno z netem jak i z połączeniami (mniej połączeń zrywa, mógłbym zaryzykować że jest to nawet znikome zjawisko, czego nie można zawsze i wszędzie powiedzieć o O)
Niestety czy też stety - zwykły użytkownik nie bawiąc się w jakieś monitorowanie, ciągłe speedtesty itd nawet tego nie zauważy ;). Co najwyżej większą ilością dropów.
Chociaż zdarzają się też takie sytuacje, gdzie TM miał/ma dropy a Orange chodzi bez zarzutu ;)

Z drugiej strony to też duży wpływ ma obciążenie. TM podaje ok 10mln kart SIM, Orange ok 15 mln. To jest różnica ok 50% i to jest PRZEPAŚĆ!!! na korzyść TM, gdzie dodatkowo przy większych zasobach radiowych niż O po prostu w Niemieckiej sieci hula wiatr a po przycince dla Play - jest aż huragan.Gdy się przypatrzymy testom jakości sieci (UKE czy też tej na zlecenie samego TMobile), TM powinno rozjechać O ale tak nie jest. Różnica jest mikroskopijna na tle ogromnej różnicy w ilości aktywnych SIM. I to jest bardzo ciekawe ;)

Dlatego kończąc wątek - zasugerowałem aby autor tematu wypróbował TM i O osobno a nie skupił się tylko na jednej sieci jak część N!, bo powinno jak mówią być tak samo. A może być ale nie musi, w zależności od miejsc gdzie się przebywa.
 #939688  autor: grymcio
 19 lip 2017, 12:52
Witam, kończy nam się w firmie umowa na 102 głosówki i 32 internety mobilne w plusie, gdzie jesteśmy od 20 lat. Teraz bardzo mocno kusi nas T-mobil, ale niewiele wiem o tej sieci. Rejon działania Polska Południowa, siedziba Kraków, poza tym Śląsk, Rzeszów, Nowy Sącz, Kielce, Przemyśl, Jasło - generalnie zależy mi na zasięgu w sąsiedztwie sieci trakcyjnej PKP (dworce, bocznice, stacje odstawcze) Jak się ma Tmobil do plusa, bo plus od zawsze był liderem...Pozdrawiam
 #939702  autor: janekt
 19 lip 2017, 13:24
grymcio pisze:Witam, kończy nam się w firmie umowa na 102 głosówki i 32 internety mobilne w plusie, gdzie jesteśmy od 20 lat. Teraz bardzo mocno kusi nas T-mobil, ale niewiele wiem o tej sieci. Rejon działania Polska Południowa, siedziba Kraków, poza tym Śląsk, Rzeszów, Nowy Sącz, Kielce, Przemyśl, Jasło - generalnie zależy mi na zasięgu w sąsiedztwie sieci trakcyjnej PKP (dworce, bocznice, stacje odstawcze) Jak się ma Tmobil do plusa, bo plus od zawsze był liderem...Pozdrawiam
Najlepiej byłoby kupić starter na kartę (lub kilka) i przed ewentualnym przeniesieniem numerów sprawdzić zasięg w tych newralgicznych miejscach.
Możesz też zobaczyć gdzie są nadajniki na mapie - http://beta.btsearch.pl.
Praktycznie rzecz biorąc w tych miastach, które wymieniłeś tuż przy dworcach lub bardzo blisko nich stoją nadajniki T-Mobile'a.

JanekT
 #939810  autor: f0ku5
 19 lip 2017, 19:21
Plus był liderem, dobrze to ująłeś ;)
 #939833  autor: lordbyd
 19 lip 2017, 20:55
@grymcio
Jeśli używasz obecnie wirtualną centralę to poczytaj sobie najpierw jej instrukcję obsługi w T-Mobile :) Moim zdaniem jest mało intuicyjna. Jeśli używasz też numery skrócone to poczytaj o menadżerze sieci firmowej. Przerabiałem przejście około 200 numerów firmowych i najwięcej czasu zajęła mi właśnie konfiguracja wirtualnej centrali.
 #939883  autor: -Gosc-
 20 lip 2017, 00:31
f0ku5isko pisze:Plus był liderem, dobrze to ująłeś ;)
Nie zapominaj o zasobach częstotliwości w grupie ZSZ, jak się trochę obudzą z letargu to pozamiatają, taki plej to jest dopiero nieporównywalne nieporozumienie przy plusie albo networks.