DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #939688  autor: grymcio
 19 lip 2017, 12:52
Witam, kończy nam się w firmie umowa na 102 głosówki i 32 internety mobilne w plusie, gdzie jesteśmy od 20 lat. Teraz bardzo mocno kusi nas T-mobil, ale niewiele wiem o tej sieci. Rejon działania Polska Południowa, siedziba Kraków, poza tym Śląsk, Rzeszów, Nowy Sącz, Kielce, Przemyśl, Jasło - generalnie zależy mi na zasięgu w sąsiedztwie sieci trakcyjnej PKP (dworce, bocznice, stacje odstawcze) Jak się ma Tmobil do plusa, bo plus od zawsze był liderem...Pozdrawiam
 #939702  autor: janekt
 19 lip 2017, 13:24
grymcio pisze:Witam, kończy nam się w firmie umowa na 102 głosówki i 32 internety mobilne w plusie, gdzie jesteśmy od 20 lat. Teraz bardzo mocno kusi nas T-mobil, ale niewiele wiem o tej sieci. Rejon działania Polska Południowa, siedziba Kraków, poza tym Śląsk, Rzeszów, Nowy Sącz, Kielce, Przemyśl, Jasło - generalnie zależy mi na zasięgu w sąsiedztwie sieci trakcyjnej PKP (dworce, bocznice, stacje odstawcze) Jak się ma Tmobil do plusa, bo plus od zawsze był liderem...Pozdrawiam
Najlepiej byłoby kupić starter na kartę (lub kilka) i przed ewentualnym przeniesieniem numerów sprawdzić zasięg w tych newralgicznych miejscach.
Możesz też zobaczyć gdzie są nadajniki na mapie - http://beta.btsearch.pl.
Praktycznie rzecz biorąc w tych miastach, które wymieniłeś tuż przy dworcach lub bardzo blisko nich stoją nadajniki T-Mobile'a.

JanekT
 #939810  autor: f0ku5
 19 lip 2017, 19:21
Plus był liderem, dobrze to ująłeś ;)
 #939833  autor: lordbyd
 19 lip 2017, 20:55
@grymcio
Jeśli używasz obecnie wirtualną centralę to poczytaj sobie najpierw jej instrukcję obsługi w T-Mobile :) Moim zdaniem jest mało intuicyjna. Jeśli używasz też numery skrócone to poczytaj o menadżerze sieci firmowej. Przerabiałem przejście około 200 numerów firmowych i najwięcej czasu zajęła mi właśnie konfiguracja wirtualnej centrali.
 #939883  autor: -Gosc-
 20 lip 2017, 00:31
f0ku5isko pisze:Plus był liderem, dobrze to ująłeś ;)
Nie zapominaj o zasobach częstotliwości w grupie ZSZ, jak się trochę obudzą z letargu to pozamiatają, taki plej to jest dopiero nieporównywalne nieporozumienie przy plusie albo networks.
 #940003  autor: f0ku5
 20 lip 2017, 15:23
Gdyby babcia miała wąsy to byla dziadkiem ;)
Ale oczywiście kibicuje Plusowi, konkurencji nigdy nie za wiele ;)
 #940443  autor: -Gosc-
 22 lip 2017, 12:07
Ale oczywiście kibicuje Plusowi, konkurencji nigdy nie za wiele
Nawet nie o konkurencję chodzi, choć plus poprawił oferty ostatnio, tylko o to że plus (grupa cp, zsz) ma dużo zasobów częstotliwości, czyli ma na czym świadczyć te usługi. Kwestia ile włożą w sieć i jak szybko dołożą L2600 na większości swoich stacji.
 #940490  autor: f0ku5
 22 lip 2017, 15:09
Mi chodziło bardziej o to, że obecnie tak naprawdę jedyny sensowny wybór jest między Orange i T-Mobile, a chętnie bym do tej grupy dołączył Plus :-)
 #940514  autor: viggen
 22 lip 2017, 16:46
f0ku5isko pisze:Mi chodziło bardziej o to, że obecnie tak naprawdę jedyny sensowny wybór jest między Orange i T-Mobile, a chętnie bym do tej grupy dołączył Plus :-)
Polać mu! :)
Również jestem tego zdania.
Jak ludzie już zaczną się osiedlać na Marsie, dojdzie i pewnie Play ;)
 #940699  autor: PawlusG
 23 lip 2017, 14:57
Jeżeli chodzi o zasięg TM i O, to trzeba wziąć pod uwagę, to gdzie się przebywa. Orange ma sporo własnych nadajników na ścianie wschodniej, do których nikogo z obcych sieci nie wpuszcza. Kilka razy już trafiłem na miejsca, gdzie zasięg miał tylko O i sieci białoruskie oraz ukraińskie.

:)
 #944008  autor: grymcio
 08 sie 2017, 16:18
Czy to prawda że Plus wraca na pozycję lidera zasięgu i jakości sieci LTE dzięki ciągłym modernizacjom stacji bazowych?
 #944015  autor: piotrzet
 08 sie 2017, 16:58
Skąd te bzdury? Obecnie najlepszą sieć ma T-Mobile później Orange plus 3 miejsce

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #944019  autor: forum_tg
 08 sie 2017, 17:07
Ze swojego doświadczenia (a także żony) i z tego jak się przemieszczam po różnych lokalizacjach to powiem że najlepiej wypada zawsze Orange, a TM to drugi.
 #944021  autor: f0ku5
 08 sie 2017, 17:20
Ogólnie ranking wygląda tak - Networks -> Plus -> Play :)
 #944025  autor: grymcio
 08 sie 2017, 17:37
f0ku5isko pisze:Ogólnie ranking wygląda tak - Networks -> Plus -> Play :)
Kurcze za to ja gdziekolwiek wyląduję w jakiejś dziurze (mniej popularnej lokalizacji :D ) np. ostatnio Mazury Garbate - okolice Olecka, to tubylcy zawsze mają Plusa, bo jak twierdzą ma najlepszy zasięg. Wiadomo że w dużych miastach to wszyscy są mocni ale właśnie mniejsze ośrodki/wioski mnie interesują.
 #944027  autor: piotrzet
 08 sie 2017, 17:46
Ale zasięg to też nie wszystko liczą się też prędkości czy usługi dodatkowe jak VoLTE czy VoWifi. Jasne bez zasięgu nie ma nic ale z prędkościami słabymi też się nic nie zrobi

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #944199  autor: -Gosc-
 09 sie 2017, 18:50
Żadnego pleja ani MVNO na nim działających. To jest dziadostwo. Tylko któraś z sieci infrastrukturalnych, która? Najlepiej sprawdzić doświadczalnie i dokonać wyboru.
 #944310  autor: tehmal
 10 sie 2017, 12:26
Zostań w Plusie, mają bardzo dobrą infrastrukturę (południowy górnośląski)
oferta Plush jest bardzo dobra, bez problemu przejdziesz z PNK. Jeżeli nie przeraża cię antyczne zarządzenia przez WWW swoim konto to jest spoko, mają świetna aplikację do sprawdzania stanu pakietów,konta która nie bierze kasy.
Ja przykładowo wybrałem Plusa ze względu na chiński smartfon (brak LTE B20)
A Plus wycofuje się z LTE B20, i stawia LTE1800/2100 poza miastami. (ponoć za drogi biznes dla Plusa z tym LTE B20) tak samo jak terminale VoLTE są zbyt drogie i z góry wiadomo że Plusie ich nie uświadczymy.
HD Voice chyba też nie wdziała, nigdy na smart-fonie nie widziałem napisu HD ze słuchawką, widziałem w T-M.
Rozmowy po 3G w Plusie są najlpsze (najczystrze) ze wszystkich sieci, najgorzej chyba Orange, nigdy nie umiem poprawnie zrozumieć tych ludzi, mają wykoksane smartfony - Lumie 950 i inne, a ciągle jak zrywy słyszę. I tylko z ludźmi u tego operatora słyszę.

Oczywiście ostateczna decyzja przyjdzie podjąć Tobie, często wiem że wybiera się taką sieć, jaką ma rodzina.
U mnie to Play i Plus, też taki zestaw mam.... 2 osoby Orangeb i jedna TM.