DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #939054  autor: JARULi
 16 lip 2017, 17:31
Witam,
Niedługo zmieniam charakter pracy i będę przebywać w różnych miejscach w PL- co utrudnia dobór sieci. Chciałbym mieć pewność że będę zawsze w kontakcie (tel/ internet). Czytam tematy na forum ale jednoznacznie nie mogę doszukać się tej idealnej sieci...
Moje przygody z operatorami są takie: Play- dziękuję, odpada. Aktualnie Plus niby ok ale są takie przeciążeni bts że szkoda gadać. Ostatnio byłem w kilku miejscach i po drodze nie było zasięgu (a to nie były jakieś dziury zabite dechami)- wydaje mi się że to nie ten plus co kiedyś. Orange dawno u nich nie byłem ale kojarzy mi się ze słabym zasięgiem w budynkach, TMobile przygód praktycznie zero ale z tego co widzę w ofercie na kartę mają limit 15/15 tak że słabo...
Nie chodzi mi tyle o oferty co o samą jakość połączeń, zasięg. Posiadam S7 Edge w razie potrzeby mogę zrobić brand do danego operatora żeby w pełni wykorzystać potencjał sieci.
Mam nadzieję że pomożecie coś wybrać
 #939055  autor: piotrzet
 16 lip 2017, 17:42
Skoro przeszkadza ci ograniczenie w T-Mobile na kartę to weź abonament prawda jest taka że obecnie mają najlepszą sieć oprócz tego te 15/15 wcale nie jest zle film odtworzysz fullhd na yt bez czekania

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #939056  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 17:47
Ja z własnego doświadczenia zostałbym na twoim miejscu w plusie i jako zapas wziął Orange.
Lub odwrotnie, sam używam takiego zestawu. Nie ma idealnych sieci jeżeli chodzi o dziury, każdy op je ma, pytanie jak bardzo jesteś mobilny;-)
Z moich doświadczeń jeżeli chodzi o jakość połączeń - Orange-Orange HDVoice bardzo dobra jaokość, Orange-Plus to samo. Pamiętaj że Orange chodzi na Networks, gęsta siatka stacji, modernizowane. Plus podobno lepiej wypada w terenie ale ja w mieście w GOP uważam że działa i nie jest przeciążony.
Pleja ani mvno na nim działających zdecydowanie nie polecam jeżeli nie lubisz dziadostwa.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 18:55 przez -Gosc-, łącznie zmieniany 1 raz.
 #939057  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 17:51
JARULi pisze: TMobile przygód praktycznie zero ale z tego co widzę w ofercie na kartę mają limit 15/15 tak że słabo...
T-mobile na kartę nie polecam, testowałem, słaba platforma do obsługi prepaida (plus i Orange wypadają duzo lepiej) poza tym regulaminowe ograniczenia typu 15/15, odcięcie od VoLTE czy innych usług prepaidów, nie mówiąc o pobieraniu kasy za jakieś "bezpieczne internety". W T-mobile klient prepaid jest do dojenia, ma niczego od nich nie wymagać i płacić. Mam wrażenie że klient prepaid i jego pieniądze śmierdzą t-mobilowi. Dlatego ich po testach odrzuciłem.
 #939058  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 17:54
piotrzet pisze:Skoro przeszkadza ci ograniczenie w T-Mobile na kartę to weź abonament prawda jest taka że obecnie mają najlepszą sieć oprócz tego te 15/15 wcale nie jest zle film odtworzysz fullhd na yt bez czekania
Głupia śpiewka i polityka T-mobila, nie podoba ci się to weź abonament. No to f##k T-mobile:-)
Poza tym po to ma S7 z agregacją żeby wykorzystywać jego możliwości, sztuczne ograniczenia transferu dla prepaida to idiotyzm t-mobila, oni faktycznie chyba myślą że zmuszą kogoś do abonamentu... I tu są w błędzie. Taki klient zmieni sieć.
 #939060  autor: viggen
 16 lip 2017, 18:03
-Gosc- pisze: Plus podobno lepiej wypada w terenie ale ja w mieście w GOP uważam że działa i nie jest przeciążony.
Nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ poza miastami prawie każda stacja N! ma już LTE800. Zasięg 2G jest też bardzo mocny jeśli chodzi o rozmowy. Plus natomiast to dobra sieć i trochę zaspała. Obecnie zapiernicza z LTE ale gdzie dziury miał to ma cały czas. Na głównych szlakach praktycznie zasięgu N! nie stracisz. Już dawno nie widziałem, żebym w Orange był poza zasięgiem, co w Plusie się jednak zdarza. Rzadko ale występuje.

@JARULi - masz Plusa, wiesz jak działa. Weź sobie do testów njumobile (umowa bezterminowa z 30dniowym wypowiedzeniem) i sobie Orange przetestuj lun Heyah z TMobile. Przynajmniej będziesz miał porównanie Plusa do N! (Orange i TMobile to prawie to samo, z małymi różnicami)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 18:06 przez viggen, łącznie zmieniany 1 raz.
 #939061  autor: piotrzet
 16 lip 2017, 18:04
Poczekajmy aż takie triki zastosuje konkurencja i zobaczymy wtedy prawda jest taka że to ograniczenie nic nie zmienia wszystko swobodnie na nim zrobisz. A priorytety na nadajnikach inne sieci już mają i zawsze większe prędkości sa na abo a nie na karcie

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #939064  autor: JARULi
 16 lip 2017, 18:13
piotrzet pisze:Skoro przeszkadza ci ograniczenie w T-Mobile na kartę to weź abonament
Abonament odpada. Przerabiałem. Nie ma nic gorszego niż wiązanie się z operatorem. Chyba że abonament na czas nieokreślony z np miesięcznym wypowiedzeniem. Tu mi nie chodzi o kase. Bo za jakość mogę zapłacić. Ale nie chce być związany. Wiadomo lepiej dla operatora abonament na 24/36 bo wie ile zarobi. Karta dziś jest jutro nie ma.
-Gosc- pisze:Ja z własnego doświadczenia zostałbym na twoim miejscu w plusie i jako zapas wziął Orange.
Jest to też jakieś rozwiązanie
viggen pisze:@JARULi - masz Plusa, wiesz jak działa. Weź sobie do testów njumobile (umowa bezterminowa z 30dniowym wypowiedzeniem) i sobie Orange przetestuj. Przynajmniej będziesz miał porównanie Plusa do N! (Orange i TMobile to prawie to samo, z małymi różnicami)
Tylko cięzko jest testować kiedy nie wiem gdzie będę :) Po drugie żeby w pełni przetestować musiałbym przenieść nr i wykonywać normalne czynności bo spoglądanie na pomiary to tylko teoria.
 #939065  autor: viggen
 16 lip 2017, 18:26
To jak nie przetestujesz to nie będziesz wiedział.
Również poruszam się po Polsce dość często. Miałem wcześniej w TMobile, obecnie mam w Orange. Są miejsca, gdzie nie jest super ale ogólnie z Orange jestem zadowolony. Praktycznie z każdego miejsca mogę zadzwonić lub sprawdzić pocztę.
Zmień zatem nr na Heyah abo/nju abo - zawsze po 30 dniach możesz z nich zrezygnować.
 #939068  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 18:46
viggen pisze:Nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ poza miastami prawie każda stacja N! ma już LTE800.
Ja nie mówię że nie, choć wątpię że prawie każda. Ja głównie w dużych miastach się poruszam i tu widzę juz dużo LTE 2600 Orange, oraz agregacje L2600+L1800.
 #939070  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 18:51
piotrzet pisze:Poczekajmy aż takie triki zastosuje konkurencja i zobaczymy wtedy prawda jest taka że to ograniczenie nic nie zmienia wszystko swobodnie na nim zrobisz. A priorytety na nadajnikach inne sieci już mają i zawsze większe prędkości sa na abo a nie na karcie
No widzisz... Jakoś konkurencja taich trików (cwaniactwa) jak T-mobile coś nie stosuje...
Jak myślisz dlaczego? Bo nie chcą skończyć tak jak T-mobile jako czwarty ostatni operator?
Owszem zmienia, ograniczenie t-mobile jest "DO 15Mbps", a więc zawsze realnie mniej. Dlaczego Orange tego nie stosuje dla prepaida? Dlaczego wpuszczają do VoLTE?
Dlaczego w T-mobile nie pobierzesz MMSa w prepaidzie bez włączonej transmisji danych?
Testowałem. W Orange bez problemu pobiera, załącza się transmisja pobiera MMSa i wyłącza. W T-mobile ich to przerosło na archaicznej platformie prepaid, a może taka durna ich polityka utrudniania prepaidom korzystania?
 #939073  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 18:53
Abonament odpada. Przerabiałem. Nie ma nic gorszego niż wiązanie się z operatorem. Chyba że abonament na czas nieokreślony z np miesięcznym wypowiedzeniem. Tu mi nie chodzi o kase. Bo za jakość mogę zapłacić. Ale nie chce być związany. Wiadomo lepiej dla operatora abonament na 24/36 bo wie ile zarobi. Karta dziś jest jutro nie ma.
Także jak pisałem, plus i orange jako zapas lub odwrotna konfiguracja. Dziś przy takich cenach w prepaidzie i RWK to nie jest problem a może pomóc, najlepszy jest wtedy tel. dualsim ale gdy nie ma... wymiana karty też niewiele zajmuje.
 #939075  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 18:57
piotrzet pisze:A priorytety na nadajnikach inne sieci już mają i zawsze większe prędkości sa na abo a nie na karcie
Bzdura. Które sieci? Ja W OFNK wyciągam pod 50Mbps DL w prepaidzie i jest to wynik powtarzalny. Spróbuj w T-mobilu coś takiego. Powodzenia:-)
 #939077  autor: -Gosc-
 16 lip 2017, 19:00
Tylko cięzko jest testować kiedy nie wiem gdzie będę Po drugie żeby w pełni przetestować musiałbym przenieść nr i wykonywać normalne czynności bo spoglądanie na pomiary to tylko teoria.
Po co przenosić? Jeden numer masz podstawowy na codzień a drugi w razie problemów masz zapas prepaid. Najważniejsze żeby go mieć ze sobą, nano sim niewiele miejsca zajmuje:-)))))
 #939079  autor: habish
 16 lip 2017, 19:27
viggen pisze:Nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ poza miastami prawie każda stacja N! ma już LTE800.
Plus ma jakieś 3500 tych stacji a N ok 4000 więc różnica nie jest duża.
 #939085  autor: viggen
 16 lip 2017, 20:32
Nie ma różnicy dużej i masz rację. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że ponoć Plus poza miastami jest lepszy. Osobiście uważam, że nie. Kiedyś jeszcze miał przewagę zasięgową ogólną oraz zasięg LTE. Obecnie trochę przespał i N! go wyprzedziło w każdej kategorii.
Cieszy mnie, że Plus w końcu coś modernizuje. Tylko niech jeszcze pokryje dziury nowymi stacjami oraz na obecnych niech zrobi komplet pasm. Wtedy ma szansę wrócić na pozycję nr 1 i wyprzedzić N!.
Ale czy się doczekamy tego - czas pokaże. Obecnie niestety N! jest lepsze.
-Gosc- pisze: Ja nie mówię że nie, choć wątpię że prawie każda. Ja głównie w dużych miastach się poruszam i tu widzę juz dużo LTE 2600 Orange, oraz agregacje L2600+L1800.
Dlatego użyłem słowa "prawie" ;)
Poza miastami naprawdę rzadko kiedy nie masz LTE w Orange/Tmobile. Ostatnio jechałem Busem Polskim Wrocław - Warszawa, Warszawa -Gdańsk i przez ok 95% trasy miałem LTE (choć 2G niestety też sie zdarzało. Na obronę w Plusie też takie wpadki niestety są)
Za miasta się obecnie wzięli co widać po chłopakach relacji zdjęciowej - w Warszawie zasuwają mocno z kopyta. Pewnie lada moment przeniosą się do innych.

Jeśli autor tematu nie jest zadowolony z Plusa, niech sprawdzi Orange lub TMobile.
Zawsze równie dobrze może przeczekać w Plusie, bo Zębaty modernizuje swoją sieć (w końcu!) i za pół roku może być całkiem inne sytuacja z zielonymi.
 #939088  autor: JARULi
 16 lip 2017, 20:59
viggen pisze:Jeśli autor tematu nie jest zadowolony z Plusa,
Nie mówię że jestem niezadowolony z Plusa. Idealny nie jest... Tak jak wspomniałem przeciążone bts u mnie na Łazarzu w Poznaniu (chociaż trochę lepiej od paru dni- może dlatego że studenci wyjechali) do tego parę dziur w zasięgu wyłapałem w miejscach nie takich wcale zabitych dechami. Po prostu boję się co może być dalej w trasie. Chce się dowiedzieć czy może być lepiej :) Ale z tego co napisaliście to żadna sieć nie jest idealna i może faktycznie połączyć Plus z Orange. Plus mieć dalej jako główny a do Orange kupie jakiś z niższej/ średniej półki smartfon do nawigacji, yanosika itp a w razie czego z niego korzystać. Z drugiej strony kusi VoLTE, WiFi Calling w Orange
 #939090  autor: pakierhakierxd
 16 lip 2017, 21:07
Gdybyś miał telefon dual sim jak ja to mógłbyś zawsze korzystać z 2 sieci
ja mam Play abo + Aero 2 mobile 10zł no limit net :D
i jak Play słabiej działa to sobie przerzucam na A2 ,chodzi tylko o szybkosc netu :P

Pozdrawiam :)
 #939096  autor: habish
 16 lip 2017, 21:35
JARULi pisze: Nie mówię że jestem niezadowolony z Plusa. Idealny nie jest... Tak jak wspomniałem przeciążone bts u mnie na Łazarzu w Poznaniu
A gdzie dokładniej na tym Łazarzu?