DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #906629  autor: Camis
 23 sty 2017, 01:37
Witam


Czy ktoś może wie czy można dostać już karty SIM w NJU z możliwością wyłączenia PIN?.

Coś gdzieś czytałem że te nowe wprowadzane od września?, mają taką możliwość...


Mam NJU abonament, i chcę jak najszybciej wyłączyć ten PIN :evil:
 #906633  autor: patrix-83
 23 sty 2017, 03:42
Karty NJU bez pinu są dostępne wyłącznie dla ofert internetowych (NJU INTERNETOWY - OFERTA ABONAMENTOWA) i nazywają się USIM MC:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kart ... 37060.html

Wymianę karty na taką jak powyżej zlecasz przez infolinie NJU lub poprzez stronę njumobile.pl

Dla oferty głosowej NJU ABONAMENTOWY i NJU NA KARTĘ nie są oferowane te karty więc nic nie zrobisz z tym pinem ale zapytać na infolinii możesz czy coś się zmieniło w tej kwestii.
 #906647  autor: areksz
 23 sty 2017, 09:29
taka odpowiedz przy pomocy UKE w sprawie PINów w nju:
Szanowny Panie,

"w odpowiedzi Pana korespondencję z 26 listopada 2016 r. pragnę poinformować, że Departament Polityki Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej wystąpił do Orange Polska S.A. z wnioskiem o udzielenie wyjaśnień w Pana sprawie.

Orange Polska S.A. wyjaśniła, że zgodnie z postanowieniami Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dla abonentów Nju mobile, karta SIM stanowi własność operatora. Zabezpieczenie karty kodem PIN ma na celu ograniczenie dostępu osób niepowołanych do karty SIM. Takie działanie jest korzystne zarówno dla dostawcy usług jak i abonenta, który ponosi odpowiedzialność za wszelkie działania zrealizowane przy pomocy karty SIM, która została mu przekazana do użytkowania.

Zarówno przepisy prawa jak i warunki umowy nie obligują dostawcy usług do usunięcia kodu PIN z karty na wniosek abonenta (odpłatnie lub nieodpłatnie). Tym nie mniej Orange Polska S.A. wprowadziła możliwość zdjęcia kodu PIN z kart USIM MC w ofertach nju internetowy i nju internet dodatkowy (dotyczy to kart o profilach elektrycznych LTEnjuPosMC2.1 i LTEnjuPosMC3.11). W Pana przypadku nie ma możliwości zdjęcia kodu PIN z karty SIM. Orange Polska S.A. zadeklarowała wprowadzenie możliwości zdejmowania PIN-u z kart SIM w pozostałych ofertach, w najbliższym czasie.

Mam nadzieję, że przekazane informacje będą dla Pana pomocne."

Zgłosiłem do nju , że na własną prośbę i odpowiedzialność chce by mi wyłączono PIN na karcie SIM.
 #906829  autor: Camis
 24 sty 2017, 11:06
Dzięki, no nic w takim razie pozostaje czekać...
 #906870  autor: barek16
 24 sty 2017, 13:51
Generalnie ciężki temat, ja w umowie Orange FreeNet robiłem 3 podejścia i niestety zostałem z PINem...
 #907759  autor: green90000
 28 sty 2017, 09:12
Mam dwie karty Orange, starą czarną i jedną nową, sprzed 4 miesięcy. Na obu bez problemu wyłączyłem PIN.
Wystarczy włożyć do modemu - np. wewnętrznego w notebooku i wówczas we właściwościach połączenia pojawia się opcja zdjęcia lub zmiany PINu.
 #907767  autor: Mixiorek
 28 sty 2017, 09:50
Około rok temu była możliwość otrzymania 'bezpinowej" karty sim od Orange (abonament). Nie było to łatwe i wiedza w BOK była o tym fakcie bardzo mała. Był jeden minus takiej karty - brak obsługi LTE.
Nie wiem jak jest teraz, może coś się zmieniło i już działa na takiej karcie LTE.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #907772  autor: kozien70
 28 sty 2017, 10:03
Mixiorek pisze:. Był jeden minus takiej karty - brak obsługi LTE.
Zapewne piszesz o starszych kartach typu STK. Odpowiem: niekoniecznie - zwłaszcza, że kart STK już nie ma w sprzedaży od dość dawna, rok temu tez już ich raczej nie było. Wymieniałem wtedy dwie karty i na numer 501 otrzymałem normalną kartę 3w1 z obsługa LTE i możliwością wyłączenia PINu. Ot tak po prostu, bez proszenia. Za to na drugi numer, z innym prefixem otrzymałem identyczną kartę, ale już bez możliwości wyłączenia PIN. Z tego, co mówił konsultant, obydwa numery miały różny HLR i akurat dla HLR mojego numeru 501 trafiłem na zapas kart SIM "bezpinowych" ;-)