DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
 #899544  autor: amigo007
 11 gru 2016, 19:44
Albo kasa, albo inni operatorzy zaczęli egzekwować zapisy o ograniczeniach prędkości. Mn9 a na maszcie jakiego operatora miałeś 25/4? Może pora przenieść się do tamtego operatora? Jeśli to orange, to mamy bezkonkurencyjne orange free na kartę.
 #899547  autor: p2225
 11 gru 2016, 19:48
Z tego co widać to Play rok rocznie z końcem roku coś grzebie w roamingu, a potem i tak wszystko wraca do normy. Może kończy im się zakupiona hurtowo ilość danych i żeby nie przekroczyć limitu na ten rok to obniżyli prędkość w roamingu, a nawet zablokowali niektórym dostęp do roamingu TM.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #899559  autor: michcio123
 11 gru 2016, 20:48
p2225 pisze:Może kończy im się zakupiona hurtowo ilość danych i żeby nie przekroczyć limitu na ten rok to obniżyli prędkość w roamingu.
Też o tym pomyślałem jeśli będą ściemniać że awaria i takie tam a od stycznia wszystko wróci do normy to na pewno oto chodzi.
 #899560  autor: bobix
 11 gru 2016, 20:53
michcio123 pisze:
p2225 pisze:Może kończy im się zakupiona hurtowo ilość danych i żeby nie przekroczyć limitu na ten rok to obniżyli prędkość w roamingu.
Też o tym pomyślałem jeśli będą ściemniać że awaria i takie tam a od stycznia wszystko wróci do normy to na pewno oto chodzi.
Albo negocjacje warunków na kolejny rok. Zobaczcie ile będziecie na nas zarabiać jak ograniczymy Wam ruch.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #899565  autor: Ramirez
 11 gru 2016, 21:02
mn9 pisze:Ciekawe co ich nakłoniło do tej zmiany?Kasa?
Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze :D Play odkąd powstał jechał poniżej kosztów, dopłacał do biznesu z kredytów tak aby być najtańszym, po to aby nałapać użytkowników. Dzieki nim mamy tanio, ale przez tą wojnę cenową wykrwawili się. Przecież miesiąc czy dwa miesiące temu była próba sprzedaży zadłużonego playa ale nie było chętnych za te pieniądze, kilka dni temu ogłoszono ze chcą refinansować kredyty. Zauważcie że poza modernizowaniem obecnych stacji bazowych nie powstają nowe pomimo zezwoleń. Ale pamiętajcie, gdyby nie play to by się płaciło po 80 gr za minutę a nolimitów to na oczy byście nie zobaczyli :lol: Skończy sie play, to zacznie się drożyzna.
 #899575  autor: Mixiorek
 11 gru 2016, 22:22
RBM abonament, potwierdzam przycięcie w roamingu do 3/1. Ta sama lokalizacja, testy zrobione przed chwilą:

TMobile:
Obrazek

Plus:
Obrazek

Play macierzysty:
Obrazek

A do Orange nie mogę się zalogować. Nie dali mi uprawnień.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #899582  autor: mn9
 11 gru 2016, 22:51
amigo007 pisze:Albo kasa, albo inni operatorzy zaczęli egzekwować zapisy o ograniczeniach prędkości. Mn9 a na maszcie jakiego operatora miałeś 25/4? Może pora przenieść się do tamtego operatora? Jeśli to orange, to mamy bezkonkurencyjne orange free na kartę.
Niestety to stacja T-Mobile ;d,o orange wiem spokojnie,w playu będę dopóki nie skasują mi darmowego lte,co mam nadzieję nie stanie się w najbliższym czasie.

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png
 #899589  autor: silvercrest
 11 gru 2016, 23:12
Mixiorek pisze: A do Orange nie mogę się zalogować. Nie dali mi uprawnień.
Taryfa RBM5.
Orange podobnie:
Roaming Plus U900
Obrazek
Roaming T-Mobile U2100
Obrazek
Roaming Orange U2100
Obrazek
Roaming Plus U900
Obrazek
Macierzystego niestety nie zaprezentuję, za słaby zasięg.
W roamingu Plusa mam minimalnie lepsze prędkości.
Coś czuję że jak tak dalej pójdzie to w kolejnym rankingu speedtest.pl średnie prędkości Play polecą w dół.
Ps. Wszystkie testy poza pierwszym wykonane na serwerze Orange w Katowicach.
 #899593  autor: zwariowany.kurczak
 11 gru 2016, 23:56
Ciekawe... jeśli im nic nie walnęło, a na 99% NIE, to poszło o kasę! Będzie roaming LTE ale do 3Mb/s hihihi A w reklamie ULTRA GAMA 888G+-& i dooopa. Ewentualnie roaming krajowy dla PON/POLnK?

Raczej poszło o co innego, PLAY zbyt dobrze wygląda z zasięgiem. Inicjatywa musiała wyjść od niego, przecie opy się nie zgadały że im ruch przycinają...
Punkty styku są zwalone i nie wyrabiają? Ciekawe, jak to się rozejdzie, część odejdzie.
 #899602  autor: Pawrzes
 12 gru 2016, 01:36
Ramirez pisze:Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze :D Play odkąd powstał jechał poniżej kosztów, dopłacał do biznesu z kredytów tak aby być najtańszym, po to aby nałapać użytkowników. Dzieki nim mamy tanio, ale przez tą wojnę cenową wykrwawili się. Przecież miesiąc czy dwa miesiące temu była próba sprzedaży zadłużonego playa ale nie było chętnych za te pieniądze, kilka dni temu ogłoszono ze chcą refinansować kredyty. Zauważcie że poza modernizowaniem obecnych stacji bazowych nie powstają nowe pomimo zezwoleń.

Tiaaa... To dziwnie się "wykrwawili" bo mają zysk co miesiąc, i co z tego, że mają długi jak przecież każda sieć je ma. Sprawdzenie wartości majątku to normalne gdy właścicielem są fundusze, sprzedadzą w momencie kiedy będzie moment na największy zysk, proste... Nie powstają nowe? A to ciekawe... Dobrze, że chociaż osoby interesujące się siecią widzą przyspieszenie odpaleń nowych lokalizacji... :roll:

Pozdrawiam
 #899606  autor: Dorotea
 12 gru 2016, 04:41
michcio123 pisze:
p2225 pisze:Może kończy im się zakupiona hurtowo ilość danych i żeby nie przekroczyć limitu na ten rok to obniżyli prędkość w roamingu.
Też o tym pomyślałem jeśli będą ściemniać że awaria i takie tam a od stycznia wszystko wróci do normy to na pewno oto chodzi.
Dziś roaming u mnie nie działa na żadnej sieci, a kilka dni temu działał i korzystałam z Internetu.
 #899607  autor: habish
 12 gru 2016, 06:23
silvercrest pisze:
Mixiorek pisze: A do Orange nie mogę się zalogować. Nie dali mi uprawnień.
Taryfa RBM5.
Orange podobnie:
Roaming Plus U900
Obrazek
Roaming T-Mobile U2100
Obrazek
Roaming Orange U2100
Obrazek
Roaming Plus U900
Obrazek
Macierzystego niestety nie zaprezentuję, za słaby zasięg.
W roamingu Plusa mam minimalnie lepsze prędkości.
Coś czuję że jak tak dalej pójdzie to w kolejnym rankingu speedtest.pl średnie prędkości Play polecą w dół.
Ps. Wszystkie testy poza pierwszym wykonane na serwerze Orange w Katowicach.

Operatorem na speedtest które podlinkowałeś jest zawsze inny operator niż Play, to nie innym psują ranking?
 #899618  autor: kozien70
 12 gru 2016, 08:26
Ostatnie rankingi w Polsce są publikowane na podstawie wyników z speedtest.pl
Sprawdziłem przed chwilą - będąc na karcie Play w roamingu Plus zostaję przez nich zweryfikowany jako ISP Play.
 #899626  autor: Mixiorek
 12 gru 2016, 09:17
Ciekawą kwestię ktoś podniósł - ciekawe czy i jak odbije się to na speedtest.pl i wynikach za grudzień? Zobaczymy czy i jak bardzo Play bazuje na roamingu w przypadku testerów.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 2 z 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33