DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #898728  autor: kostrzew
 05 gru 2016, 12:43
Witam
Proszę o pomoc w ustaleniu częstotliwości nadawania BTS lte od Orange, ewentualnie polecenie jakiegoś oprogramowania dla androida którym moge to sprawdzić (potrzebuje wiedzieć jaką antene zamontować dla wzmocnienia sygnału)
Do tematu dorzucam informacje jakie udało mi się odczytać z BTS,
BTS nie ma w żadnej bazie danych dostępnej w internecie (również http://uke.gov.pl/)


Obrazek
Obrazek
 #898739  autor: pipawolowa
 05 gru 2016, 14:04
Prawdopodobnie jest to 1800 Mhz.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein
 #898752  autor: kozien70
 05 gru 2016, 16:04
Nie wiem, gdzie jest Polmozbyt i co ma być w tym Polmozbycie, ale wiem, że wg wykazu UKE ten eNodeB to właśnie stacja, którą podałem. Jeśli masz lepsze źródło to po co pytasz ;-)
Na stacji jest pozwolenie LTE tylko na 1800
 #898770  autor: inżynier
 05 gru 2016, 18:38
kostrzew pisze:Gdzie Polmozbyt, a gdzie Nowodworska 1 w Michałowie Reginowie zupełnie inne lokalizacje
Przecież to niedaleko od siebie.
A ja również potwierdzam, że to ta stacja, LTE1800 dostępne dla Orange i TMobile.
 #898849  autor: kostrzew
 06 gru 2016, 13:55
Niestety nie mam innych źródeł ale umiem czytać mape i widzę że lokalizacja jedna od drugiej oddalona jest o okolo 2km od siebie wiec stwierdzam ze muszą być to 2 różne BTS.
 #898850  autor: kozien70
 06 gru 2016, 14:00
kostrzew pisze:Niestety nie mam innych źródeł ale umiem czytać mape
Świetnie. Natomiast programik, którego używasz pokazuje na mapie jakieś bzdury. Na Polmozbycie nie ma żadnej stacji żadnej sieci. Dostałeś od nas konkretną informację, do której stacji i w jakim paśmie się łączysz. Wiemy to na podstawie parametrów Twojego połączenia. Jeżeli wiesz lepiej, to nie bardzo rozumiem, po co zadajesz pytanie na forum :-)
Przy okazji: w technologii LTE nie ma BTS-ów tylko eNodeB.
 #898870  autor: inżynier
 06 gru 2016, 17:30
kostrzew pisze:Niestety nie mam innych źródeł ale umiem czytać mape i widzę że lokalizacja jedna od drugiej oddalona jest o okolo 2km od siebie wiec stwierdzam ze muszą być to 2 różne BTS.
Kolego, zarejestrowałeś się na forum aby zadać pytanie o tą stację. Dostałeś dwie odpowiedzi od osób które wypowiadają się tutaj częściej niż Ty i mają wiedzę na ten temat. A Ty jeszcze nam piszesz, że nie mamy racji? W takim razie po co zadajesz tu pytanie skoro sam wiesz lepiej?