DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #889828  autor: Bolek33
 02 paź 2016, 19:41
Panowie, zwracam się wyłącznie do tych osób które posiadają wiedzę i doświadczenie. Proszę o poradę w wyborze rutera do internetu mobilnego. W tej chwili korzystam z modemu Huawei e3372. I nadal mam taki zamiar i tu powstaje pytanie. Czy te dwa rutery są warte zainteresowania. Chodzi o: D-Link DWR 118 lub D-Link DWR 116. Planuję tez zastosować antenę, ale w tym temacie potrzebną wiedzę już posiadam. Choć jak to mówią wiedzy nigdy za wiele i każdą radę także w kwestii anten przyjmę z wdzięcznością.Zwłaszcza, że różni ludzie różne rzeczy piszą. Dodam tylko,że chętnie przeczytam więcej o wpływie parametrów danej anteny na odległość do BTS-a. Moja wynosi 1300m do Play i 600m do Plus do pozostałych czyli T-Mobile i Orange to nawet antena chyba nie pomoże, bo pomimo, że odległość podobna to przysłania Zamek Krzyżacki. Sygnał WiFi ma być zapewniony tylko w jednym pomieszczeniu (pokój) więc chyba nie ma sensu wydawać dużej kasy na sprzęt który musiałby pod względem zasięgu być lepszy?
 #889857  autor: darekka
 03 paź 2016, 07:42
Kolego to może przemyśl zakup MiFi np.Huawei E5377T. Ma wszystko to co modem plus router(ale w malutkiej obudowie zasilany jest jednym zasilaczem) oraz możliwość wymuszenia częstotliwości, wspiera wszystkie pasma i ma prędkości do 150Mb/50Mb. Mam i zasięg WiFi(wybór 2,4 lub 5GHz) będzie sporo dalej niż wymagasz, ma 2 gniazda antenowe(te same co Twój modem) i dodatkowo możesz go zabrać w plener(ma akumulator o sporej pojemności).
Ktoś może napisać, że MiFi nie nadaje się do stałego użytkowania-guzik prawda, bo mam i całodobowe i wielodniowe ciągłe działanie nie rusza go(mam go 1,5 roku i stabilny jak skała-żadko jest restartowany i śmiga bez problemu).
Do tego antena Cybertech lub Sorensen oczywiście DUAL i minimalna wymagana ilość kabla aby wystarczyło z dachu do routera i gitara.

Poniżej masz mój rekord na takim zestawie(E5377T, antena Sorensen DUAL15 i 10m kabla) na tylko 15MHz LTE T-mobile.
Obrazek - więc z teoretycznych 112Mb to więcej trudno jest osiągnąć. Ja da stacji T-mobile mam 1700m w tym sporo lasu po drodze.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #889904  autor: garfield-
 03 paź 2016, 11:45
darekka, możesz napisać jak zasięg tego modelu ?
Mam 5537 i wifi jest tragiczne, 3 metry od urządzenia - połowa zasięgu.
Dla jasności nie spodziewam się zasięgu przez 3 stropy. Mam kilka modeli 3g i w nich zasięg jest akurat (przez jedną ścianę). używam ich jako wzmacniaczy do w/w rutera, ale strasznie to upierdliwe.
 #889939  autor: darekka
 03 paź 2016, 15:13
Ja na zasięg nie narzekam, a użytkuję wyłącznie w 5GHz. Może znajdź lepsze miejsce(bardziej w centralnym punkcie?

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #889949  autor: myk6414
 03 paź 2016, 15:52
Też mam MiFi (e5372) do tego antena Cybertech. Modem lezy na strychu, na parterze mam repeater. Wszystko w takiej konfiguracji śmiga już ponad dwa lata. Mam dwa notebooki podpięte, dwa telefony, tablet, 2 dekodery od nc+ i PS3 ( na którym cześto leci stream z Netflixa). Zero zwiech, wszystko działa naprawdę przyzwoicie.