DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 20 z 308
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 308
 #912568  autor: Wosiu96
 23 lut 2017, 15:53
Oby tylko w Orange VoWiFi za granicą za darmo utrzymał na stałe a nie jak t-mobile do czerwca a później możliwie opłaty za tą usługę.
 #912569  autor: p2225
 23 lut 2017, 16:12
@kozien70 oczywiście, tu jest mój post: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... te#p881658
A strona pojawiła się kilka dni wcześniej.

Strona o WiFi Calling(czyli nie nazwą tego "VoWiFi") też musiała dopiero teraz się pojawić, bo z ciekawości szukałem ostatnio i jej nie było.
Pewnie dlatego nowe telefony się nie pojawiają, bo pewnie od razu testują dwie usługi dla nowych telefonów. Po co by mieli później robić dwie aktualizacje, a nie mogą dać jej już teraz, bo jeszcze nie zaprezentowali usługi WiFi Calling.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 16:19 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #912570  autor: munio
 23 lut 2017, 16:18
I strona już nie działa.... Ale nie ma to jak print screen :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 16:35 przez munio, łącznie zmieniany 1 raz.
 #912571  autor: Wosiu96
 23 lut 2017, 16:29
Obstawiam, że do końca marca wprowadzą. Dlaczego do końca marca? Orange obiecywał VoLTE dla ipka do końca marca to pewnie machną od razu obie funkcje. Ale wiadomo obietnice można przesunąć...
 #912572  autor: p2225
 23 lut 2017, 16:31
@munio w Twoim poście: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 75#p912559 zabrakło tych pytań:

Po czym poznam, że dzwonię przez WiFi Calling?
Gdy telefon połączy się z Internetem za pośrednictwem punktu WiFi, możliwość korzystania z WiFi Calling zostanie oznaczone przez pojawienie się dedykowanej ikonki na górnym pasku wyświetlacza telefonu.

Co się stanie, gdy stracę łączność WiFi?
Jakość połączenia realizowanego przez WiFi Calling silnie zależy od jakości sygnału WiFi. Dlatego też w pomieszczeniach, gdzie może znajdować się wiele jednocześnie działających punktów WiFi, np. w blokach mieszkalnych, w galeriach handlowych, w urzędach czy biurach, zalecamy prowadzenie rozmów po WiFi znajdując się możliwie blisko punktu dostępowego, do którego jesteśmy podłączeni.
W przypadku, gdy znajdziemy się na granicy dostępu do sygnału WiFi a:
- istnieje w tym miejscu sieć LTE Orange, nastąpi przełączenie do sieci komórkowej Orange bez przerywania połączenia.
- nie będzie wokół sieci Orange, bądź będzie jedynie zasięg 2G/3G, połączenie WiFi Calling zostanie przerwane.

I to jest odpowiedź na pytanie @bobix o punktach dostępowych ( http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 25#p912086 )

Czy WiFi Calling działa z każdym WiFi?

Usługa WiFi Calling świadczona przez Orange będzie działać niezależnie od tego, z jakiego dostawcy WiFi skorzysta klient. Jednakże należy pamiętać o tym, iż publiczne dostępne hotspoty mogą wprowadzać pewne ograniczenia ilościowe bądź jakościowe w dostępie do Internetu. W szczególności, klienci mogą spotkać się z blokadami dla konkretnych protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych przez usługę, przez co korzystanie z niej może być niemożliwe. Podobnie z jakością łącza internetowego; parametry łączy WiFi na świecie znajdują się poza kontrolą Orange, które nie ma wpływu na jakość słabych lub niestabilnych hotspotów.

Jakie są ograniczenia w korzystaniu z WiFi Calling?
Istnieje kilka przypadków, które niestety wykluczają możliwość korzystania z usługi WiFi Calling. Należą do nich:
- klienci ofert typu Mix nie mogą korzystać z usługi w całości
- klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą
- klienci poniższych usług dodatkowych, nie mogą korzystać z WiFi Calling:
- Nowa Orange Strefa
- Dodatkowa Karta SIM
- Strefa Stacjonarna
- Ekstra Strefa Firmowa
- Orange Ekstra Numer

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #912574  autor: munio
 23 lut 2017, 16:39
Wosiu96 pisze:Obstawiam, że do końca marca wprowadzą. Dlaczego do końca marca? Orange obiecywał VoLTE dla ipka do końca marca to pewnie machną od razu obie funkcje. Ale wiadomo obietnice można przesunąć...
Można się łudzić, że skoro na testowej stronie są S7, to dla samego faktu uruchomienia usługi lada moment wificalling ruszy - w końcu tutaj jest już VoLTE. A Iphone to pewnie dwie usługi na raz dostaną. Cały czas jest mowa o I kwartale, więc nie musi to być koniec marca.
 #912575  autor: munio
 23 lut 2017, 16:49
Wosiu96 pisze:Oby tylko w Orange VoWiFi za granicą za darmo utrzymał na stałe a nie jak t-mobile do czerwca a później możliwie opłaty za tą usługę.
Ten czerwiec to chyba pewnie nie przypadkowy, ponieważ od 15 czerwca wchodzą nowe stawki hurtowe za korzystanie w roamingu.
 #912577  autor: Wosiu96
 23 lut 2017, 16:54
Co do nazwy usługi zapewne Wifi Calling zamiast VoWiFi ponieważ nie ma wzmianki o sms/mms poprzez VoWiFi.
 #912578  autor: munio
 23 lut 2017, 16:58
Wosiu96 pisze:Co do nazwy usługi zapewne Wifi Calling zamiast VoWiFi ponieważ nie ma wzmianki o sms/mms poprzez VoWiFi.
Nie koniecznie. W Playu też to nazywa się Wifi Calling i jest wyraźnie napisane "W ramach aktywnego Wi-Fi Calling w Play możesz wysyłać i odbierać SMS-y. MMS-y będą wysyłane i odbierane
standardowym połączeniem z siecią komórkową Play"

Liczę na to, że skoro na stronie testowej jest SGS7 to, że aktualizacja do funkcji wificalling będzie razem z Androidem 7 ;-)
 #912582  autor: kozien70
 23 lut 2017, 18:13
@Wosiu96 - VoWiFi (VoiceOverWiFi) i WiFi Calling to terminy używane zamiennie.
 #912605  autor: tom
 23 lut 2017, 21:06
WiFi calling w Play na kartę i to w roamingu? :)

Dzisiaj miałem taką dziwną sytuację - rozmawiam sobie, podczas rozmowy włączyłem Network Cell Info i zamiast parametrów sygnału i oznaczenia HSPA/LTE pojawia mi się "IWLAN". Sytuacja miała miejsce podczas rozmowy między użytkownikami Play na kartę, przy czym jak widać byłem w roamingu T-Mobile. Telefon HTC 10, stock ROM. Powtórzyłem rozmowę raz jeszcze dla sprawdzenia i było to samo. IWLAN skojarzyło mi się oczywiście z WiFi calling, no to podchodzę do modemu i go wyłączam i co się okazuje - na Network Cell Info po paru sekundach wraca oznaczenie sygnału HSPA, zmienia się lekko jakość dźwięku (jest dobra, ale inna). Zamieszczam poniżej screeny, a jeśli to już było albo też bezpodstawnie się podniecam to proszę o wyprowadzenie z błędu :).

ObrazekObrazek
 #912607  autor: SACZI
 23 lut 2017, 21:42
Czy uruchomił ktoś WIFI Calling na iP5S, ale z dystrybucji pozaoperatorskiej?
Mnie akurat interesuje T-Mobile.
 #912608  autor: kozien70
 23 lut 2017, 21:44
Przecież w iPhone nie ma brandingu operatorskiego, więc nieważne, czy telefon od operatora czy z wolnego rynku.
 #912616  autor: f0ku5
 23 lut 2017, 22:13
SACZI pisze:Czy uruchomił ktoś WIFI Calling na iP5S, ale z dystrybucji pozaoperatorskiej?
Mnie akurat interesuje T-Mobile.
Widać, że kolega głównie na Androidach siedział... ;)
 #912617  autor: kozien70
 23 lut 2017, 22:39
myk6414 pisze: Jak tam mmsy :) działają już ?
No gdzie tam ;-) MMS-y na naszych iPhone w taryfie korpo T-mobile nadal nie działają.
 #912623  autor: f0ku5
 23 lut 2017, 23:01
Spacedust pisze:Co chcecie przecież Plus tapety i dzwonki wgrywał: https://imagazine.pl/2012/10/19/jak-to- ... i-z-plusa/
O tej akcji wolałbym nic nie mówić, bo bym musiał użyć niecenzuralnych słów ;)
Trzeba jednak pamiętać, że wgranie swoich tapet, czy dzwonków do telefonu różni się nieco od "poważnego" brandowania telefonów z Androidem.

System na iPhonach jest taki sam w każdym telefonie na całym świecie, a konkretne ustawienia operatorskie są wgrywane właśnie w postaci... ustawień operatorskich :)
Jak dla mnie to jest największa i główna przewaga iOS'a nad Androidem.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 23:15 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz.
 #912626  autor: kozien70
 23 lut 2017, 23:14
f0ku5isko pisze: Jak dla mnie to jest największa i główna zaleta iOS'a nad Androidem.
Za wyjątkiem sytuacji takiej, jak opisana przeze mnie z niedziałającymi MMS-ami na Iphone w T-mobile (korpo) po ostatniej aktualizacji ustawień operatorskich :wink:
  • Strona 20 z 308
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 308
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 308