DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 217 z 308
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 308
 #1011018  autor: bobix
 03 wrz 2018, 22:41
kozien70 pisze:Niestety, ale po teście Nokii 8110 4G interfejs KaiOS uważam za wyjątkowo nieergonomiczny. W stosunku do interfejsu np. Nokii 515 czy takich klawiszowców jak MaxCom jest on dużą degradacją. Przykład: nie można nawet pod klawisz przyporządkować listy kontaktów. Żeby wybrać jakiś kontakt i zadzwonić, trzeba przewinąć listę aplikacji (kompletnie chaotyczną, nieposortowaną po niczym), znaleźć na niej pozycję Kontakty, wejść w nie i dopiero znaleźć kontakt. Takich kwiatków jest więcej. Gdybym zamienił Nokię 515 mojemu ojcu na coś z KaiOS, to po godzinie myślę, że dostałbym tym czymś w głowę.
Od strony hardware za to przypuszczam, że MaxCom będzie lepszy, niż rzeczona Nokia 8110 4G, której obsługa to dramat. Klawiszowe MaxComy mają dużą, wygodną klawiaturę, tu przynajmniej nie powinno być fakapu.
Potwierdzam. Zakupiony telefon dla babci wrócił po kilku godzinach testów do sprzedawcy.
Telefon ma być może mniejszy ekran a na pewno mniejszą trzcionkę niż poczciwe Nokie klawiszowe.
Zupełnie nie nadaje się dla osób nieprzyzwyczajonych do „szuranych” telefonów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 #1011084  autor: Pabloz
 04 wrz 2018, 13:54
Szkoda że nie dzielą się jakimiś konkretniejszymi statystykami.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1011155  autor: case
 04 wrz 2018, 20:53
kozien70 napisał(a):
Jeżeli ktoś ma życzenie - mogę zweryfikować pod kątem VoLTE/VoWiFi dowolny model Samsunga z dowolnym wariantem CSC oprogramowania.
Czy mógłbyś sprawdzić czy coś się zmieniło w kwestii VoLTE oraz VoWiFi w samsungu J5 (2017)? zniknęło i jedno i drugie :) karta nju abo. Aha, i w odróżnieniu od mojego A5 (2017) agreguje 2600 z 1800 (10MHz) a nie z 2100.
 #1011156  autor: kozien70
 04 wrz 2018, 20:59
@case - jeśli masz na myśli najnowszy soft niebrandowany XEO z androidem 8.1, to nic się nie zmieniło, zarówno VoLTE i VoWiFi działa dla Orange jak i Tm.
Miałem ten telefon z tym softem dosłownie parę dni temu, sprawdzone info :-)
Nie wgrywałeś przypadkiem najnowszego XEO na jakiś soft operatorski bez formatowania? W takich przypadkach rzeczy takie jak VoLTE/VoWiFi mogą przestać działać.
 #1011157  autor: case
 04 wrz 2018, 21:00
Nic nie robiłem, telefon żony, wydaje mi się że po ostatniej aktualizacji tak się stało, ale nie mam pewności, nie śledziłem..
 #1011159  autor: kozien70
 04 wrz 2018, 21:07
Rozumiem, że zniknęło w sensie: brak odpowiednich przełączników w ustawieniach telefonu?
Zakładam też, że zrobiłeś w takim wypadku rzecz podstawową czyli wyłączyłeś i włączyłeś telefon i sprawdziłeś czy opcji nadal nie ma ;-)
Jaki wariant softu? Niebrandowany XEO czy operatorski Orange? Na innych oczywiście VoLTE/VoWiFi pomarańczy brak.
 #1011163  autor: case
 04 wrz 2018, 21:24
jeśli chodzi o VoLTE to zniknął suwak, natomiast VoWiFi można włączyć, ale nie działa, nie dzwoni przez WiFi. Oczywiście, włączałem telefon i wyłączałem. Soft XEO i taki był od nowości, telefon z polskiej dystrybucji, jeszcze jakiś miesiąc temu wszystko działało, później byliśmy na wakacjach i telefon był wyłączony ok. tygodnia w ramach detoksu :) po powrocie z wakacji odkryłem, że nie ma opcji VoLTE no i nie działa VoWiFi. Nju mówi, że usługi włączone i wina po stronie urządzenia.
 #1011166  autor: kozien70
 04 wrz 2018, 21:41
Jeśli masz najnowszy wariant softu czyli z androidem 8.1 to wszedłbym do recovery menu przy starcie telefonu, wyczyściłbym cache (wipe cache), następnie ponownie uruchomił i zobaczył czy opcje VoLTE/VoWiFi działają.
Jeśli zaś jesteś jeszcze na androidzie 7, to zrobiłbym aktualizację " z powietrza" czyli OTA do 8.1 i wtedy zobaczył (również po wipe cache, dla higieny).
Jak to nie pomoże, to sprawdziłbym mimo wszystko kartę w innym sprawdzonym telefonie, obsługującym VoLTE/VoWiFi.
 #1011262  autor: grzesk
 05 wrz 2018, 19:16
kozien70 pisze:Na A3/A5 2016 zarówno Orange (w swoim brandzie) jak i Samsung (w niebrandowanym XEO) położyli laskę na temat VoLTE/VoWiFi.
W tych modelach tylko brandowane T-mobile TPL ma VoLTE/VoWiFi, zaś brandowany Play - samo VoWiFi.
A może ktoś wie jak samemu uruchomić na tym telefonie ww. usługi ?
Kilka dni temu ktoś na Nasz Orange w wątku o VoWiFi i VoLTE na telefonie A5 2016 napisał, że przekopiował jakieś pliki z brandowanego oprogramowania Galaxy S6 i ruszyły te usługi.
Rzuciłem okien na zasoby internetu i znalazłem kilka informacji jak to zrobić dla jakiejś zagranicznej sieci ale jak to zrobić dla Orange Polska?
Może jest tu na forum jakiś spec co coś takiego już ogarniał lub wie jak to zrobić o ile to info na Nasz Orange jest prawdziwe i podzieli się taką informacją?
 #1011330  autor: muddy
 06 wrz 2018, 08:34
@grzesk, tak, jest to możliwe, jednak wymaga roota. Jeśli to dla Ciebie nie problem - możesz to zrobić analogicznie jak opis który znalazłeś, tylko musisz wziąć pliki CSC z oprogramowania XEO.

MM
 #1011336  autor: grzesk
 06 wrz 2018, 09:40
Telefon jest już po gwarancji, więc to nie jest jakiś wielki problem aby dostał roota.
CSC z XEO z obojętnie jakiego modelu tylko tyle aby była ta sama wersja androida (7.0 w moim przypadku)?
 #1011419  autor: sa
 06 wrz 2018, 12:52
p2225 pisze:Nie wiedziałem, że jest aż tak źle. Może kolejne wersje systemu będą lepsze :|
Jedno mnie zastanawia - czy w KaiOS ustawienia pod VoLTE i WiFi Calling są dodawane przez producenta telefonu czy przez twórców systemu? Bo jeśli T-mobile ma wsparcie dla Nokii 8110 4G, to gdyby okazało się, że wsparcie jest zapewnione przez twórców systemu, to każdy nowy telefon z KaiOS powinien mieć te usługi od startu.
Procesor czy raczej platforma mobilna jest odpowiedzią na twoje pytanie ,bo nokia 8110 4g ma ten procesor z osprzętem:
https://www.qualcomm.com/products/msm8905
I nie tylko ona,bo właśnie zaprezentowany CAT B35 z kaios ma dokładnie ten sam procek.
W tym układzie twórcy systemu i producent sprzętu po prostu wykorzystują na 100% możliwości technologiczne owego procesora. Co do "niestrawnego" softu śpieszę przypomnieć że nokia już od dłuższego czasu (tj.od czasów mirsofta)"przyzwyczaja" ludzi do ciężkostrawnych softów wydając od paru lat telefony na sofcie s30+ który ma bardzo mocno ograniczone funkcje w klawiszach bocznych co do noki na sofcie s40.Ale ich "próbą" niejako generalną było niewątpliwie wydanie....noki 3310 3g na nasz rynek, telefon ten wyszedł na sofcie własnym noki pod nazwą "Feature OS" z javą i właśnie tam pierwszy raz zaprezentowano funkcie rodem ze smartfonów tj prawie bez użycia klawiszy bocznych wszystko przez menu i lista do wyszukania stosownej funkcji.Mogli by jeszcze zostawic funkcję układania kolejności tych funkcji..,Co prawda w skrótach dało się coś tam ustawić ale słabo to wygląda.Kaios to po prostu dalsze rozwijanie tego softu przez dodanie funkcji(4g i związane z nim dodatki)większą liczba pamieci itd.A przy okazji patrząc na parametry procesora już wiadomo czemu dają apart foto tylko 2 megapikselie ,bo mocniejszego procek mógłby nie obsłużyć...A szkoda bo aparat 3 albo 3,2 megapixele aż się prosi by włożyć w taki telefon.Ale tu trzeba....mocniejszego procesora czytaj więcej kasy. na ten gadżet.Ogólnie mówiac ludzie przyzwyczajeni do starych noki jak się one już rozpadną ze starosci zostaną skazani na albo telefony tylko gsm o bardzo marnym sofcie(ale ponoć funkcjonalniejszym)i braku bardzo wielu funkcji, albo właśnie takie cos jak ta nokie 8110 4g no albo typowy dotykowe smartfony.Ja raczej się nie przełamię na typowego dotykowca ,więc już teraz przyzwyczajam się psychicznie na klawiszowca typu nokia 8110 4g.Chyba że google nas pozytywnie zaskoczy i zacznie wydawać(no dobra zlecać produkcję) klawiszowców na androidzie one albo androidzie go. Ale na zmianę sposobu układu klawiszy niespecjalnie liczę, nie te czasy niestety,choć jakieś ustawienie do najczęściej używanych opcji 4 czy 5 wybranych "skrótów" by się przydało i w kaiosie.Jednak to młody system wiec kto wie co przyniosą kolejne wersje.
 #1011427  autor: p2225
 06 wrz 2018, 13:14
@sa dzięki :-)

Strona Orange o VoLTE została usunięta. ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1011438  autor: Pabloz
 06 wrz 2018, 15:16
Jeden konkurent mniej 8)

Mam nadzieję, że wróci w jakiejś bardziej przystępnej formie.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1011586  autor: p2225
 07 wrz 2018, 21:10
Strona o VoLTE nie wróciła, ale za to poszła aktualizacja telefonów tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte w sekcji "Jak skorzystać z VoLTE?->Jakie telefony wspierają VoLTE".
Te dwa Huaweie P10 na liście, którą dostałem na czacie to jeden z nich musiał być P10-ką lite.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1012046  autor: kozien70
 08 wrz 2018, 16:43
Super :-) Teraz tylko czekamy, aż ktoś faktycznie potwierdzi działanie.
 #1012048  autor: p2225
 08 wrz 2018, 16:49
A podobno to LG miał być najbardziej zaawansowany w tej kwestii ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 217 z 308
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 308
  • 1
  • 215
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • 308