DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 93 z 308
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 308
 #950841  autor: Kryniczanin
 15 wrz 2017, 22:37
To to jeszcze nie działa?

Kilka dni zajętości i braku czasu, myślałem - naprawili a tu dalej trupie zwłoki :-)
 #950868  autor: Wulo
 16 wrz 2017, 09:38
Co do różowego VoLTE i VoWiFi to aż tak "różowo" nie jest, przynajmniej u mnie. Wczoraj przez cały dzień jak ktoś do mnie dzwonił to słyszał w słuchawce, że "nie ma takiego numeru" :oops: telefon oczywiście w LTE, ikonka VoLTE aktywna... zorientowałem się wieczorem, wyłączyłem VoLTE i wtedy elegancko zrzucało do 3G. Dzisiaj już działa normalnie po VoLTE. Co do VoWiFi to tak sobie, często jestem na Huawei B315 z mobilnym Play, stacjonarny Netia z jakimś TP-LINK, ODU-IDU 200 z Cyfrowym Polsatem, rozmowę rwie, przy SMSach kręci kółkiem i nie zawsze wyśle... Albo moja XZ Premium ma jakiegoś focha, albo nie wiem, bo Internet na każdym 10-20Mb/s...
Według mnie obie te technologie chyba nie są do końca opracowane itp...
 #950871  autor: myk6414
 16 wrz 2017, 09:48
Żona ma 6s volte I vowifi aktywne cały czas. Wczoraj ok 1000km zrobiliśmy i dużo dzwoniła z samochodu - w aucie mam mifi Huaweia założone z internetem od t-m - nic jej nie rwało. Modem jest ustawiony na LTE tylko, całą drogę leciało radio internetowe - tak samo nie rwało. (a2 z Warszawy i dalej S3 do Szczecina)
 #950951  autor: p2225
 17 wrz 2017, 07:57
A u mnie działa. Android :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #950980  autor: Cobretti
 17 wrz 2017, 12:46
Dalej nie działa VoLTE w Orange? Mam S7 z oprogramowaniem XEO, ma w ustawieniach opcje "połączenia VoLTE", włączone, a jak inicjuję połączenie to spada do 3G, pisałem do Orange, napisali że "włączyli dla mojego numeru", i dalej nie działa, na forach Orangowych pisali że powinno działać na XEO w S7, o co chodzi? Wie coś ktoś?
 #950981  autor: p2225
 17 wrz 2017, 12:48
VoLTE dalej nie działa od piątku 08.09.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #950984  autor: Marcin_
 17 wrz 2017, 12:53
Powinno działać ale platforma leży i póki co nie widać żadnego światełka w tunelu. Już miała ruszyć ale znowu się posypała konfiguracja. Strasznie kiepsko jest to zaimplemetowane.

Co do platformy w TMobile oczywiście nie jest ona idealna i jeszcze jej daleko do tego ale jesy dużo stabilniejsza niż system stworzony dla Orange. Są kłopoty z smsami i czasami z dostępnością użytkowników ale cały czas pracujemy nad wyeliminowaniem wszystkich niedogodności. Co więcej jest tutaj ogromne wsparcie ze strony MS.
 #950992  autor: ja.michal
 17 wrz 2017, 14:03
p2225 pisze:A u mnie działa. Android :)
Koło 5 rano znów zaczęło działać, przynajmniej wtedy zobaczył na wyświetlaczu.
 #951002  autor: Mixiorek
 17 wrz 2017, 15:07
p2225 pisze:VoLTE dalej nie działa od piątku 08.09.
Moim zdaniem od czwartku 07.09. Popołudniu już był problem.
Marcin_ pisze:Powinno działać ale platforma leży i póki co nie widać żadnego światełka w tunelu. Już miała ruszyć ale znowu się posypała konfiguracja. Strasznie kiepsko jest to zaimplemetowane.
Nie przypominam sobie w tym momencie tak długiej awarii usługi. 10 dni w obecnych czasach to jest wieczność.
Orange jest "twardy" i nie robi backupów? :-) nie mogą przywrócić działającej konfiguracji?
Co do platformy w TMobile oczywiście nie jest ona idealna i jeszcze jej daleko do tego ale jesy dużo stabilniejsza niż system stworzony dla Orange. Są kłopoty z smsami i czasami z dostępnością użytkowników ale cały czas pracujemy nad wyeliminowaniem wszystkich niedogodności. Co więcej jest tutaj ogromne wsparcie ze strony MS.
Nokia aż tak nie wspiera Orange?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #951003  autor: p2225
 17 wrz 2017, 15:09
Mixiorek pisze:
p2225 pisze:VoLTE dalej nie działa od piątku 08.09.
Moim zdaniem od czwartku 07.09. Popołudniu już był problem.
Ale potem usługi zaczęły działać, przy czym VoLTE tylko jako przedłużenie WiFi Calling lub w trybie LTE only.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #951012  autor: myk6414
 17 wrz 2017, 16:31
Marcin_ pisze:. Są kłopoty z smsami i czasami z dostępnością użytkowników ale cały czas pracujemy nad wyeliminowaniem wszystkich niedogodności. Co więcej jest tutaj ogromne wsparcie ze strony MS.
Kolego - a wiesz może coś czy są plany i jeżeli tak, jak bardzo zaawansowane żeby wdrożyć volte dla taryf biznesowych?
 #951013  autor: kozien70
 17 wrz 2017, 16:33
Mam nieodparte wrażenie, że nękające Orange od zeszłego roku ogólnopolskie awarie mają spory związek z tym nieszczęsnym wdrożeniem platformy VoLTE/VoWiFi.
 #951050  autor: Marcin_
 17 wrz 2017, 20:02
kozien70 pisze:Mam nieodparte wrażenie, że nękające Orange od zeszłego roku ogólnopolskie awarie mają spory związek z tym nieszczęsnym wdrożeniem platformy VoLTE/VoWiFi.
Wydaje mi się że to zbyt śmiałe i daleko idące wnioski. Jeśli to byłoby prawdą to znaczy że wdrażaniem platformy zajmowali się ludzie całkowicie do tego nieprzygotowani, a tego bym nie powiedział o specjalistach z Nokii czy Orange. Awarie nie mają bezpośredniego powiązania z platformą Vo.
Mixiorek pisze: Nokia aż tak nie wspiera Orange?
Nie jestem do końca pewny tego wsparcia. Z relacji osób pracujących w Orange wiem że wygląda to średnio i że sama platforma jest kiepsko zintegrowana z systemami Orange. Co do samych backup oczywiście że takowe są tylko że po co wracać do czegoś co jest źle skonfigurowane i w efekcie znowu padnie ? Trwa rekonfiguracja całej platformy.
myk6414 pisze:Kolego - a wiesz może coś czy są plany i jeżeli tak, jak bardzo zaawansowane żeby wdrożyć volte dla taryf biznesowych?
Plany są. Wdrożenie taryf biznesowych nastąpi kiedy uporamy się z obecnymi problemami z platformą. Nie ma zgody "z góry" by wpuścić taryfy biznesowe do nie w pełni działającego systemu.
 #951051  autor: Cobretti
 17 wrz 2017, 20:08
Co nie zmienia faktu że chyba dalej VoLTE leży i robi pod siebie w Orange. Jak taka duża niby poważna sieć może złapać takiego babola? Ile jeszcze czasu będą się z tym pierdzielić?
 #951058  autor: viggen
 17 wrz 2017, 20:41
Wulo pisze: Dzisiaj już działa normalnie po VoLTE. Co do VoWiFi to tak sobie, często jestem na Huawei B315 z mobilnym Play, stacjonarny Netia z jakimś TP-LINK, ODU-IDU 200 z Cyfrowym Polsatem, rozmowę rwie, przy SMSach kręci kółkiem i nie zawsze wyśle... Albo moja XZ Premium ma jakiegoś focha, albo nie wiem, bo Internet na każdym 10-20Mb/s...
Według mnie obie te technologie chyba nie są do końca opracowane itp...
Wifi po UPC nigdy nic nie rwało po VoWifi w Orange. Jeśli oczywiście działa, bo znowu nie działa.....
Marcin_ pisze:.
Co do platformy w TMobile oczywiście nie jest ona idealna i jeszcze jej daleko do tego ale jesy dużo stabilniejsza niż system stworzony dla Orange. Są kłopoty z smsami i czasami z dostępnością użytkowników ale cały czas pracujemy nad wyeliminowaniem wszystkich niedogodności. Co więcej jest tutaj ogromne wsparcie ze strony MS.
I bardzo dobrze. Tutaj TMobile dostaje baty, za to, że nie udostępnił na firmowym SIM a ja uważam, że dobre posunięcie. Ludzie się tutaj głównie wypowiadają, bo siedzą w miastach gdzie jest zasięg U2100 i jakby co H/O z VoLTE działa bez zastrzeżeń. Natomiast poza miastami bardzo często H/O nie działa prawidłowo. Pewnie dlatego, że wspólny U900. Jeśli podczas inicjacji połączenia od razu zrzuci do 3G to działa dobrze. Jeśli zaczniemy rozmowę po LTE to h/o do 3G to czysta ruletka. Piszę o zachowaniu Orange.
 #951070  autor: myk6414
 17 wrz 2017, 21:39
Nie do końca. Na volte jakoś super specjalnie mi nie zależy. Ot fajny ficzer. Bardziej brakuje mi vowifi. Bardzo często jestem w klienta w DE gdzie w naszym pokoju nie ma zasięgu żadnej sieci. Ale jest Wi-Fi. Niemcy nie mają aktywne vowifi więc problemu nie mają. Mnie wkurw łapie jak muszę kilka razy dziennie i wyjść do hallu tylko po to żeby sprawdzić czy ktoś nie dzwonił i oddzwonić.
  • Strona 93 z 308
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 308
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 308