DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 22 z 308
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 308
 #912655  autor: myk6414
 24 lut 2017, 08:36
f0ku5isko pisze: Nawet jakby w Plusie dało się w miarę sensownie używać iPhone'a to i tak bym tam nie poszedł. Ta sieć to żart większy niż Play ;).
Rozwiń temat. Chciałbym wiedzieć co żona traci używając iPhone w plusie.
 #912657  autor: habish
 24 lut 2017, 08:38
ja.michal pisze:Apple pokazało środkowy palec Plusowi za to co robił ze słuchawkami? Czy jednak problem jest techniczny (brak kompatybilności elementów sieci)?
Tak, mają focha za to jak wcześniej Plus sprzedawał iPhone.
 #912658  autor: bobix
 24 lut 2017, 08:45
Patryk7588 pisze:
ja.michal pisze:Apple pokazało środkowy palec Plusowi za to co robił ze słuchawkami? Czy jednak problem jest techniczny (brak kompatybilności elementów sieci)?
Tak, mają focha za to jak wcześniej Plus sprzedawał iPhone.
W biznesie nie ma focha - są przychody, koszty i zyski ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #912659  autor: Mixiorek
 24 lut 2017, 08:55
myk6414 pisze:Rozwiń temat. Chciałbym wiedzieć co żona traci używając iPhone w plusie.
Patryk7588 pisze:Tak, mają focha za to jak wcześniej Plus sprzedawał iPhone.
A już wszystko na linii iPhone<-> Plus działa ok? Kiedyś były jaja z brakiem LTE, potem z MMSami, potem z czymś jeszcze.
Plus nadal nie jest oficjalnym partnerem Apple:
https://support.apple.com/pl-pl/HT204040

Z tego co widzę nie mają w ofercie iPhonów. Pewnie nie ma nawet szans na to by uzyskali VoLTE czy natywne WiFi Calling. Chociażby z tego powodu Plusa ciężko brać pod uwagę (o ile firma/ ktoś chce iPhony).
Znam pewną, sporą firmę farmaceutyczną, która kupiła wszystkim pracownikom iPhony. Są w Plusie. Pytanie tylko czy "wzięli je luzem" (bez umowy i nie od Plusa) by zrobić jednorazowy koszt czy dlatego, że inaczej by tych iPhonów nie zdobyli.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #912660  autor: myk6414
 24 lut 2017, 09:03
LTE działa, MMS działa, facetime działa, imessage działa, vowifi i volte oczywiście nie działa i nie będzie działać.
Mixiorek pisze:Pewnie nie ma nawet szans na to by uzyskali VoLTE czy natywne WiFi Calling. Chociażby z tego powodu Plusa ciężko brać pod uwagę (o ile firma/ ktoś chce iPhony).
W TM mimo że mam telefon wspierający obie usługi (iPhone SE) i tak mi one nie działają.... Co więcej jak kol. Kozieniowi MMSy nie działają. Więc w chwili obecnej z mojego punktu widzenia to Plus ma lepszą integracje z iphonem niż tm...
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, 09:12 przez myk6414, łącznie zmieniany 1 raz.
 #912662  autor: bobix
 24 lut 2017, 09:09
myk6414 pisze:LTE działa, MMS działa, facetime działa, imessage działa, vowifi i volte oczywiście nie działa i nie będzie działać.
Dopóki nie podpiszą umowy z Apple :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #912664  autor: myk6414
 24 lut 2017, 09:11
Tak jak pisze - tm ma umowę i co z tego jak włączając jedną usluge psują inną. To już chyba wolę plusa bez umowy...

Edit - po każdym większym updejcie iosa trzeba ręcznie ustawienia mmsow wprowadzić. To jedyny problem.
 #912666  autor: Mixiorek
 24 lut 2017, 09:31
Patryk7588 pisze:W tej chwili nie ma iPhona w sklepie internetowym Plusa ale na dniach powinny się pojawić: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 70#p213424
Ale one już były dostępne w sprzedaży czy to dopiero "premiera" w Plusie?
myk6414 pisze:po każdym większym updejcie iosa trzeba ręcznie ustawienia mmsow wprowadzić. To jedyny problem.
To stąd mój znajomy z tej firmy farmaceutycznej ma problem z MMSami. Nie wiedziałem za bardzo o co mu chodzi i skąd nagle taki kłopot.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #912667  autor: myk6414
 24 lut 2017, 09:33
Były dostępne. Na życzenie. Z tego co kojarze w UK je kupowali i dokladali polska ładowarkę
 #912687  autor: CinekPrzecinek
 24 lut 2017, 11:30
myk6414 pisze:LTE działa, MMS działa, facetime działa, imessage działa, vowifi i volte oczywiście nie działa i nie będzie działać.
Mixiorek pisze:Pewnie nie ma nawet szans na to by uzyskali VoLTE czy natywne WiFi Calling. Chociażby z tego powodu Plusa ciężko brać pod uwagę (o ile firma/ ktoś chce iPhony).
W TM mimo że mam telefon wspierający obie usługi (iPhone SE) i tak mi one nie działają.... Co więcej jak kol. Kozieniowi MMSy nie działają. Więc w chwili obecnej z mojego punktu widzenia to Plus ma lepszą integracje z iphonem niż tm...
iPhone 6s, iOS 10.2.1, ustawienia operatorskie T-M 27.1, taryfa biznesowa proFirma M i... MMS'y działają :lol: tak samo jak voLTE i voWiFi (oczywiście był cyrk z aktywacją tego bo na infolinii nikt nic nie wiedział :D ).
Czytam jak meldujecie o problemach to zaczynam sprawdzać i wszystko gra i buczy.

Za to teraz mam całą masę problemów z nawiązywaniem połączeń jak jestem w słabym zasięgu LTE (1-2 kropki). Dostaję albo od razu błąd połączenia, albo po drugim sygnale. Zaraz potem telefon przelogowywuje się na 3G 900 MHz i wtedy działa OK. Rzadko kiedy przy słabym sygnale od razu umiem zadzwonić. Wszystko przez te durne przełączanie częstotliwości (a w zasadzie ich brak) w N! :(
 #912689  autor: munio
 24 lut 2017, 11:31
Samsung S7 i S7 EDGE dzisiaj dostaję aktualizację do Androida 7.0. Co Ciekawe prócz wersji z wolnego rynku (XEO) również wersje z T-Mobile. Mam cichą nadzieję, że jeśli ta aktualizacja pojawi się w Orange, to wniesie ona upragnione WiFi Calling.
 #912691  autor: munio
 24 lut 2017, 11:37
CinekPrzecinek pisze:
Za to teraz mam całą masę problemów z nawiązywaniem połączeń jak jestem w słabym zasięgu LTE (1-2 kropki). Dostaję albo od razu błąd połączenia, albo po drugim sygnale. Zaraz potem telefon przelogowywuje się na 3G 900 MHz i wtedy działa OK. Rzadko kiedy przy słabym sygnale od razu umiem zadzwonić. Wszystko przez te durne przełączanie częstotliwości (a w zasadzie ich brak) w N! :(
W Orange jeśli chodzi o VoLTE jest podobnie. Telefon SG7E i przy szczątkowym zasięgu LTE (ledwo jedna kreska) te same objawy - długie wybieranie numeru, rozłączenie i przeskoczenie na 3G. Jak zauważyłem to dzieje się tylko w moim miejscu pracy gdzie ogólnie zasięg jest słaby, a LTE jest łapane od święta. W innych miejscach gdzie jest z zasięgiem lepiej, to jeśli faktycznie LTE jest słabe to od razu podczas wybierania numeru przeskakuje na 3G. Dlatego czekam na WiFi Calling, wtedy w mojej pracy będę podpięty pod WiFi i skończą się te problemy ;-)
 #912693  autor: CinekPrzecinek
 24 lut 2017, 11:42
munio pisze:
W Orange jeśli chodzi o VoLTE jest podobnie. Telefon SG7E i przy szczątkowym zasięgu LTE (ledwo jedna kreska) te same objawy - długie wybieranie numeru, rozłączenie i przeskoczenie na 3G. Jak zauważyłem to dzieje się tylko w moim miejscu pracy gdzie ogólnie zasięg jest słaby, a LTE jest łapane od święta. W innych miejscach gdzie jest z zasięgiem lepiej, to jeśli faktycznie LTE jest słabe to od razu podczas wybierania numeru przeskakuje na 3G. Dlatego czekam na WiFi Calling, wtedy w mojej pracy będę podpięty pod WiFi i skończą się te problemy ;-)
U mnie problem polega na tym, że nie mogę za bardzo zaufać temu voWiFi. Budynek ma grube ściany, zasięg WiFi potrafi zgubić albo jest on szczątkowy przy przejściu np. z biura na halę. W tych miejscach tym bardziej nie doświadczę dobrego zasięgu LTE 1800 (zanim odpalą na GOPie L800 pewnie trochę czasu minie, a jeszcze więcej nim to dobrze skonfigurują :D), więc znając życie miałbym co chwile zrywane rozmowy. Jak już uda mi się zestawić połączenie to mogę wejść naprawdę głęboko do jakiś tam magazynków czy archiwum i rozmowa jest ciągle OK, gorzej z transmisją danych.
 #912699  autor: myk6414
 24 lut 2017, 12:11
CinekPrzecinek pisze: iPhone 6s, iOS 10.2.1, ustawienia operatorskie T-M 27.1, taryfa biznesowa proFirma M i... MMS'y działają
Biznesowa taryfa nie jest taryfą korporacyjną.
 #912702  autor: kozien70
 24 lut 2017, 12:43
Tak jak napisał myk6414: taryfy biznes i taryfy korporacyjne to dwa różne tematy, różne platformy billingowe. MMSy nie działają w Tmobajlowych taryfach dla korpo.
  • Strona 22 z 308
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 308
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 308