DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 15 z 308
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 308
 #908293  autor: Pawel1945
 30 sty 2017, 12:46
Patryk-nie wiem czy coś plusowi pomoże...i nie piszę tego jako fan różowych,pomarańczowy itp. jakoś ta marka nie funkcjonuje w ,,umysłach'' potencjalnych klientów, co patrzę po znajomych to tak na 15 osób, żadna nie jest w Plusie jeżeli chodzi o abonament telefoniczny a jeżeli chodzi o lte, to jeden znajomy ma plusa lte ale jak mu spadło z 50Mbs(200m od nadajnika) do 9Mbs to już mówi, że będzie zmieniał.Oferty poleciały w dół a więc trochę lipa nawet w ramach smart dom.
 #908294  autor: Mixiorek
 30 sty 2017, 12:48
Patryk7588 pisze:Plus niech inwestuje jak do tej pory maksymalnie w rozbudowę LTE1800 a nie bawi się w VoLTE, usługę dla promila abonentów, której i tak większość nawet nie zauważy. :-)
Oczywiście, szanuję :lol:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #908299  autor: Pawel1945
 30 sty 2017, 13:11
MobileMaster-Ja opisuję co widzę na swoim podwórku :-) (oczywiście to nie cała Polska). Fakt w pewnym momencie były dobre oferty w smartdom, lecz teraz trochę lipa...No i ludzie nabrali tych ofert a teraz sieć trochę ,,kwiczy''.Ale podkreślam, niech Plus rozwija dosył do swoich stacji i walczy dobrymi ofertami z resztą
 #908300  autor: Mixiorek
 30 sty 2017, 13:15
Patryk7588 pisze:http://gsmonline.pl/newsy/najczesciej-w ... y-w-polsce

Który z tych telefonów obsługuje w/w technologie?
Pewnie żaden. Masowość usługi jest ciekawa ale ciekawsze jest to, że 20% klientów robi tyle przychodu co pozostałe 80%. I to te 20% ma Galaxy S6, S7, iphony itp.
Do tego usługa odciąża sieć i np: na takim stadionie Legii (gdzie Ericsson zrobił sieć) pewnie szybciej pogadam przez VoWifi niż przez połączenie, które będzie szło przez 3G. A raczej pewnie nie pójdzie.

Jestem gorącym zwolennikiem VoLTE i VoWiFi. Tak jak kiedyś oczekiwałem femtokomórek ale to nie do końca wyszło i się upowszechniło. Teraz każdy może mieć swoje femtocell. Wystarczy router WiFi i dobry net stacjonarny (czego też jestem zwolennikiem w domu czy biurze).

Do tego można rozwijać LTE 1800/800/2600/CA i wprowadzać nowe usługi. Jedno chyba nie przeczy drugiemu? A mam wrażenie, że żyjemy w świecie nowych technologii więc kto pierwszy wprowadza i ryzykuje (choć moim zdaniem w tym przypadku ryzyko jest minimalne) ten pije szampana. A inni piją oranżadę hellenę.

Każdy ma swój sposób na biznes i ja to szanuję. Zresztą Plus robi coś pod VoWiFi więc jakoś to widzi i docenia. Jednak tylko apka to IMHO ślepa uliczka bo za rok, dwa i tak nie będzie potrzebny brand na telefon.
No i pytanie czy Plus miałby VoLTE, VoWiFi od Apple? Są oficjalnym partnerem, zmieniło się coś?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #908307  autor: MobileMaster
 30 sty 2017, 13:30
Mixiorek pisze:Każdy ma swój sposób na biznes i ja to szanuję. Zresztą Plus robi coś pod VoWiFi więc jakoś to widzi i docenia. Jednak tylko apka to IMHO ślepa uliczka bo za rok, dwa i tak nie będzie potrzebny brand na telefon.
Są + i - tego rozwiązania. Plusem apki VoWiFi jest to, że skorzysta z tego zdecydowanie więcej klientów niż u konkurencji, ale jak widać nie kwapią się by wprowadzić ją komercyjnie.
Mixiorek pisze:No i pytanie czy Plus miałby VoLTE, VoWiFi od Apple? Są oficjalnym partnerem, zmieniło się coś?
Nic się nie zmieniło i raczej się nie zmieni, więc raczej nie ma szans.
 #908308  autor: kozien70
 30 sty 2017, 13:32
Mixiorek pisze: Jeżeli Orange uwinie się tak do tygodnia, dwóch to może zminimalizuje straty wizerunkowe" :lol:
Szczerze? Te straty wizerunkowe to chyba tylko w Twoich oczach no i paru innych geek-ów z japkiem. Reszta nawet nie wie o istnieniu jakiegoś VoLTE ;-)
Też jestem fanem tej technologii, ale staram się być realistą ;-)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2017, 13:41 przez kozien70, łącznie zmieniany 3 razy.
 #908315  autor: kozien70
 30 sty 2017, 13:43
Ja niestety na służbowym iPhonie nie byłem dziś w stanie przetestować Tbombajowego VoLTE ani VoWiFi. Taryfa korpo nie zawiera obsługi tych świetlanych technologii...

I nie krytykuj Orange. Zamiast na snobistycznych japkach za 3 kafle wypuścili VoLTE na Dive71 za 300zł, dając dzięki temu dostęp do tej hiperkosmicznej technologii masom ludu pracującego :lol:
 #908319  autor: Mixiorek
 30 sty 2017, 13:49
kozien70 pisze:Ja niestety na służbowym iPhonie nie byłem dziś w stanie przetestować Tbombajowego VoLTE ani VoWiFi. Taryfa korpo nie zawiera obsługi tych świetlanych technologii...
Czemu oni sobie i mi to robią? Chciałbym może nawet dać im zarobić. Zwiększyć im bazę simów. A jak czytam takie rzeczy to jakbym cofnął się o 10-15 lat w podejściu do biznesu.
I nie krytykuj Orange. Zamiast na snobistycznych japkach za 3 kafle wypuścili VoLTE na Dive71 za 300zł, dając dzięki temu dostęp do tej hiperkosmicznej technologii masom ludu pracującego :lol:
Ojej, zapomniałem :-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #908334  autor: myk6414
 30 sty 2017, 14:36
Mixiorek pisze:
kozien70 pisze:Ja niestety na służbowym iPhonie nie byłem dziś w stanie przetestować Tbombajowego VoLTE ani VoWiFi. Taryfa korpo nie zawiera obsługi tych świetlanych technologii...
Czemu oni sobie i mi to robią? Chciałbym może nawet dać im zarobić. Zwiększyć im bazę simów. A jak czytam takie rzeczy to jakbym cofnął się o 10-15 lat w podejściu do biznesu.
Tez tego nie rozumiem. Sprzedają telefony które usługę wspierają a potem sztucznie ja blokują..... czarna magia.
 #908336  autor: Mixiorek
 30 sty 2017, 14:45
myk6414 pisze:Tez tego nie rozumiem. Sprzedają telefony które usługę wspierają a potem sztucznie ja blokują..... czarna magia.
Ja mogę tylko podejrzewać, że zależy im by mieć klientów na aktualnych ofertach by nie utrzymywać większej ilości systemów billingowych itp. oraz po to by wcisnąć aktualną ofertę gdzie klientowi wydaje się, że płaci mniej a de facto wcale tak nie jest bo tanio to już było.
Kozien70 donosił o przejściach z roamingiem LTE na taryfach biznesowych i kilku innych "kwiatkach" tego typu. Ja coś kojarzę, że TMo miało startery prepaid, które nie wspierały LTE. Bo tak.

Tylko powyższe rzeczy powodują, że operator jest dziwnie postrzegany. A mieli odwrócić się w stronę klienta. Jak dla mnie powinni zabrać się w pierwszej kolejności za takie rzeczy. A potem wypierdzielić CAMa, z którym miałem do czynienia około 3 lata temu. To dopiero było dno zupełne.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #908338  autor: Wosiu96
 30 sty 2017, 14:50
Dla nas (geeków) świetna wiadomość z VoLTE i VoWiFi ;) Czyli teraz t-mobile ma 13 słuchawek a do końca Q1 zapowiadali 19, ciekawe jakie jeszcze dojdą.
Co do Orange wydaje mi się, że VoLTE i VoWiFi będzie na iphone'ach ale to za około miesiąc czasu. Ostatnio jak pytałem na blogu to napisali, że są już bliżej aniżeli dalej. Zostaje czekać bo Orange udostępnia VoLTE nawet na prepaid i tak samo pewnie będzie z VoWiFi ;)
 #908374  autor: ja.michal
 30 sty 2017, 19:08
Mixiorek pisze:Jeżeli Orange uwinie się tak do tygodnia, dwóch to może zminimalizuje straty wizerunkowe" :lol:
Tylko ciekawe czy się ruszą i razem z aktualizacją do iPhonów uruchomią również VoWiFi. Byłoby miło.
kozien70 pisze:Ja niestety na służbowym iPhonie nie byłem dziś w stanie przetestować Tbombajowego VoLTE ani VoWiFi. Taryfa korpo nie zawiera obsługi tych świetlanych technologii...

I nie krytykuj Orange.
Jak się pojawi w Orange to pewnie dla każdej taryfy, włącznie z prepaidem.
Wosiu96 pisze:Ostatnio jak pytałem na blogu to napisali, że są już bliżej aniżeli dalej. Zostaje czekać bo Orange udostępnia VoLTE nawet na prepaid i tak samo pewnie będzie z VoWiFi ;)
Ale masz pewność, że pojawi się również VoWiFi?
 #908433  autor: horas
 31 sty 2017, 08:57
Właśnie przeprowadziłem pierwszą rozmowę VoLTE (T-Mobile) w Szczecinie. Słuchawka to Iphone 6S. Wrażenia ? ciężko powiedzieć ;) bo to do mnie dzwoniono, oczywiście bardzo dobra jakość połączenia z Play (HDVoice). Jeszcze tylko test VoWiFi i będzie komplet ;)
 #908439  autor: Mixiorek
 31 sty 2017, 09:29
ja.michal pisze:Tylko ciekawe czy się ruszą i razem z aktualizacją do iPhonów uruchomią również VoWiFi. Byłoby miło.
Oby. Orange ma wsparcie Apple w Rumunii i Francji. Rumunia to chyba ich taki rynek testowy a Francja wiadomo. W zasadzie to, że w tej turze aktualizacji (inne kraje i sieci też dostały np: Holandia) Apple olało Play to pikuś oni są sami itp. ale to, że olali Orange to nieco dziwne. Chyba, że nasz Orange zrobił późno konfig, testy, zgłoszenie itp. Zresztą Apple olewa kogo chce i jak chce.
Zresztą ja się nie odzywam bo zaraz będzie, że krytykuje Orange :P

Rzecznik Gruszka oczywiście teraz odpisuje, że:
"u nas wkrótce, prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale, ale decyduje producent"

Orange też operuje terminem "w tym kwartale".

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #908441  autor: matteo
 31 sty 2017, 09:37
Remington pisze:Czy poł. przychodzące idą też po WiFi? Co w przypadku utraty połączenia z netem? Przełącza na BTS czy rozłącza?

Też idą po WiFi. SMSy, MMSy też. Mało tego: jak nawet masz zasięg sieci T-Mobile, ale jesteś podpięty do WiFi, to telefon wisi ciągle na T-Mobile WiFi.
  • Strona 15 z 308
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 308
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 308