DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 115 z 308
  • 1
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 308
 #957548  autor: bed
 24 paź 2017, 23:40
A pomyśleć jak mocno mogłoby to upowszechnić obie usługi, a do tego zwiększyć możliwości sprawdzenia ich działania na większej liczbie urządzeń...

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #957550  autor: ja.michal
 24 paź 2017, 23:56
Mixiorek pisze:U mnie chodzi. Przed chwilą sprawdziłem.
U mnie. Wczoraj od popołudnia w Warszawie i S8. Dzisiaj w ogóle nie działa VoLTE, zawsze zrzuca do 3G.
Mixiorek pisze:O co konkretnie pytasz? Moja piękniejsza połowa używała w RBM i było ok. Co prawda na IOS i iphonie 5S. Najlepsze, że teraz jest w Plusie i mówi, że jakość rozmów jest lepsza i to głównie dzwoniąc na numer Play :-) nie wiem na ile to subiektywne odczucie a na ile faktycznie jest różnica in plus.
Czy są problemy z VoWiFi w Playu? Jakieś problemy z dodzwonieniem się jeśli terminal jest tylko WiFi itp. Mam dwie opcje; pierwsza to zmiana z Nju na Playa z umową i telefonem, w którym działa natywnie VoWiFi bo WiFi będzie najpewniejsze w tej konkretnej lokalizacji; druga opcja to przejście z Nju na prepaida Plusa bo zasięg tego jest znacznie lepszy niż O/T (Playa w ogóle brak w okolicy). Dlatego pytam o to VoWiFi w Play.
Benjamin Linus pisze:ja używam w s7 edge wificalling. Od początku.
Nie miałem w żadnej sieci wifi - zamkniętej- żadnych problemów z rozmowami itd.
Czasem po zmianie z jednego punktu na drugi w ramach tej samej sieci ikona, iż Vowifi jest dostępne, pojawiła się po około 30-45 sek.
OK, dzięki. :)


Panowie, jeszcze jedno pytanie dotyczące VoWiFi i telefonów. Jakie telefony dostępne w Orange i w Play mają natywną obsługę VoWiFi, a nie ma ich na liście u tych operatorów? Chodzi o telefony, które sprzedają ci operatorzy.
 #957556  autor: 3G
 25 paź 2017, 00:52
Ja mam inne pytanie... Czy naprawdę modele J z 2016 (J5, J3) nie mają czujnika światła? Są różne informacje, ale większość źródeł podaje, że nie mają...
Sorry za offtop.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #957564  autor: Mixiorek
 25 paź 2017, 06:09
ja.michal pisze:Mam dwie opcje; pierwsza to zmiana z Nju na Playa z umową i telefonem, w którym działa natywnie VoWiFi bo WiFi będzie najpewniejsze w tej konkretnej lokalizacji; druga opcja to przejście z Nju na prepaida Plusa bo zasięg tego jest znacznie lepszy niż O/T (Playa w ogóle brak w okolicy). Dlatego pytam o to VoWiFi w Play.
Na dziś wybrałbym operatora, który ma swój zasięg. WiFi Calling jest obarczone jak dla mnie zbyt dużym ryzykiem i niedogodnościami. Plus ma fajną ofertę w Plushu więc ja bym właśnie go wybrał w tej konkretnej sytuacji.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #957566  autor: habish
 25 paź 2017, 06:42
@ja.michal
Kiedyś pamiętam pytałeś o jakąś lepszą ofertę Plus Internet na kartę, nie wiem czy to jeszcze aktualne ale jeśli tak, to w twoim przypadku lepszy będzie Plus na kartę a nie Plush a dokładniej Plus na kartę w duecie z Plus Internet na kartę.

Łącząc obie usługi w duet:
Plus na kartę - za 25zł masz Pełny No Limit + Socjal Media + 12GB
Plus Internet na kartę - za 25zł masz 60GB + pakiet wynikający z zasilenia, np. doładowanie 50zł to dodatkowe 20 lub 30GB (w zależności od stażu) na 60dni.

Haczyki:
1. Jeden z numerów musi być nową aktywacją więc np. przenosisz swój numer do Plus na kartę a następnie łączysz go z NOWYM starterem Plus Internet na kartę.
2. W Plus Internet na kartę nie ma RWK więc powinieneś zasilać konto za 50zł co dwa miesiące.

Więcej o Duetach tutaj: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1408
 #957596  autor: 3G
 25 paź 2017, 12:13
papay pisze: Nie mają
Dzięki.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #957711  autor: ja.michal
 25 paź 2017, 19:22
Mixiorek pisze:Na dziś wybrałbym operatora, który ma swój zasięg. WiFi Calling jest obarczone jak dla mnie zbyt dużym ryzykiem i niedogodnościami.
No właśnie, tego się obawiam. Teoretycznie Play ma roaming krajowy i można wyłączyć roaming całkowicie, albo pozostawić tylko jednego operatora (zostawiłbym Plusa).
Mixiorek pisze: Plus ma fajną ofertę w Plushu więc ja bym właśnie go wybrał w tej konkretnej sytuacji.
Plush odpada bo jest nastawiony na internet. Na tym numerze potrzebne są tylko rozmowy.
Patryk7588 pisze:Kiedyś pamiętam pytałeś o jakąś lepszą ofertę Plus Internet na kartę, nie wiem czy to jeszcze aktualne ale jeśli tak, to w twoim przypadku lepszy będzie Plus na kartę a nie Plush a dokładniej Plus na kartę w duecie z Plus Internet na kartę.
Chciałem kupić starter Plusa do testów, stanęło na A2Mobile. Potem pytałem o abonament Plusa, ale widzę, że niestety wycofali roczne umowy bez sprzętu, są tylko dwuletnie.
Patryk7588 pisze:Łącząc obie usługi w duet:
Dzięki! Wygląda to całkiem nieźle. :) W sumie widzę, że musiałbym zasilać dwa konta po 30 zł na miesiąc czyli razem 60 zł (chodzi o ważność połączeń wychodzących).

A wiadomo coś z natywnym VoWiFi w Plusie? Nadal tylko aplikacja i do tego testy dla abonamentowców?
 #957723  autor: habish
 25 paź 2017, 19:50
W Plus na kartę masz RWK więc możesz zasilać za 25zł.
W Plus Internet na kartę musisz zasilać co dwa miesiące za 50zł.
Wówczas średnia wychodzi maksymalnie 50zł miesięcznie (cenę możesz obniżyć promocjami:+40% do pierwszego doładowania, 5 Doładowanie Gratis, Premia za staż oraz pojawiającymi się od czasu do czasu % do doładowań).

Jeśli chodzi o WiFiCalling to w Plusie tylko testy dla abonamentu.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2017, 22:08 przez habish, łącznie zmieniany 1 raz.
 #957725  autor: Mixiorek
 25 paź 2017, 19:52
ja.michal pisze:Plush odpada bo jest nastawiony na internet. Na tym numerze potrzebne są tylko rozmowy.
Za 20zł masz nielimitowane połączenia do operatorów mobilnych i stacjonarnych:
https://www.plushbezlimitu.pl/abo/lista-ofert

A z 3GB nie trzeba przecież korzystać. Jeżeli w grę wchodzi Orange to Nju abo 19zł.
Także wychodzi taniej niż 25zł bez kombinowania a zwykle taki jest pułap ofert "no limit".

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #957784  autor: ja.michal
 25 paź 2017, 22:54
Patryk7588 pisze:Jeśli chodzi o WiFiCalling to w Plusie tylko testy dla abonamentu.
:(
Mixiorek pisze:Za 20zł masz nielimitowane połączenia do operatorów mobilnych i stacjonarnych:
https://www.plushbezlimitu.pl/abo/lista-ofert
W Plusie to samo i do tego 50% przez 3 miesiące za przeniesienie.
Mixiorek pisze:Jeżeli w grę wchodzi Orange to Nju abo 19zł.
Mam Nju abo, ale jest lipa z sygnałem. Tylko VoWiFi lub zmiana na innego operatora. Nie mam dodatkowej słuchawki dlatego, albo zmiana na Plusa, którego zasięg jest, albo abonament Orange lub Play gdzie jest VoWiFi.

Dzięki za podpowiedzi. :)
 #957787  autor: myk6414
 25 paź 2017, 23:11
Mam wrażenie że to forum czytają ludzie od operatorow. Kilka dni temu pisałem że na S8 mam problemy z vowifi. Dziś już wszystko działa jak powinno ( szkoda jednak że w roamingu aby z vowifi skorzystać trzeba włączyć tryb lotniczy)
 #957788  autor: ja.michal
 25 paź 2017, 23:21
Oczywiście, że czytają. Skoro na niejednym forum jest nawet oficjalne konto takiego Orange to tym bardziej są nieoficjalne.

Jak tak czytacie Państwo z Orange to ogarnijcie się i uruchomcie VoWiFi na 5S. :roll:
 #957791  autor: kozien70
 25 paź 2017, 23:51
myk6414 pisze: Dziś już wszystko działa jak powinno ( szkoda jednak że w roamingu aby z vowifi skorzystać trzeba włączyć tryb lotniczy)
To dziwne. W Orange na S7Edge działa to zagranicą bez takich zabaw. Normalnie jak w kraju: włączasz VoWiFi to rozmowy idą przez WiFi, bez konieczności wymuszania przez tryb samolotowy.
Korzystałem intensywnie w te wakacje.
 #957792  autor: myk6414
 25 paź 2017, 23:55
Nawet na swojej stronie piszą: "Abonent przebywając za granicą powinien samodzielnie aktywować VoWiFi poprzez włączenie trybu samolotowego w swoim telefonie, a następnie WiFi lub poprzez zmianę w ustawieniach telefonu preferowanej sieci komórkowej na WiFi."
S8 nie ma wyboru sieci preferowanej. Można włączyć albo wyłączyć. Co ciekawe w pl vowifi jest zawsze preferowane
 #957817  autor: f0ku5
 26 paź 2017, 10:06
Słuchajcie, nie wiem czy to jest idealny temat na moje pytanie, ale zaryzykuję i spytam, jakiś spec to na pewno przeczyta ;)
Wgrałem wczoraj na swojego S8 z powrotem soft XEO. Volte i Vowifi oczywiście są i jak uporają się ze wszystkimi problemami to będę mógł je bez przeszkód włączyć.
Zaczęło mnie jedynie zastanawiać, czy przypadkiem czegoś nie tracę? Nie wiem, przychodzą mi do głowy takie rzeczy jak MIMO 4x4 czy 256QAM. Czy z takich rzeczy (i innych o których nie pomyślałem) skorzystam na XEO, czy tylko na TPL?
Ogólnie jakie jest Wasze zdanie? Siedzieć na XEO, czy na TPL?
 #957871  autor: cedrus
 26 paź 2017, 13:32
Mixiorek,
8.30 W-wa, S7edge, OPV - VoLTE nie działało u mnie;
11.00 obrzeża W-wy (Leszno, Błonie, A2) - działało, nawet podczas 20 min rozmowy w czasie ciągłej jazdy cały czas na VoLTE, jakość rozmowy bez uwag;
12:30 W-wa - nie działa do teraz...
  • Strona 115 z 308
  • 1
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 308
  • 1
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 308