DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 130 z 308
  • 1
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 308
 #963853  autor: grzesk
 01 gru 2017, 23:38
Pojawił się nowy firmware do Samsunga Galaxy A5 (2016) z brandem Orange. Ktoś może testował to oprogramowanie i może sprawdzić czy pojawiło się w nim VoLTE i VoWiFi ?
Interesuje mnie to bo się zastanawiam czy czekać na nowe XEO o ile będzie i będzie posiadało VoLTE i VoWiFi czy wrzucać do siebie Orange jeśli te opcje tam są.
Nie chciałbym robić rewolucji w telefonie poprzez czyszczenie wszystkiego, wrzucanie od nowa wszystkiego i jeszcze dodawanie brandu jeśli tam tego nie ma.
 #963855  autor: f0ku5
 01 gru 2017, 23:41
Ooo, czyli już soft brandowany Orange wyszedł oprócz T-Mobile, a XEO ciągle nie ma?
Polityka wydawania aktualizacji w przypadku tego modelu naprawdę nie przestaję mnie zadziwiać...
 #963861  autor: kozien70
 02 gru 2017, 00:10
@grzesk - najnowszy dostępny soft z brandem Orange PL czyli OPV dla Galaxy A5 2016 A510FXXU4CQJ6
Brak VoLTE, brak VoWiFi, brak HD Voice w 2G.
 #963864  autor: grzesk
 02 gru 2017, 00:45
Dzięki @kozien70,

No to kicha, dziwne i nie rozumiem takiego postępowania, choć pewnie marketing się kłania aby kupować nowe słuchawki tylko, że ta nie należy przecież do jakiś bardo starych.

W takim razie czekam na XEO ale nadzieja prysła po tym OPV a aplikacja nju/Orange WiFi Calling działa z różnym skutkiem często się sama zamykając :(
A ostatnio często musiałem z niej korzystać bo stacje N! (umiera u nas wtedy i Orange i T-mobile) u mnie padają po każdym większym załamaniu pogody. Wichury zrozumiem ale czwartkowe opady śniegu już nie bardzo i dziś np. kilka godzin nie było sieci, nawet alarmowe znikały.
 #963871  autor: piotrzet
 02 gru 2017, 08:44
lucpo1 pisze:Nie tylko telefony z oprogramowaniem operatora wspierają VoLTE. Telefony wspierające profile IMS zgodnie z IR.92 https://www.gsma.com/newsroom/wp-conten ... -v10.0.pdf i posiadające klienta IMS umożliwiają połączenia VoLTE. Są klienci IMS Qualcomm'a, Samsunga, LG. Ja mam telefony Sony Z5 oraz X Performance na których działa VolTE a nie mają softu operatora. Podobnie pewnie jest z telefonem Xiaomi, który ktoś na forum pisał, że działa z VoLTE.

PS. Bardzo dziękuję Panu Remington za ostrzeżenie. Rzeczywiście zachęca to dzielenia się informacjami na forum.
Ciekawe bo mam akurat Z5 i VoLTE nie działa więc?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #963872  autor: lucpo1
 02 gru 2017, 08:56
A gdzie napisałem, że wszystkie Z5 mają VoLTE. Muszą być spełnione warunki o których pisałem. Chciałem tylko zaznaczyć, że nie jest konieczny soft operatora. Tylko oczywiście takie sytuacje są wyjątkowe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 #963873  autor: Kuba5262
 02 gru 2017, 09:22
lucpo1 pisze:A gdzie napisałem, że wszystkie Z5 mają VoLTE. Muszą być spełnione warunki o których pisałem. Chciałem tylko zaznaczyć, że nie jest konieczny soft operatora. Tylko oczywiście takie sytuacje są wyjątkowe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Odrobinę siedzę w sony i bez ingerencji w oprogramowanie nie znalazłem jeszcze sposobu na uruchomienie tych usług.
Z3compact również wspiera VoLTE ale nie w PL
Proszę o jakieś screeny lub informację o wersji oprogramowania

Pzdr
 #963898  autor: ERA_GSM
 02 gru 2017, 12:24
muchakk pisze:To voLTE jest mocno przereklamowane. Nie działa to zbyt stabilnie. Zauważyłem, że cześciej mam połączenia przychodzące realizowane w tej technologii niż wychodzące...
potwierdzam (niestety) w t-mobile na brandowanym sofcie mi i znajomym cały czas dzieją się dziwne akcje (a korzystamy z tej usługi od lipca-więc mam już "pewne doświadczenie")-np klika dni temu na rozmowie po volte (odbiorca i nadawca miał galaxy s8 z najnowszym softem i byli zalogowani do lte t-mobile) występowały takie zniekształcenia dzwięku,że rozmawiać się nie dało-dopiero wyłączenie volte na obu słuchawkach i rozmowa po 3G pomogła. podobnie z wysyłką sms/mms przy włączonym volte bywają problemy z wysłaniem a do tego raporty doręczeń przychodzące z opoznieniem i hurtowo np 20 raportow na raz z całego dniao np 4nad ranem-oszaleć można od tego dzwięku! do tego częste zrzucanie połączeń przychodzących na pocztę-mimo max zasięgu LTE(potwierdzone także wśród moich 11 znajomych z tego samego miasta/sieci na tel z volte aktywnym-generalnie samsungi s8 oraz A5 2017-ale to raczej nie wina telefonów) itd itp-jak dla mnie na dzień dzisiejszy niestety ta usługa jest mocno eksperymentalna i przez kilka dni w ciągu tygodnia zdarza się,że powoduje większe problemy niż korzyści płynące z jej posiadania...

P.S.
Ale żeby nie było tak smutno to koleżanka wyjechała ostatnio na 10 dni na jamajkę i VoWiFi w t-mobile z brandowanym softem na galaxy S8 spisało się wyśmienicie! nawet nie miała pojęcia o tej usłudze-tuż przed wyjazdem zrobiłem jej krótkie szkolenie a efekt był taki,że po powrocie dostałem butelkę dobrego rumu :P rozmawiała tam non stop z racji prowadzonej firmy a zaoszcządziła? hmmm minuta wychodząca 10 pln przychodząca 5 wystarczy sobie wyobrazić ;) jako ciekwaostka na jamaice iphone prawie nie istnieje-tylko jeden operator prowadzi oficjalną sprzedaż i ma w ofercie jedynie iphone 7 i starsze :D natomiasr samsungi 8,8+ oraz note 8 to jest tam top of the top wszędzie reklamowany i pożądany ;)
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017, 12:54 przez ERA_GSM, łącznie zmieniany 3 razy.
 #963901  autor: ReVoLTEa
 02 gru 2017, 12:30
f0ku5isko pisze:Ooo, czyli już soft brandowany Orange wyszedł oprócz T-Mobile, a XEO ciągle nie ma?
Polityka wydawania aktualizacji w przypadku tego modelu naprawdę nie przestaję mnie zadziwiać...
Przecież XEO u Samsunga zawsze wychodzi po brandowanych, czyli teraz lada moment wyjdzie xeo i powinno być volte dla A5'16.
 #963904  autor: kozien70
 02 gru 2017, 12:37
Od ponad tygodnia korzystam z VoLTE w T-mobile i może moje doświadczenia nie są aż tak drastycznie jak @ERA_GSM to ogólnie muszę się zgodzić: jeśli komuś zależy na stabilnych i pewnych połączeniach głosowych, to z VoLTE póki co nie powinien korzystać.
W T-mobile mam nr służbowy, codziennie sporo rozmów i w zasadzie nie ma dnia, by nie wystąpił jakiś problem: albo zerwana rozmowa albo problem z dodzwonieniem się (czy to ja do kogoś, czy ktoś do mnie). Gdy korzystałem z VoLTE w Orange na numerze prywatnym, było mniej lub bardziej podobnie. Dlatego w obydwu sieciach w tej chwili VoLTE wyłączyłem. Ta technologia to przyszłość, ale póki co w obydwu sieciach wymaga jeszcze duuużo roboty, by była równie niezawodna i stabilna, co połączenia w 3G/2G.
 #963914  autor: f0ku5
 02 gru 2017, 13:58
ReVoLTEa pisze:
f0ku5isko pisze:Ooo, czyli już soft brandowany Orange wyszedł oprócz T-Mobile, a XEO ciągle nie ma?
Polityka wydawania aktualizacji w przypadku tego modelu naprawdę nie przestaję mnie zadziwiać...
Przecież XEO u Samsunga zawsze wychodzi po brandowanych, czyli teraz lada moment wyjdzie xeo i powinno być volte dla A5'16.
Co Ty gadasz za głupoty? XEO wychodzi przed brandowanymi w 99% przypadków i dlatego właśnie dziwi mnie ta sytuacja z A5 2016.
 #963915  autor: ERA_GSM
 02 gru 2017, 14:05
f0ku5isko pisze:
ReVoLTEa pisze:
f0ku5isko pisze:Ooo, czyli już soft brandowany Orange wyszedł oprócz T-Mobile, a XEO ciągle nie ma?
Polityka wydawania aktualizacji w przypadku tego modelu naprawdę nie przestaję mnie zadziwiać...
Przecież XEO u Samsunga zawsze wychodzi po brandowanych, czyli teraz lada moment wyjdzie xeo i powinno być volte dla A5'16.
Co Ty gadasz za głupoty? XEO wychodzi przed brandowanymi w 99% przypadków i dlatego właśnie dziwi mnie ta sytuacja z A5 2016.
mało wiesz...
odkąd sledzę kolejność wydawania uaktualnień czyli od czasów galaxy s4 poprzez s6,s7 i teraz s8 oraz galaxy j5 2015 to brand ERA/t-mobile dostaje aktualizacje w srednio 70% przed XEO i około 95% przed innymi poslskimi brandami
 #963919  autor: f0ku5
 02 gru 2017, 14:23
Nie kwestionuję tego, że T-Mobile dostaje aktualizacje wcześniej niż inne sieci, ale oprócz tej sytuacji z A5 2016 nie zauważyłem, żeby brandowane softy dostawały aktualizacje wcześniej niż XEO.
W moim przypadku (a bawiłem się S7, A5 2016, A5 2017 i teraz S8) najpierw wychodziło XEO, a parę dni później TPL. Na końcu inne brandy.
 #963957  autor: myk6414
 02 gru 2017, 20:18
ERA_GSM pisze:
muchakk pisze:T
P.S.
Ale żeby nie było tak smutno to koleżanka wyjechała ostatnio na 10 dni na jamajkę i VoWiFi w t-mobile z brandowanym softem na galaxy S8 spisało się wyśmienicie! )
Działał jej w roamingu vowifi bez wcześniejszego wlaczania trybu lotniczego? Ja mam xeo i jak za granicą zaloguje się do wifi, vowifi dziala tylko wtedy gdy włączę tryb lotniczy. Bez lotniczego nie ma szans. W Polsce nie mam takiego problemu
 #963958  autor: Mixiorek
 02 gru 2017, 20:24
Wyszedł IOS 11.2. Ktoś sprawdzi czy poprawia feler z VoLTE, który miał miejsce ostatnio w Orange?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #963983  autor: kozien70
 03 gru 2017, 03:13
@myk6414 - sprawdzałeś po ostatniej aktualizacji? Głowy nie dam, ale przeleciało mi przed oczyma, bodajże na forum Orange, że to zmienili i nie trzeba już zagranicą trybu lotniczego. Ale nie pamiętam, czy nie dotyczyło to XEO.
 #964013  autor: ERA_GSM
 03 gru 2017, 12:30
myk6414 pisze:
ERA_GSM pisze:
muchakk pisze:T
P.S.
Ale żeby nie było tak smutno to koleżanka wyjechała ostatnio na 10 dni na jamajkę i VoWiFi w t-mobile z brandowanym softem na galaxy S8 spisało się wyśmienicie! )
Działał jej w roamingu vowifi bez wcześniejszego wlaczania trybu lotniczego? Ja mam xeo i jak za granicą zaloguje się do wifi, vowifi dziala tylko wtedy gdy włączę tryb lotniczy. Bez lotniczego nie ma szans. W Polsce nie mam takiego problemu
ponieważ koleżanka jest mało techniczna a minuta połączenia droga to kazałem jej włączać na wszelki wypadek tryb lotniczy a czy działa bez to bała się sprawdzać ;)
 #964112  autor: bobix
 03 gru 2017, 20:52
Mixiorek pisze:Wyszedł IOS 11.2. Ktoś sprawdzi czy poprawia feler z VoLTE, który miał miejsce ostatnio w Orange?
Tego nie wiem. Raczej poprawia feler z WifiCalling. Na razie takie obserwacje po jednym dniu. Po całym tygodniu będę pewny czy poprawili.
 #964148  autor: Jerry_6
 04 gru 2017, 10:11
Jak aktywować VoLTE w Samsungu J5 (2017)? Najnowszy soft XEO. Brak opcji w Ustawiania->Połączenia-> Sieci komórkowe. VoWifi działa. Operator nju mobile.
  • Strona 130 z 308
  • 1
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 308
  • 1
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 308