DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 167 z 308
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 308
 #984250  autor: kaspeed
 18 mar 2018, 17:51
Az tak to wam potrzebne jak jakies pseudo hd voice??:) Nie wiem czytam te tematy i mimo ze mam w telefonie to całe volte= co jak rozumiem transmisja głosul po sieci lte ( zawsze zrzucało do 3g w Orange.Teraz widze ze nie zrzuca i w trakcie transmisji 4g mam rozmowy volte( p10lite) ale to i tak mam tak słaby sygnał 4g w kilku miejsach ze to niema sensu lepsza rozmowa w 2g niz 4g.Ja roznic nie widze to jak z sd a hd albo uhd pic na wode nic poza tym. Wowifi to rozumiem jakis sens tam ma jak komus zasieg szaleje a chce rozmawiać w domu po wifi.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #984260  autor: Pabloz
 18 mar 2018, 18:19
piotrzet pisze:To kicha Co oni będą dawać tylko te usługi dla flagowców czy jak?
Jeśli chodzi o Play to w przypadku Samsunga czy LG wspierają teraz prawie wszystkie telefony jakie wychodzą na rynek, tańsze również. Mam nadzieję, że docelowo sytuacja z Sony będzie podobna.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #984261  autor: f0ku5
 18 mar 2018, 18:20
Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy pomiędzy hd voice, a jego brakiem, lub sd, hd i uhd to szczęka mi opadła i nie mogę jej pozbierać z podłogi.
 #984263  autor: piotrzet
 18 mar 2018, 18:23
Pabloz pisze:
piotrzet pisze:To kicha Co oni będą dawać tylko te usługi dla flagowców czy jak?
Jeśli chodzi o Play to w przypadku Samsunga czy LG wspierają teraz prawie wszystkie telefony jakie wychodzą na rynek, tańsze również. Mam nadzieję, że docelowo sytuacja z Sony będzie podobna.
Te firmy akurat mnie mało obchodzą. Patrzę na Sony ewentualnie HTC o ile w tym 1 nie najgorzej bo większość modeli ma o tyle HTC leży i kwiczy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984270  autor: kaspeed
 18 mar 2018, 19:09
Nie mowie że niema rożnic bo sd a hd owszem jest ale panowie to nie są urządzenia dla melomantów to telefony do diaska;)Chcecie porzadną jakosc uzywajcie koderów profesjoanlnych a nie gsm...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #984271  autor: f0ku5
 18 mar 2018, 19:11
Widzę, że dalsza dyskusja chyba nie ma za bardzo sensu ;)
Skoro nie ma różnicy no to wszyscy siedźmy w 2G bez HD Voice :)

P.S.
kaspeed pisze:dla melomantów
Dla kogo?
 #984536  autor: Pabloz
 20 mar 2018, 11:12
Dziwię się w ogóle, że Google zezwala na brandowanie Androida. Mając taki problem z fragmentacją systemu i tempem aktualizacji byłoby to pierwsze co bym wyeliminował na miejscu tej firmy. Apple jakoś sobie daje radę bez brandu.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #984542  autor: ja.michal
 20 mar 2018, 11:55
Pabloz pisze:Apple jakoś sobie daje radę bez brandu.
Po pierwsze tak również jest "brand", ale uruchamiany po włożeniu SIM określonego operatora. Po drugie Apple ma 100% kontroli nad systemem, ale i nad sprzętem.
 #984551  autor: kozien70
 20 mar 2018, 12:35
"Dzięki kompatybilności oprogramowania z siecią, klienci T-Mobile mogą korzystać z usługi HD Voice, która zdecydowanie poprawia jakość dźwięku w telefonach komórkowych, dzięki czemu mamy wrażenie, że nasz rozmówca stoi tuż obok nas. Usługa ta jest bezpłatna i oczywiście włączona tylko w telefonach kupionych u operatora"

Z którego roku jest ta strona? Niech oni to już zdejmą, bzdury takie...
 #984561  autor: Pabloz
 20 mar 2018, 12:49
ja.michal pisze:Po pierwsze tak również jest "brand", ale uruchamiany po włożeniu SIM określonego operatora.
Ale czy to nie są tylko ustawienia operatora (nie wiem, nie miałem nigdy iPhone'a)? Google też mogłoby utworzyć bazę ustawień dla poszczególnych telefonów z której korzystaliby operatorzy zamiast brandowania sprzętu. A producentom zabronić wydawania brandowanego softu tak samo jak nakazali wyświetlanie logo Androida przy uruchamianiu telefonu - jako jeden z wymogów certyfikacji sprzętu.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #984587  autor: f0ku5
 20 mar 2018, 15:13
Dokładnie, to są tylko ustawienia operatora ;) APN’y, konfiguracja VoLTE i VoWiFi i jeszcze trochę innych pierdół.
 #984660  autor: mp107
 20 mar 2018, 20:05
W Androidzie np. spis konfiguracji APN dla sieci komórkowych jest "wszyty" bezpośrednio w system (np. dla Androida AOSP Oreo plik z konfiguracją APN wygląda tak), dzięki czemu nie ma konieczności jego ustawiania własnoręcznie (o ile jest aktualny wpis dotyczący naszej sieci).
Niestety nie jestem pewien jak wygląda sprawa z VoLTE lub VoWifi, ale na taki pojedynczy plik się jak dotychczas nie natknąłem, więc może to być sprawa bardziej skomplikowana.
 #984672  autor: Pabloz
 20 mar 2018, 20:51
Możliwe, że z VoLTE/VoWiFi też coś jest zaszyte skoro można spotkać różne chińskie wynalazki np. z obsługą VoLTE w Orange. Wątpię, żeby ich producenci dogadywali się z pomarańczowymi, obstawiam, że korzystają z jakiś szczątkowych ustawień zebranych przez Google w Androidzie.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #984690  autor: Gregrin
 20 mar 2018, 21:32
kozien70 pisze:Z którego roku jest ta strona?
Artykuł z 09.07.2012 z portalu t trendy z najnowszym wpisem z 2015. Przecież to było pewnie jakieś przedsięwzięcie propagandowe które nie wiadomo dlaczego jeszcze dycha (mimo ze większość elementów na stronie się nie ładuje).
 #984703  autor: f0ku5
 20 mar 2018, 22:14
Najbardziej żenujące jest to, że obsługa fanpage T-Mobile na facebooku bardzo często odsyła na tą stronę z informacją, że tam publikują wszystkie najnowsze informacje dotyczące sieci...
 #984731  autor: ja.michal
 21 mar 2018, 02:38
Pabloz pisze:Ale czy to nie są tylko ustawienia operatora (nie wiem, nie miałem nigdy iPhone'a)?
Hmm. Dobre pytanie. W Orange nie zauważyłem nic innego.
Pabloz pisze:Google też mogłoby utworzyć bazę ustawień dla poszczególnych telefonów z której korzystaliby operatorzy zamiast brandowania sprzętu.
Zaczynają tak robić. Któryś z modeli LG "dociągał" sobie aplikacje od Orange jeśli znalazła się w nim SIM Orange. Podobnie z ustawieniami.
f0ku5isko pisze: Dokładnie, to są tylko ustawienia operatora ;) APN’y, konfiguracja VoLTE i VoWiFi i jeszcze trochę innych pierdół.
Przez jakiś czas były obsługiwane technologie LTE (i różne pasma). Teraz do LTE w iOS mają dostęp nawet karty Plusa (niecertyfikowany operator).


Panowie, działają bez problemu SMSy przez WiFi i samo VoWiFi w T-Mobile na iPhone 5S? No i czy działa VoLTE i VoWiFi w taryfie T1 na 6 miesięcy bez urządzenia? Orange ociąga się z VoWiFi w 5S i ogólnie z SMSami via WiFi więc pytanie czy T-Mobile czy Play?

I jeszcze nietypowe pytanie co do VoLTE i VoWiFi. Działa to w T-Mobile w taryfie DATA (2) - abonament internetowy? Teoretycznie regulaminy VoWiFi i VoLTE nie wykluczają tej taryfy (są wykluczone tylko starsze abo, mix i prepaid), ale wie ktoś na pewno?
 #984771  autor: Mixiorek
 21 mar 2018, 10:14
Krótkie info dla chętnych na S9.
Mam w swoich rękach pudełko z S9 z TMobile PL. Mała ciekawostka - to wersja SM-G960F/DS czyli dual sim. W oficjalnym cenniku nie jest to zaznaczone. Fajny bonusik ;-)
Niewykluczone, że podobnie jest z S9+ ale jego nie miałem na biurku.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #984783  autor: Pabloz
 21 mar 2018, 10:56
S9/S9+ chyba nie mają wersji single SIM ;) A przynajmniej nie jest ona w Europie sprzedawana.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
  • Strona 167 z 308
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 308
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 308