DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 196 z 308
  • 1
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 198
  • 308
 #997049  autor: inżynier
 03 cze 2018, 16:52
pakierhakierxd wiem, że w Play trzeba aktywować, SMSa wysłałem, dostałem potwierdzenie, że usługa włączona, ale tak jak psiałem - nie działa.
Kozien70, podejrzewam właśnie, że coś tam "zostaje" ze starego softu i dlatego są takie problemy. Wgrywam używając Odina, soft składa się z 4 plików, w opcjach nie mam zaznaczone re-partition. Czy mam to zaznaczyć? Z tego co piszesz, to wtedy należy wskazać plik PIT - trzeba go "wyciągnąć" z pliku CSC, tak? Ale ściągając soft ze strony https://www.sammobile.com/firmwares/ mam plik CSC oraz HOME_CSC, z którego pliku wyciągnąć PIT?
W takim razie biorę się zaraz za wgrywanie XEO od nowa, dam znać co z tego wyjdzie.

EDIT: no i nic z tego, wgrałem zgodnie z instrukcją, re-partition zaznaczone, PIT wyciągnięty z pliku i załadowany i dalej to samo, tzn. VoWIFI nie działa.
 #997057  autor: inżynier
 03 cze 2018, 17:39
Nie, ale to chyba nie kwestia routera, bo na nim działa mi VoWIFI w TMobile na sofcie XEO a także VoWIFI dla NJU na sofcie OPV.
Żeby w ogóle sprawdzić czy działa VoWIFI to przechodzę w tryb samolotowy i wtedy włączam wifi. Dla dwóch ww. przypadków połączenie się wykonuje, natomiast dla NJU na XEO od razu mam informacje, że aby wykonać połączenie należy wyłączyć tryb samolotowy.
 #997058  autor: kozien70
 03 cze 2018, 17:43
@inżynier: PIT wyciągasz z CSC (z Home jest zły). Wskazujesz wszystkie cztery pliki softu w Odinie, zaznaczasz Auto Reboot,Re-Partition, F. Reset Time, wskazujesz wyciągnięty wcześniej PIT.
Dla pewności po wgraniu softu robisz Wipe Cache i Reset to Factory.
Robiłem to na przynajmniej kilkunastu S7kach, nigdy nie miałem historii takich, jak Twoja :(

EDIT: a sprawdzałeś "normalnie" czyli bez trybu samolotowego? Ktoś chyba wcześniej pisał, że w samolotowym właśnie nie chciało działać.
Połączenie VoWIFi poznasz po charakterystycznej ikonce słuchawki "z pióropuszem".
 #997065  autor: inżynier
 03 cze 2018, 18:04
Wipe Cach i Reset to Factory robiłem, nic nie dało.
Po wgraniu XEO z kartą TMobile nawet w trybie samolotowym pojawia się "pióropusz" i wszystko działa, dla NJU i Playa, bez względu na to czy jest tryb samolotowy czy nie, to "pióropusza" nie ma.
 #997067  autor: kozien70
 03 cze 2018, 18:12
Zatem dla pewności sprawdziłbym jeszcze na innym routerze/łączu WiFi. Być może w ustawieniach XEO jest coś (albo czegoś nie ma), co sprawia, że VoWiFi dla tych dwóch sieci z tym routerem/łączem nie chce działać...
 #997099  autor: inżynier
 03 cze 2018, 20:46
Mam dostęp tylko do mobilnego netu, sprawdzałem na kartach TMobile oraz Orange i w obu przypadkach, dla XEO nie działa.
Już nie mam siły do tego, ktoś mnie poprosił o wgranie XEO aby działało VoWIFI dla NJU oraz Playa i co ja teraz mu powiem? :)
 #997105  autor: pakierhakierxd
 03 cze 2018, 21:11
Ja też mam mobilny i mi działa ale właśnie czasem rozłącza i potem włącza za jakiś czas ... ,może na mobilnym czasem sa problemy ,ja mam tak na t-mobile internet domowy.

Pozdrawiam :)
 #997106  autor: inżynier
 03 cze 2018, 21:12
To samo, bez włączania trybu samolotowego i włączonym WIFI, na karcie TMobile jest "pióropusz", a dla kart NJU i Play go nie ma.
 #997115  autor: 3G
 03 cze 2018, 23:01
A udostępnij może na próbę Wi-Fi z jakiegoś innego telefonu tak żeby się już na pewno odczepić od tego routera.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #997143  autor: inżynier
 04 cze 2018, 07:10
Sprawdzałem, też nie pomogło.

EDIT: tak jak wcześniej pisałem, nie mogłem wgrać softu PRT (czyli Play) bo wywalało mi błąd (chyba na telefonie mam nowszą wersję modemu niż ta która jest w sofcie Playa z lutego 2018). Ale po wgraniu XEO podmieniłem tylko plik CSC na ten z PRT i telefon zyskał brand Playa a tym samym działającą usługę VoWIFI (czy tam wifi calling jak to nazywa Play).

Czyli na dzień dzisiejszy wygląda to tak (przypomnę, że chodzi o Samsunga S7):
- soft OPV - działa VoWIFI tylko dla NJU
- soft PRT - działa VoWIFI tylko dla Play
- soft XEO - działa VoWIFI tylko dla TMobile
 #997281  autor: dionizosp
 04 cze 2018, 20:12
Jak wcześniej marudziłem na TM bo co chwila nie działało VoWifi, tak dzisiaj dostają plusa!
Rozmowa rozpoczęta w pracy przez wifi przetrwała do samego domu w tym przejazd samochodem ok 10km :)
VoWIFI w pracy->VoLTE w samochodzie->VoWIFI w domu
 #997305  autor: inżynier
 04 cze 2018, 22:31
No i wreszcie sukces, na XEO działa VoWIF dla TMobile, NJU oraz Playa! Po włóżeniu karty TMobile na XEO od razu VoWIFI działało. Po włożeniu karty Playa na sofcie PRT oraz karty NJU na sofcie OPV na pasku u góry pojawiała się ikonka do włączania VoWIFI (wifi calling), natomiast na XEO takiej ikonki nie było, w opcjach również tego nigdzie nie było.
Ale pojawia się taka opcja tylko w innym miejscu, przy wybieraniu numeru należy wejść w ustawienia i tam na samym dole jest opcja rozmów po WIFI. Po jej zaznaczeniu działa w NJU i Play, również w trybie samolotowym.
I w tej sposób straciłem 3 dni, wgrałem kilkadziesiąt razy różne wersje softu, naczytałem się w internecie jak debrandować S7, a tu się okazuje, że po prostu włączenie VoWIFI jest dostępne w innym miejscu niż by się wydawało:) Niemniej jednak, dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. To mnie motywowało do dalszego "grzebania" w tym temacie, aż wreszcie się udało:)
 #997309  autor: f0ku5
 04 cze 2018, 22:43
Najciemniej pod latarnią... :D
Wybacz, nikomu nie przyszło do głowy zapytanie się, czy VoWiFi jest włączone na samym telefonie... :P
 #997349  autor: Pabloz
 05 cze 2018, 10:18
@inżynier VoWiFi w Play działa na XEO na S6 Edge? Czy może sprawdzałeś tylko na S7?

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #997402  autor: iphoneski
 05 cze 2018, 13:21
Po aktualizacji iPhone do iOS 12 beta mam wreszcie VoLTE w play. Po wyjściu z wifi rozmowa elegancko przechodzi do lte, dźwięk wydaje się czystrzy.
 #997406  autor: 3G
 05 cze 2018, 14:15
Pewnie do vowifi Playa jak i Orange na S7/S7 Edge XEO wymagany jest dość aktualny ten soft? Może ktoś kojarzy od której wersji mniej więcej działa na tym niebrandowanym? Chodzi mi o to, że może dałoby się pogodzić vowifi z możliwością wymuszania pasm :) Ale nie wiem czy to się zazębia, bo VoLTE/VoWifi nie od razu było na XEO (przynajmniej w Orange).

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #997410  autor: platinet
 05 cze 2018, 14:37
Przepraszam że jestem monotematyczny ale czy działa w t mobile volte i vowifi bo u mnie od soboty wieczór nie ma żadnej z tych usłóg?
  • Strona 196 z 308
  • 1
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 198
  • 308
  • 1
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 198
  • 308