DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 157 z 308
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 308
 #977711  autor: kozien70
 15 lut 2018, 14:49
p2225 pisze:Przełączenie z VoWiFi do 3G i z 3G do VoLTE? :o
Jest to niemożliwe. Technologia pozwala jedynie na zrzut z VoLTE do 3G bez przerwania rozmowy.
W przypadku VoWiFi technologia pozwala jedynie na przechodzenie VoWiFi <-> VoLTE bez przerwania rozmowy.
 #977713  autor: piotrzet
 15 lut 2018, 14:53
Tak zgadza się jest błąd w sofcie. Po prostu ikona się nie pojawiła od razu i to wprowadziło mnie w błąd.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #977729  autor: f0ku5
 15 lut 2018, 15:59
myk6414 pisze:W poniedziałek zainstalowałem na SGS8 Androida Oreo - i teraz się zastanawiam, czy VoLTE i VoWiFi były w Nugacie spartaczone, czy T-Mobile coś poprawił. Od poniedziałku telefon po włączeniu VoWiFi trzyma się go sztywno - nie ma zrzutów do VoLTE, mogę spokojnie 30-40 minut gadać, na tym samym łączu Netflixa odpalić i wszystko działa cudnie (wcześniej co chwila potrafił do VoLTE zrzucać, z powrotem do VoWiFi i tak w kółko).
Nie ma problemu z przełączaniem VoWiFi pomiędzy repeater`ami (wcześniej potrafił zerwać rozmowę). Nawet co mnie dziś pozytywnie zaskoczyło - zacząłem rozmowę w VoWiFi w samochodzie, po wyjściu tel przełączył się do VoLTE a po wejściu do domu po kilku sekundach rozmowa znów na domowym VoWiFi wylądowała... normalnie cód, miód malinka
Ktoś zauważył w T-M poprawę w tym tygodniu?
Jak jeszcze miałem S8 to dokładnie tak to u mnie działało na Nougacie, z tym że ja nie miałem softu T-Mobile, a czysty XEO.
 #977735  autor: p2225
 15 lut 2018, 16:05
kozien70 pisze:
Jest to niemożliwe. Technologia pozwala jedynie na zrzut z VoLTE do 3G bez przerwania rozmowy.
W przypadku VoWiFi technologia pozwala jedynie na przechodzenie VoWiFi <-> VoLTE bez przerwania rozmowy.
I właśnie dlatego byłem zdziwiony. W ogóle dzisiaj miałem problemy z VoLTE Orange. Kilkanaście połączeń przychodzących i w żadnym nie słyszałem rozmówcy. Potem pomyślałem żeby przełączyć telefon na 3G i pomogło jak ręką odjął.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #977736  autor: piotrzet
 15 lut 2018, 16:08
Były jakieś problemy wstawiłem informację do wątku o N!

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #977738  autor: myk6414
 15 lut 2018, 16:13
f0ku5isko pisze:
myk6414 pisze:W poniedziałek zainstalowałem na SGS8 Androida Oreo - i teraz się zastanawiam, czy VoLTE i VoWiFi były w Nugacie spartaczone, czy T-Mobile coś poprawił. Od poniedziałku telefon po włączeniu VoWiFi trzyma się go sztywno - nie ma zrzutów do VoLTE, mogę spokojnie 30-40 minut gadać, na tym samym łączu Netflixa odpalić i wszystko działa cudnie (wcześniej co chwila potrafił do VoLTE zrzucać, z powrotem do VoWiFi i tak w kółko).
Nie ma problemu z przełączaniem VoWiFi pomiędzy repeater`ami (wcześniej potrafił zerwać rozmowę). Nawet co mnie dziś pozytywnie zaskoczyło - zacząłem rozmowę w VoWiFi w samochodzie, po wyjściu tel przełączył się do VoLTE a po wejściu do domu po kilku sekundach rozmowa znów na domowym VoWiFi wylądowała... normalnie cód, miód malinka
Ktoś zauważył w T-M poprawę w tym tygodniu?
Jak jeszcze miałem S8 to dokładnie tak to u mnie działało na Nougacie, z tym że ja nie miałem softu T-Mobile, a czysty XEO.
A kto pisze że ja mam brand? Też mam xeo.
 #977740  autor: f0ku5
 15 lut 2018, 16:21
Nikt nie pisze. Ja po prostu dałem znać, że działałem na sofcie XEO.
 #977774  autor: Mateusz7
 15 lut 2018, 19:29
Po aktualizacji Galaxy S8 do Oreo w XEO pojawił się skrót do połączeń po WiFi w panelu powiadomień. Mała rzecz, ale bardzo wygodna.

Ponadto w NetMonsterze/Netmonitorze od teraz pojawia się informacja o paśmie oraz o częstotliwości.

Obrazek

Minusem aktualizacji jest zaokrąglenie ikon, którego nie da się wyłączyć :/
 #977781  autor: p2225
 15 lut 2018, 20:35
Hmmm, w LG mam taką ikonkę od początku. Myślałem, że wszyscy tak mają ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #977800  autor: ja.michal
 15 lut 2018, 22:53
Panowie, testowałem VoWiFi w iOS w Orange przez VPN ustawiony w telefonie.
To odpowiedź na kilka postów w innym temacie (bardziej szczegółowym) o VoWiFi.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 19#p973519

Generalnie wnioski niejasne. Na billingu mam nadal połączenia wykonane w kraju (ustalane wg IP - jak to opis świadczy). Telefon miał ustawioną opcję, aby cały ruch był kierowany przez VPN. Serwer VPN celowo wybrany na drugim końcu świata (Nowa Zelandia). Wszystko wskazuje na to, że tunel VPN dla usługi VoWiFi jest zestawiany niejako obok VPN ustawionego w telefonie.

Może sytuację zmieniłyby ustawienia VPN Always-On przez Profile Manager lub Apple Configurator 2. Niestety nie mam jak sprawdzić.

Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie?
 #977807  autor: Benjamin Linus
 16 lut 2018, 00:07
Mateusz7 pisze:Po aktualizacji Galaxy S8 do Oreo w XEO pojawił się skrót do połączeń po WiFi w panelu powiadomień. Mała rzecz, ale bardzo wygodna.

Ponadto w NetMonsterze/Netmonitorze od teraz pojawia się informacja o paśmie oraz o częstotliwości.

Obrazek

Minusem aktualizacji jest zaokrąglenie ikon, którego nie da się wyłączyć :/

w który folder i jaką baze wrzuciłeś by mieć info o nadajnikach ?
 #977811  autor: ReVoLTEa
 16 lut 2018, 00:39
Mateusz7 pisze:Po aktualizacji Galaxy S8 do Oreo w XEO pojawił się skrót do połączeń po WiFi w panelu powiadomień. Mała rzecz, ale bardzo wygodna.

Ponadto w NetMonsterze/Netmonitorze od teraz pojawia się informacja o paśmie oraz o częstotliwości.

Obrazek

Minusem aktualizacji jest zaokrąglenie ikon, którego nie da się wyłączyć :/
Nie "od teraz" tylko od ostatniej aktualizacji Netmonstera pojawia się info o częstotliwości i nie we wszystkich telefonach, np. Samsung uwala wszystko co się da i tam info o częstotliwości LTE nie zobaczysz. Bodajże wszystkie inne telefony oprócz Samsunga pokazują więcej.
 #977813  autor: ReVoLTEa
 16 lut 2018, 00:43
Benjamin Linus pisze:w który folder i jaką baze wrzuciłeś by mieć info o nadajnikach ?
Pobierasz z bazy "btsearch" .clf dla "Netmonster test", wybierasz sieć i województwa, ściągasz plik .clf potem przenosisz go z folderu "download" do folderu "netmonster" w pamięci urządzenia. Następnie w samym netmonsterze klikasz "database" potem "import" i widzisz ikonkę "btsearch clf", zaznaczasz kółeczko i w prawym dolnym rogu netmonstera klikasz w tę chyba ikonkę dyskietki, czekasz aż zaimportuje bazę (może potrwać kilka minut) i masz pan bazę która jest kojarzona z aktualnie zalogowanymi przez netmonstera stacjami (aczkolwiek aktualizacje L800/2600 dla T-mobile i Orange są daleko do tyłu w btsearch).
 #977814  autor: ST
 16 lut 2018, 00:51
ReVoLTEa pisze:
Benjamin Linus pisze:w który folder i jaką baze wrzuciłeś by mieć info o nadajnikach ?
Pobierasz z bazy "btsearch" .clf dla "Netmonster test", wybierasz sieć i województwa, ściągasz plik .clf potem przenosisz go z folderu "download" do folderu "netmonster" w pamięci urządzenia. Następnie w samym netmonsterze klikasz "database" potem "import" i widzisz ikonkę "btsearch clf", zaznaczasz kółeczko i w prawym dolnym rogu netmonstera klikasz w tę chyba ikonkę dyskietki, czekasz aż zaimportuje bazę (może potrwać kilka minut) i masz pan bazę która jest kojarzona z aktualnie zalogowanymi przez netmonstera stacjami (aczkolwiek aktualizacje L800/2600 dla T-mobile i Orange są daleko do tyłu w btsearch).
Dla Wielkopolski i niewielkich przyległości można wyeksportować natywny plik NetMonstera:
http://www.gsm.poznan.pl/export-symbian ... e=0&siec=0
:-)
 #977837  autor: kozien70
 16 lut 2018, 08:04
Panowie,
Jest specjalnie założony temat odnośnie aplikacji do monitorowania sieci na telefonach:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 24&t=91310
Jest też drugi, starszy:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 24&t=50253

Wykażcie odrobinę dobrej woli i piszcie w odpowiednich tematach. Wasze uwagi są cenne, ale tutaj tylko śmiecicie i wprowadzacie bałagan: jeśli ktoś będzie poszukiwał informacji nt. netmonstera to skąd będzie wiedział, że ma ich szukać w temacie o VoLTE? Pomyślcie o innych i starajcie się zachowywać porządek.
 #977997  autor: Mateusz7
 16 lut 2018, 20:23
p2225 pisze:Hmmm, w LG mam taką ikonkę od początku. Myślałem, że wszyscy tak mają ;)
No niestety, taka opcja była do tej pory chyba tylko w brandowanych Galaxy S8. Trzeba było wchodzić do aplikacji Telefon -> Trzy kropki -> Ustawienia -> Na sam dół, Połącz. przez sieć Wi-Fi. Dlatego też, będąc w miejscach o słabym zasięgu, nie korzystałem z tej opcji, bojąc się, że zapomnę jej wyłączyć. :)
ReVoLTEa pisze:Nie "od teraz" tylko od ostatniej aktualizacji Netmonstera pojawia się info o częstotliwości i nie we wszystkich telefonach, np. Samsung uwala wszystko co się da i tam info o częstotliwości LTE nie zobaczysz. Bodajże wszystkie inne telefony oprócz Samsunga pokazują więcej.
Żeby nie pisać w złym wątku odpisałem tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 96#p977996
 #978012  autor: ST
 16 lut 2018, 21:58
kozien70 pisze:Wykażcie odrobinę dobrej woli i piszcie w odpowiednich tematach. Wasze uwagi są cenne, ale tutaj tylko śmiecicie i wprowadzacie bałagan: jeśli ktoś będzie poszukiwał informacji nt. netmonstera to skąd będzie wiedział, że ma ich szukać w temacie o VoLTE? Pomyślcie o innych i starajcie się zachowywać porządek.
Przy częstotliwości mojego zaglądania na forum (która wynika wprost z ograniczeń czasowych) nie jestem w stanie monitorować wszystklich wątków - z biedą ogarniam pojedyncze (ostatnio faktycznie częściej ze względu na odkrycia). W tym konkretnym przypadku sytuacja była prosta - mogę pomóc, pomagam, nawet jeśli trafiłem do wątku przez pomyłkę.

Pewnie zatem masz rację, ale skoro wymagasz bezwzględnej poprawności tematów, to muszę odpuścić pisanie. Może niech faktycznie @Spacedust anonsuje na forum to, o czym piszemy na liście Poznan.GSM. Bez jakiejkolwiek obrazy, ale niestety realia są realiami...
 #978017  autor: Pabloz
 16 lut 2018, 22:36
Mateusz7 pisze:Trzeba było wchodzić do aplikacji Telefon -> Trzy kropki -> Ustawienia -> Na sam dół, Połącz. przez sieć Wi-Fi. Dlatego też, będąc w miejscach o słabym zasięgu, nie korzystałem z tej opcji, bojąc się, że zapomnę jej wyłączyć. :)
Dlaczego zależy Ci na tym, żeby wyłączać VoWiFi przy lepszym zasięgu?

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
  • Strona 157 z 308
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 308
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 308