DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 7 z 39
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 39
 #849490  autor: Halset
 05 lut 2016, 13:27
Że co robię?
Orange - 89.99*18=1619,82
Play 69.99*24= 1679,76
Różnica 59,94zl
A w abonamencie w Orange masz 5GB a w Play no limit (czyli 10GB i spada prędkość do 1Mb/s)

A ludzie wybierają dzisiaj abonamenty ze słuchawką i największym pakietem neta. Najlepiej w przedziale 40-60zł.
Przy tańszych Play jest też korzystniejszy.
Bez telefonu też są tańsze w Play albo z lepszym pakietem danych.
Nie wspomnę o TIDAL w Play, który jest za darmo przez 2 lata.
Porównuje do marki Orange a nie do nju mobile - submarki.
Bo taką sybmarką Play, z którą dzisiaj jest kojarzony niesłusznie jest Virgin Mobile Ale net robi swoje, Wystarczy że poszła fama, iż Virgin korzysta z Play i TM czyli jak Play.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 14:06 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849499  autor: Kryniczanin
 05 lut 2016, 14:03
A w Orange za darmochę masz skrzynkę pocztową.

Oczywiście kosztu aktywacji nie policzyłeś. No bo po co? Kody na orange jak i szalone dni też nie istnieją.

Orange jest niekwestionowanym liderem taniości, ja sam się dziwię jak tak można.
 #849503  autor: Halset
 05 lut 2016, 14:14
Kryniczanin pisze: Oczywiście kosztu aktywacji nie policzyłeś. No bo po co? Kody na orange jak i szalone dni też nie istnieją.
Promocji nie liczę, bo ona jest teraz a zaraz jej nie ma. Play też dawał 0zł za ileś tam miesięcy abonamentu. Każda sieć cyklicznie co chwile robi jakieś promocje.
I może nawet czasami Orange wyjdzie taniej, czy też Plus się promocją zbliży do Play ale ludzie biorą Play i zostają w Play. Bo za 3-5zł różnicy nie chce im się przenosić numeru. A Play daje największe pakiety danych (dzisiaj jest marchewką), marketingowy zasięg 4 sieci itd
Dzisiaj aby ludzie przechodzili do innych sieci z Play potrzebna jest większa różnica w cenie. Co najmniej 10-15zł, może wtedy ruszą tyłki. Może.

PS Aktywacji nie liczę, bo przy przedłużaniu umowy jej się nie płaci.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849505  autor: Kryniczanin
 05 lut 2016, 14:23
Bo za 3-5zł różnicy nie chce im się przenosić numeru.
To się zdziwisz, Sąsiada syn poleciał przenieść nr z Virgin do Orange bo 1 pln taniej.
 #849513  autor: Yanosek
 05 lut 2016, 14:57
Czy jest określona jakaś granica czasowa do kiedy TM ma podjąć ostateczną decyzję ?

N! Project Engineer
 #849531  autor: Halset
 05 lut 2016, 16:12
Jeśli blok po NetNet wróci do puli i UKE będzie musiał rozdysponować go ponownie. Zrobi to już w przetargu, określając w nim minimalną cenę. Być może uda się go rozstrzygnąć w tym roku, ale czy za 2 mld zł jest wysoce wątpliwe.
Gdyby nikt nie wziął bloku po NN, to przy nowym rozdysponowaniu -Plus ma możliwość brać udział?

I jeszcze taki artykuł
http://rpkom.pl/artykul/1255665.html
Prezes UKE analizuje obecnie kilka scenariuszy, także ten. Z punktu widzenia regulatora najważniejsze jest efektywne wykorzystywanie częstotliwości oraz stabilność decyzji rezerwacyjnych. Kierując się tymi dwoma przesłankami pracujemy nad najlepszym z punktu widzenia rynku i konsumenta rozwiązaniem - odpowiedział rpkom.pl w czwartek Artur Koziołek, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej na pytanie, czy urząd rozważa ponowną aranżację bloków pasma 800 MHz, tak aby pozostawiony przez NetNet zakres (o ile został skutecznie pozostawiony) zamienić z zakresem przyznanym P4 (Play), jak chciałby tego T-Mobile Polska.

Jak pisaliśmy, T-Mobile, który waha się, czy wystąpić w poniedziałek o przydział drugiego bloku 800 MHz za 2 mld zł uwolnionego w efekcie rezygnacji NetNet, chciałby dziś uzyskać od państwowych urzędników swoiste gwarancje. Sprowadzają się one do obietnicy, że dostanie bloki obok siebie i obok bloków Orange Polska (propozycję UKE, aby zakresy operatorów przedzielał blok Play odrzuca), a jeśli to nie będzie możliwe i ostatecznie zrezygnuje z drugiego bloku, to nie stanie się kozłem ofiarnym i nie będzie windykowany przez państwo.

Spełnienie aranżacyjnych oczekiwań T-Mobile przez UKE wydaje się trudne ze względu na to, że urząd 25 stycznia wydał rezerwacje operatorom, przypisując poszczególnym wygranym blokom częstotliwości konkretne zakresy (przestały być one anonimowe). Ewentualne postępowanie z wniosku T-Mobile Polska o ponowne rozpatrzenie sprawy, musiałoby dotknąć także praw P4.

Dlatego ważne będzie stanowisko operatora sieci Play, który nie komentuje całej sytuacji. Wiadomo, że jeśli T-Mobile zrezygnuje z bloku po NetNet przed Play otwiera się szansa, aby zdobyć zasoby relatywnie tanio w porównaniu z konkurencją (za 357 mln zł).
Czyli teraz wszystko w rękach Ministerstwa Cyfryzacji. Albo zapewnią TM połączenie bloków albo mają w plecy 1.65mld złotych. A Play siedzi i zawija sreberka, czekając na sytuację.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 16:53 przez Halset, łącznie zmieniany 2 razy.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849532  autor: Halset
 05 lut 2016, 16:19
Kryniczanin pisze:
Bo za 3-5zł różnicy nie chce im się przenosić numeru.
To się zdziwisz, Sąsiada syn poleciał przenieść nr z Virgin do Orange bo 1 pln taniej.
Tak się dziwię, bo żaden normalny człowiek nie przenosi numeru z 1zł. Trzeba mieć nieźle blachy powyginane

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849534  autor: zajadacz
 05 lut 2016, 16:30
Halset pisze:Czyli teraz wszystko w rękach Ministerstwa Cyfryzacji. Albo zapewnią TM połączenie bloków albo mają w plecy 1.65mld złotych. A Play siedzi i zawija sreberka, czekając na sytuację.
Tylko, że jedyna możliwość, żeby siłą, legalnie zmusić Play do zamiany już opłaconego bloku to ustawa. Inaczej się nie da i wyszarpią spore odszkodowanie, jeśli będą to próbowali zrobić na podstawie jakiś rozporządzeń.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #849539  autor: Halset
 05 lut 2016, 16:46
zajadacz pisze:Tylko, że jedyna możliwość, żeby siłą, legalnie zmusić Play do zamiany już opłaconego bloku to ustawa. Inaczej się nie da i wyszarpią spore odszkodowanie, jeśli będą to próbowali zrobić na podstawie jakiś rozporządzeń.
Albo zamiast ustawy dogadanie się miedzy TM i Play, na które liczy Play a TM najlepiej by nie tykał tego tematu.

Na mnie zwrócił ten fragment szczególną uwagę
Jak pisaliśmy, T-Mobile, który waha się, czy wystąpić w poniedziałek o przydział drugiego bloku 800 MHz za 2 mld zł uwolnionego w efekcie rezygnacji NetNet, chciałby dziś uzyskać od państwowych urzędników swoiste gwarancje. Sprowadzają się one do obietnicy, że dostanie bloki obok siebie i obok bloków Orange Polska (propozycję UKE, aby zakresy operatorów przedzielał blok Play odrzuca), a jeśli to nie będzie możliwe i ostatecznie zrezygnuje z drugiego bloku, to nie stanie się kozłem ofiarnym i nie będzie windykowany przez państwo.

Czyli stanowisko TM "Kupujemy ten blok, ale dajcie nam gwarancję (@zajadacz o ustawie której wspominasz), że będziemy mieli dwa bloki obok siebie. Jeśli to się nie uda, to my nie chcemy być kozłem ofiarnym (czyli zapłaciliście dwa miliardy do budżetu a teraz się bujajcie) i możemy później z tego zrezygnować i nie będziemy przez państwo windykowani" Czyli wraca do Nas 2mld na konto i nie płacimy z tego tytułu żadnych kar i odsetek

I jeszcze jeden artykuł, który ewidentnie pokazuje syf jaki pozostawiła po sobie poprzednia ekipa rządząca. Już nie wspomnę jak mogli dopuścić do aukcji firmę wydmuszkę, jaką jest NN
To jest chyba ten zasięg ramion Solorza o którym pisał @kozien.
http://wgospodarce.pl/informacje/22882- ... na-urlopie

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849550  autor: silvercrest
 05 lut 2016, 17:36
Czy może ktoś podać rozpiskę jakie bloki dostali poszczególni operatorzy?
Nie mogę tego znaleźć.
 #849554  autor: Halset
 05 lut 2016, 17:46
silvercrest pisze:Czy może ktoś podać rozpiskę jakie bloki dostali poszczególni operatorzy?
Nie mogę tego znaleźć.
AB Orange
C TMobile
D Play
E NetNet

A tu wyniki po aukcji
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/au ... -po-jednym

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #849559  autor: silvercrest
 05 lut 2016, 17:57
Dzięki, o to mi chodziło.
W mojej gminie według załączników jedynie T-Mobile musi odpalić LTE 800.
 #849561  autor: michcio123
 05 lut 2016, 18:02
@silvercrest W jaki sposób sprawdziłeś kto musi odpalić lte w twojej gminie?
 #849562  autor: p2225
 05 lut 2016, 18:03
U mnie obowiązek uruchomienia otrzymał blok E, czyli nie wiadomo kto. :/

@michcio123 w dokumentacji aukcyjnej są podane współrzędne geograficzne gdzie będą badania dla danego bloku pasma.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #849567  autor: michcio123
 05 lut 2016, 18:22
Już załapałem :D u mnie również blok E
 #849580  autor: Pawrzes
 05 lut 2016, 19:31
Inny scenariusz:
- T-Mobile rezygnuje z drugiego bloku
- kupuje Play
- Play zamienia się blokami z T-Mobile
- Play sprzedaje swój jeden blok T-Mobile za powiedzmy 1 mld
- T-Mobile zaoszczędza ogromną sumę a Play za zdobytą kasę buduje własne maszty typu Maria w mało zaludnionych gminach wiejskich oraz zagęszcza istniejącą sieć
- Obaj operatorzy są zadowoleni :-D
;-)

Pozdrawiam
 #849585  autor: silvercrest
 05 lut 2016, 19:52
A czy waszym zdaniem możliwy jest taki scenariusz, Play kupuje drugi blok i razem z T-Mobile robią LTE 800 na 15 MHz, na sprzęcie N!
  • Strona 7 z 39
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 39
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 39