DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 #831687  autor: sumix
 28 paź 2015, 10:45
Dzisiaj zauważyłem zmianę priorytetów partnerów roamingowych na: Plus, TM, Orange.
Lokacja Wrocław. Ktos cos więcej we w temacie ?
 #831949  autor: Przewodnik
 29 paź 2015, 11:49
U mnie ostatnio pomimo słabego zasięgu też przełączało na PLAY (Orange).
Co do PLAY (Plus) to wcale bym się nie obraził :-) Ale również mam dobry zasięg w PLAY (T-Mobile).
Jeszcze niech tylko wprowadzą HD-Voice w PLAY (T-Mobile) i będzie świetnie.
 #832061  autor: Halset
 29 paź 2015, 20:28
Czyżby zalążek współpracy z Plusem a w późniejszym terminie wspólne LTE oraz drugi N!?

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #832108  autor: Kryniczanin
 30 paź 2015, 06:26
Wczoraj na automacie wjechał mi Plus i twardo się trzymał kilka godzin mimo lepszego zasięgu T-Mobile.

Czyżby powrót do przeszłości???
 #832135  autor: Przewodnik
 30 paź 2015, 10:12
goral2099 pisze:Ja ostatnio testuje automat i rzeczywiście coraz częściej pojawia się Plus. Wcześniej w tych samych miejscach bywało T.
Kryniczanin pisze:Wczoraj na automacie wjechał mi Plus i twardo się trzymał kilka godzin mimo lepszego zasięgu T-Mobile.
U mnie w ostatnich dniach jeszcze nie zauważyłem, aby logowało do PLAY (Plus).
Kryniczanin pisze:Lub odciążanie T przed ostatecznym komercyjnym startem HD Voice w roamingu T.
Daj spokój. To już tyle trwa, że pewnie i tak w tym roku z tym nie wystartują.
 #833274  autor: Halset
 04 lis 2015, 17:05
Coś musi być na rzeczy. Od kilku dni a dokładnie od poniedziałku kilku moich znajomych ma problem z połączeniami z roamingu w TM. Albo wywala z roamingu i są poza zasięgiem albo....podczas rozmowy rozłącza. Mówię o ustawieniach na sztywno w roamingu TM.

Mój przyjaciel zatem będzie miał problem. Przeszedł do Play bo w jego okolicy najlepiej działa TM (Plus bieda, P4 w ogóle brak) a teraz może zostać bez zasięgu a umowa jeszcze 11 miesięcy. Super!

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"
 #833279  autor: Dodo84
 04 lis 2015, 17:20
@Spacedust to zjawisko zauważyłem już od kilku m-c. Na chwilę wskakuje mi HSPA by za chwilę w netmonitorze pisało typ sieci: UNKOWN i brak łączności z internetem.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #833282  autor: KC-KARLOS
 04 lis 2015, 17:33
Będąc na wsi (wschodni skrawek województwa pomorskiego) w ostatni weekend, miałem okazję opuścić sygnał macierzysty Play i korzystać z roamingu krajowego. Telefon trzymał dzielnie roaming T-Mobile, w przypadku zaniku sygnału (odległa stacja bazowa) bywał na chwilę na sieci NetWorkS! 26034, ewentualnie Orange, a po chwili wracał do T-Mobile. Taka sytuacja jest na 3G. Sieć 2G jest nieco silniejsza, ale z powodu dużej odległości od nadajników, baterie telefonów szybko wysiadają.

Ani razu nie zalogowałem się do Plusa (w tych okolicach łapią wyłącznie zasięg 2G, więc mapki Plusa/CP odnośnie mojej rodzinnej okolicy kłamią, że tam jest 3G).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #833284  autor: Kryniczanin
 04 lis 2015, 17:41
Umowa roamingowa z Orange kończy się z końcem tego roku. Zobaczymy, czy przedłużą.
Przedłużą - chodzi głównie o marketing zasięgu 4 sieci :-)

Większość osób które znam bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie.

Owszem są narzekania na roaming, jednak jakieś 80% osób jest zadowolonych.
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10