DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 188 z 533
  • 1
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 533
 #950898  autor: cyanoone
 16 wrz 2017, 13:39
mi ostatnio znowu wyłączyli zasięg orange w play mimo,że miałem już aktywowany ręcznie, wczoraj zrobiłem zgłoszenie,dziś mi aktywował na nowo (ale ich pomysł by dzwonić o 11 rano jest bardzo głupi, większość ludzi siedzi w pracy a ja akurat zajęty w tym czasie byłem i nie mogłem odebrać)
Kiedyś mi konsultant powiedział, że jak karta nie loguje się 30 dni do Orange to mogą odciąć>

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #950901  autor: Ubinoob
 16 wrz 2017, 14:44
lordbyd pisze:
Co chwilę mimo pełnego zasięgu dostawałem "kopa" z sieci i na tym się zabawa kończyła
Na karcie Virgin, którą testuję, mam podobne objawy po zalogowaniu telefonu (w trybie auto) do DCS lub 3G.
Zauważyłem, że dzieje się tak gdy dostępny jest sygnał sieci własnej.
W miejscu, w którym nie ma zasięgu sieci własnej problem ten nie występował.
Na wykresie zużycia baterii widać moment "wyrzucania" z sieci roamingowej jako cienka czerwona kreska w zakładce "sygnał sieci komórkowej".
Lekki odkop (nie miałem chwili żeby zerknąć na forum), ale dodam że byłem w totalnej dziurze zasięgu macierzystego. Najbliższa stacja P4 to ponad 15km w linii prostej, a w eterze nawet resztek nie było. Mimo to, wykopywało dramatycznie do momentu wymuszenia chwilowo ręcznie TM. Później po ponownym przestawieniu na "auto" sytuacja się co dziwne uspokoiła i do końca dnia było dobrze. W tej chwili jestem ponownie w zasięgu macierzystym, ale za tydzień będę miał okazję być znowu w opisywanym miejscu, także będę obserwował.
 #950943  autor: adijos93
 17 wrz 2017, 00:35
cyanoone pisze:Kiedyś mi konsultant powiedział, że jak karta nie loguje się 30 dni do Orange to mogą odciąć>
Fajnie,tylko,żę ja w miejscu gdzie jest tylko orange jestem różnie czasowo...
 #950959  autor: iphoneski
 17 wrz 2017, 10:27
Wczoraj dzwonił do mnie facet z play, nie miałem hasła abonenta, jak zwykle, ale powiedział, że dzwoni z dobrymi wiadomościami. Zasięg odblokowany, znaczy można jak się chce. Inna sprawa, że w miejscu, w którym jestem nawet to nie pomogło, brak zasięgu wszystkich sieci .
Ubinoob pisze:
lordbyd pisze:
Co chwilę mimo pełnego zasięgu dostawałem "kopa" z sieci i na tym się zabawa kończyła
Na karcie Virgin, którą testuję, mam podobne objawy po zalogowaniu telefonu (w trybie auto) do DCS lub 3G.
Zauważyłem, że dzieje się tak gdy dostępny jest sygnał sieci własnej.
W miejscu, w którym nie ma zasięgu sieci własnej problem ten nie występował.
Na wykresie zużycia baterii widać moment "wyrzucania" z sieci roamingowej jako cienka czerwona kreska w zakładce "sygnał sieci komórkowej".
Lekki odkop (nie miałem chwili żeby zerknąć na forum), ale dodam że byłem w totalnej dziurze zasięgu macierzystego. Najbliższa stacja P4 to ponad 15km w linii prostej, a w eterze nawet resztek nie było. Mimo to, wykopywało dramatycznie do momentu wymuszenia chwilowo ręcznie TM. Później po ponownym przestawieniu na "auto" sytuacja się co dziwne uspokoiła i do końca dnia było dobrze. W tej chwili jestem ponownie w zasięgu macierzystym, ale za tydzień będę miał okazję być znowu w opisywanym miejscu, także będę obserwował.
Dlatego ja zawsze wymuszam zasięg ręcznie, podobno to zależy od telefonu, ale ja mogę nawet zaznaczyć zasięg play i nie połączy się wtedy z żadnym partnerem roamingowym, dobra opcja, gdy zasięg play jest słaby, ale używalny.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 12:23 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączyłem dwa posty w jeden/ na przyszłość proszę korzystać z edycji
 #950990  autor: Ubinoob
 17 wrz 2017, 13:23
Tylko pytanie, czy to właśnie o to chodzi żeby wymuszać ręcznie zasięg? Telefon jest do używania i nie wyobrażam sobie, że przeciętny użytkownik miałby co chwilę zmieniać ręcznie sieć. Owszem, w niektórych miejscach jest to konieczność, ale generalnie usługa powinna działać dobrze w trybie Automatycznym i to jest raczej bezdyskusyjny argument.
 #951000  autor: iphoneski
 17 wrz 2017, 14:48
Ubinoob pisze:Tylko pytanie, czy to właśnie o to chodzi żeby wymuszać ręcznie zasięg? Telefon jest do używania i nie wyobrażam sobie, że przeciętny użytkownik miałby co chwilę zmieniać ręcznie sieć. Owszem, w niektórych miejscach jest to konieczność, ale generalnie usługa powinna działać dobrze w trybie Automatycznym i to jest raczej bezdyskusyjny argument.
No i dla przeciętnego użytkownika działa, ma kreski i to mu starcza, to tylko ludzie co ogarniają te techniczne sprawy sprawdzają poziomy zasięgu i te inne sprawy. Zwykły użytkownik dzwoni albo wchodzi na Facebooka, jakaś część nie rozumie co to 3g a co lte.
 #951007  autor: Ubinoob
 17 wrz 2017, 15:30
Tyle, że właśnie opisywałem problem z funkcjonowaniem w trybie "auto", więc "dla przeciętnego użytkownika działa" jest tutaj nietrafione. W opisywanej sytuacji telefon był praktycznie nie do użytku, a to akurat nawet najmniej wymagający użytkownik by zauważył.. I nie, nie było "kresek", bo co chwile na ekranie witał mnie napis "Tylko połączenia alarmowe", żeby po chwili znów odzyskać zasięg (i tak ciągle).
 #951009  autor: iphoneski
 17 wrz 2017, 16:05
No ale to typowo z tą kartą albo telefonem są problemy, u mnie telefon elegancko przechodzi pomiędzy operatorami, ja bym to zgłosił do play.
Tym bardziej, że z wieloma kartami są problemy, np. wiele osób nie może wybrać sobie na sztywno zasięgu play, a ja mogę.
 #951020  autor: Ubinoob
 17 wrz 2017, 17:13
To był tylko chwilowy problem tego dnia, więc nie sądzę że to wina karty. Niemniej jednak opisałem taką sytuację tutaj na forum, bo "lordbyd" opisał bardzo zbliżone objawy.
 #951052  autor: Mixiorek
 17 wrz 2017, 20:08
Stacja w Bielsku Białej na terenie ZIAD. Niestety ale stacja jest chyba jeszcze do modernizacji. Przy okazji fachowcy od anten mogą napisać co jeszcze wisi na tym maszcie :-) zdjęcie z minionego tygodnia.

Obrazek

A tutaj więcej info o maszcie:
http://old.radiopolska.pl/wykaz/pokaz_l ... hp?pid=266

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #951059  autor: lordbyd
 17 wrz 2017, 20:44
Niemniej jednak opisałem taką sytuację tutaj na forum, bo "lordbyd" opisał bardzo zbliżone objawy.
Tak jak pisze @Ubinoob miałem takie same przypadki z kartą Virgin w telefonie Huawei w trybie "auto".
Będę za jakieś dwa tygodnie w miejscu, gdzie play nie ma zasięgu i sprawdzę czy tak dzieje się nadal.
Co ciekawe, zawsze po zmianie technologii w telefonie (np. z 3G do 2G) urządzenie loguje się do T-Mobile po czym za jakieś 2-3 minuty następuje napis "tylko połączenia alarmowe", telefon wraca do T-Mobile i tak kilkukrotnie (2-3 razy). Dopiero później loguje się do sieci Play.
Nadajnik Play i N! jest na tym samym budynku.
Uważam, że nawet takie chwilowe "przełączanie" jest niedopuszczalne - powinno od razu płynnie zmienić operatora. Na starej Noki 3310 telefon "gubi zasięg" na jakieś 15 sekund po czym loguje się do sieci Play.
Przy okazji fachowcy od anten mogą napisać co jeszcze wisi na tym maszcie :-)
Dwa systemy antenowe w polaryzacji poziomej do emisji radiowej oraz anteny panelowe tzw. "trumienki"do emisji MUX-u.
 #951139  autor: bed
 18 wrz 2017, 12:25
A jakieś większe zdjęcie tam gdzieś jest?

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #951182  autor: Mixiorek
 18 wrz 2017, 15:46
Zrobiłem dziś mały eksperyment. Otóż ustawiłem wczoraj wieczorem żonie (bez Jej wiedzy) telefon na sztywno w roamingu Plusa. Przed chwilą dzwoniła, żebym naprawił telefon bo transmisja cały dzień działa jak krew z nosa albo w ogóle nie działa. A w ogóle to ma Plus a nie Play i o co chodzi?!?! :-) cytuję "nie sposób korzystać, mam Plus 3G i łączy się 100 lat" :mrgreen:
Żona poruszała się w 90% po Warszawie i nie jest jakimś heavy userem. Standardowe użytkowanie + może jakiś streaming.
Także jeżeli małżowina zauważyła różnicę to znaczy, że limit 3/1 to jednak nadal lipa i nikt mi nie wmówi, że do zwykłego użytkowania wystarczy.

P.s.
Numer za chwilę wędruje do Plusha. Potestujemy mocniej w duecie Plush a Play niech rozbuduje sieć to może za rok, dwa wrócimy :P

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #951184  autor: iphoneski
 18 wrz 2017, 16:07
Jak ty w Warszawie chciałeś 3g używać, skoro tam nawet lte bywa przeciążone?
Gdyby żona zrobiła speedtest to wątpię, czy byłby chociaż 1 Mb/s. Ostatnio nocowałem w hotelu w centrum i 3g play, plus i t-m ledwo dawało radę.
 #951185  autor: muchakk
 18 wrz 2017, 16:09
iphoneski, często nocuje w centrum Warszawy i nie zaobserwowałem żeby 3G PLUS'a czy Orange było tak zapchane jak mówisz. Lte tak zgodzę się czasami się delikatnie przypcha, ale na 3G jest stosunkowo luźno bo większość ma ustawioną transmisję na LTE.
 #951189  autor: iphoneski
 18 wrz 2017, 16:23
muchakk pisze:iphoneski, często nocuje w centrum Warszawy i nie zaobserwowałem żeby 3G PLUS'a czy Orange było tak zapchane jak mówisz. Lte tak zgodzę się czasami się delikatnie przypcha, ale na 3G jest stosunkowo luźno bo większość ma ustawioną transmisję na LTE.
Może wtedy była jakaś impreza na stadionie i działało słabo, ale poza Facebookiem ciężko było zrobić cokolwiek, dopiero przeprowadzka na LTE rozwiązała problem.
PS, jakoś nie trafia do mnie argument typu "rozbudujcie sieć bo w Warszawie tnie roaming". W Warszawie są nadajniki play, to po co męczyć żonę i siebie?
 #951196  autor: Mixiorek
 18 wrz 2017, 16:40
To był test. Prosty ale jak widać nieco pokazał. O rozbudowę sieci chodzi poza rogatkami Warszawy i innych miast. Obecnie wpadnę tam często i gęsto w roaming i są kwiatki takie jakie opisałem.
Tak jak napisałem lądujemy miękko (albo i nie ;-) ) w Plushu.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 188 z 533
  • 1
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 533
  • 1
  • 186
  • 187
  • 188
  • 189
  • 190
  • 533