DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 66 z 142
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 142
 #1002308  autor: lord_kr
 05 lip 2018, 17:18
Spacedust pisze:Ciekawe, tutaj trochę szkoda 3G, ale oni mieli tylko U2100 więc decyzja zrozumiała.
Czarno to widzę no chyba że do 2022 roku coś się zmieni. Obecnie oprócz iphone'ów odsetek urządzeń korzystających z VoLTE jest znikomy. Sama usługa to nadal segment premium, jedynie Three oferuje go w Prepaidzie, pozostali tylko w abonamentach i to ile posiada się zgodny telefon z brandowanym softem. Sam musiałem się nieźle nagimnastykować by VoLTE i VoWiFi zadziałało w O2 na niebrandowanym Samsungu. dodatkowo mnóstwo ludzi korzysta z usług MVNO które W OGÓLE nie maja dostępu do 4G (Vectone, Lebara). I niby to wszystko ma teraz wylądować w 2G ? Nie wierzę że przez cztery lata wszyscy nagle zyskają dostęp do VoLTE
 #1002754  autor: lord_kr
 08 lip 2018, 16:24
Jakiś czas temu ktoś wspominał o uruchomieniu przez brytyjskie O2 LTE band 40 czyli 2300 Mhz. Jako że mam już telefon wspierający to pasmo postanowiłem trochę potestować. Trzeba przyznać iż w miejscach o dużym natężeniu ruchu widać wyraźną różnicę, jedyne dziwne zachowanie to ciągłe "skakanie" pomiędzy pasmami 800, 1800, 2100 i 2300 co nieco drenuje baterie. CA zauważyłem tylko pomiędzy pasmami 20 i 3, lub 1 i 20. Co ciekawe praktycznie ciężko spotkać w O2 WCDMA2100 - jedynie poza miastami i na starych dstacjach które nie były dawno ,modyfikowane. Jedynie GSM900, WCDMA900 i wszelkie odmiany LTE

Tymczasem Three wraz z zwiększaniem się ich zasięgu 4G zaczyna mieć kłopoty. Dość często zdarzają się sytuacje gdzie 4g jest a 3g już nie. Efekt ? O ile nie mamy telefonu z VoLTE lub aktywnego Three InTouch nigdzie nie zadzwonimy. Oficjalnie uprzedza się o tym na ich stronie internetowej a rada to wyłączenie LTE :-)
 #1003067  autor: klaudia123
 10 lip 2018, 13:48
lord_kr pisze:Efekt ? O ile nie mamy telefonu z VoLTE lub aktywnego Three InTouch nigdzie nie zadzwonimy. Oficjalnie uprzedza się o tym na ich stronie internetowej a rada to wyłączenie LTE :-)
ciekawe kiedy PL opy wydadzą taką apkę... promując wyłączenie 2g, LTE radzi sobie z SMS/MMS, a apka by nie zmieszała pakietu, normalnie SIP wyreklamują jak zdobycie drugiego księżyca :D
 #1003068  autor: lord_kr
 10 lip 2018, 13:56
klaudia123 pisze:
lord_kr pisze:Efekt ? O ile nie mamy telefonu z VoLTE lub aktywnego Three InTouch nigdzie nie zadzwonimy. Oficjalnie uprzedza się o tym na ich stronie internetowej a rada to wyłączenie LTE :-)
ciekawe kiedy PL opy wydadzą taką apkę...
Three to siec wysokich czestotliwosci. Ma LTE 800/1800 i WCDMA2100 brak 2g. I dlatego dosc czesto zdarza sie ze LTE jest a WCDMA nie. Sytuacja czesta w centrach handlowych, pubach, itp. Jeszcze niedawno wjazd do LTE800 mialy tylko sluchawki z VoLTE i ThreeInTouch, teraz wpuszcza wszystkich co tylko poglebia problem.

Jesli juz 3g jest dostepne to CSFB moze trwac i 20 sekund.

Sama aplikacja jest dosc zawodna. Posiada wlasny dialer, czesto sie zawiesza lub polaczenia ida "w kosmos". Sprawia duze problemy w telefonach Dual Sim i bardzo drenuje baterie. No ale dzieki niej VoWiFi dziala na wszyatkim co ma Kitkata lub wyzej VoLTE na Marshmallow lub wyzszych.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 #1003070  autor: piotrzet
 10 lip 2018, 14:00
Wszedłem na stronę tego Three modeli ze wsparciem natywnym VoWiFi jest kilka co do VoLTE podobnie jak u nas w Polsce. I z tego co widać apka nie działa zbyt rewelacyjnie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1003074  autor: lord_kr
 10 lip 2018, 14:14
piotrzet pisze:Wszedłem na stronę tego Three modeli ze wsparciem natywnym VoWiFi jest kilka co do VoLTE podobnie jak u nas w Polsce. I z tego co widać apka nie działa zbyt rewelacyjnie.
Ale Three to za to jedyny operator w UK oferujacy VoLTE i VoWiFi w prepaidach choc wynika to raczej z koniecznosci - tu wszystkie rozmowy ida po 3G 2100 ostatnio obcietym na rzecz LTE 2100

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 #1003082  autor: ja.michal
 10 lip 2018, 14:34
lord_kr pisze:Jeszcze niedawno wjazd do LTE800 mialy tylko sluchawki z VoLTE i ThreeInTouch, teraz wpuszcza wszystkich co tylko poglebia problem.
A jak sprawa z iOS? Widzę, że aplikacja Three inTouch jest w sklepie Apple, ale czy jest w ogóle potrzebna w urządzenia z natywnym VoLTE (od modelu SE w górę)?

Tak w ogóle to orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z VoLTE w roamingu? Pojawiają się już miejsca na świecie gdzie jest tylko LTE. Testował ktoś gdzieś poza Polską czy już działa mniej już bardziej oficjalnie?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, 14:36 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1003083  autor: lord_kr
 10 lip 2018, 14:35
ja.michal pisze:
lord_kr pisze:Jeszcze niedawno wjazd do LTE800 mialy tylko sluchawki z VoLTE i ThreeInTouch, teraz wpuszcza wszystkich co tylko poglebia problem.
A jak sprawa z iOS? Widzę, że aplikacja Three inTouch jest w sklepie Apple, ale czy jest w ogóle potrzebna w urządzenia z natywnym VoLTE (od modelu SE w górę)?
Nie jest. Appple wspierane jest "z urzedu"

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 #1003099  autor: lord_kr
 10 lip 2018, 16:52
ja.michal pisze:
lord_kr pisze:Jeszcze niedawno wjazd do LTE800 mialy tylko sluchawki z VoLTE i ThreeInTouch, teraz wpuszcza wszystkich co tylko poglebia problem.
A jak sprawa z iOS? Widzę, że aplikacja Three inTouch jest w sklepie Apple, ale czy jest w ogóle potrzebna w urządzenia z natywnym VoLTE (od modelu SE w górę)?

Tak w ogóle to orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z VoLTE w roamingu? Pojawiają się już miejsca na świecie gdzie jest tylko LTE. Testował ktoś gdzieś poza Polską czy już działa mniej już bardziej oficjalnie?
Mój Boże żeby mój operator O2 oferował chociaż roaming 4G... ale nie, oprócz bodajże trzech krajów jedynie 3g.

A VoLTE tylko w Londynie i okolicach, reszta kraju tylko CFSB
 #1003126  autor: lord_kr
 10 lip 2018, 19:22
ja.michal pisze:@lord_kr, pisałem oczywiście o roamingu międzynarodowym, a nie krajowym. ;)

Domyśliłem się.
Z tego co pamiętam China Mobile i AT&T coś w tym względzie robiły.
W każdym razie polska karta Orange w UK VoLTE nie posiada :-)
 #1003137  autor: green90000
 10 lip 2018, 20:17
Wróciłem 2 lata temu z rocznego pobytu w UK... i stwierdzam, że stan i konfiguracja sieci brytyjskich operatorów jest poniżej dna. W centralnych dzielnicach Londynu stojąc na ulicy bywa, że jesteśmy w zasięgu jedynie 2G, a na prowincjach bywa że nawet tego nie ma.
Naprawdę w Polsce nie mamy się czego wstydzić :)
 #1003143  autor: ja.michal
 10 lip 2018, 20:41
lord_kr pisze:Z tego co pamiętam China Mobile i AT&T coś w tym względzie robiły.
Tak, podobno działa roaming VoLTE między sieciami południowokoreańskimi, a chińskimi. Również na Bilskim Wschodzie między dwiema sieciami i chyba znajdzie się para w Ameryce Południowej.
lord_kr pisze:W każdym razie polska karta Orange w UK VoLTE nie posiada :-)
No właśnie chodziło o to czy mniej lub bardziej oficjalnie działa coś z rodzimych sieci poza granicami kraju.
zwariowany.kurczak pisze:W Uk, hmm WiFiCalling choćby apką Orangutana, a jak przyjemnie, bo nie ma opłat FUP... Znaczy są jak dzwonisz "on air" po wifi ni ma :D
Apka WiFi Calling Orange pozwala na transmisję bez WiFi po danych komórkowych?
green90000 pisze:Naprawdę w Polsce nie mamy się czego wstydzić :)
No nie mamy. Może rekordów prędkości w Polsce nie ma, ale nawet w lasach mamy LTE. Ludzie z USA się dziwią, że mamy tak dobry zasięg sieci. Na zachodzie mają wyobrażenie jakie mają o Polsce. Ostatnio słyszałem od znajomej, że pytano się ją ostatnio, bodajże w UK, czy w Polsce mamy odkurzacze. :lol:
Ale to tak marginesem. ;)
 #1003147  autor: p2225
 10 lip 2018, 21:10
ja.michal pisze:
lord_kr pisze:Z tego co pamiętam China Mobile i AT&T coś w tym względzie robiły.
Tak, podobno działa roaming VoLTE między sieciami południowokoreańskimi, a chińskimi. Również na Bilskim Wschodzie między dwiema sieciami i chyba znajdzie się para w Ameryce Południowej.
Argentyński Movistar i brazylijskie Vivo od ponad roku testują VoLTE w roamingu.
ja.michal pisze: No nie mamy. Może rekordów prędkości w Polsce nie ma, ale nawet w lasach mamy LTE. Ludzie z USA się dziwią, że mamy tak dobry zasięg sieci. Na zachodzie mają wyobrażenie jakie mają o Polsce. Ostatnio słyszałem od znajomej, że pytano się ją ostatnio, bodajże w UK, czy w Polsce mamy odkurzacze. :lol:
Ale to tak marginesem. ;)
Jeśli już się chwalimy to jakiś czas temu trafiłem na taką wypowiedź:
https://youtu.be/_WPwS8Fa_j8?t=37s ;)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, 21:21 przez p2225, łącznie zmieniany 1 raz.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1003148  autor: lord_kr
 10 lip 2018, 21:13
p2225 pisze:
ja.michal pisze:
lord_kr pisze:Z tego co pamiętam China Mobile i AT&T coś w tym względzie robiły.
Tak, podobno działa roaming VoLTE między sieciami południowokoreańskimi, a chińskimi. Również na Bilskim Wschodzie między dwiema sieciami i chyba znajdzie się para w Ameryce Południowej.
Argentyński Movistar i brazylijskie Vivo od ponad roku testują VoLTE w roamingu.
No i teraz cos ciekawego.
Karta T-Mobile (abonament) w Iphone 6s po zalogowaniu sie do EE usiluje wybierac numer w 4g. Niestety be skotku. Po wylaczeniu 4g wszyatko dziala. Moze cos testuja?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
  • Strona 66 z 142
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 142
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 142