DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 29
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29

 #713901  autor: Halset
 28 kwie 2014, 00:48
ciekawy pisze:Krystian_4G,
oczywiście,że Plus w niczym nie ustępuje T może poza HD Voice
No proszę jakie postępy w myśleniu.
Obecnie O po N! również nie ustępuje T poza HD Voice. Tylko problem Plusa jest taki, że O jest między Plusem a TM
Krystian_4G pisze:Halset - mowilem tylko o swojej lokalizacji z punktu mojego siedziska ja do nikogo nie pije tylko opisalem jak u mnie jest punktowo. Z zawodu jestem kierowca tez jezdze po PL i moje oko kulawe mowi Plus nie ustepuje TM a Zachodnio pomorskim lideruje Plus natomiast Podlaskie i Mazury faktycznie TM tam nieznacznie wygrywa to sa roznice dla mnie malo istotne bo jestem w Play :-)
Ale przecież nie napisałem, że do mnie pijesz ;)
To się zgadza. Okolice Koszalina i dalej w kierunku Szczecina oraz okolicach Plus działa lepiej ale tam N! jeszcze nie było. Ale np na trasie do Świnoujścia TM działa lepiej ;)

Pozdrawiam i szerokiej drogi! ;-)

 #714117  autor: Krystian_4G
 29 kwie 2014, 00:07
Pamientajcie o tym ze HD Voice w sieci GSM jest odsluchowo nieco skromniejsze niz w 3G jednego z drugim nie mozna porownywac

Krystian

 #715303  autor: manyaky
 06 maja 2014, 04:15
Za ten wątek powinny posypać się permanentne bany. :roll:
Flash999 pisze:
ssosnowiecc pisze:Nie spodziewałbym się zmiany tych postępowań, nie rozumiem co im przeszkadza by HD Voice było we wszystkich sieciach. Technologia ? Nie opłaca im się ? Czy co ?
CORE. CORE. CORE.
(...)
Nie rozpowiadajcie niesprawdzonych informacji. Core nie jest przyczyną braku HD Voice w Orange - kto twierdzi inaczej, zapraszam na PW z informacją o źródle - porównamy siłę merytoryczną.

 #715360  autor: Flash999
 06 maja 2014, 14:04
To co mówią ludzie z Orange możesz sobie między bajki wsadzić. Jak jest dokładnie - tajemnica firmy. Mam ciekawsze zajęcia niż "porównywanie siły merytorycznej", więc niestety nie skorzystam.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #715495  autor: manyaky
 06 maja 2014, 22:56
Nie wiem skąd ten naskok i nie wiem po co po raz n-ty piszesz, że wspieranie lub nie HD Voice przez Core Orange to wielka tajemnica firmy. Tajemnicą być może jest informacja, kiedy zostanie wprowadzone HD Voice dla klientów etc., a nie takie szczegóły techniczne - które jak ktoś będzie chciał to raz dwa zweryfikuje.

PS Jak nie chcesz napisać na PW, to przynajmniej nie rozpowiadaj głupot (przynajmniej na ten temat).

 #715506  autor: Flash999
 07 maja 2014, 00:38
Nie tylko ja twierdzę, że to zależy od core. Jakoś wolę zaufać forumowiczom z ogromną wiedzą (mam na myśli @zajadacz i @inżynier).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #715511  autor: manyaky
 07 maja 2014, 04:39
Ok, bez wątpienia mają większą wiedzę techniczną ode mnie. Problem w tym, że nigdzie - przynajmniej inzynier (i od 25. kwietnia, bo nie przeglądałem jeszcze wszystkich wpisów od tej daty) - nie pisał, o tym, że core Orange nie wspiera HD Voice. Kiedyś w wątku o Networks pojawiło się słuszne spostrzeżenie, że albo core, albo inny powód.

Stąd się biorą plotki - jeden powiedział tamto, drugi przeinaczył i mamy półprawdę. I w końcu, nawet z najlepszą wiedzą nie jesteś w stanie "od tak" ocenić, czy core wspiera ten kodek czy nie. Dlatego zachęcam do kontaktu na PW, jeśli ktoś ma wiarygodną informację, że się mylę. A póki co dla mnie kwestia core/HD Voice w Orange jest jasna i chyba nie warto na przekór wciąż pisać inaczej.

 #715575  autor: Marcin_7
 07 maja 2014, 15:08
Aby dzialal HD voice musi byc wsparcie dla kodekow AMR-WB zarowno w RNC jak i w Media Gateways (MGW).
Rozumiem ze RNC wspiera. Pozostaje Core Network. Az sprawdzilem - w ericssonowym MGW, "AMR-WB Speech" jest zaimplementowane jako Optional Feature od roku 2009.
Nie jest to obecnie zadne 'rocket science' i na pewno obecnie wszyscy dostawcy/operatorzy to maja. To nie znaczy, ze moga uzywac :-) - wszystkie takie 'optional features' sa platne dodatkowo (czesto sie placi za samo wlaczenie i dodatkowo za 'licence capacity', czyli za mozliwosc udostepnienia funkcjonalnosci jakies liczbie uzyytkownikow) i tutaj jest pies pogrzebany.
Jak nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o koszty :-)

 #715587  autor: DanielR
 07 maja 2014, 16:27
Marcin_7 pisze:Jak nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o koszty
No zaraz... Tak "prestiżowa" sieć, jaką podobno jest Orange, powinna zapewnić możliwe najlepszą jakość usług! "Klient nasz Pan. Klient płaci, klient wymaga!" :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #715605  autor: inżynier
 07 maja 2014, 18:50
Marcin_7 pisze:Rozumiem ze RNC wspiera. Pozostaje Core Network. Az sprawdzilem - w ericssonowym MGW, "AMR-WB Speech" jest zaimplementowane jako Optional Feature od roku 2009.
RNC wspiera, a można to bardzo łatwo zweryfikować, gdyż RNC są wspólne dla Orange/TMobile, a skoro ci drudzy mają to znaczy, ze RNC też to obsługuje.
A jeśli chodzi o Core w Orange to nie jest to z tego co wiem Ericsson tylko NSN.

 #716291  autor: Marcin_7
 10 maja 2014, 17:33
inżynier pisze: ...
A jeśli chodzi o Core w Orange to nie jest to z tego co wiem Ericsson tylko NSN.
Skoro technologia jest juz w Core networku komercyjnie dostepna od 4-5 lat, to znaczy ze juz wszyscy maja ja w swoich sieciach (jesli tylko sa w miare 'na czasie') bez wzgledu czy maja ///,NSN, Huawei czy Alcatela. Inna sprawa, ze zapewne jej uzywanie kosztuje (licencje) i to obstawiam, jako powod opoznienia.

 #734891  autor: muddy
 24 lip 2014, 22:34
Na moje ucho HD voice działa od dziś w Orange!

MM

 #734892  autor: munio
 24 lip 2014, 22:42
Także to zauważyłem! :) Mój telefon Black Berry w czasie rozmowy ma nawet ikonkę HD i na ucho poznaję, że to kodowanie dźwięku HD Voice :) Zauważyłem, że usługa działa tylko w sieci 3G.
W końcu Orange się postarało :) Lepiej późno niż wcale :)

 #734899  autor: Sig
 24 lip 2014, 23:07
Szkoda tylko, że Play nie udsotępnia HD Voice w roamingu krajowym... T-Mobile, a więc główny partner od jakiegoś czasu ma HD Voice od dawna. Ciekawe, czy powodem są ograniczenia techniczne, czy raczej koszty... Coraz więcej urządzeń ma HD Voice przecież, z tego co pamiętam chyba np. wszystkie Lumie, no i lata temu też były już z tym telefony (chociażby E72).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #734930  autor: Mixiorek
 25 lip 2014, 08:45
Faktycznie HD Voice działa w Orange, na pewno w 3G. Głos jakby ktoś stał obok.
"Na lodzie" został tylko Plus?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png

 #734939  autor: Lukaszsz
 25 lip 2014, 09:26
Wczoraj w rozmowie z dwoma osobami zauważyłem, że głos jest "inny". Pytanie tylko co do telefonów, bo jakoś nie mam pewności czy Samsung S5610, Xperia J i Xperia L obsługują HD Voice...

Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Siemens SL45i -> Nokia 6610i -> Siemens CX65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia E51 -> Nokia E52 -> Nokia E6 -> Sony Xperia L -> LG G3s -> LG G3 -> LG G6 -> LG G7 -> Asus Zenfone 8

 #734941  autor: Sig
 25 lip 2014, 09:29
Lukaszsz pisze:Wczoraj w rozmowie z dwoma osobami zauważyłem, że głos jest "inny". Pytanie tylko co do telefonów, bo jakoś nie mam pewności czy Samsung S5610, Xperia J i Xperia L obsługują HD Voice...
Jak nie jesteś pewien, to sobie sprawdź...
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Sm ... g_HD_Voice

Te telefony są na liście i muszę przyznać, że S5610 to zaskoczenie, bo to nie dość, że tani telefon, to jeszcze dość stary (choć nadal trudno znaleźć lepszy nowy tego typu w takiej cenie).

Haha, z drugiej strony na Forum Play (trzy strony gadania o niczym, jak to na ich forum...) twierdzą, że ten telefon nie ma HD Voice
http://forumplay.pl/showthread.php/1453 ... i-hd-voice

Może nie ma w Play bo w T-Mobile jak najbardziej...
http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,1 ... sy,20.html

ewentualnie ich BOK jest tradycyjnie "profesjonalny"

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #734943  autor: Mixiorek
 25 lip 2014, 09:36
Lukaszsz pisze:Wczoraj w rozmowie z dwoma osobami zauważyłem, że głos jest "inny".
Nie wiem czy zauważyliście, że pierwsze wrażenie rozmówcy jest takie, że aż przez chwilę zaniemówi tak jakby mózg przetwarzał to, że tak naturalnie i dobrze słychać głos przez telefon ;)
Pytanie tylko co do telefonów, bo jakoś nie mam pewności czy Samsung S5610, Xperia J i Xperia L obsługują HD Voice...
http://www.aeta-audio.com/fileadmin/dow ... s_list.pdf

 #734945  autor: bed
 25 lip 2014, 09:42
Mixiorek pisze:"Na lodzie" został tylko Plus?
Na to wychodzi i z forum Plusa wynika, że nie planują tego w ogóle. Zmienią decyzję jak kolejna sieć oficjalnie poinformuje o HD Voice? ;)

 #734946  autor: cyanoone
 25 lip 2014, 09:45
Czy w Nju też działa?
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
  • Strona 5 z 29
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29