DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

 #712761  autor: pakierhakierxd
 24 kwie 2014, 21:07
Przesadzasz :P
Ja na Playu mam lepszą jakość np. w moim domu niż Orange !!! ,który ledwo co w moim domu ma zasięg ...

[ Dodano: 2014-04-24, 21:12 ]
I do tego mam w domu 3g ,kiedy inni tylko na podwórku,wszystko zależy od lokalizacji :) ,poza miastami wskakuje mi roaming i nie jest źle :D

Pozdrawiam :)

 #712784  autor: Flash999
 24 kwie 2014, 22:10
Ale byście mieli radochę :)
Pseudo sieć i to jeszcze z HDVoice Full 55G ;] Playofani by mieli znowu powód do psioczenia, zwłaszcza na O......
Napisz coś pozytywnego na temat Play i...
Nie trzeba być "playofanem" by psioczyć na Orange, sami zasłużyli na taką opinię. HD Voice wprowadzili w wielu krajach, jednak kto by dbał o Polskę? Naprawa internetu w prepaid? Przecież to nie nasza wina, kup nowy modem! Kompresja grafiki? Ależ to zaleta! Chcesz wymienić kartę? Bierz abonament albo wyciągaj 25 zł! Występują problemy z działaniem 3G? Ależ my tu nie oferujemy zasięgu!

Jak widać pseudo sieć potrafi zaoferować HD Voice, bez łaski.

Widzę, że post do którego się odnoszę został usunięty.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #712793  autor: Halset
 24 kwie 2014, 22:36
pakierhakierxd pisze:Przesadzasz :P
Ja na Playu mam lepszą jakość np. w moim domu niż Orange !!! ,który ledwo co w moim domu ma zasięg ...
Już jesteś po modernizacji N! :)?
No trudno akurat musisz dom przestawić :D
Napisz coś pozytywnego na temat Play i...
A co napisać pozytywnego? Chyba tylko dobry marketing :)
Obecna oferta jest droższa albo taka sama jak konkurencji.
Dalej latasz na roamingu. Oczywiście, jak wylądujesz gdzieś nad jeziorem w końcu się telefon gdzieś zaloguje. Ale zanim dojedziesz to już problem.
Internet mobilny - w roamingu nie działa.
LTE jest wolniejsze niż 3G w N!
Obsługa taka sama jak wszędzie.
Obecnie spada im sprzedaż, to hejtują w salonach na inne sieci.
Itd itp.
Obecnie każda inna sieć jest lepszym wyborem niż Play.
To jest szczera wypowiedź.
Chcesz wymienić kartę? Bierz abonament albo wyciągaj 25 zł!
W Playu też jest już opłata za wymianę karty mając w abonamencie. Na FB ludzie o tym pisali
Występują problemy z działaniem 3G? Ależ my tu nie oferujemy zasięgu!
Gdzie jest już U900 to nie ma problemu ;)
Nie trzeba być "playofanem" by psioczyć na Orange, sami zasłużyli na taką opinię. HD Voice wprowadzili w wielu krajach, jednak kto by dbał o Polskę?
A po co HDVoice? W Plusie też nie ma. Po modernizacji na 3G Orange ma lepszą jakość niż Play z HDVoice.
A korzystać tylko po sieci na HDVoice? Jak dzwonisz po znajomych w różnych sieciach, nie spełnia swojej roli. Jak wszystkich ściągniesz do Play to może. Ale dzisiaj już nie ściągniesz, bo nie masz czym przyciągnąć. Taka jest prawda.

 #712794  autor: pakierhakierxd
 24 kwie 2014, 22:38
Jestem,trochę się poprawiło ale nadal jest słabo ... ,T ma lepszy zasięg :)

[ Dodano: 2014-04-24, 22:39 ]
Na podwórku mam maxa każdego opa :D

[ Dodano: 2014-04-24, 22:39 ]
Mi działa w roamingu bez problemu -wystarczy włączyć roaming danych :D

[ Dodano: 2014-04-24, 22:41 ]
Chyba nigdy nie używałeś hd voice,ja byłem w różnych sieciach i odczuwam różnicę,jak jest hd voice o wiele lepiej mi się gada ;) ,na początku myślałem że na głośnomówiącym gadam :D

Pozdrawiam :)

 #712797  autor: Halset
 24 kwie 2014, 22:46
Mi działa w roamingu bez problemu -wystarczy włączyć roaming danych :D
Nie mówię o telefonie, ale o internecie mobilnym np do lapa.
Chyba nigdy nie używałeś hd voice,ja byłem w różnych sieciach i odczuwam różnicę,jak jest hd voice o wiele lepiej mi się gada ;) ,na początku myślałem że na głośnomówiącym gadam :D
Tu Cię zaskoczę, bo na dzień używam. Mam abo firmowy w TM.
Jestem,trochę się poprawiło ale nadal jest słabo ... ,T ma lepszy zasięg
To normalne a Ty akurat masz pecha ;)
Już kilka razy to pisałem, że są miejsca gdzie lepiej chodzi TM albo lepiej chodzi O. Mimo wspólnych stacji bazowych, ich zasięg będzie się różnił.
W skali kraju, bez całkowania czy różniczkowania albo bez liczenia granic po limesie, zasięg mają taki sam.

 #712821  autor: ciekawy
 25 kwie 2014, 00:25
Halset,
Play to nie jest pseudo sieć, to już jest poważna sieć z coraz lepszym zasięgiem, sam się czasem dziwie jak w niektórych miejscach zasięg Play się poprawił,szczególnie tam gdzie był słabszy albo zanikał, teraz jest coraz lepiej i nie ma się co dziwić skoro ma więcej pasma, a szybkość netu w 3G Play jest lepsza niż na 3G ma Plus, czy samo Orange czy T-Mobile oddzielnie przed modernizacją,więc Play radzi sobie bardzo dobrze, do tego ma dobre oferty no limit, można się dziwić że do dziś HD Voice nie ma jeszcze Orange i Plus skoro Play ma, tym starszym sieciom powinno być zwyczajnie wstyd że tak się ociągają

 #712886  autor: Horacy
 25 kwie 2014, 10:08
Może Orange i Plus uznali, że nie jest im to do szczęścia potrzebne ?:) Plus ma swoje LTE którego nie chce nikomu oddać, Orange trzyma się stacjonarnych oraz ilością a nie jakością (nju). Nie wiem czemu, ale przez spory okres testowania HD Voice, ani razu nie udało mi się połączyć przez HD Voice z T-Mobile do Play, Play - Play był, T-Mobile - T-Mobile był, ale pomiędzy sieciami mi się nie udało, działa to też tak?

 #712889  autor: madhunt3r
 25 kwie 2014, 10:14
TM - Play nie działa tak.

 #712936  autor: ciekawy
 25 kwie 2014, 13:07
Horacy,
mogli sobie uznać,ale to wstyd dla tych sieci,że T i Play to mają,a Plus i Orange nie, Plusowi to się nie dziwie bo ma dobrą jakość rozmów ale Orange mogłoby poprawić jakość,a tego nie robi

 #712944  autor: ssosnowiecc
 25 kwie 2014, 13:31
Nie spodziewałbym się zmiany tych postępowań, nie rozumiem co im przeszkadza by HD Voice było we wszystkich sieciach. Technologia ? Nie opłaca im się ? Czy co ?

 #712972  autor: Halset
 25 kwie 2014, 14:29
ciekawy pisze:Horacy,
mogli sobie uznać,ale to wstyd dla tych sieci,że T i Play to mają,a Plus i Orange nie, Plusowi to się nie dziwie bo ma dobrą jakość rozmów ale Orange mogłoby poprawić jakość,a tego nie robi
Mitologię zostaw w szkole, ok?
Mam prywatny w Plusie i używam na co dzień w całej Polsce. Plus na 2G to bieda. Orange bije Plusa jak chce. (oczywiście mówię o zmodernizowanych terenach)
Play to nie jest pseudo sieć, to już jest poważna sieć z coraz lepszym zasięgiem
Poważna sieć ? :D Jak się zwiększa zasięg? Ile postawili nowych nadajników?
Na 2G wręcz się pogarsza, bo rezygnują z GSM900 na rzecz pojemnościówki GSM1800 (czyli krok wstecz do czasów Idei)

albo zanikał, teraz jest coraz lepiej i nie ma się co dziwić skoro ma więcej pasma
I co z tego, że ma więcej pasma jak nie wykorzystuje tego. Nie zagęszczają sieci przez nowe nadajniki. Każda stacja bazowa ma swoją przepustowość.

To samo Plus. Co z tego, że ma najwięcej zasobów jak tego nie wykorzystują.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2014, 14:30 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #712973  autor: Flash999
 25 kwie 2014, 14:29
ssosnowiecc pisze:Nie spodziewałbym się zmiany tych postępowań, nie rozumiem co im przeszkadza by HD Voice było we wszystkich sieciach. Technologia ? Nie opłaca im się ? Czy co ?
CORE. CORE. CORE.
Orange i Plus mają przestarzały sprzęt.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #712978  autor: Halset
 25 kwie 2014, 14:34
Flash999 pisze:
ssosnowiecc pisze:Nie spodziewałbym się zmiany tych postępowań, nie rozumiem co im przeszkadza by HD Voice było we wszystkich sieciach. Technologia ? Nie opłaca im się ? Czy co ?
CORE. CORE. CORE.
Orange i Plus mają przestarzały sprzęt.
Przestarzały sprzęt to ma Plus. Made in China w 100% ma Play.
Orange wymienia sprzęt, tak samo jak TM. Nie wszędzie ale w większości przypadków.
Nie wiem jak jest z Core. Jedni mówią, że Orange stosuje core obsługujące HDVoice i kwestia czasu, kiedy włączą - inni, że nie stosuje. Prawda jest pewnie pośrodku.
Mimo wszystko - Orange wiele zyskał na jakości po modernizacji i ma taką samą jakość jak Play na 3G HDVoice. A TM z HDVoice jest lata świetlne przed Play.

 #713009  autor: ciekawy
 25 kwie 2014, 16:50
co tu tłumaczyć, Play jest lata świetlne przed przestarzałymi sieciami, co z tego że w 100% chińszczyzna jak działa dobrze, N! też w 80% składa się z chińszczyzny

 #713016  autor: Halset
 25 kwie 2014, 17:00
zwariowany.kurczak pisze: Eyyy na stacjach NW! "stacja" T i O to tylko "demon" programowy... technicznie obsługuje to ten sam sprzęt...
Nie do końca. W odpowiednim temacie nie raz było wspomniane, że w niektórych przypadkach przypinają anteny z innej stacji a niektórych nie.
Dodatkowo - TM i O stosują nie zawsze te same anteny. Każda z sieci idzie swoją drogą.


co tu tłumaczyć, Play jest lata świetlne przed przestarzałymi sieciami, co z tego że w 100% chińszczyzna jak działa dobrze, N! też w 80% składa się z chińszczyzny
Obudź się chłopie. Jakie lata świetlne przed przestarzałymi sieciami. Obecnie Play w stosunku do N! to sieć przestarzała.
I jakie 80%?
Połowa Polski jest na Huwaie a druga połowa na NSN.
Takie "ściemy" opowiadaj swoim kolegom na trzepaku
A nie, sorry .....dzisiaj "młodzież" nie zna czasu spędzonego na trzepaku.

 #713017  autor: ciekawy
 25 kwie 2014, 17:03
poczytaj sobie początek N, w 80% składa się z Huawei,a w 20% z NSN i nie chce mi się z tobą dyskutować

 #713076  autor: Halset
 25 kwie 2014, 19:51
ciekawy pisze:poczytaj sobie początek N, w 80% składa się z Huawei,a w 20% z NSN i nie chce mi się z tobą dyskutować
Nie do końca
NetWorks! - spółka Centertelu i PTC - będzie budowała sieć w paśmie 900, 1800 oraz 2100 MHz w modelu MORAN. 72% sieci wybuduje Huawei, a 28% Nokia Siemens Networks, dostarczając 10 tys. stacji.

 #713091  autor: MaciejM
 25 kwie 2014, 20:54
Huawei nie jest taki zły do końca.

Zauważcie jedno. Jak działa Orange, T-Mobile po Huaweiu, a jak w Play działa, że szkoda gadać.

Nie wspominając o szybkim drenażu baterii przy włączonej transmisji danych w Play.


Z kolei Plus jest na Ericssonie i NSN, a w niektórych miejscach nawet po modernizacji działa gorzej od Play.

 #713104  autor: Flash999
 25 kwie 2014, 21:37
Halset pisze: Mam prywatny w Plusie i używam na co dzień w całej Polsce. Plus na 2G to bieda. Orange bije Plusa jak chce. (oczywiście mówię o zmodernizowanych terenach)
Podlaskie już dawno zmodernizowane, a rozmowy na pewno w Plusie prowadzone są w lepszej jakości.
Halset pisze: Poważna sieć ? :D Jak się zwiększa zasięg? Ile postawili nowych nadajników?
Na 2G wręcz się pogarsza, bo rezygnują z GSM900 na rzecz pojemnościówki GSM1800 (czyli krok wstecz do czasów Idei)
Aktualnie to ich E-GSM900 miesza w sieci i pogarsza jej jakość. O ile na stacjach bez U900 jeszcze ujdzie, to na takich, gdzie jest U900 jakość GSM kompletnie leży.
To, że Idea zaczynała od 1800 MHz niczego nie oznacza. Tutaj nie chodzi o to, że GSM1800 jest pojemny z samej częstotliwości (równie dobrze pojemnościowym pasmem mogło by być 900 MHz, ograniczenie to ilość posiadanego pasma), a o brak odpowiedniej ilości pasma do świadczenia 900 MHz na dobrym poziomie.
Halset pisze: I co z tego, że ma więcej pasma jak nie wykorzystuje tego. Nie zagęszczają sieci przez nowe nadajniki. Każda stacja bazowa ma swoją przepustowość.

To samo Plus. Co z tego, że ma najwięcej zasobów jak tego nie wykorzystują.
Skoro ilość pasma nie ma znaczenia, to po co operatorzy wydają setki tysięcy, a nawet miliony na ich zakup? Czym jest "wykorzystywanie pasma"? Anteny powinny świecić?
Kluczem jest pojemność. O ile w Plusie wystarczy jedna stacja GSM900 na pokrycie nawet 30 km (z rozmowami w dobrej jakości), to w Orange przy ich ilości pasma każda rozmowa byłaby zrzucana do HR. Ewentualnie w ogóle nie zostanie zestawiona.
Halset pisze: Przestarzały sprzęt to ma Plus. Made in China w 100% ma Play.
Orange wymienia sprzęt, tak samo jak TM. Nie wszędzie ale w większości przypadków.
Nie wiem jak jest z Core. Jedni mówią, że Orange stosuje core obsługujące HDVoice i kwestia czasu, kiedy włączą - inni, że nie stosuje. Prawda jest pewnie pośrodku.
Mimo wszystko - Orange wiele zyskał na jakości po modernizacji i ma taką samą jakość jak Play na 3G HDVoice. A TM z HDVoice jest lata świetlne przed Play.
Co by nie napisać, to i tak NetWorkS! jest świetne i x lat przed Play i Plusem razem wziętymi...

Czy ja pisałem coś o części radiowej (gdyby tak było to chyba T-Mobile także umieściłbym obok Plusa i Orange)? Cały post odnosił się do CORE.

Już nie pisz o tej świetnej jakości Orange porównywalnej do jakości HD Voice Play, bo zaraz będę potrzebował pomocy lekarza. To tak jakby porównywać EDGE do UMTS.
Pisanie, że HD Voice T-Mobile > HD Voice Play to po prostu śmiech na sali :smt005. HD Voice to nic innego jak kodowanie (AMR-WB), w związku z Twoim tokiem myślenia Play stosuje "kodek AMR-WB najniższej jakości"? Może Play koduje HD Voice w najgorszej jakości, a T-Mobile - najlepszej?

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #713121  autor: KA
 25 kwie 2014, 22:54
Brawo Flash! Jakiś czas temu prowadziłem mini-polemikę z Halsetem-wyznawcą-Orange, ale osłabłem, bo to tzw. groch o ścianę. Już nawet nie pisałem po wizycie w Gdańsku/Helu/Władysławowie, że Plus działał mi tam wszędzie bardzo dobrze (a net na 3G w samym Gdańsku, Na Zboczu, wręcz rewelacyjnie), bo bałem się, że mnie znajdzie i rodzinę wymorduje...
Co ja zrobię, że gdzie się nie ruszę w PL, to Orange gorsze nie tylko od Plusa, ale i od Play OCZYWIŚCIE!
  • Strona 2 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29