DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 16 z 29
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 29
 #948733  autor: PawlusG
 02 wrz 2017, 17:00
alkonauta pisze:To jest jakaś farsa! Oficjalny support huawei odpowiedział mi ze oni NIE WIEDZA który telefon oferowany na polski rynek posiada hd voice a który nie.
Dla mnie jest to parametr istotniejszy niż pixele matrycy czy rozdzielczość ekranu wiec skąd niby mam brać te informacje skoro oficjalni na pl wiedza tyle co nic?
Poprzednio pisałem w tym wątki że Samsung również ma problem w tej materii.
Support Huaweia niewiele zdziała, jak centrala ma wszystko pokręcone. Większość starszych Huaweiów bez problemu obsługiwało HD (Honor 4C, 4X, 6, 7, Huawei Y5II, P8 Lite, P8), a sporo nowych już tego nie obsługuje, nawet nowe modele (P9 Lite, Honor 8, etc.) i to jest dopiero zagwozdka.
Zaskoczył mnie natomiast mój nowy nabytek Wiko U Feel Lite, który nawet wyświetla ikonę HD podczas połączenia i HD Voice faktycznie jest, bo to słychać. Tak swoją drogą, to telefon oferuje naprawdę wysoką jakość połączeń, co mnie bardzo zaskoczyło, bo Kruger&Matz i inne podobne telefony bardzo mnie w temacie jakości rozmów rozczarowały. Ciekawsze jest to, że standardowo ten telefon nie obsługuje HD w 2 G, ale dało się to odblokować za pomocą programu do konfiguracji procesorów Mediateka ze sklepu Play (siedzi tam MTK6735). Po odblokowaniu w 2G faktycznie rozmowy mają lepszą jakość i podczas połączeń HD zaczęła się nawet wyświetlać odpowiednia ikona.
Tak jeszcze przy okazji Huaweia, to czy działa komuś agregacja sieci na telefonach z Kirinem 930/935 (Honor 7, Huawei P8, Mate S)?

:)
 #948740  autor: kozien70
 02 wrz 2017, 18:32
PawlusG pisze: sporo nowych już tego nie obsługuje, nawet nowe modele (P9 Lite, Honor 8, etc.) i to jest dopiero zagwozdka.
Nieprawda. Przez moje ręce przewinęło się kilka szt. P9 Lite z brandem jak i bez i wszystkie bez wyjątku obsługiwały HD Voice zarówno w 3G jak i 2G.
Skąd masz taką informację nt. tego telefonu?
PawlusG pisze: Tak jeszcze przy okazji Huaweia, to czy działa komuś agregacja sieci na telefonach z Kirinem 930/935 (Honor 7, Huawei P8, Mate S)?
Te telefony obsługują tylko CA Intraband czyli agregację bloków w obrębie jednego pasma. W Polsce żaden operator tego nie ma.
 #948744  autor: alkonauta
 02 wrz 2017, 18:51
PawlusG pisze:Zaskoczył mnie natomiast mój nowy nabytek Wiko U Feel Lite
Ta marka dość mocno mnie zastanawia. Rzekomo są 2-dzy we Francji. To potężna sprzedaż, więc czy aż tak dużo ludzi by kupowało bubel? Telefony są wizualnie ładne i sprawiają wrażenie godnych zaufania, aczkolwiek wersje popremierowe nie są zbyt tanie i to może zniechęcać do zakupu.

U nas na polskim rynku już widać, że ludzie nie kupują marek "noname" bądź słabych marek, nawet manty, myphone, prestigio, goclever gsmart starało się przebić ceną na nasz rynek i niestety ale wśród znajomych czy nawet ludzi na ulicy nie widzę telefonów z w/w firm.

Co do hd voice to kupiłem redmi note 4 po raz drugi, firmware w wersji beta naprawił problemy z dzwiękiem w tym modelu, co nie zmienia faktu, że jestem w szoku że przy tak dość istotnej wadzie jaką jest fatalna jakość dźwięku na forach tak mało się pisało o tym problemie. U mnie działa hd voice w 2g i 3g, obecnie najlepszy telefon jaki miałem i najlepsza relacja jakość-cena.
 #948752  autor: PawlusG
 02 wrz 2017, 19:50
kozien70 pisze:Nieprawda. Przez moje ręce przewinęło się kilka szt. P9 Lite z brandem jak i bez i wszystkie bez wyjątku obsługiwały HD Voice zarówno w 3G jak i 2G.
Skąd masz taką informację nt. tego telefonu?
Z własnych obserwacji, ale były to pierwsze wersje bez brandu jakie weszły na rynek (Euro AGD). Możliwe, że po aktualizacji softu wprowadzili HD Voice. Zresztą nie tylko ja to zauważyłem.

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 58&t=89327
https://forum.xda-developers.com/huawei ... e-t3634568
https://www.phonearena.com/phones/compa ... 0012,10043
kozien70 pisze:Te telefony obsługują tylko CA Intraband czyli agregację bloków w obrębie jednego pasma. W Polsce żaden operator tego nie ma.
Szkoda, czyli LTE kat. 6 jest u nas tylko na papierze, a Huawei miał się czym chwalić u nas w reklamach, zapomnieli tylko dodać, że u nas to nie działa. Czyli spokojnie mogę sobie wyłączyć agregację sieci w opacjach. Kolejny raz Huawei mnie zawiódł :(
alkonauta pisze:Ta marka dość mocno mnie zastanawia. Rzekomo są 2-dzy we Francji. To potężna sprzedaż, więc czy aż tak dużo ludzi by kupowało bubel? Telefony są wizualnie ładne i sprawiają wrażenie godnych zaufania, aczkolwiek wersje popremierowe nie są zbyt tanie i to może zniechęcać do zakupu.
Mimo słabych podzespołów widać, że są dobrze zoptymalizowane. Telefon chodzi bez żadnych przycięć, bardzo płynnie i ma praktycznie czystego Androida ze zmienionymi ikonami i bez app drawera. Zaskoczyła mnie też jakość wykonania obudowy, bo jest naprawdę na wysokim poziomie. Jest dobrze spasowany, nic nie skrzypi, nic nie odstaje, plastik jest dobrej jakości. Niestety oficjalne ceny są moim zdaniem za wysokie. Ja kupiłem telefon za połowę ceny sklepowej i naprawdę był wart tych pieniędzy (w wakacje była promocja w Euro AGD, dwa telefony w cenie jednego), gdyby ceny były niższe, to by zdobyli popularność.
alkonauta pisze:U nas na polskim rynku już widać, że ludzie nie kupują marek "noname" bądź słabych marek, nawet manty, myphone, prestigio, goclever gsmart starało się przebić ceną na nasz rynek i niestety ale wśród znajomych czy nawet ludzi na ulicy nie widzę telefonów z w/w firm.
Akurat mnie to nie dziwi, bo te marki same na to zapracowały. Kruger&Matz od nowości mnie w sumie denerwował słabą jakością rozmów jak było mniej niż trzy kreski zasięgu, a zaraz po gwarancji producenta był 3 razy naprawiany (był kupiony z dodatkową gwarancją sklepową). Kiano padło zaraz po gwarancji, miejscowy naprawiacz rozłożył ręce, bo padła płyta główna, ale od nowości były problemy z gniazdem ładowania. Podejrzewam, że nie tylko ja miałem takie przeboje, a to ludzi po prostu zraża do marki.
alkonauta pisze:Co do hd voice to kupiłem redmi note 4 po raz drugi, firmware w wersji beta naprawił problemy z dzwiękiem w tym modelu, co nie zmienia faktu, że jestem w szoku że przy tak dość istotnej wadzie jaką jest fatalna jakość dźwięku na forach tak mało się pisało o tym problemie.
Mam wrażenie, że coraz mniej ludzi używa telefon do dzwonienia, albo nie zwracają uwagi na jakość rozmów. Najlepsze jest to, że nawet w recenzjach telefonów często jest pomijana informacja o jakości rozmów, więc po co producenci mają się tym przejmować. Co do Xiaomi, to ten sam model (na Snapdragonie) ma mój siostrzeniec i tam też jakość rozmów poprawiła się po zainstalowaniu najnowszego softu.

:)
 #948762  autor: kozien70
 02 wrz 2017, 20:47
PawlusG pisze: Z własnych obserwacji, ale były to pierwsze wersje bez brandu jakie weszły na rynek (Euro AGD). Możliwe, że po aktualizacji softu wprowadzili HD Voice
W pracy mój Helpdesk w styczniu wyposażył kilkudziesięciu PH w P9 Lite od T-bombaju. Miały HD Voice.
Ja w lutym kupowałem na Allegro dla kogoś z rodziny P9 Lite z Orange (okazała się być bez brandu) - miała HD Voice.
Obsługa HD Voice to dla mnie podstawa w telefonie. Od razu zauważyłbym brak. Być może było tak, jak piszesz, że dopiero któraś z aktualizacji włączyła. Tak było np. w P8 Lite. W każdym razie ja się z brakiem HD Voice w P9 Lite z polskiej oficjalnej dystrybucji nie spotkałem, stąd moje zdziwienie.

Po pierwsze specyfikacje HD Voice na portalach typu mgsm, phonearena itp są o kant d... potłuc. Masa w nich błędów, nie zliczę przypadków, gdy pisali "brak" a w rzeczywistości HD było.

Po drugie, za granicą mianem HD Voice często określa się obsługę VoLTE. Np. w USA HD voice to synonim VoLTE. Stąd biorą się nieporozumienia. Przeczytaj dyskusję pod drugim z przytoczonych przez Ciebie linków. Piszą o braku HD Voice, a w dyskusji okazuje się, ze chodzi im o rozmowy w 4G czyli VoLTE.
 #948765  autor: PawlusG
 02 wrz 2017, 21:20
To już piszesz o dużo późniejszym czasie. Ja te telefony znam chyba od czerwca, albo lipca zeszłego roku, zaraz po tym jak trafiły do sprzedaży. Wtedy na pewno nie było HD Voice, a nawet gorzej, bo podczas rozmów było w tle słychać echo (podobny efekt był też kiedyś w P8 Lite), co mnie dość niemile zaskoczyło. Problem z echem zniknął po aktualizacji (w przeciwieństwie do P8 Lite, w P9 Lite od razu zareagowali), co było w dalszych nie wiem, ale całkiem możliwe, że pojawił się HD Voice, tego nie neguję.

:)
 #948770  autor: kiltel
 02 wrz 2017, 21:30
U mnie na Xiaomi redmi Note 3 SE brak hd voice network signal guru pokazuje kodek AMR.
 #948776  autor: 3G
 02 wrz 2017, 22:17
Te Huawei Lite P8 czy P9 były zdaje się w różnych wersjach i od tego zależało czy miały HD voice, były chyba różnice pomiędzy wersjami dual sim i single sim. Przy czym sam żadnego nie miałem tylko gdzieś tak kiedyś wyczytałem :-)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #948828  autor: PawlusG
 03 wrz 2017, 13:38
Huawei ogólnie ma burdel w konfiguracji telefonów. Ostatnio okazało się, że P9 w zależności od wersji obsługuje bądź nie agregację sieci. Jest o tym kilka wątków na XDA.

:)
 #948840  autor: kwistas
 03 wrz 2017, 14:26
A jak wygląda agregacja oraz HD voice w Huawei P10 i Honor 9? Też takie cyrki jak w starych modelach? Na ich stronie nie można się dowiedzieć nic ze specyfikacji technicznej oprócz pierdów na temat super wypasionego aparatu :D
 #948841  autor: kiltel
 03 wrz 2017, 14:29
HD voice w telefonie można osiągnąć poprzez modyfikację oprogramowania czy to kwestia hardware?
 #948862  autor: kozien70
 03 wrz 2017, 17:26
@kwistas - P10 w Polsce obsługuje nawet VoLTE, więc siłą rzeczy HD voice też.
 #948872  autor: kiltel
 03 wrz 2017, 18:28
Mój Xiaomi redmi note 3 se też obsługuje volte ale jak podczas rozmowy sprawdzam jako kodek to pokazuje mi ARM. Jestem w sieci nju mobile no chyba że nju nie wspiera HD voice ?
 #948875  autor: bed
 03 wrz 2017, 19:01
Wspiera, ale zależy z kim ;)
A skąd info, że ten telefon ma włączoną obsługę VoLTE dla Orange? Nie pamiętam, żeby to udostępnili dla tego modelu.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #948877  autor: kiltel
 03 wrz 2017, 19:09
Oczywiście że Volte w Orange nie działa na chwilę obecną w tym modelu. Tylko zastanawiam się dlaczego nie mogę uzyskać rozmowy w HD voice w 3g. Dzwonie na inny numer w nju. Chyba że redmi note3 nie wspiera hd voice w 3 g.
 #948883  autor: kozien70
 03 wrz 2017, 19:45
Wg wcześniejszych dyskusji w tym wątku, z HD Voice w telefonach Xiaomi to jedna wielka loteria, zależna od modelu, od softu, od wgranej aktualizacji itd.
 #949123  autor: kiltel
 05 wrz 2017, 11:32
Dzis sprawdziłem w aplikacji Network signal guru i to jest jakas kpina kodek AMR i przepsutowość ledwo 4,75 kbps poniżej wstawiam screen z dzisiejszej rozmowy przeprowadzonej miedzy dwoma numerami NJU mobile. ciekaw jeste jak to wyglada u innych w nju mobile.
ObrazekObrazek
 #949125  autor: kozien70
 05 wrz 2017, 11:42
Nie wiem, co ten program Ci pokazuje, jakie to telefony i czy rozmowa była w VoLTE, w 3G czy GSM. Wygląda to co najmniej dziwnie. Albo program pokazuje bzdury albo soft telefonu jest kulawy i nie umie zestawić poprawnych połączeń WB-AMR.

Nju to Orange, wszystkie usługi działają identycznie, bo nju to tylko submarka Orange, nie żaden operator wirtualny itp. W nju HD Voice działa identycznie jak w Orange, czyli w GSM, w 3G i VoLTE.
W menu serwisowym Samsunga mam podgląd na kodek stosowany podczas rozmowy, jak również na bitrate w 3G i VoLTE.
W VoLTE przy połączeniach VoLTE - VoLTE a więc wewnątrz sieci bitrate to 23.85kbps, kodek WB-AMR.
W połączeniach HD Voice kodek to oczywiście WB-AMR a standardowy bitrate w rozmowach to 12.65 kbps. Czasem spada do 6.60 kbps przy bardzo słabych warunkach sieciowych, ale to bardzo rzadko, jak np jestem w windzie i mam U900 na poziomie -100dBm. Nawiasem - 6.60kbps to najniższy bitrate specyfikacji HD Voice.
Wszystkie rozmowy w Orange/nju. Nie korzystam z wątpliwych czasem programów trzecich, tylko z podglądu w Service Menu telefonu.
 #949126  autor: marcin19883
 05 wrz 2017, 11:49
kozien70 pisze:Wg wcześniejszych dyskusji w tym wątku, z HD Voice w telefonach Xiaomi to jedna wielka loteria, zależna od modelu, od softu, od wgranej aktualizacji itd.
Hehe i znowu się zaczyna. Na moim redmi note 4x i redmi 2 mam hd voice jakby co w 2g i 3gObrazek
 #949127  autor: kozien70
 05 wrz 2017, 11:54
@marcin19883 - fajnie. Podziel się konkretną wersją oprogramowania, bo jak poczytasz ten wątek wstecz to są osoby, które na xiaomi HD Voice nie miały.

@kittel - screenshot sprzed chwili z Service Menu Galaxy podczas rozmowy HD Voice w 3G z numerem nju. Kodek WB AMR (czyli HD Voice), bitrate 12.65kbps

Obrazek
  • Strona 16 z 29
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 29
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 29