DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 57 z 93
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 93
 #985440  autor: forum_tg
 24 mar 2018, 23:49
Takie badania dają pole do popisu prawnikom, a to już bardzo dużo. Osoby mające częsty kontakt z prawnikami / radcami prawnymi wiedzą że Oni potrzebują podstawy do walki w sądach
 #985537  autor: kozien70
 25 mar 2018, 17:31
Spacedust pisze:Niech sobie umieszczają na budynkach, ale czemu na tak niskich. Przykładowo u mnie stacja bazowa jest na wysokości 5-tego piętra, a zaraz obok są nowe budynki 4-piętrowe. Stacja obok, która mogła z powodzeniem przejąć ruch i zapewnić ładny zasięg na 16-piętrowym budynku została zlikwidowana w ramach N!
Czyli stacje mogą być na budynkach mieszkalnych, tylko niech będą na wysokich.
Domyślam się, że mieszkasz w takim niskim? ;-)
Heh, a co, jeśli komuś właśnie z takiego wysokiego budynku też nie pasowało mieć taką stację nad głową? :mrgreen:
Skąd wiesz, że stacja na 16 piętrze mogła z powodzeniem przejąć ruch? Widziałeś planowanie radiowe tej okolicy?
Ja nie widziałem, ale mogę podpowiedzieć Ci jedno: pojemność sieci zwłaszcza w transmisji danych. Tak wysoko położona stacja działa jak parasol, zbierając ruch z bardzo dużego obszaru. Na wsi przy rzadkim zaludnieniu - super. Ale w gęsto zaludnionej miejskiej zabudowie efekt byłby taki, że stacja byłaby mocno obciążona i miałbyś na niej baaardzo mizerne transfery. Stacja niżej położona obejmuje o wiele mniejszy obszar, a więc mniej klientów, większe prędkości.

Owszem stosuje się również w mieście takie wysokie stacje zasięgowe. Ale tylko w komplecie ze stacjami nisko położonymi, dającymi pojemność. Pojemność robisz ilością stacji.
Im więcej stacji w mieście, tym większa pojemność czyli większe prędkości transmisji i więcej jednoczesnych rozmów. Ale też im więcej stacji, tym większe wzajemne interferencje i zakłócenia. Żeby ograniczyć interferencje i zakłócenia, zmniejszasz moc i zasięg stacji. A skoro zmniejszasz moc i zasięg, to musisz stację umieścić bliżej potencjalnych użytkowników, żeby nie mieli sygnału na poziomie jednej kreski. Zwłaszcza w wyższych częstotliwościach. Zwłaszcza na parterach, niskich piętrach, w głębi budynków.
Proste? :-)
 #987603  autor: 3G
 06 kwie 2018, 23:12
Ojojoj, jeszcze wczoraj go nie było - to się narobiło :D

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #987609  autor: Spacedust
 06 kwie 2018, 23:42
Konstrukcja taka lekka - w sumie mogli dać tubę i nikt by nie zauważył, ale skoro aż taki wysoki i z odciągami to musiała mieć pozwolenie na budowę.
 #987610  autor: 3G
 06 kwie 2018, 23:45
Kurczę, ludzie protestują, a ja poproszę sektor w moje okno :) Tylko nie z odległości 5m ;)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #987614  autor: zajadacz
 07 kwie 2018, 02:03
Spacedust pisze:Konstrukcja taka lekka - w sumie mogli dać tubę i nikt by nie zauważył, ale skoro aż taki wysoki i z odciągami to musiała mieć pozwolenie na budowę.
Konstrukcje na istniejących budynkach nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarcza zgłoszenie do starostwa i jak nie ma sprzeciwu można budować.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #987623  autor: Yey
 07 kwie 2018, 08:59
zajadacz pisze:Konstrukcje na istniejących budynkach nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarcza zgłoszenie do starostwa i jak nie ma sprzeciwu można budować.
Ale dla tego adresu w wyszukiwarce GUNB jest wniosek o pozwolenie.
 #987624  autor: Kryniczanin
 07 kwie 2018, 09:08
Budynek znajduje się w ewidencji bądź w rejestrze zabytków.

Wtedy do wbicia gwoździa w ścianę potrzeba pozwolenia na budowę.

Wiem to z autopsji bo gmina bez powiadomienia zrobiła to mojemu dziadkowi.
 #987724  autor: plk. Mortimer
 07 kwie 2018, 19:39
Kryniczanin pisze:Budynek znajduje się w ewidencji bądź w rejestrze zabytków.

Wtedy do wbicia gwoździa w ścianę potrzeba pozwolenia na budowę.

Wiem to z autopsji bo gmina bez powiadomienia zrobiła to mojemu dziadkowi.
Ten klocek w rejestrze zabytkow :lol:
Zgloszenie jest tylko dla konstrukcji nie przekraczajacych 3 m. W innym wypadku pnb
 #987793  autor: Yey
 08 kwie 2018, 09:09
plk. Mortimer pisze:
Zgłoszenie jest tylko dla konstrukcji nie przekraczających 3 m. W innym wypadku pnb
Niezupełnie, jeśli konstrukcja ma poniżej 3m wysokości, obiekt nie jest zabytkiem, a instalacja nie jest "przedsięwzięciem mogącym znacznie odziaływać na środowisko" to ani pozwolenie ani zgłoszenie nie jest wymagane.
Zgłoszenie jest właśnie dla konstrukcji (na istniejących obiektach) powyżej 3 m.
Tu masz przepis:
Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 3 lit. b pr. bud. "instalowanie urządzeń o wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych wymaga dokonania zgłoszenia".
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 22:36 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wywalenie cytatu z Kosza ;)
 #989046  autor: plk. Mortimer
 15 kwie 2018, 19:38
Yey pisze:
plk. Mortimer pisze:
Zgłoszenie jest tylko dla konstrukcji nie przekraczających 3 m. W innym wypadku pnb
Niezupełnie, jeśli konstrukcja ma poniżej 3m wysokości, obiekt nie jest zabytkiem, a instalacja nie jest "przedsięwzięciem mogącym znacznie odziaływać na środowisko" to ani pozwolenie ani zgłoszenie nie jest wymagane.
Zgłoszenie jest właśnie dla konstrukcji (na istniejących obiektach) powyżej 3 m.
Tu masz przepis:
Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 3 lit. b pr. bud. "instalowanie urządzeń o wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych wymaga dokonania zgłoszenia".
Zgoda, to byl blad.
Jednak jest bardzo szeroko otwarta furtka w prawie co pokazuje uzasadnienie wyroku WSA, cytuje: "WSA przypomniał jednak, że organ administracji budowlanej może nałożyć na inwestora obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę w oparciu o przepis art. 29 ust. 7 Prawa budowlanego. Będzie tak wtedy, gdy inwestycja może naruszać ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia, uciążliwości dla terenów sąsiednich, pogorszenie stanu środowiska, zabytków lub warunków zdrowotno-sanitarnych"
 #989280  autor: kozien70
 17 kwie 2018, 09:32
Sukces Play (Jeżówka) i T-mobile (Boża Wola) - brawo burmistrz!
http://www.telko.in/burmistrz-wobromia- ... -sa-maszty

http://olkusz.naszemiasto.pl/artykul/zd ... m,zid.html

http://olkusz.naszemiasto.pl/artykul/zd ... m,zid.html

Cholera jasna, maszty stoją gdzieś w szczerym polu, a ciemnota protestowała "w trosce o zdrowie" :x
  • Strona 57 z 93
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 93
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 93