DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 93

 #650710  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 13:48
DanielR pisze:Spaliny
O, ciekawe, na co tamten ma alergie?

 #652081  autor: Edmund
 03 sie 2013, 00:59
Spacedust, patrząc na to powiem, że lepiej by było żeby przesunęli się z budową nadajnika o paręset metrów - szczątki ludzkie powinny spoczywać w pokoju (i to niezależnie od wyznania). Natomiast te paręset metrów nie zrobiłoby nikomu krzywdy - na zasięg raczej byłby mały wpływ.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #652130  autor: grzegorz0plonka
 03 sie 2013, 12:59
Nie złe są tematy o szkodliwości promieniowania.

Powinniście interesować miernikiem tm-195.

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=JGcNockrepk wykonywał pomiar i naprawdę nie wiem czy przekroczył dopuszczalnie promieniowania.

Wynosił wynik 19.425 v/m. Jakie wynik mam być dopuszczalnie promieniowania w Polsce.

 #652131  autor: darek638
 03 sie 2013, 13:16
Nie jestem przeciwnikiem budowy masztów ale w takiej sytuacji trzeba chyba mieć trochę wyczucia.

Nigdy więcej Play.

 #652132  autor: Spacedust
 03 sie 2013, 13:19
grzegorz0plonka pisze:Nie złe są tematy o szkodliwości promieniowania.

Powinniście interesować miernikiem tm-195.

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=JGcNockrepk wykonywał pomiar i naprawdę nie wiem czy przekroczył dopuszczalnie promieniowania.

Wynosił wynik 19.425 v/m. Jakie wynik mam być dopuszczalnie promieniowania w Polsce.
Norma w Polsce to 7V/m2 czyli 0,1W/m2 lub inaczej 100 mW/m2 lub jeszcze inaczej 100000 µW. Kto oglądał program z Dionizym Pietroniem to wie, że to norma jest absurdalna, bo dotyczy podgrzewania tak długo, aż temperatura nie podniesie się do 37 stopni, a poza tym jest mierzona dla pojedynczej stacji, a nie kilku stacji jednocześnie.

W takim Salzburgu w Austrii próbuje się ustanowić normę 1mW/m2 czyli 100 µW.

W Brukseli podobno też próbuje się ustalić maksymalnie 25 mW/m2 czyli 3V/m2 w efekcie operator, który ma na danej stacji 2G i 3G nie będzie już w stanie odpalić 4G, bo z miejsca przekroczy dozwolone normy: http://www.expatica.com/be/news/belgian ... 68125.html

Jest jeden operator B-Lite, który niczym PLAY chce zbudować sieć tylko 4G, więc nie przekroczy dopuszczalnej normy:
B-lite's CEO Max Heilbron said that "If the existing operators were to offer a 4G service on top of their existing 2G and 3G services they would exceed the 3 volt per metre limit. We will be starting off with 4G only which means that we will start from scratch.
Tutaj można sobie sprawić taki miernik: http://www.ebay.pl/itm/TM-195-Triaxial- ... 19dfef3d17

 #652140  autor: Spacedust
 03 sie 2013, 14:08
grzegorz0plonka pisze:Tak jak widzicie filmiku https://www.youtube.com/watch?v=JGcNockrepk
i wynosił jemu 19.425 v/m. Czyli przekroczył norma 2-3 razy więcej., tak?
W tle słychać telefon komórkowy, więc być może to jego wina, ale ten pisk pochodzi ze stacji bazowej GSM. Jeśli stali obok anten na dachu to norma z pewnością musiała być przekroczona, ale w takim miejscu w ogóle nie powinno być ludzi.

 #652151  autor: Flash999
 03 sie 2013, 14:41
Chyba na tym filmie chodziło o to, jak wzrasta promieniowanie gdy telefon dzwoni (słychać dzwonek, a miernik pokazuje wyższe wartości).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #652154  autor: Spacedust
 03 sie 2013, 14:45
W tytule jest: "Pomiar miernikiem Tenmars TM-195 na dachu obok anten stacji bazowej telefonii komórkowej"

 #652159  autor: Flash999
 03 sie 2013, 14:49
Spacedust pisze:W tytule jest: "Pomiar miernikiem Tenmars TM-195 na dachu obok anten stacji bazowej telefonii komórkowej"
Wiem o tym, chodzi o to, że można taki pomiar (chyba) przeprowadzić bez połączenia na telefon. Powinno się badać promieniowanie stacji, a nie telefonu podczas połączenia przychodzącego. Mogę się mylić, nie znam się na tym.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #652371  autor: MaciejM
 04 sie 2013, 15:43
Bojkot jak na budowie obwodnicy doliny Rospudy :-D

później płacz, lament i zgrzytanie zębów, bo po karetkę nie było można się dodzwonić, lub poplotkować przez telefon...

o maszt to pierwsi wyrywają się do walki, a w sprawie polityki coraz większych ograniczeń dla pracodawców przez co traci pracownik, są małe płace to żaden nie wyjdzie :smt005

 #653457  autor: Edmund
 08 sie 2013, 16:09
Spacedust, a z tym się zgodzę - przecież nawet wchodząc na niejeden oddział szpitalny trzeba wyłączyć telefon.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #653497  autor: zajadacz
 08 sie 2013, 19:32
@Spacedust, Edmund: A może jakieś argumenty? Bo z tego co ja się orientuję, to stacja bazowa najmocniej sieje przed siebie (anteny kierunkowe), a nie pod siebie. W budynku na którym jest zamontowana nie złapiesz z niej zasięgu, a jeśli złapiesz to będzie bardzo kiepski.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #653499  autor: MaciejM
 08 sie 2013, 19:39
W wielu miastach na szpitalach są maszty. Nikt z tego problemu nie robi.

 #653500  autor: Spacedust
 08 sie 2013, 19:40
zajadacz pisze:@Spacedust, Edmund: A może jakieś argumenty? Bo z tego co ja się orientuję, to stacja bazowa najmocniej sieje przed siebie (anteny kierunkowe), a nie pod siebie. W budynku na którym jest zamontowana nie złapiesz z niej zasięgu, a jeśli złapiesz to będzie bardzo kiepski.
Pobożne życzenia. Zapraszam pod kościół p.w. św. Łukasza w Poznaniu - anteny są pochylone i sieją prosto w ludzi stojących przy kościele.

Duża część radiolinii tworzy tzw. balon pod sobą i bardzo duża dawka promieniowania idzie w dół, więc jeśli ktoś mieszka pod radiolinią o dużej mocy to współczuje.

Tu jest dobry materiał: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... DxU&t=1444

I ten: http://www.prawodozycia.pl/pliki/decyzj ... 0.2007.pdf

 #653501  autor: MaciejM
 08 sie 2013, 19:55
Wszyscy umrzemy od tego promieniowania :twisted: ugotują nas jak w mikrofalówce. Ale jak brak zasięgu, internet wolny, rwące rozmowy. To płacz. Są maszty, źle promieniuje.znajdź tu człowieku kompromis.

(...)fatalną aurę pozostaje też zwiększająca się liczba autostrad. Według meteorologa Grzegorza Gumińskiego, cytowanego przez serwis tokfm.pl, za gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak trąby powietrzne, które przeszły w ubiegłym miesiącu nad Pomorzem, odpowiadać może rozwój infrastrukturalny, m.in. budowa autostrad, które tworzą tzw. wały termiczne, mogące pełnić funkcję katalizatora rozmaitych zjawisk.

Wszystko absolutnie "fszystko" szkodzi

[ Dodano: 2013-08-08, 20:02 ]
Satelity też promieniują. Dokądkolwiek się wybierzesz nad głową masz satelity które promieniują. GPS, Fobos, hot birdy te od Al Jazeera itd itd :evil:


Podnieśmy bunt przeciwko monotlenku diwodoru. Każdy kto choć spróbował tej substancji umarł, lub umrze. Mało tego, jest to główny składnik kwaśnych deszczy. Odpowiada za korozję metali. Trzeba jej za kazać dla dobra ogółu. :smt011

 #653505  autor: Spacedust
 08 sie 2013, 20:19
Satelity są bardzo wysoko, poza tym siedząc w domu masz dach nad głową, który je dobrze izoluje, dlatego w większości przypadków GPS nie może nic znaleźć.

To że trąba przejdzie to są pewne jednorazowe incydenty :), a tutaj mówimy o ciągłej ekspozycji na promieniowanie w bliskiej odległości.

Czy widzieliście co nam szykują producenci routerów w postaci standardu 802.11ac ? Aby osiągnąć przepustowość w okolicach 1 Gbps nadają one z mocą nawet do 32,5 dBm czyli prawie 2 Watów !

http://www.apple.com/pl/airport-time-capsule/specs/ "Moc nadajnika radiowego: maksymalnie 32,5 dBm (zależy od kraju)"

W Polsce można nadawać na 2.4 GHz do 0,1W, a na 5.8 GHz do 1W, więc taki dualny router nadający jednocześnie w obu pasmach może w Polsce legalnie siać nawet 1,1W.

Dziwią mnie ludzie, którzy siedzą w domu metr od modemu kablowego/DSL, a łączą się za pomocą Wi-Fi - czemu ? "bo Wi-Fi jest trendy albo bo tak mi podłączyli". Rozumiem jeszcze, jeśli ktoś ma tablet, ale przy komputerze stacjonarnym albo laptopie, który stoi ciągle w jednym punkcie ?

Albo Ci, którzy mają 100 Mbps i więcej w kablówce i to nawet gwarantowane, ale wolą korzystać na komputerze w domu z jakiegoś marnego limitowanego 3G albo LTE.

Do tego dochodzą przestarzałe telefony DECT, które sieją jak nienormalne. U siebie już dawno wymieniłem je na ECO-DECT+, który wyłącza wszystkie słuchawki i stację bazową po zakończeniu rozmowy, nawet jeśli słuchawki nie wrócą na bazę.
  • Strona 2 z 93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 93