DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 38 z 93
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 93
 #877372  autor: PawlusG
 15 lip 2016, 18:53
Chyba piszesz o jakiejś innej Inei niż ja mam, gdzie co chwila są awarie, a na BOK nie idzie się dodzwonić.

:)
 #877374  autor: Spacedust
 15 lip 2016, 19:01
PawlusG pisze:Chyba piszesz o jakiejś innej Inei niż ja mam, gdzie co chwila są awarie, a na BOK nie idzie się dodzwonić.
Zależy od rejonu. Akurat u mnie - jak coś nie działa, piszę na Facebooku do nich i za chwilę mam odpowiedź co się stało. W zeszłym roku jedynie po burzy coś nie działało, a czasem wystarczy zrobić restart modemu i działa od razu. Stabilność samego transferu perfekcyjna - linia prosta.

Kiedyś non-stop narzekałem na transfer w godzinach nocnych. Przysłali technika, który stwierdził, że mam zbyt cienki kabel antenowy i nie ma styku. Wymienił, zarobił tak jak trzeba i od tego czasu śmiga zawsze na maks. Mało tego na moje zgłoszenie odnośnie wymiany piszczącego zasilacza także przysłali technika i wymienili na taki niepiszczący - podobno była jakaś taka dziwna seria ;)
 #878417  autor: Spacedust
 22 lip 2016, 19:43
Będzie ostro:

"Przytoczono przykład Francji, która wprowadza zmiany norm w Paryżu z ograniczeniem do 6V/m. Dodatkowo prof. Henryk Banach z Politechniki Lubelskiej (współpracujący z IBE JCM) wskazał, że Francja zdecydowała się na rezygnację z WiFi w przedszkolach i szkołach podstawowych, podobne działania mają być prowadzone również w Wielkiej Brytanii."

http://rpkom.pl/artykul/1281083.html

"Nowa propozycja: Wprowadzenie przez Ministerstwo Środowiska zaostrzonych norm PEM zgodnie z najnowszymi wynikami badań naukowych w tym obszarze (strefa pośrednia) w miejscach „bardzo wrażliwych” takich jak: uzdrowiska, obszary chronione przyrodniczo, tereny zabudowy mieszkaniowej, tereny stałego bądź czasowego przebywania ludzi, tereny rekreacyjno - wypoczynkowe."
 #878423  autor: kozien70
 22 lip 2016, 20:27
I odpowiedź MC na tę "mądrą" propozycję jednej z organizacji:
"Maksymalne poziomy PEM obowiązujące w Polsce są najniższe w Europie i dotyczą miejsc dostępnych dla ludności. Postulat, by dla miejsc stałego lub czasowego przebywania ludzi ustanowić jeszcze bardziej restrykcyjne poziomy sprowadza się w istocie do postulatu dalszego obniżenia maksymalnych poziomów PEM. Skoro te poziomy PEM dotyczą miejsc dostępnych dla ludności i zgodnie z aktualna wiedzą są wystarczające – z uwzględnieniem zasady ostrożności – do ochrony przed PEM, to nie ma uzasadnienia dla wyodrębnienia jeszcze dodatkowej kategorii „miejsc bardzo wrażliwych”. Wyniki wspólnych badań IŁ i Collegium Medicum dostarczą danych pozwalających na ocenę czy aktualne poziomy PEM są wystarczające do ochrony, w tym w miejscach wskazanych w uwadze"
 #878448  autor: zajadacz
 22 lip 2016, 22:25
Francja zdecydowała się na rezygnację z WiFi w przedszkolach i szkołach podstawowych
Pewnie, lepiej żeby dzieciaki w szkołach korzystały z mobilnego internetu komórkowego, a nie wi-fi, wszak wtedy telefon mniej promieniuje :mrgreen:

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #879600  autor: Pawel1945
 29 lip 2016, 13:31
Z jednej strony rozumiem ludzi a z drugiej nie...Ale co nie ma żadnych operatów na temat oddziaływania,norm?Nie chcą a później-,,Panie ja w swojej miejscowości to internety mom tak wolne,że nawet onet ni działa" :).Powinno być jakieś prawo np.nie bliżej niż i wtedy wszystko jest jasne. Ukrócić przypadki,gdy maszt już stał a ludzie kupili mieszkania i teraz płaczą,że wartość spadła...widziały gały co brały(tak jak z lotniskami).W sporej części to zakapiorstwo i zadanie pytania-czemu nie?odpowiedź zawsze jest taka sama-bo nie.
 #879703  autor: bed
 29 lip 2016, 23:39
Jak "nie bliżej niż" to zaraz miałbyś protesty, że ogranicza się wolność ludzi i ich prywatnej własności. Generalnie to jest jeden z wielu problemów z szeroko rozumianym planowaniu przestrzennym, gdzie ludzie nie rozumieją że żyją w społeczeństwie i czasami muszą ustąpić na rzecz otoczenia. Tak samo jak masa z tych domów czy nawet bloków nigdy nie powinna powstać, ale to Polska i tutaj jednostki terytorialne mają bardzo duże problemy jak takim działaniom zapobiegać, o ile oczywiście są świadome zagrożeń z tego płynących. Z tym, że to nie temat na to, ale oba wątki mają ze sobą bardzo wiele wspólnego :)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #879910  autor: bed
 31 lip 2016, 00:44
Coś za co ja bym komuś urwał głowę. Ciężko zgadnąć która stacja należała do kogo? Bo jedna z nich podobno zmieniła właściciela.

Obrazek

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #879913  autor: Pawrzes
 31 lip 2016, 01:51
Lipce Reymontowskie - od lewej maszt P4 / Play (dawny maszt PTK Centertel Idei - Orange), po środku maszt Polkomtela / Plusa a od prawej maszt PTC Era / T-Mobile NetWorkS! (wieża typu WIBE ALTA 60m) :-)

Pozdrawiam
 #879986  autor: bed
 31 lip 2016, 16:02
Bingo! A ten po lewej to nie jest Plus a środkowy to obecny Play? :D

Co nie zmienia faktu, że dla mnie to jest sytuacja do której nie powinno dojść...

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #879991  autor: zajadacz
 31 lip 2016, 16:26
Mi też na oko środkowy maszt wygląda na dawne Orange (sprzedane Playowi), a lewy na Polkomtela. @Pawrzes: Byłeś pod masztami i widziałeś co jest na kontenerach/szafach?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #880041  autor: Pawrzes
 31 lip 2016, 21:15
Ups... Pisałem patrząc na mapę a to zdjęcie z zachodniej strony :oops: Tak, środkowy do dziś P4 - ciekawe czy obcięli te ramiona i zamontowali anteny podobnie jak na wieżach typu Maria :wink:

Pozdrawiam
 #882636  autor: patak
 14 sie 2016, 01:20
Tymczasem we Wrocławiu… http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomos ... ,10506326/
W okolicy Orange (N!) i tak ma najlepszy sygnał, dzięki stacji na wieży ciśnień na pl. Daniłowskiego. Z tym, że wewnątrz budynków potrafi zrzucić na UMTS 900, a rozmowa i oddalenie się od okna powoduje zrzut do GSM.
Poprawa by się przydała, ale kury przestaną się nieść, krowy przestaną dawać mleko, a dzieci będą się rodziły z dwoma głowami…
 #883512  autor: njuken
 20 sie 2016, 13:58
Budynek, na którym planowana jest budowa stacji znajduje się w centrum szczecińskiej dzielnicy Zdroje, w pobliżu ruchliwego ryneczku, licznych punktów handlowych, przystanków autobusowych i sklepu Lidla.
Data publikacji: 2016-08-18 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-19 10:27
http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiad ... omorkowej/

To chyba ten budynek:
(wrz 2011 Google)

Obrazek
 #887038  autor: Pawel1945
 12 wrz 2016, 16:54
Tia a na codzień palą faje, wdychają ,,czyste" krakowskie powietrze-samo zdrowie...Opy też by mogli jakąś kampanię informacyjną przeprowadzić zamiast puszczać w kółko celebrytów. Też to zastanawiające jest,że w Warszawie nie słychąć aż tak o protestach, a nadajników ciut więcej. Dla mnie to koszty życia w mieście i to tak jakbym rozwieszał transparenty z hasłem- Chcę mieć czyste powietrze w centrum Warszawy i to tak samo czyste jak w Nałęczowie :D
  • Strona 38 z 93
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 93
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 93