DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 1 z 93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 93

 #650500  autor: david4nal
 27 lip 2013, 15:06
Biedni i chorzy ci mieszkańcy.... ale co mają powiedzieć mieszkańcy np. warszawy, gdzie jakiś nadajnik stoi niemal na co drugim budynku... chyba już powinni się wszyscy świecić....

 #650514  autor: user_delete34
 27 lip 2013, 15:21
david4nal, tam gdzie dociera tylko jedyne słuszne radio ludzie nie wiedzo czego sie bojo. To je maszt, to szatana, zniszczyć. Nie mówię o mieszkańcach wiosek, sam należę do takich. Mówię o stanie umysłu.

Gdyby im powiedzieli, że Radio tam będzie nadawać (sygnał się nie zmieni, i na Antarktydzie jest idealny), to by się nie złościli. Szkoda tego chłopaka alergika, co oni mu z mózgiem zrobili...

PS: do samej rozgłośni jak i normalnych słuchaczy nic nie mam, nie zjedzcie mnie. Tylko ratujcie od moherów. 8)

 #650556  autor: DanielR
 27 lip 2013, 19:18
Też mi się wydaje, że gdyby to był jeden maszt, to ludki nie robiłby problemu, jakoś by to przeszło. Ale jak jest dużo, to od razu nieuzasadniona panika.

Z jednej strony jak się widzi i czyta coś takiego, to chciałoby się wymusić wyłączenie stacji w trybie natychmiastowym + publiczną zbiórkę wszelkiego rodzaju telefonów komórkowych. :wink: Z drugiej jednak strony, ucierpieć mogą na tym np. osoby przejeżdżające przez taką miejscowość. Popsuty samochód, wypadek (odpukać) i co? Przez takich **** ktoś ucierpi! :evil:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #650693  autor: DanielR
 28 lip 2013, 13:21
Ale pierwsze co należałoby zrobić, to odebrać tym ludziom samochody - nawet nie komórki! Skoro są tak konsekwentni... Spaliny dosięgają praktycznie nas wszystkich wszędzie, a już szczególnie w dużych miastach. Masowo wdychamy je i to często odległości kilkunastu centymetrów od pojazdu. I co z tym począć?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #650710  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 13:48
DanielR pisze:Spaliny
O, ciekawe, na co tamten ma alergie?

 #652081  autor: Edmund
 03 sie 2013, 00:59
Spacedust, patrząc na to powiem, że lepiej by było żeby przesunęli się z budową nadajnika o paręset metrów - szczątki ludzkie powinny spoczywać w pokoju (i to niezależnie od wyznania). Natomiast te paręset metrów nie zrobiłoby nikomu krzywdy - na zasięg raczej byłby mały wpływ.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #652130  autor: grzegorz0plonka
 03 sie 2013, 12:59
Nie złe są tematy o szkodliwości promieniowania.

Powinniście interesować miernikiem tm-195.

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=JGcNockrepk wykonywał pomiar i naprawdę nie wiem czy przekroczył dopuszczalnie promieniowania.

Wynosił wynik 19.425 v/m. Jakie wynik mam być dopuszczalnie promieniowania w Polsce.

 #652131  autor: darek638
 03 sie 2013, 13:16
Nie jestem przeciwnikiem budowy masztów ale w takiej sytuacji trzeba chyba mieć trochę wyczucia.

Nigdy więcej Play.

 #652132  autor: Spacedust
 03 sie 2013, 13:19
grzegorz0plonka pisze:Nie złe są tematy o szkodliwości promieniowania.

Powinniście interesować miernikiem tm-195.

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=JGcNockrepk wykonywał pomiar i naprawdę nie wiem czy przekroczył dopuszczalnie promieniowania.

Wynosił wynik 19.425 v/m. Jakie wynik mam być dopuszczalnie promieniowania w Polsce.
Norma w Polsce to 7V/m2 czyli 0,1W/m2 lub inaczej 100 mW/m2 lub jeszcze inaczej 100000 µW. Kto oglądał program z Dionizym Pietroniem to wie, że to norma jest absurdalna, bo dotyczy podgrzewania tak długo, aż temperatura nie podniesie się do 37 stopni, a poza tym jest mierzona dla pojedynczej stacji, a nie kilku stacji jednocześnie.

W takim Salzburgu w Austrii próbuje się ustanowić normę 1mW/m2 czyli 100 µW.

W Brukseli podobno też próbuje się ustalić maksymalnie 25 mW/m2 czyli 3V/m2 w efekcie operator, który ma na danej stacji 2G i 3G nie będzie już w stanie odpalić 4G, bo z miejsca przekroczy dozwolone normy: http://www.expatica.com/be/news/belgian ... 68125.html

Jest jeden operator B-Lite, który niczym PLAY chce zbudować sieć tylko 4G, więc nie przekroczy dopuszczalnej normy:
B-lite's CEO Max Heilbron said that "If the existing operators were to offer a 4G service on top of their existing 2G and 3G services they would exceed the 3 volt per metre limit. We will be starting off with 4G only which means that we will start from scratch.
Tutaj można sobie sprawić taki miernik: http://www.ebay.pl/itm/TM-195-Triaxial- ... 19dfef3d17

 #652140  autor: Spacedust
 03 sie 2013, 14:08
grzegorz0plonka pisze:Tak jak widzicie filmiku https://www.youtube.com/watch?v=JGcNockrepk
i wynosił jemu 19.425 v/m. Czyli przekroczył norma 2-3 razy więcej., tak?
W tle słychać telefon komórkowy, więc być może to jego wina, ale ten pisk pochodzi ze stacji bazowej GSM. Jeśli stali obok anten na dachu to norma z pewnością musiała być przekroczona, ale w takim miejscu w ogóle nie powinno być ludzi.

 #652151  autor: Flash999
 03 sie 2013, 14:41
Chyba na tym filmie chodziło o to, jak wzrasta promieniowanie gdy telefon dzwoni (słychać dzwonek, a miernik pokazuje wyższe wartości).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #652154  autor: Spacedust
 03 sie 2013, 14:45
W tytule jest: "Pomiar miernikiem Tenmars TM-195 na dachu obok anten stacji bazowej telefonii komórkowej"

 #652159  autor: Flash999
 03 sie 2013, 14:49
Spacedust pisze:W tytule jest: "Pomiar miernikiem Tenmars TM-195 na dachu obok anten stacji bazowej telefonii komórkowej"
Wiem o tym, chodzi o to, że można taki pomiar (chyba) przeprowadzić bez połączenia na telefon. Powinno się badać promieniowanie stacji, a nie telefonu podczas połączenia przychodzącego. Mogę się mylić, nie znam się na tym.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #652371  autor: MaciejM
 04 sie 2013, 15:43
Bojkot jak na budowie obwodnicy doliny Rospudy :-D

później płacz, lament i zgrzytanie zębów, bo po karetkę nie było można się dodzwonić, lub poplotkować przez telefon...

o maszt to pierwsi wyrywają się do walki, a w sprawie polityki coraz większych ograniczeń dla pracodawców przez co traci pracownik, są małe płace to żaden nie wyjdzie :smt005

 #653457  autor: Edmund
 08 sie 2013, 16:09
Spacedust, a z tym się zgodzę - przecież nawet wchodząc na niejeden oddział szpitalny trzeba wyłączyć telefon.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2
  • Strona 1 z 93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 93