DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 295 z 374
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 374
 #1000012  autor: piotrzet
 21 cze 2018, 23:23
Ta modernizację miałem na myśli. Co do testów sieci wiem że tmobile pierwsze stacje 4CA testował w Bloniu koło Warszawy i Poznaniu

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1000015  autor: spotify
 21 cze 2018, 23:32
@tomi81
Plus modernizacją sieci w Białymstoku chwalił się już chyba pół roku temu. Wyszedł poza ten rejon? NIE
Dzisiaj się chwali 4CA i wyszedł poza ten rejon? NIE
Czy modernizuje wszystkie stacje i dokłada poza L900 wszędzie L2600? NIE
Czy buduje nowe stacje? Z tym też słabo
Czy nadal ma tylko stacje G900 lub G900/U900 lub only U900? TAK
Do dzisiaj po Trójmieście nie mogę mieć only 2G albo only 3G ustawione na telefonie, bo zawsze któraś z tych technologii nie ma pokrycia i występują dropy.
Oni już testy od lat przeprowadzają, zwłaszcza WoWifi i nadal na testach się skończyło. A jeśli chodzi modernizację to głownie LTE900 ruszyli, bo konkurencja pokrywa Polskę LTE800. Gdyby nie to, nadal by mieli w D pokrywanie polski pasmem zasięgowym.
Plus nie reaguje sam z siebie tylko reaguje na działanie konkurencji. Oni najlepiej z tą siecią by nic nie robili, co widać z wielkimi zasobami LTE2600.

Tak, dbam o swoją prywatność. Gdynia nie jest duża, ale tutaj traktuje to jako nawet nie 3miasto ale 7city (Wejherowo, Reda, Rumia, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Pruszcz Gdański) bo ich dzieli tylko granica administracyjna.

Co do rozmów...korzystam z VoLTE w Orange. TMobile ma VoLTE. Play ma VoLTE na IOS. Poza tym większość numerów w książce mam w Play albo w Orange. Mogę być nieobiektywny z tego powodu ale najgorzej mi się gada po Plusie. Testowane na S7, Xperia X i Iphone 7.

Po prostu od kilku lat uważam, że Plus ma największy potencjał a tego nie wykorzystuje. A szkoda. Bo gdyby się porządnie wziął za rozbudowę i modernizację (stacje wyposażył w swoje zasoby które leżą odłogiem i dostawił z tysiąc nowych stacji zwłaszcza w dziurach zasięgowych), włączył nowe usługi to bym nawet zdzierżył ręczne ustawianie neta w Iphone i już dawno w tej sieci siedział. Już bym tam nawet teraz pod drzwiami salonu stał, aby czekać na otwarcie ;)
A obecnie - negocjuje umowę między TMobile i Plusem, ze wskazaniem na tego pierwszego, jeśli uzyskam to czego chce, przede wszystkim z wiadomych powodów.
 #1000021  autor: tomi81
 21 cze 2018, 23:52
@spotify - w świetle powyższych informacji czemu negocjujesz z Plusem? Wybór wydaje się oczywisty.
 #1000022  autor: spotify
 21 cze 2018, 23:55
Nie bronię Ci się z tego powodu cieszyć, że Plus u Was stanął na wysokości zadania i pokazał, na co go stać. Mnie irytuje tylko, że poza LTE900 i pokazem swojej mocy w Białymstoku nie robi na tle konkurencji nic (chodzi mi to skale w porównaniu do konkurencji).

O której sieci mówisz (chodzi o kosz)? P4, Orange?

PS Plus Jako kartę przetargową :P i jeśli nie otrzymam tego co chce w TM, to zostaje Plus. Orange mam już dość za działanie w moim domu oraz za BOK, który mocno mi zaszedł za skórę w ostatnich dwóch tygodniach. Po prostu miarka się przebrała.

EDIT
Dlaczego wyedytowałeś swojego posta?
 #1000025  autor: AlfredoUssr
 22 cze 2018, 05:53
Halset i PiotrZet, ambasadorzy TMobile pouczają w wątku Plusa, do czego ten świat zmierza.
Zapominacie chyba że Polska to nie tylko Warszawa.
W mniejszych miejscowościach N! to wspólne L1800 lub indywidualne L800, w najlepszym przypadku indywidualne L1800+L800 więc 10+10MHz.
 #1000027  autor: piotrzet
 22 cze 2018, 07:22
Ty chyba zapomniałeś, że Polska to nie tylko Białystok. I to, że sieć plusa jest tam dobra to nie wystarczy. Dziwnym trafem obecnie najwięcej narzekających na zapchaną sieć jest właśnie w Plusie. Wystarczy spojrzeć na fb najwięcej postów o problemie z zasiegiem czy prędkością neta. Z kosmosu to się nie bierze. Tak samo jak ostatnie miejsce w speedtestach. Plus mając najwięcej pasma powinien mieć najmniej zapchaną sieć, a jest zupełnie inaczej. Po za tym szkoda, żeby ktoś mi mówił gdzie mam się wypowiadać, a gdzie nie. Nie te czasy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1000034  autor: spotify
 22 cze 2018, 07:54
AlfredoUssr pisze: ambasadorzy TMobile pouczają w wątku Plusa, do czego ten świat zmierza.
Zapominacie chyba że Polska to nie tylko Warszawa.
Ambasadorzy? Chłopie - kilkanaście lat korzystałem z Plusa. Nie wiem dlaczego niektórzy mają problem z konstruktywną krytyką. Nie ma idealnej sieci w Polsce. Fajnie że Plus coś zrobił ale jak na razie niewiele to na tle innych. Niech 90% obecnych stacji wyposaży w LTE900, LTE2600 (będzie wtedy miał 45Mhz czyli tyle co ma N! i Play na LTE) oraz zapewni ciągłość G900/U900 to wtedy ta sieć będzie mieć ręce i nogi.
Zaleta jest taka w Plusie, że ma zasoby i nie trzeba w tej sieci mieć telefonu z 3CA zeby komfortowo z niej korzystać. Ale to nie wszystko.
No i szacun dla ludzi którzy pracują przy konfiguracji tej sieci. Ogarnąć ten "burdel technologiczny" to naprawdę trzeba mieć umiejętności.

Dzisiaj Plus stosuje zasadę nie wychodzenia przed szereg a raczej cięcia kosztów i zrobienia minimum aby nie odstawać od reszty. A szkoda.

Nie zgadzam się z @piotrzet. Są miejsca gdzie Plus klęka ale to też przypadłość Orange czy TMobile. Nie ma reguły i to zależy od lokalizacji. Najbardziej obciążoną siecią na tle innych jest niestety Play z wiadomych powodów.

EOT
Wracajmy do tematu głównego ;)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 08:43 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1000036  autor: piotrzet
 22 cze 2018, 08:07
Ale ja nie napisałem że Orange czy tmobile nie mają zapchanych lokalizacji tylko to nie temat o nich. Po za tym dziwne jest ze jak ktoś pisze krytykę w stosunku do Orange tmobile czy nawet play to ok ale jak już się zrobi z plusem to wielkie oburzenie i od razu ze jest się ambasadorem innych sieci.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 08:13 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1000037  autor: tomi81
 22 cze 2018, 08:13
Ale macie problemy - zdaje się, że to wątek techniczny, w którym należy pochwalić działania sieci zmierzające do poprawy jakości świadczonych usług (nawet na węższym obszarze niż cały kraj). Jak zwykle zaczyna się dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy (ale od tego zdaje się, że jest osobny wątek - w którym możecie "dyskutować" dalej).

Wczoraj @MaciejM wstawił screena z działania sieci w Białymstoku. Postaram się dodać także odrobinę testów, bo widać, cytując Mixiorka - jest moc ;-). Poczekajmy także do zakończenia 3 kwartału (bardzo dużo planów dotyczy w Plusie właśnie Q3) i wtedy zobaczymy jaki będzie poziom sieci (każdej, bo u każdego opka wiele się dzieje, z pożytkiem dla nas wszystkich).
 #1000043  autor: habish
 22 cze 2018, 08:45
To również moja okolica. :-)
Jedyne co się łapie do likwidacji w tamtej okolicy to: 33331.
Stacja GSM+U900 na niskim maszcie energetyki. W niewielkiej odległości jest druga siecia Plusa ze wszystkim co się da.
 #1000045  autor: harys
 22 cze 2018, 08:49
Ktoś jest w stanie zweryfikować w terenie 256qam w DL w niższych pasmach niż 2600?
Z wczorajszej rozpiski wynika że powinno działać we wszystkich pasmach.
Z jednej strony cieszy te 4CA, ale z drugiej to tak naprawdę doszło tylko 5MHz 800/900 do agregacji dzięki temu. Prawdziwie dobry news byłby gdyby w ramach tego 4CA agregowaly się wszystkie pasma pojemnościowe FDD z TDD.
Tyle że Białystok stoi na Nokii, a w tej strefie 2600TDD praktycznie nie ma.
Trzeba czekać więc na podobny news ze strefy Ericssona


Wysłane z Honor 9
 #1000048  autor: p2225
 22 cze 2018, 08:53
@Patryk7588 Ale ta stacja 33331 jest po drugiej stronie miasta, więc to najwidoczniej będzie nowiutki maszt z "własnej woli" ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1000051  autor: habish
 22 cze 2018, 08:58
Ale to nie ma znaczenia.
Zamiennik może powstać w innej lokalizacji, nie musi dokładnie w tym samym miejscu.
Nie wiem czy faktycznie ta stacja idzie na złom, ale biorąc na logikę... Stacja poza miastem w polu, tylko GSM+U900, tuż obok stacja z Full.
Z tymi masztami energetyki są ostatnio problemy. Plus nie może rozbudować takiej w Bojanowie, jakiś czas temu zlikwidował taką pod Środą Wielkopolską, N! ma problemy z taką stacją w Rawiczu.
 #1000057  autor: harys
 22 cze 2018, 09:09
Jeśli do tej pory ta stacja nie dostała nic nowego to raczej zniknie a ta nowa to zamiennik za nią.
Niestety te stacje na obiektach energetyki są bardzo problematyczne i to z każdej strony. Nie ma na nie wejścia z dnia na dzień, trzeba się umawiać na wizytę sporo przed,angażując przy okazji pracownika energetyki. Z punktu widzenia zakładów energetycznych taki przychód ( z najmu) to nie przychod a tylko kłopot.

Wysłane z Honor 9
 #1000058  autor: kozien70
 22 cze 2018, 09:20
Bo takie rzeczy jak korzystanie przez telekomunikację z obiektów energetyki powinno regulować "na twardo" prawo. Jak z korzystaniem z kanalizacji lub słupów Orange przez operatorów alternatywnych. Teraz montaż stacji bazowej np. na słupie WN jest zależne tylko od widzimisię pana Henia w danym zakładzie energetycznym, który jeśli już łaskawie się zgodzi, to potem będzie rzucał operatorowi kłody pod nogi absurdalnymi żądaniami i wymogami. Będąc np. w Holandii co rusz spotykałem stacje bazowe na infrastrukturze energetyki. U nas trzeba obok stawiać swoją wieżę, bo pan Henio miał zły dzień. Kompletna głupota, marnotrawienie infrastruktury, środków i szpecenie architektury krajobrazu.
Taki mój offtop przy okazji ;-)
 #1000061  autor: harys
 22 cze 2018, 09:31
100% zgody. Słupów wysokiego napięcia jest nasiane wszędzie. Gdyby temat był uregulowany można byłoby chociażby pokryć pasmami zasiegowymi tereny gdzie z różnych powodów nie da się postawić wież.
Ale w sumie jak energetyka będzie miała swoje lte400 to może sami będą sprzedawać dostęp i nie chcą sobie konkurencji chodować

Wysłane z Honor 9
 #1000066  autor: Mixiorek
 22 cze 2018, 09:50
tomi81 pisze:Co do samych rozmów - mam inne zdanie - zdecydowanie gorszą jakość rozmów mam w Play niż w Plusie, gdzie często muszę domyślać się co rozmówca miał na myśli - jak za strych czasów HR’a (mowa o zasięgu natywnym). Nie wspominając o roamingu.
Jakość połączeń w Plusie oceniam ok. Rozmowy prowadziłem przez iPhone 6S. Natomiast zdarzały się czasem gorsze dni/ połączenia gdy dzwoniłem na jeden ze stałych numerów i było gorzej niż zwykle. Odnoszę się głównie do jakości wewnątrz sieci bo wtedy dany op ma wszystko w swoich rękach i nie mamy po drodze punktów wymiany ruchu z innymi opami.
VoLTE Plusowi może nie dać lepszej jakości jeżeli nie pójdą w kosmiczne kodeki. Da im przede wszystkim szybsze zestawianie połączeń i zwolnienie zasobów na 3G/2G.
To co pamiętam to momentami bardzo długie zestawianie połączeń na iPhonach w Plusie. Pisałem o tym. 8s vs 1s robi różnicę choć to nadal sekundy.

P.s.
"Na zewnątrz" w Plusie też nie było źle. Choć oczywiście dużo zależy od rozmówcy i tego jaki ma terminal, w jakiej technologii jest rozmowa.
Play ma nieakceptowalną jak dla mnie "jakość" połączeń po RK.
kozien70 pisze:Bo takie rzeczy jak korzystanie przez telekomunikację z obiektów energetyki powinno regulować "na twardo" prawo. Jak z korzystaniem z kanalizacji lub słupów Orange przez operatorów alternatywnych. Teraz montaż stacji bazowej np. na słupie WN jest zależne tylko od widzimisię pana Henia w danym zakładzie energetycznym, który jeśli już łaskawie się zgodzi, to potem będzie rzucał operatorowi kłody pod nogi absurdalnymi żądaniami i wymogami.
To bardzo ciężki temat. Nawet jak będą przepisy/ prawo/ nakazy to Inspektor jest "Bogiem". Na Ursynowie trwa budowa Gandhi. Innogy od 1,5 roku nie dało zgody i uzgodnień. Przebudowa jest w zasadzie zakończona. Bez zgody i uzgodnień może stać nieużywana kolejne 100 lat.

Orange na ul. Oraczy (słup WN Innogy) miał przebudować stację w maju 2017. Obecny termin to niby styczeń 2019...

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1000075  autor: dt
 22 cze 2018, 10:19
harys pisze:Prawdziwie dobry news byłby gdyby w ramach tego 4CA agregowały się wszystkie pasma pojemnościowe FDD z TDD.
Do 4CA to nawet teraz nie trzeba podpinać TDD. Wystarczy 800 + 900 albo zamiast 800 z którym wiadomo może być różnie dawać 2100 gdy jest duże zapotrzebowanie a tak spokojnie 3CA na 45 MHz a 2100 w rezerwie. Gdyby chcieć zagregować wszystko (800, 900, 1800, 2100, 2600, 2600 TDD.) to chyba tylko S9 dałoby radę.
  • Strona 295 z 374
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 374
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 374