DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 295 z 374
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 374
 #999989  autor: piotrzet
 21 cze 2018, 21:44
A jakieś szczegóły? Tzn ile pasm agregowanych? Czy jest modulacja 256 QAM? Itd Upload nie wygląda najlepiej czyżby Plus nie stosował 64QAM przy wysyłaniu?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #999992  autor: piotrzet
 21 cze 2018, 21:56
No i nie można takiej sieci zrobić w większości miast? Przy takim zapasie pasma jakie ma Plus w porównaniu do innych zjedliby ich na śniadanie w całości. A tak są na szarym końcu. Zupełnie nie rozumiem ich podejścia. Już pomijam fakt, że dopiero testują co mogą dać najwięcej gdzie konkurencja od kilku miesięcy wdraża te rozwiązania.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #999995  autor: piotrzet
 21 cze 2018, 22:20
No jak widać nie można. Pasmo mają od dawna, a teraz dopiero wyciskają maksymalne możliwości i to na jednej stacji. Nie wspominam już o mniejszej ilości agregacji pasm czy modulacji. Sieć, która ma najwięcej pasma, a w speedtestach wypada najgorzej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #999999  autor: tomi81
 21 cze 2018, 22:47
Nie robiąc zbytniego off topa - @piotrzet - o Białymstoku i działaniu tu sieci/zasięgu/zużycia danych mało wiesz. To co napisałeś w komentarzu na GOLu (brak potrzeby modernizacji sieci Orange) ni jak się ma do rzeczywistości (rozumiem, że 3 nowe stacje o w budowie, a 2 kolejne na etapie uzyskiwania zgód + pomniejsze modernizacje to tylko wyraz niepotrzebnego wyrzucania kasy przez O/T). Poczytaj moje czy też @MaciejaM wypowiedzi w temacie dzialania wszystkich sieci w Białymstoku to zobaczysz jak wyglada rzeczywistość). To co zrobił Plus (m.in. odpalając L2100 w całym miescie) pokazuje ile faktycznie można wycisnąć z tej sieci. Jak każdy komunikat marketingowy ma za zadanie się pochwalić (nawet jeżeli maksymalna agregacja jest dostępna na 6 stacjach w miescie), jednak pozostałe agregacje (starczy samo L1800+L2100 dające łącznie 30 MHz pasma) także robią dobrą robotę (nawet bez L2600).
 #1000000  autor: spotify
 21 cze 2018, 23:02
No ładnie Plus ale dlaczego tak późno i tylko jedna miejscowość?
A kiedy reszta Polski? Za 10 lat?
Rozumiem, pokazanie siły, pokazanie zasobów itd. Marketing się liczy.
Nadal nie wiem na jakich badaniach się Plus opiera w swoich reklamach....

Nadal tą sieć testuje u siebie bo mnie kusi zwłaszcza Plush ale.....
1) Stacji nowych brak albo tyle przez rok co N! czy Play stawiają w miesiąc
2) Nadal braku VoLTE. WifiCalling , bo jakość połączeń najgorsza ze wszystkich sieci. Jak prywatnie skończę gadać po Orange i wybieram numer z Plusa - odechciewa mi się w zielonej sieci rozmawiać.

Zygmuncie Solorz - macie zasoby, największe ze wszystkich sieci. Pokazaliście dzisiaj siłę z tych zasobów. Ale my chcemy MODERNIZACJI CAŁEJ POLSKI a nie małej miejscowiny na wschodzie Polski. KIedy reszta? Dożyje jeszcze ?
 #1000002  autor: tomi81
 21 cze 2018, 23:06
@spotify - to pojechałeś z tą „miejscowiną”, zapewne nigdy tu nie będąc. W końcu to tylko 10 miasto w Polsce... :wink:
 #1000004  autor: spotify
 21 cze 2018, 23:08
tomi81 pisze:@spotify - to pojechałeś z tą „miejscowiną”, zapewne nigdy tu nie będąc. W końcu to tylko 10 miasto w Polsce... :wink:
Bez urazy :)
Spokojnie, byłem. Tylko kiedy reszta Polski i duże aglomeracje po >0,5mln ludzi??
 #1000009  autor: piotrzet
 21 cze 2018, 23:15
tomi81 pisze:Nie robiąc zbytniego off topa - @piotrzet - o Białymstoku i działaniu tu sieci/zasięgu/zużycia danych mało wiesz. To co napisałeś w komentarzu na GOLu (brak potrzeby modernizacji sieci Orange) ni jak się ma do rzeczywistości (rozumiem, że 3 nowe stacje o w budowie, a 2 kolejne na etapie uzyskiwania zgód + pomniejsze modernizacje to tylko wyraz niepotrzebnego wyrzucania kasy przez O/T). Poczytaj moje czy też @MaciejaM wypowiedzi w temacie dzialania wszystkich sieci w Białymstoku to zobaczysz jak wyglada rzeczywistość). To co zrobił Plus (m.in. odpalając L2100 w całym miescie) pokazuje ile faktycznie można wycisnąć z tej sieci. Jak każdy komunikat marketingowy ma za zadanie się pochwalić (nawet jeżeli maksymalna agregacja jest dostępna na 6 stacjach w miescie), jednak pozostałe agregacje (starczy samo L1800+L2100 dające łącznie 30 MHz pasma) także robią dobrą robotę (nawet bez L2600).
Może faktycznie pojechałem z tym, że nie potrzeba modernizacji w Białymstoku dla N. Ale będąc ostatnio w Gdańsku sieć działała ok a na ten rok jest przewidziana modernizacja. Więc myślałem, że tutaj będzie ok a nawet lepiej. Ale koniec o N bo to nie ten wątek wracając do Plusa. Skoro osiągają takie prędkości tzn ze nie jest tak źle aż tam. Moim zdaniem powinni w pierwszej kolejności patrzeć na większe miasta szczególnie Kraków czy stolica gdyż wiadomo jak tam jest. Wielka szkoda że tak późno się biorą do roboty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1000010  autor: tomi81
 21 cze 2018, 23:17
A N! czy Play gdzie przeprowadza testy sieci - od razu w Wawie czy Trójmieście? Też zaczynaja od Torunia/ Błoni/ Rumii itd. Daj im (Plusowi) trochę czasu...Co do samych rozmów - mam inne zdanie - zdecydowanie gorszą jakość rozmów mam w Play niż w Plusie, gdzie często muszę domyślać się co rozmówca miał na myśli - jak za strych czasów HR’a (mowa o zasięgu natywnym). Nie wspominając o roamingu.

@piotrzet - Białystok nie jest przewidziany na ten rok do modernizacji w ramach oddzielnego L1800/dodania L2100.
 #1000012  autor: piotrzet
 21 cze 2018, 23:23
Ta modernizację miałem na myśli. Co do testów sieci wiem że tmobile pierwsze stacje 4CA testował w Bloniu koło Warszawy i Poznaniu

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1000015  autor: spotify
 21 cze 2018, 23:32
@tomi81
Plus modernizacją sieci w Białymstoku chwalił się już chyba pół roku temu. Wyszedł poza ten rejon? NIE
Dzisiaj się chwali 4CA i wyszedł poza ten rejon? NIE
Czy modernizuje wszystkie stacje i dokłada poza L900 wszędzie L2600? NIE
Czy buduje nowe stacje? Z tym też słabo
Czy nadal ma tylko stacje G900 lub G900/U900 lub only U900? TAK
Do dzisiaj po Trójmieście nie mogę mieć only 2G albo only 3G ustawione na telefonie, bo zawsze któraś z tych technologii nie ma pokrycia i występują dropy.
Oni już testy od lat przeprowadzają, zwłaszcza WoWifi i nadal na testach się skończyło. A jeśli chodzi modernizację to głownie LTE900 ruszyli, bo konkurencja pokrywa Polskę LTE800. Gdyby nie to, nadal by mieli w D pokrywanie polski pasmem zasięgowym.
Plus nie reaguje sam z siebie tylko reaguje na działanie konkurencji. Oni najlepiej z tą siecią by nic nie robili, co widać z wielkimi zasobami LTE2600.

Tak, dbam o swoją prywatność. Gdynia nie jest duża, ale tutaj traktuje to jako nawet nie 3miasto ale 7city (Wejherowo, Reda, Rumia, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Pruszcz Gdański) bo ich dzieli tylko granica administracyjna.

Co do rozmów...korzystam z VoLTE w Orange. TMobile ma VoLTE. Play ma VoLTE na IOS. Poza tym większość numerów w książce mam w Play albo w Orange. Mogę być nieobiektywny z tego powodu ale najgorzej mi się gada po Plusie. Testowane na S7, Xperia X i Iphone 7.

Po prostu od kilku lat uważam, że Plus ma największy potencjał a tego nie wykorzystuje. A szkoda. Bo gdyby się porządnie wziął za rozbudowę i modernizację (stacje wyposażył w swoje zasoby które leżą odłogiem i dostawił z tysiąc nowych stacji zwłaszcza w dziurach zasięgowych), włączył nowe usługi to bym nawet zdzierżył ręczne ustawianie neta w Iphone i już dawno w tej sieci siedział. Już bym tam nawet teraz pod drzwiami salonu stał, aby czekać na otwarcie ;)
A obecnie - negocjuje umowę między TMobile i Plusem, ze wskazaniem na tego pierwszego, jeśli uzyskam to czego chce, przede wszystkim z wiadomych powodów.
 #1000021  autor: tomi81
 21 cze 2018, 23:52
@spotify - w świetle powyższych informacji czemu negocjujesz z Plusem? Wybór wydaje się oczywisty.
 #1000022  autor: spotify
 21 cze 2018, 23:55
Nie bronię Ci się z tego powodu cieszyć, że Plus u Was stanął na wysokości zadania i pokazał, na co go stać. Mnie irytuje tylko, że poza LTE900 i pokazem swojej mocy w Białymstoku nie robi na tle konkurencji nic (chodzi mi to skale w porównaniu do konkurencji).

O której sieci mówisz (chodzi o kosz)? P4, Orange?

PS Plus Jako kartę przetargową :P i jeśli nie otrzymam tego co chce w TM, to zostaje Plus. Orange mam już dość za działanie w moim domu oraz za BOK, który mocno mi zaszedł za skórę w ostatnich dwóch tygodniach. Po prostu miarka się przebrała.

EDIT
Dlaczego wyedytowałeś swojego posta?
 #1000025  autor: AlfredoUssr
 22 cze 2018, 05:53
Halset i PiotrZet, ambasadorzy TMobile pouczają w wątku Plusa, do czego ten świat zmierza.
Zapominacie chyba że Polska to nie tylko Warszawa.
W mniejszych miejscowościach N! to wspólne L1800 lub indywidualne L800, w najlepszym przypadku indywidualne L1800+L800 więc 10+10MHz.
  • Strona 295 z 374
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 374
  • 1
  • 293
  • 294
  • 295
  • 296
  • 297
  • 374