DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 202 z 374
  • 1
  • 200
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 374
 #951245  autor: PawlusG
 18 wrz 2017, 22:52
harys pisze:Widać że masz pojęcie o czym piszesz,więc dziwię się że tak twierdzisz o nakładach. W tym roku capex jest bardzo wysoki. Ponad połowę zabierają inwestycje w telko.
Znam trochę grupę CP od środka.
harys pisze:Widać efekty, jeśli nie zwolnią z l1800 to w przyszłym roku praktycznie większość nadajników będzie miało to pasmo. Pytanie tylko czy nie porzucą tego żeby zająć się kompleksowo refarmingiem ( zamiast równolegle)
Na razie chyba szukają pieniędzy i wydzielają z Aero2 wszystko co jest coś warte. Pewnie za jakiś czas usłyszymy, że A2 zaciąga pożyczkę pod inwestycje. Nie wiem, czy ostatnio ktoś zwrócił uwagę na to, że ucichła sprawa z LTE800. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że pasmo LTE800 zostanie i będzie też LTE900.
Tak przy okazji nie wiem czy ktoś o tym wspominał, ale Plus chce w najbliższych latach dość mocno ograniczyć 2G. Od zeszłego roku klientom posiadającym starsze telefony, które logują się tylko do 2G oferują rabaty na nowsze telefony, które mają minimum 3G. Warunkiem otrzymania nowego telefonu jest zdanie starego sprzętu 2G w salonie i podpisanie protokołu utylizacji.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2017, 22:54 przez PawlusG, łącznie zmieniany 1 raz.

:)
 #951246  autor: habish
 18 wrz 2017, 22:53
PawlusG pisze:
harys pisze:Nie masz racji z tym też.
To sporo się pozmieniało od czasu czystek zrobionych przez pamiętnego dyrektora. Sporo dobrych ludzi wtedy odeszło. Jak masz związki z grupą ZSZ, to będziesz wiedział o kogo chodzi :)
Np. kogo?
 #951253  autor: habish
 18 wrz 2017, 23:16
PawlusG pisze:Znam trochę grupę CP od środka.
To może nam napiszesz jeszcze jakieś ciekawostki?
harys pisze:Widać efekty, jeśli nie zwolnią z l1800 to w przyszłym roku praktycznie większość nadajników będzie miało to pasmo. Pytanie tylko czy nie porzucą tego żeby zająć się kompleksowo refarmingiem ( zamiast równolegle)
Poruszyłeś bardzo ważny wątek, w tej chwili najwyższy priorytet ma prawdopodobnie pasmo 900.
PawlusG pisze:Na razie chyba szukają pieniędzy i wydzielają z Aero2 wszystko co jest coś warte. Pewnie za jakiś czas usłyszymy, że A2 zaciąga pożyczkę pod inwestycje. Nie wiem, czy ostatnio ktoś zwrócił uwagę na to, że ucichła sprawa z LTE800. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że pasmo LTE800 zostanie i będzie też LTE900.
Szukają pieniędzy na inwestycje a jednocześnie przedłużą L800? Trochę jedno przeczy drugiemu.
Niedawno zakupili prawa do LM oraz LE za 120mln euro (za wirtualnemedia.pl) oraz wynajęli dodatkowy transpodner, jak dla mnie te prawa sportowe za tyle kasy to marnotrawienie, trzeba było inwestować w sieć, ale takie zakupy to chyba nie oznaka pustej kasy?
PawlusG pisze:Tak przy okazji nie wiem czy ktoś o tym wspominał, ale Plus chce w najbliższych latach dość mocno ograniczyć 2G.
Od Sierpnia zostało wyłączone 4,8MHz pasma GSM900, dlatego liczę na to że L900 ruszy już wkrótce, jak na razie blisko 5MHz pasma leży odłogiem i na siebie nie zarabia...
 #951255  autor: harys
 18 wrz 2017, 23:42
PawlusG pisze: Na razie chyba szukają pieniędzy i wydzielają z Aero2 wszystko co jest coś warte. Pewnie za jakiś czas usłyszymy, że A2 zaciąga pożyczkę pod inwestycje. .
Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy ale chyba jest niezbyt aktualna. Kredyt grupa ma juz dawno jeden wspólny. I żadne przetasowania wewnątrz niej nie powodują zwiększenia możliwości zaciągania finansowania. Z resztą cash flow wygląda dobrze już od jakiegoś czasu i przy tej możliwości generowania wolnej gotówki i ogólnego parcia na zmniejszenie zadłużenia grupy,zaciąganie kolejnego długu byłoby bez sensu.
Przejrzalem ten plan podziału i ja tam częstotliwości nie widzę żeby wydzielili.
Dopiero co się łączyli z CN i ML, jakiś pomysł na to mają. Ale to nie temat na publiczne forum ;)
 #951256  autor: PawlusG
 18 wrz 2017, 23:43
Patryk7588 pisze:To może nam napiszesz jeszcze jakieś ciekawostki?
Nie wszystko można napisać.
Patryk7588 pisze:Szukają pieniędzy na inwestycje a jednocześnie przedłużą L800? Trochę jedno przeczy drugiemu.
Ostatnio bardzo ucichła sprawa z odstąpieniem od przedłużenia koncesji na LTE800, jest to obecnie temat o którym się w grupie CP nie mówi.
Patryk7588 pisze:Niedawno zakupili prawa do LM oraz LE za 120mln euro (za wirtualnemedia.pl) oraz wynajęli dodatkowy transpodner, jak dla mnie te prawa sportowe za tyle kasy to marnotrawienie, trzeba było inwestować w sieć, ale takie zakupy to chyba nie oznaka pustej kasy?
TV Polsat jest perełką w całej grupie i jest w niego inwestowana kasa nawet kosztem innych spółek.
Patryk7588 pisze:Od Sierpnia zostało wyłączone 4,8MHz pasma GSM900, dlatego liczę na to że L900 ruszy już wkrótce, jak na razie blisko 5MHz pasma leży odłogiem i na siebie nie zarabia...
Na razie cały czas jest w fazie testów, a przełączenie miało być płynne tj. po wyłączeniu GSMu miał od razu wskoczyć LTE.

:)
 #951257  autor: PawlusG
 18 wrz 2017, 23:46
harys pisze:Przejrzalem ten plan podziału i ja tam częstotliwości nie widzę żeby wydzielili.
Dopiero co się łączyli z CN i ML, jakiś pomysł na to mają. Ale to nie temat na publiczne forum ;)
Koncesji nie wydzielili, na chwilę obecną sprzęt i nieruchomości. Jakiś pomysł może i mają, tylko na razie chyba sami nie wiedzą jaki.
Co do kredytu to się jeszcze okaże, bo dużo wskazuje, że są poszukiwania funduszy, za jakiś czas się przekonamy na co.

:)
 #951261  autor: harys
 18 wrz 2017, 23:56
PawlusG pisze:
harys pisze:Przejrzalem ten plan podziału i ja tam częstotliwości nie widzę żeby wydzielili.
Dopiero co się łączyli z CN i ML, jakiś pomysł na to mają. Ale to nie temat na publiczne forum ;)
Koncesji nie wydzielili, na chwilę obecną sprzęt i nieruchomości. Jakiś pomysł może i mają, tylko na razie chyba sami nie wiedzą jaki.
Co do kredytu to się jeszcze okaże, bo dużo wskazuje, że są poszukiwania funduszy, za jakiś czas się przekonamy na co.
Jest pomysł i to grubszy. Więcej nikt Ci nie napiszę. Chyba że masz tam jeszcze kogoś kto Ci podpowie ;)
 #951450  autor: PawlusG
 19 wrz 2017, 20:28
harys pisze:Jest pomysł i to grubszy. Więcej nikt Ci nie napiszę. Chyba że masz tam jeszcze kogoś kto Ci podpowie ;)
Coś słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy. Jak Plus został głównym partnerem Play, to wtedy były przymiarki do wspólnej sieci, ale po pewnym czasie wszystko rozeszło się po kościach. Generalnie w Polkomtelu jest sporo inicjatyw, ale większość ucina się na górze.

:)
 #951677  autor: Mixiorek
 20 wrz 2017, 18:40
Patryk7588 pisze: 10117 - działa. U2100 i LTE1800
Link: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 02#p226802
:smt023
Muszę to końcu sam zweryfikować i przerzucić sima do S7. Jest prosty sposób na identyfikację stacji w Plusie? Tak jak w N! po nr stacji?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #951778  autor: kozien70
 21 wrz 2017, 00:48
Pomiary LTE Plus, w odległości ok. 100m od stacji, bezpośrednia widoczność anten, Galaxy J5 2017 (LTE kat.6)

Warszawa, Nowoursynowska 163. CA L800+L1800. W drugim pomiarze na główne pasmo wskoczyło L800, stąd niski upload.
Obrazek

Warszawa, Ciszewskiego 7A. CA L1800+L2600. Głównym pasmem było L2600. Upload na tym paśmie na tej stacji jest niezmiennie dramatycznie niski.
Obrazek

Na stacjach Plusa z agregacją bardzo ciekawi mnie algorytm wyboru pasma podstawowego. Pomijam odległość od stacji i moc sygnału - pomiary robiłem stojąc 100m od stacji, sygnał mocny na wszystkich pasmach, a mimo to np.na stacji z L800 i L1800 pasmo podstawowe potrafiło przełączyć się w trakcie pomiaru z L1800 na L800 :shock:
  • Strona 202 z 374
  • 1
  • 200
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 374
  • 1
  • 200
  • 201
  • 202
  • 203
  • 204
  • 374