DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 859 z 1158
  • 1
  • 857
  • 858
  • 859
  • 860
  • 861
  • 1158
 #969293  autor: Mixiorek
 31 gru 2017, 20:32
kozien70 pisze:To chyba masz na myśli siebie :P Ja ponad tygodnia w Krakowie, musieli ją zrobić w tym czasie. Przed wyjazdem sprawdzałem, nie było nic nowego.
A co w niej takiego słynnego? ;-)
Mam do niej sentyment. Przewaliłem przez nią najwięcej danych. Jeszcze przed lub równolegle z łączem w Aster oraz na Neostradzie 128Kbps z limitem 5-7GB (już nie pamiętam ile wynosił pierwszy limit) :lol: no i US Robotics 56k.
W czasach Idei i DCS pierwszą stacją na Natolinie była co ciekawe stacja na Sengera Cichego a nie ta Przy Bażantarni. NMT był o ile dobrze pamiętam na Centrum Onkologii. Na Stryjeńskich gdy nie było jeszcze dzwonnicy był taki tymczasowy maszt złożony z dawnych "klocków", z których składało się dźwigi. Na południe od kościoła (wtedy była to ta drewniana kaplica) w stronę Moczydłowskiej była baza firmy, gdzie składowano elementy od dźwigów.
Muszę ruszyć się na STP Kabaty i zobaczyć czy zrobili w końcu tamtejszą stację. Coś długo im idzie. Zauważyłem, też że zmienili maskownice na anteny na pylonie przy Tesco.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #969321  autor: kozien70
 01 sty 2018, 10:00
Aaa, no to rozumiem przywiązanie :-)

Co do maskownic przy Tesco - nie jestem pewien, ale na samych brzegach zamontowane są chyba anteny P4, zaś N! są bliżej środka słupa. Ale teraz głowy nie daję ;-)
 #969458  autor: bxx1
 02 sty 2018, 11:43
Witam.Jak u was wygląda sytuacja po wpuszczeniu play na lte orange?U mnie predkości na lte 1800 jak i 800 to 4 mb download 5 upload.Wcześnie 40/50 mb to był standard.Od wczoraj katastrofa.Nawet w nocy jest niesamowicie przytkane.
 #969460  autor: kozien70
 02 sty 2018, 11:55
Zgłaszaj do BOK problem z transmisją. Roaming LTE na pewno nie pomaga, ale to raczej mało prawdopodobne, by z dnia na dzień z powodu roamingu z lejkiem 3Mbps transfer spadł 10krotnie. Obstawiam awarię.
 #969468  autor: harys
 02 sty 2018, 12:30
U mnie jest podobnie niestety. Dokladnie bylo widac moment wpuszczenia testowego( kolo listopada jakos) playowcow, wtedy wieczorami bylo bardzo slabo, siec odetchnela kiedy te testy sie skonczyly. Teraz juz jak playowcy wrocili na stale znowu jest wolniej. Tyle ze u mnie jedyne pasmo lte to 1800, czyli 15MHz wspolne z T-Mobilem i jeszcze teraz z Playem :D
I bez tego szalu wieczorami nie bylo, ale te kilkanascie Mbps jakos tam sie udawalo. Niestety teraz potrafi spasc ponizej 5, ale licze ze dzieki temu moze chociaz szybciej 2600 sie doczekam :D

Wysłane z Le Pro 3
 #969476  autor: Pijo
 02 sty 2018, 12:51
harys pisze:U mnie jest podobnie niestety. Dokladnie bylo widac moment wpuszczenia testowego( kolo listopada jakos) playowcow, wtedy wieczorami bylo bardzo slabo, siec odetchnela kiedy te testy sie skonczyly. Teraz juz jak playowcy wrocili na stale znowu jest wolniej. Tyle ze u mnie jedyne pasmo lte to 1800, czyli 15MHz wspolne z T-Mobilem i jeszcze teraz z Playem :D
I bez tego szalu wieczorami nie bylo, ale te kilkanascie Mbps jakos tam sie udawalo. Niestety teraz potrafi spasc ponizej 5, ale licze ze dzieki temu moze chociaz szybciej 2600 sie doczekam :D

Wysłane z Le Pro 3
Fakty są takie, że Orange ma nadal najniższy priorytet logowania w Play. Żeby słuchawka w Play na automacie zalogowała się do Orange sama z siebie jest praktycznie nie możliwe. A u Was już stacje Orange siadly ;-)

Co to będzie jak rzeczywiście Play ustawi Orange jak głównego partnera, da mu wyższy priorytet niż TmoPL i plusowi , ustawi sąsiady do handoverow na kanały Orange - kury chyba przestaną znosić jaja i Wisła zawróci bieg :-P
 #969477  autor: bxx1
 02 sty 2018, 13:00
Czyli mimo własnego zasięgu playa bedzie sie trzymać mocno Orange.Nie zdziwie się jak u mnie na btsie play będzie hulał wiatr.Z ciekawości kupię startówkę play i sprawdzę prędkości.
 #969480  autor: Ubinoob
 02 sty 2018, 13:06
Nie będzie, nie będzie. To tylko jakieś bajeczki, a i temat jest o N!, nie konfiguracji Playa bezpośrednio. Póki co jest tak, że większość albo wciąż nie ma aktualizacji karty SIM ze wstępem do Orange (bo nie próbowali się ani razu połączyć = nie dostali aktualizacji OTA), a priorytety są tak niskie, że wpływ na Orangowe LTE to jakaś lekka bzdura. Tych co wymusili ręcznie nie sądzę, że jest tak dużo na jednym obszarze, że nagle mimo lejka 3Mbps spadają prędkości...
 #969558  autor: Marcin_
 02 sty 2018, 17:27
Niestety, ale faktem jest, że obciążenie stacji znacznie wzrosło, co bardzo dobrze widać na stacjach N!. Tutaj nawet nie trzeba głębszych analiz i wystarczy spojrzeć jak to wygląda na konkretnych przypadkach. A będzie tylko gorzej :)
 #969562  autor: Ron
 02 sty 2018, 17:33
bxx1 pisze:Czyli mimo własnego zasięgu playa bedzie sie trzymać mocno Orange.
Nie wiem jak z LTE, ale jeśli chodzi o U900 i 2G, to tak jest... Robię zgłoszenia za zgłoszeniem, aby ustawili mi macierzysty PLAY, bo nadajniki są w tym samym miejscu. :-)

Ps. Sędziszów ten w woj. Świętokrzyskim ? :?:
 #969587  autor: Mixiorek
 02 sty 2018, 19:15
Sekcja warszawsko-ursynowska zaspała i przespała dokładny moment wymiany anten na słynnej lokalizacji - Przy Bażantarni 10, dach centrali Orange.
W nowym roku obiecałem sobie więcej czujności ;-) dziś około 16:00 z wysięgnika koszowego pracowali przy tej stacji.
Teraz pytanie - stacja na centrali Orange a podwykonawca musi wynajmować wysięgnik koszowy by prowadzić prace na stacji....? Coś mi się tu nie zgadza. Robi to bo nawalił z terminami? Robi to bo Orange ma za dużo kasy? Nie wiem co konkretnie robili bo było już ciemno ale na pewno zostało im jeszcze obkurczenie rurek. Do tego kable od anten wisiały jakoś tak niechlujnie jakby nie był to docelowy montaż. Pracowali z latarkami czołowymi.
Marcin_ pisze:Niestety, ale faktem jest, że obciążenie stacji znacznie wzrosło, co bardzo dobrze widać na stacjach N!. Tutaj nawet nie trzeba głębszych analiz i wystarczy spojrzeć jak to wygląda na konkretnych przypadkach. A będzie tylko gorzej :)
Wzrosło po tym jak Play wszedł na LTE w Orange? Aż tak? To jak Orange/ N! zamierza chronić własnych klientów przed pijawkami z Play? Do tego Play miał korzystać z LTE Orange tam gdzie nie ma własnego LTE. Czyżby wyszło, że jednak w bardzo dużej ilości miejsc Play nie ma własnego LTE? Mimo szumnych informacji o tym, że roaming to margines?
Oj Orange, Orange. Kasa ponad wszystko i jakoś to będzie. Nie mylić z jakością.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #969596  autor: Marcin_
 02 sty 2018, 19:50
Mixiorek pisze:]
Wzrosło po tym jak Play wszedł na LTE w Orange? Aż tak? To jak Orange/ N! zamierza chronić własnych klientów przed pijawkami z Play? Do tego Play miał korzystać z LTE Orange tam gdzie nie ma własnego LTE. Czyżby wyszło, że jednak w bardzo dużej ilości miejsc Play nie ma własnego LTE? Mimo szumnych informacji o tym, że roaming to margines?
Oj Orange, Orange. Kasa ponad wszystko i jakoś to będzie. Nie mylić z jakością.
Dokładnie. Zapowiadałem padakę o czym wspomniałem kilki osobom na priv. Niestety nie zapowiada się na szczęśliwe zakończenie choć to dopiero początek bajki Obrazek problemem jest to że Play wbija się w LTE O nawet jak jest dostępne w sieci macierzystej - może jest tak kiepskie że się przelogowuje tego nie wiem, ale ilość użytkowników jest niespodziewanie.....wysoka. Mogę nawet podać na wlasnym przykładzie. Korzystam z nadajnika N! na full wypasie. Na luźno kiedy jest mało oblegany lata tam dobre powyżej 200MB. Teraz prędkości mam niższe o jakies 40/50. Sprawdziłem obłożenie 1800 - pasmo po prostu leży i kwiczy i wygląda jak by jechało na lejku - nawet speedtesta nie można odpalić. Co zrobi Orange ? Nie wiem. Szczerze ? prawdopodobnie mają to gdzieś bo liczy się kasa. Co zrobi N! ? będzie próba odseparowania a raczej takiej rekonfiguracji by jak najmniej ucierpiał na tym TM. A jeśli będzie jeszcze gorzej to będzie początek końca wspólnej 1800tki.
 #969597  autor: harys
 02 sty 2018, 19:55
Oby po porządkach skonczylo sie co najwyzej na dwoch wspolnych 10MHz w 1800. Sytuacja z playem malokomfortowa dla T-Mobile, tym barfziej ze sami promują teraz ostro Swoj internet domowy

Wysłane z Le Pro 3
 #969605  autor: BUCiu
 02 sty 2018, 20:12
Marcin_ pisze:problemem jest to że Play wbija się w LTE O nawet jak jest dostępne w sieci macierzystej
Potwierdzam, mój nr w Play od 3-4 dni co chwilę wpada do roamingu Orange. Mimo, że jest obecny sygnał macierzysty. Wystarczy, że włożę go do kieszeni spodni będąc w domu. Wcześniej czegoś takiego nie było. Do tego nie śpieszy się z powrotem do 260 06.
Wydaje mi się, że to kwestia konfiguracji w Play. Jeżeli jest rzeczywiście tak jak piszesz to podejrzewam, że Orange w jakiś sposób wymusi na Play zmianę. Nie wydaje mi się, że są aż tak pazerni i nie zostawili sobie jakiejś furtki w umowie z Play.
 #969606  autor: bxx1
 02 sty 2018, 20:15
A oto odpowiedz ze zgłoszenia.Sprawdziliśmy zgłoszenie.Potwierdzamy występowanie utrudnień w korzystaniu z sieci Orange w podanej lokalizacji...ze względu na..słaby zasięg.(jaja ku..wa).Dokładamy starań by jak najwięcej klientów mogło bez przeszkód korzystać z usług Orange.Świadczymy usługi o charakterze mobilnym i nie wszędzie mogą być one zapewnione.Kolejne zgłoszenie tym razem bok,reklamacja.
 #969607  autor: Mixiorek
 02 sty 2018, 20:17
Myślałem, że Play będzie to bardziej kontrolował i na siłę przerzucał klientów do sieci własnej (tam gdzie mają stacje własne). Orange tak tanio sprzedał wjazd do sieci własnej, nadal błędna konfiguracja Play czy co....?
Rozumiem, że za tą decyzją stoi zarząd a raczej finanse a nie technika ale desperacja Orange w zakresie poszukiwania przychodów jest zadziwiająca. Przy FTTH - może i rozumiem choć może zaraz TMobile łyknie UPC Polska od Liberty i Orange też wyjdzie jak Zabłocki na mydle a przy sieci radiowej aż taka niefrasobliwość?
Paradoks naszego rynku mobilnego - operator, który ma najwięcej klientów na naszym rynku, przez, którego sieć jest przewalana największa ilość danych ma najmniej stacji własnych i wszyscy konkurenci wokół robią mu od wielu lat "łaskę". W imię krótkotrwałego wzrostu przychodów, na który liczyli operatorzy Play zbudował swoją siłę. "Moja słabość jest moją siłą"

To jeszcze o tym jak rośnie ruch skoro o wzroście ruchu dyskutujemy:

"Wojtek Jabczyński‏
@RzecznikOrange

W Święta (24-26/12) przesłaliście w sieci mobilnej @Orange_Polska 4,79 PB danych (wzrost o 82% do 2016). W Sylwestra i Nowy Rok 3,29 PB (wzrost o 80%). Aż 81% całego transferu było w technologii #4G. Rośnie liczba przesyłanych MMS, a spada SMS. #BigData"

https://twitter.com/RzecznikOrange/stat ... 1807360001

81% przez LTE. Ile za rok, 91%?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #969610  autor: Pijo
 02 sty 2018, 20:25
BUCiu pisze:
Marcin_ pisze:problemem jest to że Play wbija się w LTE O nawet jak jest dostępne w sieci macierzystej
Potwierdzam, mój nr w Play od 3-4 dni co chwilę wpada do roamingu Orange. Mimo, że jest obecny sygnał macierzysty. Wystarczy, że włożę go do kieszeni spodni będąc w domu. Wcześniej czegoś takiego nie było. Do tego nie śpieszy się z powrotem do 260 06.
Wydaje mi się, że to kwestia konfiguracji w Play. Jeżeli jest rzeczywiście tak jak piszesz to podejrzewam, że Orange w jakiś sposób wymusi na Play zmianę. Nie wydaje mi się, że są aż tak pazerni i nie zostawili sobie jakiejś furtki w umowie z Play.
Możeszz wrzuć screensjhota z ręcznego wyszukiwania sieci na tej karcie?

Dziś testowo recznie zalogowałem się orange lte na karcie play, a po kilku minutach wyrzucilo mnie do umts900 TmoPL (brak zasięgu macierzystego play)
  • Strona 859 z 1158
  • 1
  • 857
  • 858
  • 859
  • 860
  • 861
  • 1158
  • 1
  • 857
  • 858
  • 859
  • 860
  • 861
  • 1158