DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 710 z 1158
  • 1
  • 708
  • 709
  • 710
  • 711
  • 712
  • 1158
 #933519  autor: 3G
 22 cze 2017, 16:40
*#2683662# i powinno być tutaj: ETC - Common - ANT Test Setting

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #933520  autor: f0ku5
 22 cze 2017, 16:47
matyss pisze:model z Plusa ma nawet przycięte natywne wifi calling, nie ma opcji żeby aktywować oczywiście sprawdzane na karcie Play z aktywowaną usługą.
Ehh ludzie...
Jak chciałeś sprawdzić VoWiFi z Play na brandzie Plusa...?
 #933536  autor: viggen
 22 cze 2017, 17:59
Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym co był na koncercie Gun's Roses. Ok 40 tys ludzi w jednym miejscu. Dwie sieci zdechły całkowicie - Play oraz Orange. Nie można było wykonać połączenia, nie można było się do nikogo dodzwonić (jak np ktoś z chaty dzwonił do człowieka na stadionie). Smsy dochodziły tylko w Orange z tych dwóch sieci ale z dużym opóźnieniem. Zdarzały się momenty gdy się odetkały ale na krótko. Strony w przeglądarce się nie otwierały w Orange, w Play net jeszcze jakoś chodził (N! bez agregacji więc się kłania opóźnienie w tej sprawie. Play już dawno po)
TMobile i Plus również zadyszka, czasami nawet grubsza ale jako tako chodziły przez cały czas. Mimo wszystko komfortowym użytkowaniem w żadnej sieci nie można było tego nazwać.
Moja teoria jest taka. Stadion w Gdańsku nie jest w centrum tylko na obrzeżu - w jednej z dzielnic. Po prostu okoliczne nadajniki nie wyrobiły. Pewnie gdyby to było w centrum gdzie jest więcej nadajników (gdzieś może przy starówce czy nawet na starówce) by nie było takiej sytuacji.
Może to jak ostatnio widziałem demot - kiedyś się ludzie bawili, dzisiaj idą dla lansu i cały czas z telefonem w ręku zamiast się bawić.

Jestem ciekaw jak będzie na Openerze. Orange jako sponsor pewnie dojedzie jakimiś mobilnymi ale czy to wystarczy? Dam na pewno znać.

EDIT
Down. Już pisałem. Nie znam człowieka.

EDIT 2
Przypomniałem sobie sytuację jak niecałe dwa lata temu byłem z moją byłą żoną na wakacjach nad jeziorem. Miasteczko zorganizowało festyn z koncertem Dody i jakieś tam jeszcze gwiazdeczki. W eterze tylko stacja N!, Plus szczątkowy. Playa brak. Zjechali się tłumnie z okolicznych wiosek ludzie. Jeszcze porządnie się koncert Elektrody nie zaczął a ja w TMobile odcięty od świata. Żona na Orange praktycznie bez problemów. Przypuszczam że TMobile nie wyrobił ze swoimi użytkownikami oraz z ludźmi z P4.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 18:19 przez viggen, łącznie zmieniany 3 razy.
 #933562  autor: matyss
 22 cze 2017, 20:02
f0ku5isko pisze:
matyss pisze:model z Plusa ma nawet przycięte natywne wifi calling, nie ma opcji żeby aktywować oczywiście sprawdzane na karcie Play z aktywowaną usługą.
Ehh ludzie...
Jak chciałeś sprawdzić VoWiFi z Play na brandzie Plusa...?
Tak oczywiście masz rację mój błąd zmiana samej karty w niczym tu nie pomoże, chyba pomroczność jasna mnie dopadła i pomyłka z XEO... :oops:
Więc wycięcie wifi calling w urządzeniach brandowanych przez Plusa nawet zasadne w końcu oni i tak promują aplikację (zresztą i tak to wciąż testy) zamiast natywnego wifi calling.
 #933581  autor: viggen
 22 cze 2017, 21:26
Patryk7588 pisze:1. Stadiony wybudowane na Euro mają własne instalacje dedykowane, każdy operator robił jeden stadion.
Warszawa - Plus, Poznań - Play, Wrocław - Orange, Gdańsk - T-Mobile.
Link: https://www.pb.pl/operatorzy-komorkowi- ... 012-668965

2. Tak, to jest Halset, powrócił.
O tym każdy wiedział jeśli się tym interesował. Tylko pytanie, czy po Euro 2012 operatorzy nie zawinęli swoich zabawek? Przecież nikt za darmo tego nie będzie utrzymywał a Ekstraklasa jest tak słaba, że widzów przychodzi garstka. Więc skąd na utrzymanie? Gdzieś czytałem, że z tego tytuły są imprezy masowe na stadionach, miasta dokładają kasę i tak brakuje na utrzymanie.
Dlaczego się pytam?
W zeszłym roku koncert Avicii Gdańsk - ludzi za dużo nie było. Może ok 15 tys. Nie mogłem na żywo zrobić relacji na TMobile - cięcie, lagi itp Później dostałem info od znajomych, że miałem na zywo ale tylko dźwięk. Obraz nie był przesyłany.
Niedawno finał Pucharu Polski. Moja przyjaciółka ze studiów, wielka fanka Lecha. Nie mogła wrzucić filmiku na mój dzień w massengerze, taka zamuła na stadionie narodowym w Warszawie. Operator Orange.
Więc jeśli faktycznie to po Euro zostało, to chyba coś nie wyszło operatorom. Raczej skłaniam się ku temu, że zawinęli zabawki zaraz po turnieju Euro.

2. Nie znam człowieka. Ile razy mam powtarzać?
Nikt tak pięknie nie kłóci się z Kryniczaninem
Jakie kłótnie? Wyrażanie zdań. Jeśli ktoś próbuje coś mi wmówić a nie ma dowodów to nie mam ku temu żadnych oporów aby o tym napisać. Wymyślił lejek i twierdzi że tak jest.
 #933605  autor: 3G
 22 cze 2017, 22:49
Nie sądzę by cokolwiek zwijali, stadiony dalej są w użyciu ;) Po prostu kilka czy kilkanaście stacji na kilkadziesiąt tysięcy ludzi to może być i tak za mało.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #933609  autor: viggen
 22 cze 2017, 23:18
A kto powiedział, że wszystko zawinęli. Jestem przekonany, że większość sprzętu co jest wymienione w przytoczonym artykule po Euro zostało spakowane.
W każdym razie w tym roku jadę do Trójmiasta na Openera. Dawno w tak dużym skupisku ludzi nie byłem. Sam na własnej skórze zobaczę jak to będzie działać w Orange. Znajomi również w Orange, Play i trochę TMobile. Będę miał na żywo sytuację, czy sieci zdychają a jeśli tak, to która najbardziej.
Koniec OT.
 #933617  autor: zwariowany.kurczak
 22 cze 2017, 23:51
viggen pisze:Nie mogłem na żywo zrobić relacji na TMobile
na koncercie się zajmujemy tak abstrakcyjną rzeczą jak zabawą - nie transmisją, hordy ludzi wpatrzonych w telefon, a nie w to co się dzieje na koncercie jest słabe... (bez urazy)
już teraz są koncerty, gdzie masz schować/nie brać pieprzonego telefonu, a zając się muzyką...
viggen pisze:Więc jeśli faktycznie to po Euro zostało, to chyba coś nie wyszło operatorom. Raczej skłaniam się ku temu, że zawinęli zabawki zaraz po turnieju Euro.
schowali schowali... a imprezy masowe, ale REPREZENTACYJNE, mocno medialne, robimy dosłownie "piekarnik" - mnóstwo anten i piko komórek, wysokie pasma, małe moce ale gęsto...
viggen pisze:W każdym razie w tym roku jadę do Trójmiasta na Openera. Dawno w tak dużym skupisku ludzi nie byłem.
jak wyżej, stacje na przyczepie i wysokie pasma/male moce, albo okoliczne zostaną prze konfigurowane i wzmocnione.

Ogólnie LTE2600/1800 ładnie się na to nadają, co więcej, możesz doświadczyć nawet LTE2100, a 3G/2G zajmą się głosem.
 #933732  autor: MobileMaster
 23 cze 2017, 16:12
“We have three carrier aggregation on 4G on all sites – that’s using a total of 55 MHz of 1800 and 2600 spectrum.
Już myślałem, że mają intraband CA, ale znalazłem info ze mają tez LTE na 800MHz.
“Rather than increasing the number of towers we have, we increase the number of sectors on each site. So instead of a single, omnidirectional site, we split the site into as many as 12 sectors, so that each sector of the coverage area gets the full spectral capacity. We’re effectively getting up to 12 times the usage from the same spectrum and the same tower.
12 sektorów :shock:
 #933836  autor: bed
 24 cze 2017, 11:38
Na ile to normalne, że 700 metrów od masztu, zasięg L800 to około -90 dBm wewnątrz budynku przy bezpośredniej widoczności? ;)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #933842  autor: Młody..
 24 cze 2017, 11:56
bed pisze:Na ile to normalne, że 700 metrów od masztu, zasięg L800 to około -90 dBm wewnątrz budynku przy bezpośredniej widoczności? ;)
A sama 800 z tej stacji pracuje? Na logikę, to pewnie skręcona moc :)
 #933847  autor: kozien70
 24 cze 2017, 12:27
Miasto? Wieś? Stacja w polu czy w miejskiej zabudowie? W pobliżu są inne stacje czy tylko ta obsługuje całą okolicę?
To podstawowe kwestie, jeśli chcesz analizować moc/zasięg.
 #933858  autor: bed
 24 cze 2017, 13:11
Odpowiadam:
Maszt 50 metrowy w małym mieście (3,2 tys. mieszkańców), jedna z trzech stacji z LTE, ale jedyna jak na razie z L800. Najbliższe stacje z tym pasmem nie mniej na pewno niż 6 km dalej, ale nie wiem czy działają - działająca najbliższa to 7 km. Maszt generalnie w polu, ale w niedalekiej okolicy są zabudowania - lokalizacja na mapie - środkowa stacja (Letniskowa). Wydaje mi się, że trochę słabo sieje jak na jej możliwości, a działa od maja 2016 roku, więc myślę że konfigurację ma za sobą.
Młody.. pisze:A sama 800 z tej stacji pracuje? Na logikę, to pewnie skręcona moc :)
Pracuje komplet, poza L2600, które ma się pojawić pod koniec roku.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
  • Strona 710 z 1158
  • 1
  • 708
  • 709
  • 710
  • 711
  • 712
  • 1158
  • 1
  • 708
  • 709
  • 710
  • 711
  • 712
  • 1158