DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 920 z 1158
  • 1
  • 918
  • 919
  • 920
  • 921
  • 922
  • 1158
 #984517  autor: ST
 20 mar 2018, 09:26
3G pisze:No to błąd pomiaru albo cuda Panie ;)
Tak na marginesie - chyba wam zazdroszczę tych wyników ;-)

Mieszkając w jednym z największych miast, z grubsza na skraju centrum, mając z jednej strony LOS do co najmniej 5 najbliższych stacji N! i z drugiej - LOS do kolejnych 2, jak uda mi się w ciągu dnia i wieczorem przekroczyć w sieci z czerwonym długopisem DL 15 Mbps (przy czym nie ma większego znaczenia, co się z czym agreguje), to mogę uznać, że wygrałem los na loterii... ;-)

Pomiary zrobione przed chwilą, na obrazku od dołu: CA, L1800, L2600, L800.
Obrazek

PS1: na T! mam małą paczkę danych, więc rzadziej testuję, ale też szału nie ma

PS2: jak twierdzą niektórzy - Speedtest zawyża wyniki ;-)
 #984519  autor: 3G
 20 mar 2018, 09:38
Wszystko zależy od warunków panujących w konkretnej lokalizacji. Jak widzisz tyle stacji to może zwyczajnie się wzajemnie zakłócają ;) Słaby masz także upload, nie jest to więc klasyczne przeciążenie, tak jakby coś z sygnałem było nie tak.

Co do tych wyników ponad 300 Mb/s to jeśli telefon nie obsługuje 256QAM ani 4CA (tu dodatkowo na stacji "testowej" musieliby uruchomić wszystkie pasma łącznie z L2100 jak w Błoniu) to po prostu 300 Mb/s jest zwyczajnie niemożliwe. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, niech wyjaśni w jaki sposób uzyskiwane są takie prędkości.

PS. Z jakiej apki jest to 1800 na pasku?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #984523  autor: ST
 20 mar 2018, 10:12
3G pisze:Wszystko zależy od warunków panujących w konkretnej lokalizacji. Jak widzisz tyle stacji to może zwyczajnie się wzajemnie zakłócają ;) Słaby masz także upload, nie jest to więc klasyczne przeciążenie, tak jakby coś z sygnałem było nie tak.
Sygnał jest OK, oczywiście metodologia tych pomiarów jest żadna i też nie miały one niczego udowadniać. Po prostu "na mieście" w praktyce z obserwacji mniej więcej tyle średnio jest, co oznacza że gdzieś po drodze do terminala z pojemnością nie jest najlepiej, ewentualnie kłania się zaplanowanie sieci radiowej. Jasne też, że miejscami bywa lepiej (na przykład na sektorach "walących w las" - są też takie), a np. w poczekalni u mojej dentystki 4-5 Mbps w dół to już szczyt marzeń ;-)
3G pisze:PS. Z jakiej apki jest to 1800 na pasku?
NetMonster.
 #984524  autor: adziu82
 20 mar 2018, 10:16
@ST widzę, że ma netmonster, szkoda że musi być włączony nonstop aby odświeżał się po zmianie pasma. Pisałem do autora, na razie będzie jak jest.
Widzę, że również apke 4 G LTE też masz taką jak ja :-)

RawStyle
 #984526  autor: harys
 20 mar 2018, 10:30
Zlapalem jakieś LTE B1 w Warszawie, niby 5MHz i nie chce wpuszczać. Zastanawiam się czy to poprostu nie jest jakiś bug Network Signal Guru i nie pokazuje HSPA?ObrazekObrazekObrazek
 #984618  autor: adziu82
 20 mar 2018, 17:14
Cytat z Onetu

,,Trudno powiedzieć, jaki to będzie miało wpływ na obsługę sieci obu operatorów. Pewnym jest, że w wyniku takich działań każdy z nich straci dostęp do około 5 tysięcy stacji bazowych, które obsługują sieci 2G/3G/4G. Zapytaliśmy o komentarz przedstawicieli Orange Polska i T-Mobile Polska, ale otrzymaliśmy odpowiedź, że oficjalnie sprawa nie jest komentowana."

Czyli np koło mnie, T-MOBILE skasował nadajnik, ale zaraz go odbudują :-)

RawStyle
 #984625  autor: adziu82
 20 mar 2018, 17:33
@Patryk7588 w sumie ja to na Onecie przeczytałem, ale artykuł był właśnie z Komputer Świat.
Chyba autor nie przeczytał ( nie wiedział ) to co napisał.

RawStyle
 #984629  autor: kozien70
 20 mar 2018, 17:44
Widząc takie brednie wszystko opada, włącznie z rękoma. Tak jak ktoś już tu napisał: wyobraźcie sobie, że w innych tematach, w których nie jesteście tak zorientowani jak w telko pismacy są równie kompetentni.
Partnerzy N! powinni jak najszybciej ogarnąć temat, wydać oficjalne oświadczenie i uciąć wreszcie te bzdury.
 #984650  autor: Mixiorek
 20 mar 2018, 19:42
Jakość sieci mobilnej w Warszawie – najnowsze pomiary RFBenchmark Drive Test

http://www.rfbenchmark.pl/jakosc-sieci- ... rive-test/

Mogę potwierdzić, że czas zestawiania połączeń. VoLTE robi robotę. Jeżeli ktoś dużo dzwoni to moim zdaniem ma to znaczenie. Dla mnie ma.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #984655  autor: piotrzet
 20 mar 2018, 19:49
Mnie bardziej interesuje ilość zerwanych połączeń. Co mi po szybkim zestawieniu jak może rwać? Owszem gdyby był to długi czas też nie jest ok. Ale moim zdaniem to nie jest najważniejsze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984657  autor: iphoneski
 20 mar 2018, 19:58
kozien70 pisze:Widząc takie brednie wszystko opada, włącznie z rękoma. Tak jak ktoś już tu napisał: wyobraźcie sobie, że w innych tematach, w których nie jesteście tak zorientowani jak w telko pismacy są równie kompetentni.
Partnerzy N! powinni jak najszybciej ogarnąć temat, wydać oficjalne oświadczenie i uciąć wreszcie te bzdury.
Tylko teraz to już trochę późno na komunikat. Bo te wszystkie portale nie zrobią teraz newsa, że napisali głupoty i przepraszają, jedynie edytują tamte stare na końcu, a to już nie każdy przeczyta. I bajki bedą się szerzyć.
 #984661  autor: harys
 20 mar 2018, 20:05
Dziwny ten brak dementi. Będą jaja jak się okaże że to prawda
Nie wyobrażam sobie takiego scenariusza, ale w sumie też nie wyobrażalem sobie też podobnej współpracy jaka miała miejsce do tej pory.
 #984663  autor: Kryniczanin
 20 mar 2018, 20:23
Ludzie to czytają - ja dzisiaj miałem dwa telefony z pytaniami od znajomych:

Czy będę miał zasięg a drugi czy mogę rozwiązać umowę bez konsekwencji z powodu braku zasięgu Orange.
 #984664  autor: Marcin_
 20 mar 2018, 20:24
No proszę Was nie zaczynajcie jeszcze Wy z takimi bzdurami...
Będzie wręcz odwrotnie. Współpraca co do korzystania z masztów partnera się powiększy bo taka jest potrzeba. Poza tym będzie spora ofensywa TM na maszty Play.

@kozien70 nie mój teren ale przesłałem do znajomego s prośbą o info.
 #984667  autor: Mixiorek
 20 mar 2018, 20:29
piotrzet pisze:Mnie bardziej interesuje ilość zerwanych połączeń. Co mi po szybkim zestawieniu jak może rwać? Owszem gdyby był to długi czas też nie jest ok. Ale moim zdaniem to nie jest najważniejsze.
0,1 lub 0 to chyba dobry wskaźnik? :-) ja bym nie narzekał gdybym takie miał.
harys pisze:Dziwny ten brak dementi. Będą jaja jak się okaże że to prawda Obrazek
Nie wyobrażam sobie takiego scenariusza, ale w sumie też nie wyobrażalem sobie też podobnej współpracy jaka miała miejsce do tej pory.
Myślę, że dużo może dziać się "w tle". Ten artykuł, jego teza oraz brak reakcji udziałowców N! może to tylko potwierdzać. Umówmy się, że operatorzy mają kasę, działy i środki by odpowiedzieć sporym PRowym uderzeniem w takie informacje. Czemu tego nie robią? Wracamy do mojego pierwszego zdania. Może też być tak, że współpraca się nawet zacieśnia a te newsy są TMPL i OPL na rękę bo odsuwają podejrzenia o zbyt ścisłą współpracę. Za mało wiemy.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 920 z 1158
  • 1
  • 918
  • 919
  • 920
  • 921
  • 922
  • 1158
  • 1
  • 918
  • 919
  • 920
  • 921
  • 922
  • 1158