DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 945 z 1158
  • 1
  • 943
  • 944
  • 945
  • 946
  • 947
  • 1158
 #988825  autor: 3G
 14 kwie 2018, 11:39
Kolejna stacja N! (T-mobile) na Playu i z anten Playa: 26835 Kędzierówka gm. Prażmów. Lecą tylko niskie pasma dla obu opów, oczywiście U900 rozdzielone jak to w tej okolicy. Tory doświetlają :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #988857  autor: bed
 14 kwie 2018, 16:34
Czy u Was też nie widać DCS w eterze, które wcześniej było widoczne dla T-Mobile? U mnie pokazuje się tylko G900, a DCS ma tylko Play.

Co można o tym powiedzieć?
T-Mobile:
Obrazek

Obrazek

Orange:
Obrazek

Obrazek

U900 oczywiście na 3055 dla obu.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #988870  autor: kozien70
 14 kwie 2018, 17:42
Niedawno (parę tygodni wstecz) był poruszany ten temat: T-mobile w dużej części wyłączyło DCS. Nie wiem, czy w całym kraju ale na pewno na wielu obszarach, np, w Warszawie. Jeszcze nie całkowicie, bo pojedyncze stacje nadal działają, ale to już jakieś niedobitki.
 #988872  autor: kozien70
 14 kwie 2018, 17:44
Kryniczanin pisze:Żegiestów i Andrzejówka wciąż zapewniają najszybszy internet N. Oczywiście tylko w technologii 2G:-)
To są prawdziwi twardziele...
@Kryniczanin, w Twoich rejonach nadal U900 na 3064? Czy już każdy na swojej nośnej?
 #988904  autor: Mixiorek
 14 kwie 2018, 20:27
3G pisze:Kolejna stacja N! (T-mobile) na Playu i z anten Playa: 26835 Kędzierówka gm. Prażmów. Lecą tylko niskie pasma dla obu opów, oczywiście U900 rozdzielone jak to w tej okolicy. Tory doświetlają :)
Podoba mi się taka współpraca. Pozwolenie UKE z listopada. Na krótkim odcinku około 15km N! ma 6 stacji. Od Zalesia do DK50.
marcin19883 pisze:Koledzy czy też macie ciche rozmowy w Orange w porównaniu do reszty opów????? Orange jest bardzo ciche :(
Nie. U mnie wszystko ok. Pod koniec miesiąca będę miał bezpośrednie porównanie Orange vs. T-Mobile.
kozien70 pisze:@Kryniczanin, jest jakaś szansa, że Żegiestów i Andrzejówka dostaną U900 po rozwodzie. Tak, jak stało się na przygranicznej stacji u @p2225
Przypomnijcie mi proszę - czemu tam nie ma jeszcze LTE? Sąsiedzi zakłócają? Trzeba wrzucić nowe graty a jest z tym kłopot?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #988927  autor: spotify
 14 kwie 2018, 21:22
kozien70 pisze:[
Przypomnę temat roamingowego lejka Play. Wszyscy za lejek pluli na Playa, a mało kto wie, że za wprowadzeniem lejka de facto stali różowi.
Nie wszyscy. Ja już dawno o tym pisałem a Ty się ze mną kłóciłeś, że piszę fanaberie. Twierdziłeś, że Play SAM nie daje LTE bo tak sobie wybrał.
Ale Brawo, że w końcu do Ciebie to dotarło.
Mixiorek pisze:Gdyby patrzyli długoterminowo a nie na słupki finansowe na najbliższe kwartały to Play nie byłby dziś tu gdzie jest.
Patrzyli długoterminowo. Przynajmniej jedna sieć. Ostatnio nawet był artykuł na Telko, gdzie Orange się smiało, że TMobile zakupił częstotliwości w zakresie 3,6-3,8 Mhz. A dzisiaj O jest jedyną siecią, która takich częstotliwości nie ma i już stęka, że będzie mieć problem z 5G. I czeka na ruch UKE na udostępnienie tych pasm.
TMobile myślał strategicznie, o czym pisałem wielokrotnie. Ludzie będąc w sieci Play i widząc Play(Tmobile) przeniosą się do nich. Tak myśleli Niemcy. Niestety nasze Januszowanie wyszło na wierzch. Po co siedzieć w TMobile jak można w Play(Tmobile) za niższą cenę. I tak na barkach roamingu TMobile, Play stał się siecią nr2 a Tmobile stracił kolejne miliony uzytkowników.
Marcin_ pisze:@kozien70 to chyba jest oczywiste i żadna to tajemnica kto stał za wprowadzeniem lejka. Myślałem że każdy obeznany w temacie o tym wie
Niektórzy o tym wiedzieli, bo nie są skupieni tylko na jednej sieci tylko oceniają całość. Nie mają klapek. Co Ty byś chciał, jak tutaj głównie kółka wzajemnej adoracji sieci Play i Orange? Jedyny tylko Mohikanin z Plusa Patryk i od czasu się pojawiają z Tmobile ale najmniej widoczni.
kozien70 pisze: BTW mając na uwadze nadchodzące ograniczenie zasobów 3G U2100 głupotą ze strony Tm będzie trzymanie klientów Play w 3G i zapychanie nimi tej technologii. Zasobów LTE jest więcej, a klient z lejkiem 3/1Mbit na pewno jest mniejszym obciążeniem dla sieci w LTE niż w obciętym 3G.
Głupotą to jest wpuszczanie Play na zasoby LTE ze strony Orange a od niedawna Plusa. Zarzucasz nie myślenie operatorów strategiczne i ze tylko patrzą na kasę. Tmobile nauczyl sie na błędzie i dobrze, że nie wpuszcza. Gdyby Play nie miał LTE w roamingu, już dawno każdy by startował z tej sieci do W3. A Orange ma kryzys finansowy i dzięki temu, już Play jest nr 1 w Polsce pod względem SIM. I będzie jeszcze zyskiwał i teraz głownie na niekorzyść Orange, co już widać, kto najwięcej traci. Bo zamiast zapchanego Playa przycisnąć. bo braki zasięgowe LTE, to jeszcze mu go udostępniają. A to błąd, wielki błąd.
Marcin_ pisze:Najpierw ktoś pisze że możemy się domyślać co niektórych rzeczy a później właściwie stwierdza że wie o co chodzi Obrazek jak to tutaj wszyscy wszystko wiedzą nie mając rzeczywistego pojęcia co się dzieje w sieci, jakie są obciążenia na poszczególnych pasmach itd itp.
Najpierw ktoś skacze na inną osobę że broni danej sieci a okazuje się że wcale nie jest lepszy Obrazek
Nic dodac, nic ująć. I nie dziwię się, że Tobie się nie chce tu udzielać.
kozien70 pisze: To wkurzyło na maxa T-mobile, bo teraz konkurent na ich sieci czyli Orange bierze kawał kasy od Play, która wcześniej szła i nadal (tylko większa) mogłaby iść na konto różowych.
I znowu się mylisz. Może kiedyś zrozumiesz. TMobile jest wkurzone, bo udostępnia Orange swoje pasma (LTE1800, U900) a oni wpuszczają na to Play i to jeszcze na LTE.
Tak, LTE1800, bo 5Mhz to zasoby TMobile, które zgodnie z umową musi Orange udostępniać.
Dlatego też doszło do podziału i bardzo dobrze.

W każdym razie. Wcześniej byłem uznawany za debila a teraz dopiero do niektórych dociera, że miałem racje. Wszystko to wcześniej napisałem. Wcześniej byłem mieszany z błotem. Ktoś napisał, że byłem odmiennego zdania a wszyscy na mnie najeżdżali (chyba @mukka ?!). @Patrix dzieciak tylko na mnie skarżył, mimo że go nie obrażałem.
Pisałem również pierwszy (poza chłopakami technicznymi co od czasu do czasu coś tu napiszą np @Marcin_) że najlepszym rozwiązaniem będzie podział pasm przez O i TM a nie współdzielenie. I patrzcie - eureka. Wszyscy obecnie są za, bo zmienia się na lepsze.
To mój ostatni post na tym forum. Nie warto tu się logować i pisać, bo Orange i Play tak są najlepszymi sieciami :mrgreen: Ale ja się cieszę, że siedzą ludzie w najsłabszych technicznie sieciach (Orange najmniej zasobów, Play najmniejszy zasięg), które najwięcej rozdają i są najbardziej zapchane, bo przynajmniej Plus a zwłaszcza TMobile chodzą bardzo dobrze. I im mniej ludzi w Plusie i TMobile, tym lepiej :-)

Spokojnie, sam złożyłem rezygnację do adminów. Nie musicie skarżyć. Ale może jak wrócicie do moich wcześniej postów za co byłem krytykowany, to może jeszcze jakieś światełka się wam zapalą. W końcu.

Pozdrawiam
Adieus
Halset/viggen/spotify
 #988931  autor: habish
 14 kwie 2018, 21:31
Ale po co zaraz uciekasz?
Gdybym ja fochał za każdy post który mi się tutaj nie podoba to musiałbym zwariować, tym bardziej teraz gdy przez miesiąc dostałem więcej ostrzeżeń niż przez całe wcześniejsze lata obecności na forum.

Pozdrawiam.
Mohikanin z Plusa Patryk.
 #988933  autor: Spacedust
 14 kwie 2018, 21:35
ul. Wołkowyska (lokalizacja Orange) dzisiaj wygląda tak - nic nietknięte totalnie, nawet nie ma potrzeby podchodzić, bo widać z daleka, że wiszą stare sektory (te na dole), jeśli będzie rozbudowa to pewnie poprzez dodanie trzeciego sektora Huawei:

Obrazek
 #988935  autor: p2225
 14 kwie 2018, 21:51
Co by wrócić do tematu to długo się nie nacieszyłem U900. Porównanie mocy sygnału U2100 vs. U900 z tej samej stacji, w tym samym miejscu:
Obrazek
Liczę, że to jeszcze nie jest docelowa konfiguracja.


Wymoderowano Morvius

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #988938  autor: bed
 14 kwie 2018, 22:00
@p2225: a to dziwne i to bardzo. Ciekawe skąd taka różnica?
spotify pisze:Pisałem również pierwszy (poza chłopakami technicznymi co od czasu do czasu coś tu napiszą np @Marcin_) że najlepszym rozwiązaniem będzie podział pasm przez O i TM a nie współdzielenie. I patrzcie - eureka. Wszyscy obecnie są za, bo zmienia się na lepsze.
A myślisz, że jakiś czas temu to było możliwe? Ze względów typowo zasobowych i stopnia wykorzystania każdej technologii nie dało się tego zrobić - perspektywicznie pewnie nikt w to nie wątpił. Teraz silnie zmieniły się uwarunkowania, może niedługo także zmienią się prawne, i będzie to łatwiejsze do przeprowadzenia.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 22:03 przez bed, łącznie zmieniany 1 raz.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #988941  autor: p2225
 14 kwie 2018, 22:18
kozien70 pisze: News z poligonu doświadczalnego N! w Błoniu: zmieniły się nośne L1800.
T-mobile ma teraz 1599, zaś Orange 1749.
Czyli T-Mobile zamienił się nośną z Orange i działa teraz na swoim dolnym paśmie, a Orange zaczął korzystać ze swojego pasma 10MHz. Tylko że na dolnym paśmie nie będzie 15MHz na LTE1800 T-Mobile.
bed pisze:@p2225: a to dziwne i to bardzo. Ciekawe skąd taka różnica?
Sieci zagraniczne i możliwe zakłócenia. Pojawienie się U900 z mniejszym zasięgiem może wskazywać na to, że U2100 zostanie wyłączone (czyli LTE2100 będzie na 15MHz) i potrzebne jest jakiekolwiek 3G co by mieć do czego zrobic CSFB. Nie sądzę żeby po tylu latach, NetWorkS! uruchomiło U900 przy granicy z dobroci serca. ;)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 22:28 przez p2225, łącznie zmieniany 2 razy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #988942  autor: kozien70
 14 kwie 2018, 22:22
p2225 pisze:. Tylko że na dolnym paśmie nie będzie 15MHz na LTE1800 T-Mobile..
Co jest sygnałem, że zbliżają się kolejne zmiany w aranżacji 1800 ;-)
p2225 pisze:Nie sądzę żeby po tylu latach, NetWorkS! uruchomiło U900 przy granicy z dobroci serca. ;)
A może chodzi nie o zasięg a o pojemność. Po obcięciu dwóch nośnych U2100 jedna może być niewystarczająca. Stąd U900, słabe ale dające dodatkową pojemność.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 22:36 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 945 z 1158
  • 1
  • 943
  • 944
  • 945
  • 946
  • 947
  • 1158
  • 1
  • 943
  • 944
  • 945
  • 946
  • 947
  • 1158