DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 610 z 1158
  • 1
  • 608
  • 609
  • 610
  • 611
  • 612
  • 1158
 #911837  autor: zwariowany.kurczak
 19 lut 2017, 11:14
lordbyd pisze:Dziś rano mając wymuszony U900 i telefon pracujący w trybie LTE/3G/2G nie mogłem nawiązać połączenia. Podczas wybierania numeru "przerzuciło" mnie do 3G i informacja "tylko alarmowe" po czym zakończenie połączenia. Zadzwonić do siebie mogłem bez problemu.
Obecnie przy wybieraniu numeru przez sekundę jest "brak sieci" i "tylko alarmowe" ale połączenie jest zestawiane w U900.

Uroki Nw!... jeśli "coś" walnęło to momentu aż nie naprawią, telefon schodzi sobie do GSM i dale do docelowej technologi...
 #911838  autor: p2225
 19 lut 2017, 11:21
Orange tylko ostatnio tak trzyma się LTE bez transmisji nawet do -140dBm czy zawsze tak było? Po rozłączeniu zasięgu LTE telefon niby nie znalazł żadnego zasięgu, nawet mocnego 2G. Jak zestawiałem rozmowę to spoko, telefon przeszedł na U2100 bez problemów. Z transmisją telefon schodzi na 3G przy około -128dBm/-130dBm. I moje pytanie brzmi - czy przy tych -140dBm telefon z VoLTE dałby radę przyjąć połączenie czy byłoby info, że abonent poza zasięgiem?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #911858  autor: Młody..
 19 lut 2017, 13:58
p2225 pisze:I moje pytanie brzmi - czy przy tych -140dBm telefon z VoLTE dałby radę przyjąć połączenie czy byłoby info, że abonent poza zasięgiem?
Wydaje mi się, że do -135dBm powinno zestawić połączenie. Bo chyba zawsze jest jakaś nie duża różnica między zestawieniem internetu, a zestawieniem połączenia.
 #911889  autor: p2225
 19 lut 2017, 17:01
Powinno się udać. Przy wymuszonym LTE przy sygnale -134dBm uzyskałem 51ms pingu i około 3Mb/s pobierania.
W tym samym miejscu zasięg U2100 natychmiast znikał, czyli LTE1800 w skrajnych przypadkach ma lepszy zasięg i lepsze prędkości.

I tu rodzi się też pewien problem, bo przy próbie dodzwonienia się na telefon bez VoLTE, który miał sygnał LTE -130dBm nie było to możliwe. W słuchawce - "osoba do której dzwonisz ma wyłączony telefon bądź jest niedostępna". Powodem był prawdopodobnie brak sygnału U2100, a Orange do 2G nie zrzuca telefonu żeby przyjąć połączenie.

Lepiej - w trybie LTE/2G gdy zadzwoniłem do siebie z drugiego telefonu to usłyszałem sygnał łączenia choć drugi telefon nie reagował. Kolejne próby to oczekiwanie na sygnał łączenia i rozłączenie bez żadnej informacji, czyli u nas gdyby chcieli całkowicie wyłączyć sieć 3G to będą musieli zrobić nową konfigurację do zrzucania połączeń.

Idąc dalej - obecnie żadna stacja bez U900 nie powinna dostać LTE800, bo przy takim trzymaniu LTE do -140dBm rozmowa się nie zestawi. Stąd może wcześniejsze uruchomienie U900 przy wschodniej granicy. Dalej - zasięgiem LTE800 nie mogą siać większą mocą niż U900. Rozwiązanie - albo VoLTE dla wszystkich co jest bardzo mało prawdopodobne, a nawet niemożliwe albo konfiguracja do przełączania telefonu do 2G w razie nadchodzącego połączenia.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #911898  autor: Młody..
 19 lut 2017, 18:03
Moim zdaniem powinna wrócić zwykła konfiguracja, w której ostatnim zasięgiem będzie pasmo 900 MHz, bo jednak VoLTE jest dla garstki ludzi i tutaj obecnie nie ma sensu "unowocześniać" LTE aż w taki sposób.
 #911900  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 18:05
VoLTE już nie jest dla garstki ludzi od kiedy zawitało na iPhone'y. Z Androidem to wiadomo, sytuacja wygląda inaczej, ale uwierz mi, że w przypadku T-Mobile już masa ludzi (łącznie ze mną) z tego korzysta ;)
 #911903  autor: Młody..
 19 lut 2017, 18:11
f0ku5isko pisze:VoLTE już nie jest dla garstki ludzi od kiedy zawitało na iPhone'y. Z Androidem to wiadomo, sytuacja wygląda inaczej, ale uwierz mi, że w przypadku T-Mobile już masa ludzi (łącznie ze mną) z tego korzysta ;)
W skali kraju, nadal jest dla garstki ludzi i to głównie biznesmenów, oraz ludzi z lepszym statusem majątkowym, bo dla przeciętnego Kowalskiego to nadal jest to egzotyka.
 #911905  autor: kozien70
 19 lut 2017, 18:12
@Młody... - Jeszcze długo nie wróci, o ile w ogóle.
U900 jest wspólne, a L800 każdy ma własne. Ruch będzie maksymalnie pchany w pasma własne, by ograniczać rolę wspólnego U900.
Kolejna sprawa: nadal zdarzają się problemy z HO VoLTE->3G i z tego, co zaobserwowałem polityka jest taka, by maksymalnie długo trzymać telefon w LTE i unikać jak się da fallbacku do 3G.

@f0ku5isko - Twoje spojrzenie jest z perspektywy porannych pasażerów warszawskiego metra. Tymczasem Polska to nie tylko Warszawa. Jednak użytkownicy iPhone 6 i nowszych to w skali kraju nadal garstka w porównaniu do większości Polaków, używających głównie tanich słuchawek z androidem. I nie jest to kwestia wiary tylko faktów :-)
 #911910  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 18:34
W skali kraju, nadal jest dla garstki ludzi i to głównie biznesmenów, oraz ludzi z lepszym statusem majątkowym, bo dla przeciętnego Kowalskiego to nadal jest to egzotyka.
Bzdura. iPhone'y kosztują tyle samo, co najnowsze flagowce innych firm, a ludzi z takimi telefonami też jest mnóstwo. Dodatkowo baaardzo duża ilość ludzi ciągle korzysta ze starszych wersji typu 5S/SE/6/6S, które też VoLTE/VoWiFi dostały.
kozien70 pisze:@f0ku5isko - Twoje spojrzenie jest z perspektywy porannych pasażerów warszawskiego metra. Tymczasem Polska to nie tylko Warszawa. Jednak użytkownicy iPhone 6 i nowszych to w skali kraju nadal garstka w porównaniu do większości Polaków, używających głównie tanich słuchawek z androidem. I nie jest to kwestia wiary tylko faktów
Nie jeżdzę komunikacją od paru lat, ale z jednym się zgodzę - patrzę głównie na Warszawę ;)
 #911911  autor: Młody..
 19 lut 2017, 18:39
@f0ku5isko - Tak Ci się tylko wydaje. Siedzę już trochę w tym temacie i uwierz mi, że IPhonami kraj nie żyje, co najwyżej duże miasta, gdzie ich charakterystyka jest znacznie inna. A to i tak jest tylko pewien kawałek tortu, nawet nie jego połowa dla danej populacji.
 #911915  autor: myk6414
 19 lut 2017, 18:53
f0ku5isko pisze:VoLTE już nie jest dla garstki ludzi od kiedy zawitało na iPhone'y. Z Androidem to wiadomo, sytuacja wygląda inaczej, ale uwierz mi, że w przypadku T-Mobile już masa ludzi (łącznie ze mną) z tego korzysta ;)
Niestety jest. Tm ma bardzo dobre ceny na ip dla korpo - a w taryfach korpo nie działają te usługi. Z tego co gdzieś kiedyś czytałem/słyszałem ponad 50% iphoneow w tm jest właśnie w taryfach korpo wiec aż tak dobrze jak piszesz nie jest.
 #911916  autor: Mixiorek
 19 lut 2017, 18:59
f0ku5isko pisze:ale z jednym się zgodzę - patrzę głównie na Warszawę ;)
To bardzo zaburza obraz. Trzeba łapać dystans raz na jakiś czas bo wiele osób uważa, że tak właśnie jest w całym kraju. Nie jest i różnice są często bardzo duże.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #911917  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 19:00
Młody.. pisze:@f0ku5isko - Tak Ci się tylko wydaje. Siedzę już trochę w tym temacie i uwierz mi, że IPhonami kraj nie żyje, co najwyżej duże miasta, gdzie ich charakterystyka jest znacznie inna. A to i tak jest tylko pewien kawałek tortu, nawet nie jego połowa dla danej populacji.
Ja nie twierdzę inaczej :) Chodzi mi po prostu o to, że użycie VoLTE zdecydowanie w T-Mobile wzrosło po wprowadzeniu go na iPhone'y. Domyślam się, że ruch VoLTE z telefonów z Androidem to ułamki procentów w porównaniu z iPhonami.
Niestety jest. Tm ma bardzo dobre ceny na ip dla korpo - a w taryfach korpo nie działają te usługi. Z tego co gdzieś kiedyś czytałem/słyszałem ponad 50% iphoneow w tm jest właśnie w taryfach korpo wiec aż tak dobrze jak piszesz nie jest.
Teoretycznie tak, ale trzeba pamiętać też o tym, że nie każdy korzysta z telefonu, który dostał od operatora. Ja na przykład będąc w T-Mobile mam iPhone'a z innego źródła, a telefon, który dostałem od operatora poszedł na sprzedaż :)
 #911918  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 19:02
Mixiorek pisze:To bardzo zaburza obraz. Trzeba łapać dystans raz na jakiś czas bo wiele osób uważa, że tak właśnie jest w całym kraju. Nie jest i różnice są często bardzo duże.
Ja nie uważam, że tak jest w całym kraju. Może źle trochę napisałem tamtego swojego posta.
Chodziło mi po prostu o to, że użycie VoLTE na pewno sporo ruszyło w T-Mobile po wprowadzeniu ich na iPhone'y, ponieważ dostały go w jednym momencie wszystkie telefony :)
 #911919  autor: Młody..
 19 lut 2017, 19:06
@f0ku5isko - A mi chodzi o użycie VoLTE w skali kraju, które nadal po prostu nie jest duże ;)
I czy to jest orgyzek czy robocik, to nie gra roli.
 #911921  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 19:09
W skali kraju pewnie tak... Pozostaje mieć nadzieję, że szybko się to zmieni :)
Od czasu, kiedy aktywnie korzystam z VoLTE i VoWiFi to muszę przyznać, że zrzucanie do 3G podczas rozmowy to inna (gorsza) bajka.
 #911922  autor: Mixiorek
 19 lut 2017, 19:10
f0ku5isko pisze:Chodziło mi po prostu o to, że użycie VoLTE na pewno sporo ruszyło w T-Mobile po wprowadzeniu ich na iPhone'y, ponieważ dostały go w jednym momencie wszystkie telefony
I tak i nie. Pamiętaj, że jest tylko jeden operator, który nie ogranicza VoLTE/ WiFi Calling i jest to Orange. Możesz mieć w dowolnej taryfie biznes, w prepaidzie, w Nju.
Zarówno w TMobile jak i Play musisz mieć "koszerną taryfę" według wyboru danego opa. Co powoduje, że masz iPhone, SGS6 a VoLTE i WiFi nie masz. Jest to słabe.
f0ku5isko pisze:Od czasu, kiedy aktywnie korzystam z VoLTE i VoWiFi to muszę przyznać, że zrzucanie do 3G podczas rozmowy to inna (gorsza) bajka.
Chcesz przez to powiedzieć, że "słyszysz" aż tak dużą różnicę między VoLTE a HD Voice w 3G? Chyba jesteś audiofilem :-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #911923  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 19:14
Owszem, jest. Mam nadzieję, że to się zmieni w przyszłości. Nie powinno być tak, że tego typu "ficzery" są ograniczone dla wybranej grupy osób.
Orange teraz niby oferuje te usługi dla każdego, ale samo w sobie bynajmniej święte nie jest. Pamiętam czasy wprowadzania LTE do Polski i tego, że moja mama usłyszała w Orange, że LTE mieć nie będzie, bo ma "złą" taryfę biznesową. Słabe ;)
 #911924  autor: f0ku5
 19 lut 2017, 19:15
Mixiorek pisze:Chcesz przez to powiedzieć, że "słyszysz" aż tak dużą różnicę między VoLTE a HD Voice w 3G? Chyba jesteś audiofilem
Nie chodziło mi o jakość dźwięku, to akurat dla mnie nie ma aż takiego znaczenia. Dużo rozmawiam i widzę kolosalną różnicę w czasie pracy na baterii.
 #911934  autor: Wosiu96
 19 lut 2017, 20:19
W skali kraju użycie VoLTE i VoWiFi pewnie jest znikome. Czasami w T-Mobile nie trzeba włączyć VoWiFi i VoLTE jakimś smsem? Czekam aż Orange udostępni VoWiFi i VoLTE na Iphone'ach i będzie to zapewne na wszystkich taryfach ;)
  • Strona 610 z 1158
  • 1
  • 608
  • 609
  • 610
  • 611
  • 612
  • 1158
  • 1
  • 608
  • 609
  • 610
  • 611
  • 612
  • 1158