DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 703 z 1158
  • 1
  • 701
  • 702
  • 703
  • 704
  • 705
  • 1158
 #931735  autor: kozien70
 15 cze 2017, 18:49
@Ubinoob - roaming dla naszych operatorów będzie teraz mocno deficytowy, więc kiepsko widzę jakiekolwiek inwestycje w rozbudowę punktów wymiany ruchu z partnerami roamingowymi...

@myk6414 - G900 i U2100 dla Orange i T-mobile. W tamtych rejonach to podobno i tak wielki sukces. Niedawno na forum ktoś z niedalekiego Kocierza Rychwałdzkiego/Zakocierza pisał nt. zasięgu, a właściwie jego braku. Teren a właściwie mieszkańcy podobno bardzo trudni jeśli chodzi o wybudowanie stacji bazowych.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 18:50 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
 #931736  autor: mn9
 15 cze 2017, 18:50
3G pisze:A to się tak przestawia? To sam to zrobię :) Tylko muszę popatrzeć gdzie.
Nie wiem jak to jest w LG,ponieważ nigdy nie miałem LG
Więc tak,przestawiłem dziś swoją s7 na only CAT6 i pokazała mi się agregacja 2100+1800 i 1800+2100(robiłem kilka-kilkanaście pomiarów i pasmo główne zmieniało się,ale cały czas 2100 było agregowane)
ObrazekObrazekObrazek
Po wymuszeniu CAT 9 pokazała się agregacja 3 pasm(2100,1800,800) czyli max dla stacji do której byłem akurat zalogowany.
ObrazekObrazek
Dla sprawdzenia wymusiłem jeszcze CAT 4
ObrazekObrazek
Sorki za OT ;d

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png
 #931750  autor: kwistas
 15 cze 2017, 19:58
Mam pytanie odnośnie "oddychania" 3G/LTE. Jeśli taki przypadek występuje w Orange wpływa to zasięgowo na T-Mobile z tej samej stacji?
 #931757  autor: 3G
 15 cze 2017, 20:19
Hej mn9, chodziło mi o Samsunga właśnie, znalazłem już to w menu przy innej okazji, ale nie sprawdzałem działania. Tak czy inaczej - dzięki za sprawdzenie :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #931762  autor: kozien70
 15 cze 2017, 20:40
kwistas pisze:Mam pytanie odnośnie "oddychania" 3G/LTE. Jeśli taki przypadek występuje w Orange wpływa to zasięgowo na T-Mobile z tej samej stacji?
Na stacjach N! U2100 steruje RETem. Jeżeli kąt pochylenia anteny U2100 jest korygowany, to działa to dla obydwu operatorów, bo zarówno Orange jak i T-mobile nadają U2100 z tej samej anteny.

Co do L1800: często na stacjach N! L1800 jest puszczone poprzez diplexer z tej samej anteny co U2100. Zatem korekcja pochylenia (a więc i zasięgu) dla U2100 skutkuje na takich stacjach jednoczesną korekcją zasięgu L1800. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ;-)
 #931779  autor: lordbyd
 15 cze 2017, 21:09
zarówno Orange jak i T-mobile nadają U2100 z tej samej anteny.
Tak dzieje się tylko w stacjach zbudowanych na Huawei-u.
W stacjach NSN T-Mobile i Orange nadają U2100 z osobnych anten, z której każda ma swój moduł RET.
Tu "oddychanie" komórek jest niezależne dla dwóch operatorów.
L1800 w stacjach NSN emitowane jest zwykle z tej samej anteny co U2100 T-Mobile (przez diplexer).
Oddychanie UMTS T-Mobile wpływa więc w jakimś stopniu na L1800.
 #931787  autor: kozien70
 15 cze 2017, 21:28
@lordbyd - dzięki! Z NSN mam znikomą styczność, jako że obracam się głównie na terenach ze stacjami na Huawei (Warszawa, Kraków/Małopolska) . Stąd faktycznie to co wcześniej napisałem dotyczy stacji na Huawei.

Zatem @kwistas - istotne w Twoim pytaniu jest, o które konkretnie tereny pytasz :-)
Jeśli o Lublin, to z tego co wiem N! stoi tam na NSN.
 #931806  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 22:29
Ktoś tu pytał o roaming Orange.Mam na forum raporty że dziś @ był w Niemczech i miał mega zly net prędkosci po 0,5 mega przy czym kolega jego na sim z PLAY mial 100mega nawet w LTE.

Tak będzie i jest czy moze pechowo coś @ mial z kartą orange?ktoś moze to tez potwiedzic?

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931807  autor: kwistas
 15 cze 2017, 22:32
Dzięki wielkie kozien70 i lordbyd w takim razie wiem skąd ta przypadłość na Orange, a w T-Mobile zasięg jest zdecydowanie stabilniejszy. Chodzi mi dokładnie o stacje w Niemcach pod Lublinem, więc to sprzęt NSN, stacja postawiona od nowa w trakcie dużej modernizacji, anten dość mało, ale różnica w szczycie jest ogromna, kiedy T-Mobile 3G trzyma od -89dBm do max -100dBm to Orange potrafi zgubić zasięg i przerzucić telefon w 2G. Trochę lipa, bo ofertowo nju mi bardziej pasuje i nie mają lejka do 15Mb/s jak w T-Mobile. Ludzi Orange ma tutaj dużo, stąd te problemy z zasięgiem w szczycie, rano i późno w nocy zasięg jest prawie identyczny jak w T-Mobile.
 #931809  autor: p2225
 15 cze 2017, 22:42
@kaspeed bo tak jest. Wieczorem to już w ogóle cienizna. U2100 Telekom.de przy pełnym zasięgu:
Obrazek
Wcześniej wrzucałem więcej speedtestów.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #931818  autor: kaspeed
 15 cze 2017, 23:23
Tak się nie da pracować.Ludzie martwi mnie to.Tak jest tylko w Niemczech czy też inne kraje?Przedemną Czechy i mam juz wątpliwości czy organizowac specjalnie sim a2mobile i Sim z PLEJA

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931847  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 00:17
Kozien abonament nju mobile. I takie wolne prędkosci.Może to coś na stykach operatorskich?Albo błąd jednostkowy nju

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #931855  autor: viggen
 16 cze 2017, 00:37
kaspeed pisze:Ktoś tu pytał o roaming Orange.Mam na forum raporty że dziś @ był w Niemczech i miał mega zly net prędkosci po 0,5 mega przy czym kolega jego na sim z PLAY mial 100mega nawet w LTE.
Bujda na kołach.
W Polsce Play przycina prędkość do 1.5Mb/s a za granicą, gdzie lwią część będzie szło do kieszeni TMobile oraz Orange, nie?
Co to za klakier? Z Play ludzie zaczynają odchodzić, do TMobile ludzi chcą przyciągnąć. Ostatnia jakaś znowu ich wysypka (głównie Tmobile i Play) na różnej maści portalach.
Teraz macie wytłumaczenie dlaczego Play zrobił przycinkę.
Wydaje mi się, że jeżeli jest lejek, to wszystkie sieci zrobiły przycięcie w roamingu aby kosztów za dużych nie generować (a już na pewno Play i Plus, którym najmniej na rękę RLAH). Nie oszukujmy się, w Polsce mamy wiele Januszy, którzy zaraz będą kombinować
Ktoś też na głównej pisał, że w Tmobile w Niemczech ma 20Mb/s.

Pozostają zatem pytania:
1) Czy dotyczy do wszystkich ofert i wszystkich operatorów?
2) Czy na macierzystej TMobile oraz Orange na France Telekom też przycinają, jeśli przycinają w ogóle?
3) Czy faktycznie tylko Orange ma problem z wyjściem na świat, stąd takie przycinki (chociaż jak wcześniej p2225 napisał, że linijką ma 1.5Mb/s, to raczej lejek chyba będzie)
4) Czy to tylko chwilowe, bo muszą systemy dostosować do nowych wytycznych UE?
kwistas pisze: Ludzi Orange ma tutaj dużo, stąd te problemy z zasięgiem w szczycie, rano i późno w nocy zasięg jest prawie identyczny jak w T-Mobile.
Z reguły Orange jest mocniej obciązony. W końcu 15mln SIM kontra ok 10mln w TMobile - to jest różnica 50%. 5mln ludzi piechotą nie chodzi.
Obecnie jestem w Orange - rozmowy chodzą na podobnym poziomie (subiektywnie ze wskazaniem na Orange), LTE też. Ale 3G czuję (subiektywnie, bo nie sprawdzam co chwilę speedtesta), że trochę muli w stosunku do TMobile (nie dziwne w sumie, skoro na antenach TM hula wiatr a teraz nawet sztorm, jak Play przycięte)
Natomiast co dziwne - Orange ma lepszy zasięg 3G i rzadziej wpada w 2G (głownie podczas rozmów)
Dla przykładu - wybieram się w tym roku na Opener'a Wczoraj rozmawiałem z koleżką co jeździ tam co rok. I pytał sie mnie czy ja jestem jeszcze w TMobile. Gdy się spytałem dlaczego mnie o to pyta, otrzymałem odpowiedź, że co roku z Play i Orange sa problemy (smsy idą wieki, nie można się dodzwonić bo sieć zajęta, net tak zamulony że komunikatory wysyłają/odbierają wiadomości z opóźnieniem nawet ponad pół godziny....itd)
Ostrzegał mnie, że jak się zgubimy w tłumie to dzisiaj raczej będzie po zawodach (on ma służbowy w TM, ja miałem prywatny, obecnie Orange)
Ale jak już będę po imprezie to napiszę parę słów, jeśli naprawdę będzie problem z Orange.
Ubinoob pisze:@kozien70: swoją drogą ciekawe jak to będzie przy wzroście ruchu z powodu RLAH. Czy nie będzie nigdzie czkawki na tych stykach, ale tego pewnie się prędko nie dowiemy.
Również się nad tym zastanawiam i czy czasem nie będzie jak z Play kilka lat temu (problem z dzwonieniem, netem, nieodebrane połączenia, telefon poza zasiegiem)
Zgadzam się z @kozien70 - czeka nas trochę nerwów.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, 18:27 przez viggen, łącznie zmieniany 3 razy.
 #931912  autor: kozien70
 16 cze 2017, 11:39
Eee, to chyba jakaś lokalna albo wybiórcza. Pisałem od rana z numerem z T-mobile w Warszawie, teraz od pól godziny piszę z numerem Orange ze Szczecina i zero problemów.
 #931913  autor: viggen
 16 cze 2017, 11:45
p2225 pisze: @viggen nie zawsze problemem jest brak pojemności: http://www.rfbenchmark.pl/nie-moge-zadzwonic/
U mnie smsy działają również.

@p2225 - to wytłumacz mi zjawisko, że gdy jest większe skupisko ludzi np duży koncert, kilka tysięcy ludzików w jednym miejscu itd to ZAWSZE pierwszy pada Play a za nimi Orange lub padają jednocześnie?
Nie jestem specem, artykuł przeczytałem ale wg mnie po prostu z powodu tego, że anteny i częstotliwości nie są z gumy i w przypadku, gdzie 2 największe sieci pod względem ilości SIM w Polsce mają takie skupienie ludzi w jednym miejscu, nie są w stanie ich pomieścić.
Nie wiem jak u Was to wygląda ale wśród osób które znam, to 90% jest w sieci P4 lub Orange (mam na myśli prywatnych). Co mnie nie dziwi, bo mieszkam w dużym mieście. Nawet w swoich bilingach widzę, że TMobile czy Plus to rzadkie zjawisko.

Jak będę na Openerze, to uważnie się przyjrzę jak Orange działa ;)

Co do awarii dzisiejszej, której nie odczułem, nie zmienia to faktu, że w Orange te awarie są zbyt często.... :roll:

W każdym razie dalej jestem ciekawy szkieletu oraz co z tym roamingiem? Przycinka, zapchane punkty styku czy znowu problem z telia.net? I czy to zjawisko występuje również w innych sieciach?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 12:27 przez viggen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Strona 703 z 1158
  • 1
  • 701
  • 702
  • 703
  • 704
  • 705
  • 1158
  • 1
  • 701
  • 702
  • 703
  • 704
  • 705
  • 1158