DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #538311  autor: djkarateka
 01 mar 2012, 23:13
to zobacz sobie wcześniejsze wiadomości które tutaj zamieściłem, link jest na samym początku jak karta Play Fresh loguje się do sieci Aero2, jak masz jeszcze jakieś pytania to napisz do Pana Gruszki rzecznika Play i spytaj się go jak to faktycznie jest że jedni mogą a drudzy nie

 #538319  autor: drcox
 02 mar 2012, 00:24
djkarateka pisze:link jest na samym początku jak karta Play Fresh loguje się do sieci Aero2
Ale dziwnym trafem jak internet działa nie pokazałeś...

 #538321  autor: djkarateka
 02 mar 2012, 00:36
Bo musiałbym na nowo kręcić film, mówię że działa, gdyby było inaczej nie pisałbym, resztę pytań proponuje zadawać Panu Gruszce czyli rzecznikowi sieci Play dlaczego tak jest a nie inaczej, ja nie jestem w tej sprawie specjalistą:) hehe

 #538333  autor: Forest150
 02 mar 2012, 08:11
Bo musiałbym na nowo kręcić film
To potrzebujesz do nowego filmu reżysera czy scenariusza że to taki problem? :roll:
Mi tam za bardzo nie chcę się w to wierzyć. To że się loguje na kilka sekund jest jak najbardziej możliwe na niektórych telefonach (kartach sim) ale nie jest możliwe żeby korzystać z neta jeszcze... No chyba że ta karta sim ma coś poje...... . 8)

 #538338  autor: djkarateka
 02 mar 2012, 08:48
Masz pytania? To pisz do Pana Gruszki, dodam film i co? Skończą się głupie docinki, jak zobaczysz że chodzi, co Ci to da? Nie lepiej od razu pytania skierować do Pana rzecznika? Bodajże ostatnio czytałem że można było bez limitu korzystać z internetu Orange Free bo był jakiś błąd w systemie na VPN.

 #538341  autor: bledos
 02 mar 2012, 08:55
djkarateka, z całym szacunkiem, ale to nie rzecznik twierdzi, że mu się karta gdzieś loguje. Napiszę pytanie do rzecznika i co? Dostanę odpowiedź (o ile wogóle), że to nie możliwe, że partnerami roamingowymi są inne sieci, to raz. A dwa, że jeżeli jest jak piszesz, to może być to błąd, a nie celowe działanie - choć nie bardzo wierzę, że sieć wpuści jedną kartę a innej nie. Nie dziw się, że podchodzą inni użytkownicy do tego sceptycznie i nie jest to docinek w Twoją stronę, a raczej myślenie, że to co najmniej dziwne.
Mi nie zależy na tym, żeby zobaczyć jak śmigasz na necie przez aero2 - u mnie to nie działa, więc jeśli jesteś wyróżniony, to szczerze gratuluję (bez złośliwości) ;)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #538342  autor: Forest150
 02 mar 2012, 09:11
djkarateka pisze:dodam film i co?
Wtedy będziemy spekulować na innym pułapie tnz. na temat techniczny karty sim że wbija się i korzysta z tej sieci.
djkarateka pisze:Skończą się głupie docinki
Ja tu nikomu nie chcę docinać po prostu raczej nie widziałem problemu w tym żeby nagrać taki filmik bo raczej każdy z tego forum taki filmik chciałby zobaczyć. A i jeżeli ci chodzi ten net to z jaką prędkością?

 #538375  autor: DanielR
 02 mar 2012, 12:06
djkarateka pisze:Skończą się głupie docinki
Dobra, zamiast nabijać posty trzeba było zwyczajnie już kilka dni temu wstawić to na YT. A tak sam rozdrapujesz niepotrzebnie temat, śmiecąc tylko.

 #538472  autor: joxar1
 02 mar 2012, 21:36
djkarateka, skończmy tę jałową dyskusję. Ja mam swoją teorię na ten temat i tego się trzymam. Jeśli u ciebie jest inaczej, to zwyczajnie proszę o film.

Nie wiem jak ci może działać internet, skoro H jest "szare" (patrz: filmik), a pewnie doskonale wiesz, że wtedy nie połączysz się z internetem (Komunikat "Wystąpił problem z usługą GPRS w sieci macierzystej, gdzie jesteś zarejestrowany", czy jakoś tak)

 #539473  autor: Krystian_4G
 07 mar 2012, 12:29
U mnie karta Play nie loguje się na 100% do Aero2 dostępne moga być co najwyżej połączenia alarmowe. Więc puki co wg mnie niebyło i niema roamingu krajowego między obiema sieciami a żeby tak było musi stosownie zaistnieć nowa umowa miedzyoperatorska.

Krystian

 #540460  autor: djkarateka
 12 mar 2012, 13:22
Sprawdzałem na modemie Huawei 5832 tzn ten router i też się loguje do sieci Aero2 ale nie idzie połączyć się z netem, po 3 minutach wywala do Play

 #540673  autor: djkarateka
 13 mar 2012, 17:21
jest taka aplikacja top monitor czy cos podobnego sproboj wymusic sygnal na Aero2

 #542671  autor: Spacedust
 24 mar 2012, 17:57
Ostatnio na liście sieci Aero2 pojawiło się jako sieć dostępna dla mojej karty SIM tak jak Plus czy Orange, po zalogowaniu niestety tylko tryb SOS, przy kolejnym wyszukiwaniu był już X obok sieci Aero2.

 #555681  autor: djkarateka
 21 maja 2012, 18:38
Dziś mając kartę z O2-cz spotkało Mnie zaskoczenie, czeska karta Sim zalogowała się do sieci Aero2 czyżby mieli już podpisane umowy roamingowe? Fajnie :) Co do logowania się karty Play Fresh do Aero2 dalej jest ta możliwość, zakupiłem 2 inne karty które po ręcznym wyborze sieci i trybie wymuszenia logują się do sieci Aero2, działa internet, przy próbie wykonania połączenia przełącza się na Plusa

 #555685  autor: Edmund
 21 maja 2012, 18:52
djkarateka, a mogłeś się z tych kart O2 CZ dodzwonić gdzieś, wysłać sms-a albo przeprowadzić transmisję danych?

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #555691  autor: djkarateka
 21 maja 2012, 19:05
Z karty O2-Cz na Aero2 tylko transmisja danych poszła, a przy wykonaniu połączenia telefonicznego zrzucało Mnie do sieci Plus, na Play Fresh było tak samo

 #555728  autor: Claudec
 21 maja 2012, 20:16
Ja próbowałem i nie potrafię się zalogować do Aero2 z karty PF ale nic z tego nie wyszło.

 #555788  autor: aquick
 21 maja 2012, 23:15
Dziś mając kartę z O2-cz spotkało Mnie zaskoczenie, czeska karta Sim zalogowała się do sieci Aero2 czyżby mieli już podpisane umowy roamingowe?
Jak tylko będę mieć okazję (odpowiedni telefon, który wyszuka Aero), to spróbuję zalogować się na ręcznym do Aero kartą Vodafone i kartą Play. Spróbuję wykonać, odebrać połączenie, SMS i połączyć się z internetem. Chociaż mam mieszane odczucia odnośnie zalogowania :?.

Obrazek

 #555839  autor: Kryniczanin
 22 maja 2012, 08:59
Nic nadzwyczajnego. Mi Virgin w 1 dniu dostępu Plusa logował się do Aero. Wszystko działa.

 #559938  autor: djkarateka
 11 cze 2012, 17:17
Sprawdzałem w innych lokalizacjach w Polsce, telefon loguje się do sieci Aero2 nawet na Nokii N95 ale wyrzuca po 4 minutach do sieci Plus, mam ustawioną etykietkę, czyli logowanie na innym rejonie Polski jest też możliwe

[ Dodano: 2012-10-28, 15:30 ]
Karta czeskiego Vodafona i o2 logują się do sieci Aero2 przy wybranym sztywnie UMTS 900 Mhz pokazują nazwę obecnie zamiast Aero2 Plus roaming