DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
 #238629  autor: krzykos
 10 gru 2007, 19:45
Witam,

tak czysto informacyjnie - ORANGE uruchomił w Kaliszu ( Wielkopolska ) sieć 3 G. Jak na razie działają 4 NodeB - oczywiście Huawei :)

Miłego testowania :)



-------yagi edit------
Poprawa tytulu, aby pasowal do pozostalych tematow o podobnej tamatyce
Ostatnio zmieniony 03 sie 2008, 14:05 przez krzykos, łącznie zmieniany 2 razy.
 #238643  autor: Mixiorek
 10 gru 2007, 20:16
krzykos pisze:tak czysto informacyjnie - ORANGE uruchomił w Kaliszu ( Wielkopolska ) sieć 3 G.
W końcu orange się ruszył ;-)
Jak na razie działają 4 NodeB - oczywiście Huawei :)
Dołożone do istniejących lokalizacji jak rozumiem? Przebudowano całe stacje czy dołożono tylko 3G? Wiesz czy dali od razu HSDPA?

P.s.
Płyną z kraju informacje o odpalaniu 3G Orange w większych ilościach. Należałoby powiedzieć - w końcu! ;)

 #238648  autor: Kaczy
 10 gru 2007, 20:24
Mixiorek pisze:Płyną z kraju informacje o odpalaniu 3G Orange w większych ilościach. Należałoby powiedzieć - w końcu!
Wiele razy było mówione, że do końca tego roku Orange planuje znaczne zwiększenie 3G. W sumie nie dużo czasu im zostało, a plany mają spore.

...::: Made for loneliness :::...
 #238672  autor: krzykos
 10 gru 2007, 21:17
Mixiorek pisze:
krzykos pisze:tak czysto informacyjnie - ORANGE uruchomił w Kaliszu ( Wielkopolska ) sieć 3 G.
W końcu orange się ruszył ;-)
Jak na razie działają 4 NodeB - oczywiście Huawei :)
Dołożone do istniejących lokalizacji jak rozumiem? Przebudowano całe stacje czy dołożono tylko 3G? Wiesz czy dali od razu HSDPA?

P.s.
Płyną z kraju informacje o odpalaniu 3G Orange w większych ilościach. Należałoby powiedzieć - w końcu! ;)

Tak dołożono 3G do istniejących lokalizacji, na razie nie ma HSDPA.

Tak jak mówi Kaczy jest mnóstwo lokalizacji gdzie ma byc 3G, ale niestety to wszystko trwa - pozwolenia....... w tej chwili jest w Kaliszu jeszcze kilka stacji, ktore mają NodeB ale czekaja na pozowolenie uruchomienia .....ech...
 #238680  autor: Mixiorek
 10 gru 2007, 21:57
krzykos pisze:jest mnóstwo lokalizacji gdzie ma byc 3G, ale niestety to wszystko trwa - pozwolenia....... w tej chwili jest w Kaliszu jeszcze kilka stacji, ktore mają NodeB ale czekaja na pozowolenie uruchomienia .....ech...
Czyli jeszcze Kalisz ;-) w jakich jeszcze miastach sprzęt jest gotowy?

 #238689  autor: dechomenon
 10 gru 2007, 22:41
w sumie to orange ma najgorszy zasięg 3G ze wszystkich opów, nic się nie rozwijają...albo bardzo powoli...

 #238694  autor: D@rio
 10 gru 2007, 23:09
krzykos, to może rusz ekipę leniwców z Lublina...

niech ruszą trochę tyłki z tym 3G...
dechomenon pisze:w sumie to orange ma najgorszy zasięg 3G ze wszystkich opów, nic się nie rozwijają...albo bardzo powoli...
mi już ręce opadają w tej sprawie...

Obrazek

 #238699  autor: JayCee
 10 gru 2007, 23:16
Mixiorek pisze:Czyli jeszcze Kalisz w jakich jeszcze miastach sprzęt jest gotowy?
Częstochowa, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Szczecin, Rzeszów, Opole ... wiele tego, ale sam widzę wiesz jaka jest ta cała zabawa z papierkami czasochłonna.
W zasadzie większość stutysięczników miała być uruchomiona do końca roku, ale ... patrz punkt powyżej.
krzykos, to może rusz ekipę leniwców z Lublina...
W tym roku tylko ze trzy stacje i to punktowo, pozwolenia, pozwolenia, pozwolenia ...

 #238705  autor: D@rio
 10 gru 2007, 23:22
JayCee pisze: Częstochowa, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Szczecin, Rzeszów, Opole ... wiele tego, ale sam widzę wiesz jaka jest ta cała zabawa z papierkami czasochłonna.
W zasadzie większość stutysięczników miała być uruchomiona do końca roku, ale ... patrz punkt powyżej.
inni potrafili... nawet Play. Więc takiego usprawiedliwienia nie przyjmuję...
JayCee pisze: W tym roku tylko ze trzy stacje i to punktowo, pozwolenia, pozwolenia, pozwolenia ...
kropla w morzu potrzeb...

Obrazek

 #238709  autor: JayCee
 10 gru 2007, 23:46
W zasadzie nie chcę tymi papierkami usprawiedliwiać nikogo, nie znam też tych procedur od podszewki.
Co do Lublina - jeśli nie będzie więcej ekscesów typu Czuby i Kaskadowa, to do końca 1H 2008 powinno być już całkiem przyjemnie z 3G.
Ale panowie robi się offtop, ciekaw jestem czy cały ten "zeswapowany" Nortel tudzież Nokia będzie teraz w innych miastach?

 #238711  autor: krzykos
 10 gru 2007, 23:59
JayCee pisze:W zasadzie nie chcę tymi papierkami usprawiedliwiać nikogo, nie znam też tych procedur od podszewki.
Co do Lublina - jeśli nie będzie więcej ekscesów typu Czuby i Kaskadowa, to do końca 1H 2008 powinno być już całkiem przyjemnie z 3G.
Ale panowie robi się offtop, ciekaw jestem czy cały ten "zeswapowany" Nortel tudzież Nokia będzie teraz w innych miastach?
Oczywiscie ze bedzie, w chwili obecnej swapowana Nokia jest montowana w mazowieckim - co do nortela to sie nie wypowiem bo nie mam kontaktu.... Jako ciekawostke powiem ze np Orange Polska testuje Huawei i jesli sie sprawdzi to ma byc potem instalowany i uzywany w calym ORANGE ; malo tego sa przymiarki aby wymienic sprzet z GSM ( NOKIA ) na GSM Huawei ( mowie o BTS-ach); wszystko czas pokaze jak przejdzie zima...:P

[ Dodano: 2007-12-11, 00:03 ]
D@rio pisze:krzykos, to może rusz ekipę leniwców z Lublina...

niech ruszą trochę tyłki z tym 3G...
Wierz mi, że gdyby to tylko ode mnie zależało to bym ich pogonił...... :twisted: Nie tak dawno jak1,5 tygodnia temu odpalono stację- która była wybudowana już 1,5 roku temu i cały czas była gotowa do przyjmowania rozmów..... ale co? oczywiście brak pozwolenia na uruchomienie..... i dopiero teraz udało sie.... a była bardzo potrzebna...:))

 #238712  autor: D@rio
 11 gru 2007, 00:14
krzykos pisze:malo tego sa przymiarki aby wymienic sprzet z GSM ( NOKIA )
na północy jest Nokia. Na południu jest Nortel.

Obrazek

 #238714  autor: krzykos
 11 gru 2007, 00:44
D@rio pisze:
krzykos pisze:malo tego sa przymiarki aby wymienic sprzet z GSM ( NOKIA )
na północy jest Nokia. Na południu jest Nortel.
Kiedys tak bylo , teraz sie to zmienilo :) oczywiscie jeszcze Nortel funkcjonuje ale Orange ucieka od niego ( zreszta od noki troche tez ) :P

 #238747  autor: D@rio
 11 gru 2007, 14:42
krzykos pisze: zreszta od noki troche tez )
na korzyść czego w GSM'ie ?

Obrazek

 #238856  autor: tesla
 11 gru 2007, 21:06
JayCee pisze:ciekaw jestem czy cały ten "zeswapowany" Nortel tudzież Nokia będzie teraz w innych miastach?
18 października wyłączone zostało ostatnie RNC Nortela (a dokładnie mówiąc Alcatela). Nie, nie będzie w innych miastach. Z Nortela został tylko 2G.
krzykos pisze:Orange Polska testuje Huawei
nie testuje tylko używa komercyjnie, nie mylić pojęć.
krzykos pisze:1,5 tygodnia temu odpalono stację- która była wybudowana już 1,5 roku temu i cały czas była gotowa do przyjmowania rozmów..... ale co? oczywiście brak pozwolenia na uruchomienie
taaa, jakby brak pozwoleń na budowę czy uruchomienie SB powstrzymywał operatorów przed uruchomieniem stacji :lol:
D@rio pisze:na korzyść czego w GSM'ie ?
jak na razie nie ma oficjalnych planów rezygnacji z obecnych dostawców sprzętu 2G

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #238865  autor: darnok
 11 gru 2007, 21:35
TimeSlot pisze:18 października wyłączone zostało ostatnie RNC Nortela (a dokładnie mówiąc Alcatela). Nie, nie będzie w innych miastach. Z Nortela został tylko 2G.
krzykos pisze:Orange Polska testuje Huawei
nie testuje tylko używa komercyjnie, nie mylić pojęć

jak na razie nie ma oficjalnych planów rezygnacji z obecnych dostawców sprzętu 2G
No dobra to po kolei. Co bylo, co jest a co bedzie ;-) ?

Było:
UMTS: Nortela-Alcatela-Lucenta.

Jest
UMTS: Huawei + Nokia
GSM: Nortel + Nokia

Bedzie?
??

Jak to wyglada z podziałem na regiony?
Katowicki i poznański to jak mniemam Huawei 3G.
W Warszawie widuje Nokie 2G i pewnie 3G.
Jak nad morzem? Gdzie jeszcze sie ostał Nortel 2G

 #238866  autor: tesla
 11 gru 2007, 21:38
wszystko się zgadza
darnok pisze:Gdzie jeszcze sie ostał Nortel 2G
region Katowicki

[ Dodano: 2007-12-11, 21:39 ]
darnok pisze:Bedzie?
bardziej chińsko ;-)

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #238877  autor: krzykos
 11 gru 2007, 22:21
TimeSlot pisze:
JayCee pisze:ciekaw jestem czy cały ten "zeswapowany" Nortel tudzież Nokia będzie teraz w innych miastach?
18 października wyłączone zostało ostatnie RNC Nortela (a dokładnie mówiąc Alcatela). Nie, nie będzie w innych miastach. Z Nortela został tylko 2G.
krzykos pisze:Orange Polska testuje Huawei
nie testuje tylko używa komercyjnie, nie mylić pojęć.

Nie mylę pojęć - chodzi mi o to, że rzeczywiście używa komercyjnie w Polsce - a co do testowania - to jesli ten sprzęt sprawdzi się w Polsce - to bedzie uzywany w całym ORANGE ( grupie).

Co do tego odpalania - wierz mi , że ta stacja przez 1,5 roku nie mogła byc odpalona - bo nie mozna było uzyskać pozwoleń... dopiero teraz się udało i w ciagu krotkiego czasu chodzi :)

 #238887  autor: PingNoMore
 11 gru 2007, 23:07
Jak to czytam to nie wierzę. Wreszcie coś się ruszyło z 3G w Orange. Mam nadzieję, że kolejne nodeB w innych miastach będą szybko odpalane.

 #239976  autor: koralowiec1
 16 gru 2007, 21:08
Wczoraj odpalili nadajniki 3G w Elblągu. HSDPA też jest. Jednego dnia całe miasto włączyli. Dzisiaj byłem nad morzem a tam w Mikoszewie, Jantarze i Stegnie też stoi 3G... Coś się więc ruszyło w Pomarańczy, teraz kolej żeby ludzie telefony z 3G zaczęli kupować, bo jakoś nie mam do kogo zadzwonić (z wideo).
  • Strona 1 z 21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21