DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #222342  autor: 121167
 21 wrz 2007, 21:54
"W efekcie podpisanego wczoraj porozumienia, TVP, Polskie Radio i Polkomtel mają wprowadzić na rynek tanie dekodery, umożliwiające odbiór cyfrowego radia i telewizji oraz świadczenie usług multimedialnych, w tym internetu. Wszystko - za pomocą infrastruktury Polkomtela."

Czy to znaczy, ze beda nadawac z masztow plusa?

caly artykul: http://biznes.onet.pl/5,1439613,prasa.html

 #222982  autor: tesla
 24 wrz 2007, 09:58
Dziwne że ten news przeszedł bez większego echa. Jeżeli faktycznie dojdzie do współpracy w zakresie naziemnej telewizji cyfrowej pomiędzy TVP i Polkomtelem, to czeka nas spora rewolucja. Zresztą do 2012 roku ma całkowicie zostać zaprzestana emisja sygnału analogowego.

W całej tej historii dziwi mnie tylko fakt, że nikt się nie spodziewał takiej decyzji a cała sprawa miała miejsce w zaciszu kancelarii premiera. :shock:

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #223000  autor: mariusz9a
 24 wrz 2007, 11:33
TimeSlot pisze:Dziwne że ten news przeszedł bez większego echa.
Ja wiem czy bez większego echa. Pisały o tym wszystkie portale;) Ja jestem ciekawy jak to wygląda bardziej od strony technicznej...

 #223005  autor: tesla
 24 wrz 2007, 12:45
mariusz9a pisze:Ja jestem ciekawy jak to wygląda bardziej od strony technicznej...
uwierz mi, trywialnie. Cyfrowe nadajniki są 5 razy mniejsze od średniego BTSa. Do anteny podają do 100 Wat. To w warunkach testowych pozwalało na pokrycie obszaru starego województwa. Do tego tylko STM na stację (światłowód) żeby zapewnić odpowiednią przepustowość... i mamy telewizję cyfrową z nadajnika Polkomtela 8)

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?