DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 9 z 12
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

 #556310  autor: FABIANO
 24 maja 2012, 16:36
Ktoś kiedyś mówił że Orange są nie do zgięcia jeśli chodzi o zmianę cell info. Otóż już nie. W lutym zgłosiłem że w mojej miejscowości z drugiego i trzeciego sektora sieje błędne nazwy. Podałem im wszystkie dane (lokalizacja, CID-y, LAC, oraz zaproponowałem zmiany). Kilka dni temu dostałem wiadomość że przychylili się do zaproponowanej przeze mnie zmiany CI na drugim sektorze. Z trzeciego sektora nic nie zmienili bo jak napisano cytuję: ,,Prośba o weryfikację na trzecim sektorze nie zostały zmienione, ponieważ zmiana spowodowałaby problem dla części klientów dla których obecny broadcast jest prawidłowy."
I powiedzieli że trwało to dosyć długo ponieważ ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy dział planowania radiowego ma bardzo dużo pracy i priorytetowych spraw.

Najważniejsze że poprawiono i teraz wszystko wygląda prawidłowo :-)

P.S. Zastanawia mnie tylko czy oni zmieniając nazwę, robią to zdalnie czy muszą przyjechać specjalnie do tej budki pod BTS-em? Co prawda nie było mnie w tym dniu w domu, ale dy odpalam google maps (fajna aplikacja do badania BTS-a), które pobierają dane ze stacji bazowej z której w danym momencie korzystam - CID i LAC jest co prawda bez zmian, ale ten "okręg" na mapce czyli obszar który jest w zasięgu sygnału z danego sektora - ZMIENIŁ SIĘ :!: Przed zmianą cell info przy okręgu pisało: ,,znajdujesz się w promieniu 3200 metrów". Po zmianie miejscowości okręg z obszarem nadawanym z drugiego sektora powiększył się i już pisze "4100 metrów". Czyli teraz nie wiem - czy grzebali też od razu przy tej antenie na wieży :?: Bo przecież mapka nie kłamie. Dane są pobierane ze stacji bazowej ...
Pozostałych sektorów nie badałem aplikacją, ale dziś wybiorę się i sprawdzę gdzie i jak nakłada się sygnał z trzeciego sektora.

P.S. Polecam aplikację na telefon "google maps wersja beta". LAC i CID można sprawdzić innymi programami, ale tutaj bardzo ciekawa jest ta mapka z obszarem gdzie rozciąga się sygnał z sektora. Gdziekolwiek jadę, badam i bawię się tym :-).
Ma ktoś z Was też tą aplikacje :?:

 #560551  autor: aquick
 14 cze 2012, 01:25
Obrazek

Cell Info Orange z BTS znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego-miasteczka w Skorzęcinie koło Gniezna. BTS znajduje się na dachu domu wczasowego "Na Skarpie". Emituje "WITKOWO", chociaż do samego Witkowa jest stamtąd 8km m.in. przez las.

Obrazek

 #561074  autor: FABIANO
 16 cze 2012, 14:45
aquick pisze:Obrazek

Cell Info Orange z BTS znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego-miasteczka w Skorzęcinie koło Gniezna. BTS znajduje się na dachu domu wczasowego "Na Skarpie". Emituje "WITKOWO", chociaż do samego Witkowa jest stamtąd 8km m.in. przez las.
Nazwa jak najbardziej prawidłowa. Skorzęcin to przecież gmina Witkowo stąd na wyświetlaczu masz WITKOWO. Gdyby z tego sektora sygnał rozpościerał się już na teren innej gminy, wówczas CI może byłoby inne.

Ja uważam że nazwa z tego BTS-a (z trzeciego sektora, bo nie wiem co emitują pozostałe dwa) jest jak najbardziej prawidłowa :-)

 #575918  autor: slawnokia
 19 sie 2012, 01:41
Kilka nowych screenów z Orange.

Warszawa i mazowieckie:

Obrazek Obrazek

Śląsk:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zrzut z k.50. zrobiony na jednym ze wzniesień w okolicach Wegierskiej Górki.
Jak widać telefon przelogował się do czeskiego O-2 CZ.
Do tego jeszcze najprawdopodobniej złapał sygnał z odległej Dąbrowy Górniczej.

Obrazek

 #577791  autor: aquick
 26 sie 2012, 18:37
Czy taka stara to nie wiem... :wink:
Obrazek

Obrazek

 #582220  autor: slawnokia
 14 wrz 2012, 19:07
Dwie nazwy ze Sląska.

Obrazek Obrazek

I pierwszy efekt Networks! w CI Orange:

Obrazek

 #582985  autor: aquick
 17 wrz 2012, 21:19
Obrazek

[ Dodano: 2012-09-22, 22:18 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #584510  autor: user_delete31
 24 wrz 2012, 20:33
Jednak Orange stosuję najczęściej powitalnych np. WITAMY W CH WILENSKA - CH Wileńska znajduję się w Warszawie na Targowej.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 20:42 przez user_delete31, łącznie zmieniany 1 raz.

 #584540  autor: aquick
 24 wrz 2012, 22:54
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2012-09-24, 23:12 ]
Obrazek

Obrazek

 #585549  autor: NokiaUser
 30 wrz 2012, 01:07
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 paź 2012, 19:00 przez NokiaUser, łącznie zmieniany 1 raz.

 #585677  autor: aquick
 30 wrz 2012, 20:37
Obrazek

[ Dodano: 2012-10-02, 00:56 ]
Kolejne wymuszenia:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

 #586458  autor: ganc2
 04 paź 2012, 14:49
To skoro wszyscy wrzucają, to i ja wrzucę:
[center]Obrazek [/center]
Niby Virgin [fade]Mobile,[/fade] ale Virgin korzysta z infrastruktury Orange i P4, więc ląduje tu.
Aghrr, jak ja bardzo nie rozumiem dlaczego orange w cell info wszystko wali dużymi literami i nie używa polskich znaków, dlaczego, ach, dlaczego.

 #586886  autor: aquick
 06 paź 2012, 20:37
Obrazek
Obrazek

Obrazek

 #591115  autor: Gadulski
 26 paź 2012, 13:26
Zastanawiam się czy po uwspólnieniu stacji z T-Mobile w CI Orange znikną "0" zera, a komunikaty będą inne niż standardowa nazwa gminy lub miasta pisana WIELKIMI literami???

Jaki pomysł na CI ma Orange? Proponuję zrobić krok w stronę T-Mobile i umieszczać w CI dokładniejsze komunikaty lokalizacyjne...

Pozdrawiam.

Obrazek

 #591280  autor: slawnokia
 27 paź 2012, 01:22
Gadulski
W samym Bielsku po wejściu Networks nie widzę,żeby gdzieś w Orange "zera" się pojawiały, choć wcześniej były.
Nie ma też żadnych nazw szczegółowych.
Jedyne co to, że z większości CIDów CI pisane jest czcionką normalną, nazwa miasta.
Jednak czasem zdarza się, że jest w starym stylu, czyli z zaciętym klawiszem Caps Lock

 #598117  autor: user_delete31
 29 lis 2012, 17:27
Obrazek mojej dzielnicy brzydsza jakość,pełna nazwa.

Obrazek

Obrazek

kolejne Screnny będę zamieszczał tutaj.
NIE TYLKO Z WARSZAWY!
Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 21:27 przez user_delete31, łącznie zmieniany 1 raz.

 #598687  autor: kowcio
 03 gru 2012, 11:57
Ja byłem w Warszawie to byłem miło zaskoczony CI. Pokazuje wszędzie WARSZAWA xxx, a niekiedy nawet jest zupełnie inna nazwa. Nie miałem czasu na zabawę w robienie zdjęć, screenów nie miałem tez jak zrobic, więc zrobiłem dwa zdjęcia telefonem:
Obrazek
Obrazek

Widziałem jeszcze nazwę m.in. Warszawa Mokotów, Ursus, nie pamiętam co tam jeszcze było. W Poznaniu jest POZNAN, podobnie jak we Wrocławiu w sobotę widziałem WROCLAW, obojętnie gdzie się jest. Kiedyś, dawno temu, przed remontem PKP było chyba WROCLAW PKP, a teraz już ni ma.

 #598691  autor: Gadulski
 03 gru 2012, 12:06
Kiedyś, dawno temu, przed remontem PKP było chyba WROCLAW PKP, a teraz już ni ma.
kowcio, tak, zgadza się, kiedyś było "WROCLAW PKP", jednak po remoncie zmienił się LAC, CID oraz CI. Obecne to: "0"...

Jedynym komunikatem we Wrocławiu innym niż "WROCLAW" i "0" jest "RADISSON" w hotelu Radisson.

Zera "0" w CI znikają po konsolidacji w ramach NetWorks!

Pozdrawiam.

Obrazek

 #598693  autor: kowcio
 03 gru 2012, 12:09
Ja na PKP nie widziałem "0", w ogóle nie widziałem we Wrocławiu ani jeszcze nigdzie, by było "0" :) a komórki używałem na dworcu PKP, ale może mój Samsung nie wyświetla takich brzydkich CI :D

 #598712  autor: Gadulski
 03 gru 2012, 13:15
Ja na PKP nie widziałem "0"
kowcio, może niezalogowałeś sie do piko. W holu głównym na pewno jest "0" :)

Zero "0" jest też m.in. ze stacji przy ul. kard. Kominka i z piko w salonie Orange w Bema Plaza :)

Swoją drogę Orange po konsolidacji sieci mógłby emitować komunikaty Cell Info T-Mobile :)

Obrazek
  • Strona 9 z 12
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12