DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 8 z 12
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

 #532878  autor: Gadulski
 05 lut 2012, 16:39
joxar1 pisze:Czy to zero jest też emitowane z innych stacji bazowych?
Tak, jest kolejna stacja bazowa we Wrocławiu emitująca "zero" (0).

Stacja przy ul. Strzegomskiej 2 (LAC 47013, CID 4420[1, 2, 3, 4, 5, 6])

Możliwe, że owe zera są tymczasowe i po wymianie sprzętu na wszystkich bądź wiekszości stacjach na Huwai wszystkie zera zostaną zamienione na nowe, bardziej dokładne nazwy niż tylko nazwy miast np. "WROCLAW" :)

Obrazek

 #532971  autor: ezaq
 05 lut 2012, 20:53
"0" to podobno domyślne Cell Info na sprzęcie Huawei. Osobiście spotkałem się z takim na kilku stacjach Playa i na jednej Orange.

 #533844  autor: FABIANO
 09 lut 2012, 22:39
wiertolot pisze:Do usługi CELL INFO ORANGE nic nie mam mocno do zarzucenia,ale mają straszne niedokładności w faktycznym oznaczniu nadajników i źle ta usługe pokazuje:
np.w miejscowości SARNAKI-gmina Sarnaki,powiat Łosice,woj.mazowieckie,
usługa CELL INFO pokazuje na wyświetlaczu telefonu napis PLATEROW,miejscowość oddaloną o ileś kilometrów,gdzie nawet nie ma nadajnika Orange!!!!!
natomiast w miejscowości MIELNIK-gmina Mielnik nad Bugiem,powiat Siemiatycze,woj.podlaskie,
usługa CELL INFO pokazuje na wyświetlaczu napis SARNAKI,też oddalone o ileś;
natomiast w miejscowości ADAMOWO-gmina Mielnik nad Bugiem,powiat Siemiatycze,woj.podlaskie,gdzie jest nadajnik,
usługa CELL INFO pokazuje na wyświetlaczu napis MIELNIK,gdzie również jest nadajnik;

Takich niedokładnosci jest więcej to jest tylko przykład i czy nie mogą cooś w tej kwesti zrobić,zeby to poprawić i te nazwy miejscowości w tym CELL INFO pokazywały z większą dokładnoscią i szczegółowością,gdzie są faktycznie nadajniki ,a nie miejscowości o ileś kilometrów oddalone......?I są takie błędy w oznaczeniach.
Proszę o pomoc w tej kwesti.Dziękuję z góry.Pozdrawiam
No mi się też to nie podoba w Orange. Mieszkam w gminie X a CI pokazuje mi Y z BTS-a oddalonego 200 metrów od domu, przy czym miejscowość a zarazem gmina pokazująca mi się na wyświetlaczu jest oddalona dość odlegle. Chyba już bardziej dokładniej by to wyglądało gdyby CI nadawało z BTS-a takie w na jakiej stoi gminie, a nie jak jest dotychczas że wyświetla miejscowość odległą tylko dlatego że gdzieś tam minimalnie sygnał sięga już innej gminy. Ale przechodzi także przez moją gminę a mimo to wyświetla tą dalszą. Dlaczego tak jest :?: (mówię w tej chwili o Orange)

 #533850  autor: aquick
 09 lut 2012, 22:55
Będąc w Miłosławiu (powiat wrzesiński) na zachód od BTS Orange, który stoi w centrum miasta, wyświetla się CI SRODA WIELKOPOLSKA. Spowodowane jest to pewnie tym, że jadąc z Miłosławia w kierunku zachodnim granica miasta jest także granicą powiatów średzkiego i wrzesińskiego (stoi ta charakterystyczna niebieska tablica). Do samej Środy
w linii prostej jest z jakieś 12 km. W pozostałych kierunkach BTS emituje CI MILOSLAW.

Obrazek

 #534705  autor: Seba133
 13 lut 2012, 20:33
Orange w Skomlinie. Zdjęcie jest robione aparatem więc może być trochę niewyraźne i krzywe.
Obrazek

http://dxwielun.c0.pl/index.php

 #534713  autor: joxar1
 13 lut 2012, 20:52
Seba133 pisze:Zdjęcie jest robione aparatem
Powiedz mi tylko po co ze zdjęcia na siłę w paincie robisz "screena"? (to samo się tyczy obrazka w temacie o T-Mobile). Pokaż po prostu zdjęcie, a nie jakieś przeróby :D

To jest tak ordynarnie przerobione, że aż patrzeć nie mogę...

(Nie mam, broń Boże, nic do tego, że chcesz pokazać CI, ale moim zdaniem po prostu weź aparat/komórkę w dłoń, zrób zdjęcie tegoż CI na innym telefonie i pokaż)

 #534928  autor: Seba133
 14 lut 2012, 17:39
joxar1 pisze:Pokaż po prostu zdjęcie, a nie jakieś przeróby
Może z tym zdjęciem trochę przesadziłem, ale postaram to naprawić :(

PS. Wszystkich przepraszam za to zamieszanie z CI Play. Nie wiedziałem jaka jest sytuacja , ponieważ wcześniej nie interesowałem się tą siecią. Wybaczycie ? :cry:

http://dxwielun.c0.pl/index.php

 #534933  autor: FABIANO
 14 lut 2012, 17:59
Seba133 pisze:
joxar1 pisze:Pokaż po prostu zdjęcie, a nie jakieś przeróby
Może z tym zdjęciem trochę przesadziłem, ale postaram to naprawić :(

PS. Wszystkich przepraszam za to zamieszanie z CI Play. Nie wiedziałem jaka jest sytuacja , ponieważ wcześniej nie interesowałem się tą siecią. Wybaczycie ? :cry:
Wybaczymy i głowa do góry kolego :-).
I dalej możesz wstawiać zdjęcia z cell info Orange, bo po to między innymi jest poświęcony ten temat. Czekamy na następne :-)

Pozdrawiam :smt006

 #534949  autor: joxar1
 14 lut 2012, 19:14
FABIANO pisze:I dalej możesz wstawiać zdjęcia z cell info Orange
Jasne ;) Nie zniechęcaj się moją uwagą, po prostu raziło mnie to w oczy.

 #535012  autor: slawnokia
 15 lut 2012, 01:20
U mnie nie wyświetla żadnego zdjęcia w poście seba133

Wy też tak macie ?

 #535099  autor: Seba133
 15 lut 2012, 17:40
slawnokia pisze:U mnie nie wyświetla żadnego zdjęcia w poście seba133
Właśnie to zauważyłem więc zdjęcie wrzucam jeszcze raz.

Obrazek

Jeśli komuś obrazek się nie wyświetli można znaleźć go
TUTAJ

WSZYSTKO SPRAWDZONE DZIAŁA.

Niedługo wstawię zdjęcia zrobione NORMALNYM APARATEM z Cell Info Orange i Nie tylko.

Jak nie było nadajnika Orange w Skomlinie to CI zmieniało się co kilka minut. Pozwoliłem sobie je wypisać:
CZARNOZYLY, WIELUN, BIALA, LUBNICE, BYCZYNA, PRASZKA ( 1 raz) , OSTROWEK.

PS. Więcej CI o innych sieciach napiszę w odpowiednich tematach.

http://dxwielun.c0.pl/index.php

 #535232  autor: FABIANO
 16 lut 2012, 14:16
Ja także lubię sytuację gdy np w mojej miejscowości wyłączą BTS-a (np w trakcie burzy). Fajnie się to wszystko na wyświetlaczu co chwilę zmienia :wink:.
Latem podczas nawałnic i burz kiedy nastąpił brak zasięgu zaobserwowałem coś takiego:
- Najpierw wyświetlało mi "Tylko alarmowe", ale gdy położyłem telefon w moim pokoju na stoliku pojawiła się jednak kreska zasięgu, CI to WIELEN (z BTS-a oddalonego o 8 km znajdującego się w Wieleniu).
- raz po raz pojawiało się też DRAWSKO (BTS w miejscowości "Piłka" oddalonej 10 km na zachód, lub Drawskiego Młyna)
- gdy położyłem telefon na parapecie zauważyłem KRZYZ WIELKOPOLSKI (z BTS-a w Krzyżu lub Drawskim Młynie)
- a także miejscowość CZLOPA (nie wiem z jakiego to BTS-a. Człopa leży bardzo daleko na północ ode mnie, jest to już inne województwo. Być może któryś z sektorów w Krzyżu nadaje tamie CI i jakoś zahaczyło mój kierunek, lub z BTS-a znajdującego się w miejscowości "Szczuczyn" - gmina Człopa)
- zaś gdy ustawiłem telefon z drugiej strony domu, a dokładnie w łazience, przy okienku znajdującego się na wysokości dwóch metrów pojawiło się cell info WRONKI. Nie ma wątpliwości że to z BTS-a znajdującego się w miejscowości "Mokrz" oddalonej aż o 13 km poprzez gęste lasy Puszczy Noteckiej :wink:

Cell info Orange nie jest złe. Szkoda tylko że w miastach np w Poznaniu aż do nudności widnieje POZNAN :? W miastach mogliby to poprawić, chociażby na POZNAN-WSCHOD, POZNAN-ZACHOD itd ....

[ Dodano: 2012-02-16, 14:30 ]
Jakiś rok temu napisałem emaila do BOK Orange o zmianę poprawę cell info z BTS-a znajdującego się 300 metrów od mojego domu.
Jakieś dwa lata temu nastąpiły na niej zmiany. Otóż z sektora płn-wsch oraz płd-wsch CI siało WIELEN a z zachodniego DRAWSKO. Teraz po zmianach wygląda to tak:
- z płn-wsch nadal sieje WIELEN
- z płd-wsch zmiana z WIELEN na WRONKI
- z zach zmiana z DRAWSKO na WIELEN

Z pierwszym się zgodzę, ponieważ w tym kierunku rozciąga się gmina Wieleń. Jednak drugi moim zdaniem jest błędny. W tym kierunku są same lasy i gdzieś w nich jest granica z gminą Wronki. Lecz sygnał ten nie obejmuje żadnej miejscowości gminy Wronki (tylko las). Więc powinno siać WIELEN lub ewentualnie te dwie na zmianę. Z zachodnim sektorem też się nie zgadzam, ponieważ blisko graniczy już gmina Drawsko i sygnał dociera do jednej z wiosek tejże gminy stąd winno siać DRAWSKO lub ewentualnie obie na przemian.

Pamiętam że kilka dni po moim meilu dostałem odpowiedź z wystukaną regułką co to jest cell info :?. Ręce mi opadły, więcej pytań brak.
Po roku postanowiłem znowu ich pomęczyć wysyłając dokładne CID-y i LAC BTS-a oraz podstawy dlaczego ma być tak a nie inaczej.
Wiem że są nieugięci, ale zaryzykowałem. Czekam już dwa dni, na razie zero zmian ani odpowiedzi. Będziemy czekać :)

 #535279  autor: Seba133
 16 lut 2012, 18:35
Mój Sony Ericsson K330 ( w moim profilu pisało K300 ale się pomyliłem) ma taką naturę że jak wyszukuję sieci i wybieram Orange to najpierw loguję się do innego nadajnika i pisze np. "WIELUN" a po minucie już "SKOMLIN" :D

http://dxwielun.c0.pl/index.php

 #536045  autor: FABIANO
 20 lut 2012, 16:13
We wtorek minie tydzień jak wysłałem kolejnego (po roku czasu) e-maila do BOK-u Orange o zmianę cell info. Jak do tej pory nie ma ani zmian ani żadnego odpisu (rok temu odpisali).
Możliwe, że mają inne ważniejsze sprawy i trzeba poczekać. Jednak jeśli w najbliższym czasie będzie nadal cisza, wysłany tydzień temu e-mail zostanie zwyczajnie skopiowany i wyślę go po raz drugi :lol:

Wiem, że technicy Orange są nie ugięci i trudno ich przekonać na jakąkolwiek zmianę CI (tak jak to się dzieje np w T-Mobile), ale muszą się w końcu kiedyś wreszcie "zagiąć". Trzeba w nich napierać i to ostro, do skutku 8)

[ Dodano: 2012-02-22, 11:30 ]
No witam. Wczoraj minął równy tydzień jak wysłałem mojego e-maila do BOK-u Orange. Doczekałem się wreszcie odpowiedzi zwrotnej :wink: . Około południa otwieram skrzynkę meilową patrzę - wiadomość :) .
Po jej przeczytaniu muszę przyznać że jestem miło zaskoczony treścią :wink:. Ponad rok temu gdy do nich napisałem otrzymałem tylko wiadomość, że nie można zmienić CI dlatego że .... i na końcu wystukana regułka co to jest cell info :o.
Tym razem odpowiedź różniła się, możliwe że odczytała ją inna osoba (bardziej wyrozumiała niż poprzednio).

Pozwolę sobie zacytować to co mi odpisali :wink: :

"Witam serdecznie,
Dziękuję za zauważone spostrzeżenia i przesłane zgłoszenie. Zostało
przekazane do odpowiednich działów spółki. Mam nadzieję, że
informacje sieciowe na stacjach szybko zostaną zaktualizowane.

Życzę satysfakcji w korzystaniu z usług Orange.

Pozostaję z szacunkiem,

Dariusz Gil
Doradca ds. Obsługi Klienta Indywidualnego
PTK Centertel sp. z o.o.
tel.: *100, 510 100 100

Jeżeli skończyła Ci się umowa lub zakończy się w trakcie
najbliższych 3 miesięcy możesz ją przedłużyć.
Mamy dla Ciebie atrakcyjną Propozycję, zadzwoń na *100 a przekonasz
się, że warto zostać z Nami dłużej."

Tylko teraz pozostaje pytanie :arrow: co dalej :?: :?:
Przyjęli moje zgłoszenie to już duży plus, ale wszystko teraz w rękach techników. Może być tak, że jeszcze raz posprawdzają dane w bazie BTS-a i stwierdzą że jest dobrze i nie należy zmieniać CI. Mogą tym samym dać mi e-meila z informacją ... mogą mnie w ogóle o niczym nie informować ... a mogą po prostu jednak zmienić na takie jak podałem (podałem im też CID-y i LAC, oraz gdzie dany sygnał się rozprzestrzenia. Technicy mają do tego specjalne przyrządy miernicze, ja natomiast zbadałem to "na własne oczy" i wiem co i jak).

Pozostaje mi teraz tylko czekać, może się uda 8)

[ Dodano: 2012-03-23, 10:35 ]
Seba133 pisze:Mój Sony Ericsson K330 ( w moim profilu pisało K300 ale się pomyliłem) ma taką naturę że jak wyszukuję sieci i wybieram Orange to najpierw loguję się do innego nadajnika i pisze np. "WIELUN" a po minucie już "SKOMLIN" :D
Wczoraj będąc w pracy około godziny 14-tej wyłączyli stację bazową Orange w miasteczku Wronki.
Cell info na wyświetlaczu zmieniło się z WRONKI na OBRZYCKO. Po odpaleniu programiku okazało się że jestem pod wpływem stacji bazowej o danych: LAC 41002 oraz CID 43653. Okazało się że dane nadsyła BTS z miejscowości "Piotrowo" w gminie Obrzycko. Zasięg w budynku 1-2 kreski lub całkowity zanik. Na zewnątrz 2-3 a czasem nawet 4-5 :).
Chwilowo na wyświetlaczu pojawiało mi się OSTROROG. LAC 40201 a CID-y na przemian 63801 oraz 63803, co oznaczało dwa różne sektory. Dane te pochodziły ze stacji bazowej stojącej w miejscowości Ostroróg (gmina Ostroróg).

BTS Orange we Wronkach stoi na granicy dwóch firm: Amica/Samsung. Obie fabryki dzieli jedynie płot (ze względu na sprzedaż Amici dwóch fabryk Koreańczykom dwa lata temu), dlatego śmiało można podejść do stacji. W "kabince" nie było żadnych techników, na wieży również, czyli stację wyłączyli zdalnie. Jak się potem dowiedziałem wyłączenie BTS-a było wynikiem "działań naprawczych". Między godziną 17-18.00 wszystko już wróciło do normy :-)

 #543748  autor: slawnokia
 29 mar 2012, 01:08
Kilka screenów nazw CI Orange z woj.śląskiego:



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 #556310  autor: FABIANO
 24 maja 2012, 16:36
Ktoś kiedyś mówił że Orange są nie do zgięcia jeśli chodzi o zmianę cell info. Otóż już nie. W lutym zgłosiłem że w mojej miejscowości z drugiego i trzeciego sektora sieje błędne nazwy. Podałem im wszystkie dane (lokalizacja, CID-y, LAC, oraz zaproponowałem zmiany). Kilka dni temu dostałem wiadomość że przychylili się do zaproponowanej przeze mnie zmiany CI na drugim sektorze. Z trzeciego sektora nic nie zmienili bo jak napisano cytuję: ,,Prośba o weryfikację na trzecim sektorze nie zostały zmienione, ponieważ zmiana spowodowałaby problem dla części klientów dla których obecny broadcast jest prawidłowy."
I powiedzieli że trwało to dosyć długo ponieważ ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy dział planowania radiowego ma bardzo dużo pracy i priorytetowych spraw.

Najważniejsze że poprawiono i teraz wszystko wygląda prawidłowo :-)

P.S. Zastanawia mnie tylko czy oni zmieniając nazwę, robią to zdalnie czy muszą przyjechać specjalnie do tej budki pod BTS-em? Co prawda nie było mnie w tym dniu w domu, ale dy odpalam google maps (fajna aplikacja do badania BTS-a), które pobierają dane ze stacji bazowej z której w danym momencie korzystam - CID i LAC jest co prawda bez zmian, ale ten "okręg" na mapce czyli obszar który jest w zasięgu sygnału z danego sektora - ZMIENIŁ SIĘ :!: Przed zmianą cell info przy okręgu pisało: ,,znajdujesz się w promieniu 3200 metrów". Po zmianie miejscowości okręg z obszarem nadawanym z drugiego sektora powiększył się i już pisze "4100 metrów". Czyli teraz nie wiem - czy grzebali też od razu przy tej antenie na wieży :?: Bo przecież mapka nie kłamie. Dane są pobierane ze stacji bazowej ...
Pozostałych sektorów nie badałem aplikacją, ale dziś wybiorę się i sprawdzę gdzie i jak nakłada się sygnał z trzeciego sektora.

P.S. Polecam aplikację na telefon "google maps wersja beta". LAC i CID można sprawdzić innymi programami, ale tutaj bardzo ciekawa jest ta mapka z obszarem gdzie rozciąga się sygnał z sektora. Gdziekolwiek jadę, badam i bawię się tym :-).
Ma ktoś z Was też tą aplikacje :?:

 #560551  autor: aquick
 14 cze 2012, 01:25
Obrazek

Cell Info Orange z BTS znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego-miasteczka w Skorzęcinie koło Gniezna. BTS znajduje się na dachu domu wczasowego "Na Skarpie". Emituje "WITKOWO", chociaż do samego Witkowa jest stamtąd 8km m.in. przez las.

Obrazek

 #561074  autor: FABIANO
 16 cze 2012, 14:45
aquick pisze:Obrazek

Cell Info Orange z BTS znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego-miasteczka w Skorzęcinie koło Gniezna. BTS znajduje się na dachu domu wczasowego "Na Skarpie". Emituje "WITKOWO", chociaż do samego Witkowa jest stamtąd 8km m.in. przez las.
Nazwa jak najbardziej prawidłowa. Skorzęcin to przecież gmina Witkowo stąd na wyświetlaczu masz WITKOWO. Gdyby z tego sektora sygnał rozpościerał się już na teren innej gminy, wówczas CI może byłoby inne.

Ja uważam że nazwa z tego BTS-a (z trzeciego sektora, bo nie wiem co emitują pozostałe dwa) jest jak najbardziej prawidłowa :-)

 #575918  autor: slawnokia
 19 sie 2012, 01:41
Kilka nowych screenów z Orange.

Warszawa i mazowieckie:

Obrazek Obrazek

Śląsk:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zrzut z k.50. zrobiony na jednym ze wzniesień w okolicach Wegierskiej Górki.
Jak widać telefon przelogował się do czeskiego O-2 CZ.
Do tego jeszcze najprawdopodobniej złapał sygnał z odległej Dąbrowy Górniczej.

Obrazek

 #577791  autor: aquick
 26 sie 2012, 18:37
Czy taka stara to nie wiem... :wink:
Obrazek

Obrazek
  • Strona 8 z 12
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12