DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
 #153860  autor: GSM_Maniak
 16 lut 2007, 11:50
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś w Polsce Orange nadaje dokładniejsze informacjie na kanale 050 CB? Np. dzielnica miasta czy ulice. Bo ja jak narazie spotkałem się tylko z nazwami miast i dużych wsi. Era nadaje bardzo szczególowe Cell Info i to mi sie własnie podoba w tej sieci i fajnie było by żeby w Orange też tak pokazywało :D Kiedyś wysłałem maila do BOK z pytaniem czy będa zmieniać nazwy na dokładniejsze w CB to napisali mi, że to nie jest standardowa usługa i nie ma jej w cenniku :lol: Może kosultancji nie wiedzą, że takie coś istnieje :-D
Ostatnio zmieniony 10 cze 2011, 21:42 przez GSM_Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.

 #153862  autor: Kaczy
 16 lut 2007, 11:55
W Warszawie podają dzielnice: np. "Warszawa Bemowo" :-D

...::: Made for loneliness :::...

 #153877  autor: D@rio
 16 lut 2007, 12:30
no i jeszcze wyjątkiem są czasami wyświetlanie nazw centrów handlowych
np. "C.H ARKADIA" itd.

Obrazek

 #153949  autor: Pawrzes
 16 lut 2007, 16:42
Wiele osób pisało o tym i za każdym razem odpisywali że zmian nie planują (bo mają płatną usługę lokalizacyjną w której w miastach jest podanych kilka ulic) Czytałem że podobno w Olsztynie przy nazwie OLSZTYN pojawiła się nazwa dzielnicy też dużymi literami ale nie jestem w stanie tego zweryfikować...
D@rio pisze:no i jeszcze wyjątkiem są czasami wyświetlanie nazw centrów handlowych
np. "C.H ARKADIA" itd.
"C.H.ARKADIA" wyświetla Plus , w Orange w Arkadii jest "WARSZAWA SRODMIESCIE"
Ostatnio zmieniony 21 sie 2009, 00:33 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam

 #154017  autor: D@rio
 16 lut 2007, 19:46
Pawrzes pisze:"C.H.ARKADIA" wyświetla Plus , w Orange w Arkadii jest "WARSZAWA SRODMIESCIE"
zawodna moja pamięć ;)
Ostatnio zmieniony 21 sie 2009, 00:33 przez D@rio, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #154119  autor: GSM_Maniak
 17 lut 2007, 09:37
Szkoda troche, że w Orange nie zobacze na wyświetlaczu nazwy mojej ulicy jak to jest w Erze. Era ostatnia wprowadziła Cell Info, ale zrobiła to najlepiej. Tylko pozazdroscić użytkownikom Ery.

 #154195  autor: zik
 17 lut 2007, 14:24
Kaczy pisze:W Warszawie podają dzielnice: np. "Warszawa Bemowo" :-D
Chyba "WARSZAWA BEMOWO" a nie "Warszawa Bemowo"


W tarnowei Orange ma niestety tylko TARNOW, i to nie tylko w mieście ale i nawet z 10 km od granic miasta (Pogórska Wola - praktycznie granica z podkarpackim). Wyjątek jaki spotkałem w Orange to GALERIA KAZIMIERZ w Krakowie w Galerii Kazimierz. Orange cell info jest niedokłądne, dlatego że nie potrafią z jednego btsa nadawać np. 3 różnych nazw cell info w różne strony. Tak było na górze Kłodne koło Jeziora Rożnowskiego, cell info z tej góry to LIMANOWA mimo to że Limanowa była w prostej linii jakieś 30km, jakby nie mogli dać np. NOWY SACZ który jest parę km od jeziora czy choćby GRODEK NAD DUNAJCEM. Po prostu w Orange nie ważne w którą stronę "świeci" sektor btsa, ważne że stoi na terenie gminy XXX to i XXX jest w celll info...

 #156399  autor: GSM_Maniak
 24 lut 2007, 11:03
Ta ich płatna usługa lokalizacyjna jest beznadziejna :lol: Jak wysyłam sms gdzie jestem to przysyłają Miasto: Kędzierzyn-Koźle obok miasta Gliwice oddalonego o 45 km :D Myślałem, że chociaż przyślą nazwe dzielnicy a tu nic. Jestem też ciekaw dlaczego na nowych btsach Orange nie nadaje CellInfo? Może zapomnieli, albo zapomnieli coś zainstalować :P Era w CellInfo nie ma sobie równych :|

 #156420  autor: tomico
 24 lut 2007, 11:48
GSM_Maniak pisze:Ta ich płatna usługa lokalizacyjna jest beznadziejna :lol: Jak wysyłam sms gdzie jestem to przysyłają Miasto: Kędzierzyn-Koźle obok miasta Gliwice oddalonego o 45 km :D Myślałem, że chociaż przyślą nazwe dzielnicy a tu nic.
JA testowałem swojego czasu tę płatną usługę lokalizacyjną i nie było źle. W K-cach po wysłaniu smsa przychodził od nich sms na jakiej ulicy/ulicach się znajduje. Poprostu przy skrzyżowaniach przysyłali 2 ulice, a jak byłem na środku daleko od skrzyżowania z inną to tylko 1 nazwe. Było to dość dokładne.

Pozatym w Tychach pisze : TYCHY. DOBRE MIEJSCE na cell info. No i czasami centra handlowe pokazuje.

 #156428  autor: D@rio
 24 lut 2007, 11:57
A usługa lokalizacyjna w Plusie "Wiem Gdzie Jesteś/RodzinaPlus" działa jak chce. Najcześciej działa "serwis tymczasowo niedostępny". Chyba te stracone złotówki zacznę powoli reklamować...

Kolejna porażka Polkomtel'a.

Obrazek

 #156551  autor: Pawrzes
 24 lut 2007, 16:13
To prawda, od jakiś 2 lat nie uruchamiają w Orange cell info lub znika tam gdzie było np. po rozbudowie... Wyjątkowo "ZLOTE TARASY" pojawiło się od razu w tym Centrum Handlowym więc jednak jak chcą to mogą...
No platna usługa lokalizacyjna w Orange z niektórych lokalizacjach nic nowego nie mówi "Znajdujesz się w okolicy: MRAGOWO w poblizu miasta OLSZTYN" (to już za darmo w cell info Ery jest "Mragowo" , "Mragowo-Centrum" , "Mragowo-Droga 16" oraz naprzemian każdej "Pojezierze Mazurskie") lub w Łomiankach uzyskałem "Znajdujesz się w okolicy: WARSZAWA" i nic więcej... Na niektorych BTSach wogóle to niedziała, system zwraca odpowieć że komenda nieprawidłowa a kasę biorze :| No ale na niektórych lokalizacjach w Warszawie są dosyć dokładne informacje np. "Znajdujesz sie w okolicy: WARSZAWA Ulice: TOWAROWA, PLATYNOWA, PLAC ARTURA ZAWISZY, SREBRNA, GROJECKA"
D@rio pisze:A usługa lokalizacyjna w Plusie "Wiem Gdzie Jesteś/RodzinaPlus" działa jak chce. Najcześciej działa "serwis tymczasowo niedostępny". Chyba te stracone złotówki zacznę powoli reklamować...

Kolejna porażka Polkomtel'a.
Niestety też się o tym przekonałem, przeważnie gdy BTS nie emituje Cell Info to i system nie potrafi określić położenia...
Z kolei np. w Al. Jerozolimsklich przy Placu Zawiszy spodziewalem się z pobliskiego BTSa tych nazw bo to główna ulica i ważny plac lecz otrzymałem informację "Warszawa, Grojecka / Daleka" :shock: a na mała ulica Daleka jest w zasięgu innej stacji bazowej...

Pozdrawiam

 #156557  autor: GSM_Maniak
 24 lut 2007, 16:29
Mam jeszcze jedno pytanie, czy nadajniki UMTS w Orange, czy innych sieciach emitują CellInfo? Jak nie to ciekawe, czy będa wogóle kiedyś emitowac coś.

 #156561  autor: Pawrzes
 24 lut 2007, 16:33
GSM_Maniak pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, czy nadajniki UMTS w Orange, czy innych sieciach emitują CellInfo? Jak nie to ciekawe, czy będa wogóle kiedyś emitowac coś.
Niestety w każdej sieci w UMTSie nie jest emitowana żadna nazwa w Cell Info...
Chyba Cell Info istnieje tylko w GSM...

Pozdrawiam

 #156564  autor: tomico
 24 lut 2007, 16:37
GSM_Maniak pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, czy nadajniki UMTS w Orange, czy innych sieciach emitują CellInfo?
To jest ciekawe, ale właśnie jak znajduję się w zasięgu katowickich nadajników 3g, a wlasciwie jak pojawię się w ich zasięgu to zawsze mi pisze lokalizacja nie może zostać wyświetlona czy coś takiego w tym stylu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Sądze że w całym kraju tak jest.

[ Dodano: 2007-02-24, 16:38 ]
Pawrzes pisze:Niestety w każdej sieci w UMTSie nie jest emitowana żadna nazwa w Cell Info...
Chyba Cell Info istnieje tylko w GSM...
to słabo ;/

 #156657  autor: D@rio
 24 lut 2007, 20:16
Pawrzes pisze: Niestety w każdej sieci w UMTSie nie jest emitowana żadna nazwa w Cell Info...
Chyba Cell Info istnieje tylko w GSM...
istnieje w UMTS, tylko moduły CI do 3G chyba są "za drogie" jak na kieszeń Naszych operatorów...

Obrazek

 #156743  autor: Pawrzes
 24 lut 2007, 23:36
D@rio pisze:istnieje w UMTS, tylko moduły CI do 3G chyba są "za drogie" jak na kieszeń Naszych operatorów...
Hm... To niedobrze że tego nie zamontowali no ale to pewnie dlatego że operatorzy sieć UMTS wykorzystują głównie do transmisji danych a nie tak aby telefon był w zasięgu tego pasma do tradycyjnych połączeń i wiadomości tekstowych lub multimedialnych...

Pozdrawiam

 #156745  autor: D@rio
 24 lut 2007, 23:39
Pawrzes pisze:
Hm... To niedobrze że tego nie zamontowali no ale to pewnie dlatego że operatorzy sieć UMTS wykorzystują głównie do transmisji danych a nie tak aby telefon był w zasięgu tego pasma do tradycyjnych połączeń i wiadomości tekstowych lub multimedialnych...
zgadza się. W pewnych miastach, sieci 3G nawet tak są konfigurowane że w przypadku rozpoczęcia rozmowy o priorytecie VOICE sieć automatycznie, za chwilę przerzuca do sieci GSM...

Obrazek

 #156755  autor: Pawrzes
 25 lut 2007, 00:02
D@rio pisze:zgadza się. W pewnych miastach, sieci 3G nawet tak są konfigurowane że w przypadku rozpoczęcia rozmowy o priorytecie VOICE sieć automatycznie, za chwilę przerzuca do sieci GSM...
No może kiedyś operatorzy zaoferują nam w 3G pełną gamę usług a narazie ten system u nas raczkuje...

W Era/Heyah (niewiem jak w Plusie bo w Orange 2 razy w komunikacie zwrotnym była informacja że niby wysłałem niepoprawną komendę) w usłudze Radar/Śledzik oraz Gdzie jestem?/Szukaj najbliżej usługi lokalizacyjne działają w UMTS. Jesli chodzi o lokalizację to czasem jest podana inna niż w GSM/DCS z tej samej stacji bazowej.

Pozdrawiam

 #156761  autor: D@rio
 25 lut 2007, 00:32
Pawrzes pisze:W Era/Heyah (niewiem jak w Plusie bo w Orange 2 razy w komunikacie zwrotnym była informacja że niby wysłałem niepoprawną komendę) w usłudze Radar/Śledzik oraz Gdzie jestem?/Szukaj najbliżej usługi lokalizacyjne działają w UMTS. Jesli chodzi o lokalizację to czasem jest podana inna niż w GSM/DCS z tej samej stacji bazowej.
no tak, bo UMTS to priorytet dla usług lokalizacyjnych. W ogóle, w technologii 3G jest dostępna cała gama usług lokalizacyjnych, począwszych od obecnych do możliwych do stworzenia. Pierwonie, system UMTS wykazuje się lepszymi parametrami lokalizacyjnymi niż GSM.
Pawrzes pisze:No może kiedyś operatorzy zaoferują nam w 3G pełną gamę usług a narazie ten system u nas raczkuje...
bo u Nas to się oszczędza na technologii... :?

Obrazek

 #157083  autor: zik
 26 lut 2007, 09:29
Na razie nie nadają cell info w UMTS bo mają za mało anten. Co to by było za cell info jakby emitowało w wielkim mieście tylko kilkadziesiąt nazw? Z czasem cell info na pewno się pojawi. Zresztą można zapytać w BOK.
  • Strona 1 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12