DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1153960  autor: nabrodemerlina
 17 lip 2023, 18:01
Witam wszystkich. Takie pytanie, zastanawiam się czy jeżeli w mojej okolicy występują pewne problemy z LTE Orange w mieście powiatowym mimo dość gęstego pokrycia nadajnikami NetWorks! to czy przejście do T-Mobile mogłoby coś zmienić na lepsze? Jeśli dobrze rozumiem obaj operatorzy dzielą lokalizacje nadajników, a każdy ma już swoją technologię, jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Nie ukrywam, że po przejściu do Flex problem z osiągnieciem LTE/LTE+ jest trochę irytujący, support przyjął moje zgłoszenie i czekam na rozpatrzenie, pytam na zaś :mrgreen: . Pozdrawiam.
 #1153967  autor: iphoneski
 17 lip 2023, 19:05
Infrastruktura jest wspólna, ale transmisja idzie osobno dla każdego z operatorów. Z moich doświadczeń różnice w prędkościach nie przekraczają 20% na korzyść T-M, co pewnie wynika z mniejszego odciążenia ich stacji. Czyli jeśli w Orange jest bardzo wolno to ta różnica dużo nie zrobi, a jeśli jest bardzo szybko, to dodatkowe przyspieszenie i tak jest niezauważalne. Niemniej zawsze warto przetestować działanie w konkretnej lokalizacji - najwyżej nic nie zyskasz.
Ps. Fajny nick :)
 #1153970  autor: nabrodemerlina
 17 lip 2023, 19:37
Dzięki, Twój również :D akurat miałem przypływ weny. Ok, poczekam czy faktycznie zostanie stwierdzony jakiś problem po stronie nadajników w mieście, w przeciwnym wypadku jeśli ponowne przewałkowanie zaleceń supportu nic nie da pójdę testować kogoś innego. Problem jest w mieście-dzielnicy, gdzie pracuję, może faktycznie jakiś problem z konkretnym nadajnikiem. Dla odmiany w moim rodzinnym przysłowiowym Pcimiu Orange trzyma 1-2/4 LTE/LTE+ co daje w speedtestach 15-20Mb/s, 3G 4/4 dobre pokrycie jak na takie odludzie. Dzięki za odp, pozdrawiam. :D