DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 191 z 192
  • 1
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
 #1167924  autor: maniek357
 13 mar 2024, 09:02
No to widocznie są wyjątki i niektóre telefony pokazują ikonkę, ale większość (w tym np. Samsungi) nie pokazują i to jest normalne. Jeśli usługa działa, to nie ma co zawracać sobie tym głowy.
Online
 #1167926  autor: IC_Current
 13 mar 2024, 09:19
Telefony, które mają nowy firmware i nowe konfigi nie wyświetlają ikonki. Telefony ze starszymi konfigami, albo producentów którzy współpracują z Orange w "węższym zakresie" mają wyświetlane ikony VoLTE.
 #1170077  autor: Jinzo88
 22 kwie 2024, 11:35
Cześć

Mam do Was pytanie dotyczące usług VoLTE i wifi calling.
U jakich operatorów te usługi działają bez znaczenia na model telefonu? Przeniosłem sobie numer z flexa do lajt mobil i niemiła niespodzianka mnie spotkała. Okazało się, że mojego modelu telefonu nie wspiera ani orange ani plus. We flexie działało to bez zarzutu. Nie ukrywam, że miejsce pracy poza zasięgiem uniemożliwia mi wykonywanie połączeń bez użycia wifi.
 #1170079  autor: Remington
 22 kwie 2024, 11:51
Jest nieco odwrotnie:
- strony operatorów wymieniają wspierane przez nich urządzenia
- strona https://wificalling-volte.pl/ pokazuje, które urządzenia jakich operatorów wspierają

Ta różnica jest o tyle istotna, że wsparcie przez operatora sugeruje, iż urządzenie ma wg niego poprawnie funkcjonować. Z kolei działanie urządzenia, które nie jest oficjalnie wspierane, jest "nice to have" i operator umywa ręce od ewentualnych problemów.
 #1170081  autor: Jinzo88
 22 kwie 2024, 13:18
Dzięki za pomoc i link do strony. Telefon to Realme 7 Pro. Stary ale działa i nie mam zamiaru go jeszcze co najmniej przez rok wymieniać. Kartę mam na zasięgu plusa, zanim tu napisałem to zdążyłem kod wpisać. Dodzwoniłem się też do biura obsługi i mi potwierdzili, że zarówno na plusie jak i na orange nie będę mógł na tym telefonie korzystać z wifi calling, wymiana karty na zasięg orange nic nie pomoże. Pozostaje zmienić sieć na play lub coś co na playu działa.
 #1170086  autor: Burito
 22 kwie 2024, 15:39
Witam, czy ktoś wie czy w telefonie Huawei Nova Y90 działają usługi VoLTE i VoWifi ? Szczególnie z kartą Orange ? Po wejściu w ustawienia danej karty nie ma charakterystycznego "suwaka" którym włącza się usługę VoLTE.
Co ciekawe jak w to miejsce włożę kartę sim Fakt Mobile to pojawia się ten suwak i ta opcja działa.
Ze strony operatora usługa VoLTE jest aktywowana.
 #1170091  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2024, 17:00
Burito: jeśli tej opcji nie ma, oznacza to, że karta SIM tego nie wspiera. Powstają też ciekawe absurdy, np. przy Huawei P20 Pro, mając kartę T-Mobile / Heyah działa IMS, a na karcie RBM (też T) lub TuBiedronka- IMS jest niedostępny - ten sam operator.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170093  autor: Safeguard0586
 22 kwie 2024, 17:40
Mam taki problem. Xiaomi Redmi 9A (Orange) przy włączonym VoLTE, podczas połączeń przychodzących (sprawdziłem z Play), skutkuje głuchą rozmową. Tzn. użytkownik Redmi nie słyszy rozmówcy. Użytkownik telefonu w Play słyszy. Sprawdzone na dwóch różnych numerach w Orange i dwóch identycznych telefonach. Czy ktoś zna przyczynę?

edit: poprawcie mnie, jeśli piszę głupoty, ale mam pewien trop. SGS8 (Play) przy połączeniu z tymi Redmi 9A (Orange) wyświetla HD+, czyli tak jakby połączenie było zestawiane z EVS, którego ten Redmi 9A nie obsługuje - może tutaj tkwi problem? Tylko jak go naprawić (i czy w ogóle da się bez udziału Orange)?
 #1170095  autor: IC_Current
 22 kwie 2024, 18:18
Aktualizowałeś soft w tym Redmi 9A? Osoba w rodzinie miała i ciągle różne "dziwne" problemy. Po zmianie regionu na Szwajcarię i wgraniu wszystkich patchy jakie się wtedy pojawiły do akceptacji problemy ustąpiły.

Co do EVS - nie patrz na ikonkę, tylko wejdź w field test i tam obserwuj. Ale i to nie do końca jest wiarygodne, bo czasem (raczej bardzo rzadko) jest transkodowanie u operatorów.
 #1170100  autor: Burito
 22 kwie 2024, 19:40
Karlos20 pisze:
22 kwie 2024, 17:00
Burito: jeśli tej opcji nie ma, oznacza to, że karta SIM tego nie wspiera. Powstają też ciekawe absurdy, np. przy Huawei P20 Pro, mając kartę T-Mobile / Heyah działa IMS, a na karcie RBM (też T) lub TuBiedronka- IMS jest niedostępny - ten sam operator.
Dziwne, bo w slocie SIM1 karta Fakt Mobile i VoLTE działa bez problemu, w ustawieniach jest włącznik VoLTE.
SIM2 karta Orange z aktywną VoLTE i usługi brak na tym modelu. Nawet nie ma włącznika VoLTE.

Telefon Huawei Nova Y90
Nie ma takich kodów wymuszających tą usługę jakie są dla Xiaomi ?
 #1170101  autor: IC_Current
 22 kwie 2024, 20:05
Nic nie jest dziwne. Czy włącznik się pojawi czy nie zależy od ustawień operatora jakie otrzyma telefon. Jest to niezależne od działania VoLTE, które może działać nawet "bez włącznika".
Na Huawei "kodów" nie ma. Na nowe Xiaomi też już nie działają.
Są aplikację, które pewne opcje mogą wymusić w telefonie, choć i tak nie wpływa to na provisioning od operatora.
 #1170128  autor: asziatko
 22 kwie 2024, 23:07
@maniek357 dzięki wielkie za linka, przydatna strona na której sprawdziłem czy smartfon z którego korzystam ma VoLTE w tym przypadku Motorola Moto G50 5G, wprawdzie nie ma modelu 5G, a tylko Motorola Moto G50 to jest dziwne że w przypadku Orange, a dokładniej NJU Mobile nie ma VoLTE

Obrazek
Kliknji By Powiększyć

Może nie tyle że nie ma co jest tylko w przypadku softu brandowanego... czyli jak to można rozumieć?. Że VoLTE ma tylko Motorola Moto G50, a Motorola Moto G50 5G już nie ma VoLTE?.

W Kontakcie,
Artur
 #1170132  autor: matias55
 23 kwie 2024, 00:38
Safeguard0586 pisze:
22 kwie 2024, 17:40
Mam taki problem. Xiaomi Redmi 9A (Orange) przy włączonym VoLTE, podczas połączeń przychodzących (sprawdziłem z Play), skutkuje głuchą rozmową. Tzn. użytkownik Redmi nie słyszy rozmówcy. Użytkownik telefonu w Play słyszy. Sprawdzone na dwóch różnych numerach w Orange i dwóch identycznych telefonach. Czy ktoś zna przyczynę?

edit: poprawcie mnie, jeśli piszę głupoty, ale mam pewien trop. SGS8 (Play) przy połączeniu z tymi Redmi 9A (Orange) wyświetla HD+, czyli tak jakby połączenie było zestawiane z EVS, którego ten Redmi 9A nie obsługuje - może tutaj tkwi problem? Tylko jak go naprawić (i czy w ogóle da się bez udziału Orange)?
Miałem ten sam Problem z EVS na Nokii 8, która to go oficjalnie nie wspiera. Opisany problem dotyczy inicjacji/zestawienia kodeka EVS-SWB z Samsungami opartymi na jakimkolwiek Exynosie. Samsungi na Snapdragonie nie mają problemów. Problem oczywiście można rozwiązać odpowiednimi ustawieniami w pliku overideconfig w QPST.
  • Strona 191 z 192
  • 1
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
  • 1
  • 188
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192