DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 98

 #155770  autor: Szalony
 22 lut 2007, 08:37
Odnosnie Ery to u siebie ostatnio mi wyllaczyla Era cell info :? od kilku dni mam pusty wyswietlacz :mrgreen: zauwazylem takze ze Era potrafi z jednego bts dawac rozne cell info :!: Np u mnie mam Aleksandrow Lodzki i okolice Lodzi i Beldow i Wysoczyzna Laska :!: :!: :!: Ps. najwieksze centrum handlowe w Pl i jedne z najwiekszych w Europie to co ciekawe jest w Lodzi :D Manufaktura :)

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #155806  autor: D@rio
 22 lut 2007, 11:13
Szalony pisze:Ps. najwieksze centrum handlowe w Pl i jedne z najwiekszych w Europie to co ciekawe jest w Lodzi Manufaktura
warszawska Arkadia jest większa, a teraz już właściwie są Złote Tarasy największe.

Obrazek

 #155820  autor: Szalony
 22 lut 2007, 12:12
Hmm nie bylem w tych "Zlotych Tarasach" wiec moze :?: Ale bylem w Manufakturze i jest ogromna :-D Tak naprawde chyba tylko osoba ktora byla w tych 2 centrach moze to ocenic . Na www mozna znalesc ze calkowita powierzchnia Manufaktury ma 270tys.m.kw a Zlote Tarasy 225tys.m.kw :wink:

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #155843  autor: D@rio
 22 lut 2007, 13:25
dobra, nie róbmy offtop'a choć na ten temat to chyba Pawrzes będzie wiedział najlepiej jak to jest :-D

Obrazek

 #156060  autor: Pawrzes
 22 lut 2007, 23:02
Szalony pisze:Odnosnie Ery to u siebie ostatnio mi wyllaczyla Era cell info od kilku dni mam pusty wyswietlacz zauwazylem takze ze Era potrafi z jednego bts dawac rozne cell info Np u mnie mam Aleksandrow Lodzki i okolice Lodzi i Beldow i Wysoczyzna Laska
Późno to odkryłeś :( tak jest na 99% BTSów - 2 nazwy naprzemian.
Szalony pisze:Na www mozna znalesc ze calkowita powierzchnia Manufaktury ma 270tys.m.kw a Zlote Tarasy 225tys. m kwadratowych
Arkadia ma za to powieszchnię 288 tys. m kwadratowych...

Złote Tarasy są największym CH w centrum Warszawy ale nie największe w mieście i Kraju bo mają powierzchnię 225 tysięcy m², z czego 65 tysięcy m² zajmie Multikino (narazie nieczynne) a 55 tysięcy m² biura.
Koniec OT.

[ Dodano: 2007-02-22, 23:03 ]
D@rio pisze:to chyba Pawrzes będzie wiedział najlepiej jak to jest
:-D

Pozdrawiam

 #156062  autor: Szalony
 22 lut 2007, 23:18
Pozno bo w sumie malo Ery uzywalem :p a teraz to jak mam edge w plusie to calkiem ja zostawie ;) co ciekawe po upgrade bts do edge dzis wcielo z niego cell info w plusie !!! Ciekawe czy ktos zapomnial je wlaczyc ? Znajac plusa pewnie tak :/

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #156136  autor: D@rio
 23 lut 2007, 12:50
Szalony pisze:co ciekawe po upgrade bts do edge dzis wcielo z niego cell info w plusie !!! Ciekawe czy ktos zapomnial je wlaczyc ? Znajac plusa pewnie tak :/
,

nie nie nie. Podejrzewam że BTS przeszedł gruntowną modernizacją i brak cell info w tzw. czasie aktywacji tymczasowej (czas przejściowy) (wszelkie testy, analizy itp.) jest rzeczą normalną w Plusie. Podejrzewam że włączą, daj im 30 dni...

Obrazek

 #156296  autor: zik
 23 lut 2007, 22:14
albo nie włączą już nigdy...

http://www.ufo2001.g6.pl/urlop3.html
...Cell Info w Plusie po przejechaniu 9 województw jest po prostu FATALNE! W 50% BTSów w ogóle go nie ma, w 30% jest prawidłowe a w pozostałych 20% tylko nic nie mówiące nazwy województw np.: Wielkopolska, Mazowsze, Malopolska itd...

http://www.ufo2001.g6.pl/index4.html
...Niestety jadąc ostatnio przez Polskę z przerażeniem odkryłem że problem z CI jest globalny w Plusie. Przejechałem 9 województw i po raporcie z CI stwierdziłem że w około 50% BTSów w ogóle nie ma CI (i to w wielu dużych miastach np.: Poznaniu), w 30% jest prawidłowa a w pozostałych 20% jest beznadziejne CI w stylu: Wielkopolska, Mazowsze, Malopolska czyli informacje nic nie mówiące. Może Plusowi byłoby łatwiej na każdym nadajniku uaktywnić CI np.: Polska a może Europa. Chyba to by nam , użytkownikom wystarczyło...

...w Plusie od ponad dwóch lat panuje prawdziwa wolna amerykanka, jeśli chodzi o stosowanie CI. Plus stosuje następujące CI:

- jak wyżej poprawne

- bardzo często w ogóle nie stosuje CI

- bardzo często poprawne CI po prostu wyłącza, (np.: gdy uruchamia nowy nadajnik)

- stosuje niepełne CI tj. często, jeśli nazwa miejscowości jest dwuczłonowa to zwykle stosuje pierwszy człon nazwy i część drugiego np.: Dobra Szcz. (ale na szczęście są od tego wyjątki)

- stosuje m.in. w Warszawie CI pisane dużymi literami, kiedy w pozostałej części Polski są pisane małymi i dużymi literami

- stosuje w pasie nadmorskim informacje NAD MORZEM (dużymi literami!) i to nawet w miejscowościach oddalonych o ponad 20 km od morza! Widać to np.: na półwyspie helskim, gdzie zamiast nazw miejscowości np.: Jurata, Hel widzimy NAD MORZEM

- stosuje po prostu nieprzemyślane CI np.: „PGiN Wita” (na sporym obszarze, czyżby jakieś pseudoreklamy?)

- błędne zastosowanie CI polegające na stosowaniu podwójnych spacji w nazwach miejscowości dwuczłonowych np.: Gdańsk Wrzeszcz zamiast Gdańsk Wrzeszcz

- błędne CI np.: do niedawna w Trzebieży k. Polic (35 km od Szczecina) tj. około 60 km od morza było CB NAD MORZEM (Zalew Szczeciński to może morze dla Plusa…)

- stosuje na niektórych BTSach CI bardzo ogólne np.: Lubuskie czy Wielkopolska, które nic nie mówi.

Podsumowując totalny bałagan. Najgorsze jest to, że na sugestie zmiany CI, wprowadzenie CI na BTSach, na których nie ma CI albo też przywrócenie CI, gdzie „nagle” ono zniknęło pozostaje bez echa...





Njlepsze cell info ma:
Obrazek

 #156426  autor: D@rio
 24 lut 2007, 11:55
zik pisze:- stosuje po prostu nieprzemyślane CI np.: „PGiN Wita” (na sporym obszarze, czyżby jakieś pseudoreklamy?)
ja się ustosunkuję do tego CI. W/w Ci jest tylk dlatego, że PGiN jest klientem kluczowym Polkomtel S.A.

Obrazek

 #156537  autor: Pawrzes
 24 lut 2007, 15:52
zik pisze:W 50% BTSów w ogóle go nie ma
Nie zgodzę się, nie ma nic najwyżej w 10%
zik pisze:Mazowsze
Takiej nazwy w Plusie nie ma - jest tylko "Mazowieckie"
zik pisze: stosuje m.in. w Warszawie CI pisane dużymi literami, kiedy w pozostałej części Polski są pisane małymi i dużymi literami
Cóż, chcieli wyróżnić stolicę ale lepiej gdyby było jak w innych miastach bo "wciśnięty caps lock" to kojarzy się z Orange.

Pozdrawiam

 #156644  autor: miliard
 24 lut 2007, 19:39
A u mnie CI jest jak sweter przewróconu na lewą stronę. 3 BTS-y sieją na terenie miasta "Slaskie" a na pola i lasy "Knurow".
Zresztą jaja z tym CI są i tyle. W Bytomiu już chyba 3 lata wyświetla "750 lat Bytomia".
O ile pamiętam w lecie widziałem na wyświetlaczy "Malopolska" a nie "Malopolskie" jak by to miało wynikać z Plusianego nazewnictwa.

 #156757  autor: Pawrzes
 25 lut 2007, 00:13
miliard pisze:A u mnie CI jest jak sweter przewróconu na lewą stronę. 3 BTS-y sieją na terenie miasta "Slaskie" a na pola i lasy "Knurow".
Podobną sytuację zauważyłem w Słomnikach koło Krakowa ;)
miliard pisze:Zresztą jaja z tym CI są i tyle. W Bytomiu już chyba 3 lata wyświetla "750 lat Bytomia".
Ładnie , ciekawe czy Urząd Miasta zapłacił Polkomtelowi za tą promocję ;)
miliard pisze:O ile pamiętam w lecie widziałem na wyświetlaczy "Malopolska" a nie "Malopolskie" jak by to miało wynikać z Plusianego nazewnictwa.
W Plusie nie ma jednakowego schematu bo w CI są:
Mazowieckie
Opolskie
Lodzkie
Lubuskie
Lubelskie
Swietokrzyskie
Wielkopolska
Malopolska
Bieszczady
Pieniny
Dolny Slask
Podkarpacie
Podlasie

Pozdrawiam

 #156760  autor: D@rio
 25 lut 2007, 00:29
czasami przewinie się jakieś nietypowe w Plusie, typu:

-Polesie
-Roztocze
-Pojezierze (Łęczyńsko-Włodawskie).

Takie rzeczy udało mi się zaobserwować w woj. lubelskim.

aha, bym zapomniał:
w Lublinie, w clubo-reustauracji HADES jest CI "Hades" :-)
(jedyny wyjątek w całym Lublinie).

Obrazek

 #157448  autor: miliard
 27 lut 2007, 15:00
No to niezły misz-masz mają Plusiarze. W ub. roku nie byłem w Zakopcu ale tam chyba CI jest "Tatry". Dokładnie nie pamiętam, w którym miejscu. Być może na Gubałówce albo w centrum.

 #157540  autor: Pawrzes
 27 lut 2007, 19:03
D@rio, o jak różnorodnie w Plusowym CI na Lubelszczyźnie :)

miliard, "Tatry" pewnie miałeś na Gubałówce, w centrum jest "Zakopane".

Pozdrawiam

 #157618  autor: zik
 27 lut 2007, 21:51
A propo Tatr. Strasznie mnie ciekawi jakie cell info jest z repeatera nad Morskim Okiem, i z btsów na Kasprowym i w Myślenickich Turniach (stacja środkowa kolejki na Kasprowy).


Druga rzecz, szkoda że nie ma polskich literek w cell info. Na Węgrzech w PANNON GSM są (węgierskie, nie polskie ) :) np. Kaposvár , Somlóvásárhely , Hajdúböszörmény (przykład). Wtedy nie byłoby Lodz tylko Łódź, nie Krakow tylko Kraków itp

 #157627  autor: Pawrzes
 27 lut 2007, 22:26
zik pisze:A propo Tatr. Strasznie mnie ciekawi jakie cell info jest z repeatera nad Morskim Okiem, i z btsów na Kasprowym i w Myślenickich Turniach (stacja środkowa kolejki na Kasprowy).
O Kasprowym już pisałem...

Z Repeatorów ze schroniska nad Morskim Okiem bedzie taka sama nazwa - jaka emitowana jest z sektora odleglej stacji wzmacnianego w tym miejscu czyli repeater Plusa rozsiewa nad Morskim Okiem sygnał z masztu w Jurgowie, Era z masztu w Bukowinie Tatrzańskiej - Głodówce a Orange z Bukowiny Tatrzańskiej - hotel Rysy.
zik pisze:Druga rzecz, szkoda że nie ma polskich literek w cell info. Na Węgrzech w PANNON GSM są (węgierskie, nie polskie ) np. Kaposvár , Somlóvásárhely , Hajdúböszörmény (przykład). Wtedy nie byłoby Lodz tylko Łódź, nie Krakow tylko Kraków itp
Bo nasze znaki narodowe są traktowane jak coś specjalnego np. "pożerają" więcej znaków w SMSie. Pozatym sprzęt emitujący CI nie jest wyposarzony w nasze narodowe litery a nawet gdyby miał to problem byłby z odkodowanie tego przez niektore aparaty...

Pozdrawiam

 #205449  autor: INTRO
 23 lip 2007, 22:48
Mysle ze Plus dobrze wyświetla informacje o sieci, poniewaz nazwy które pojawiają się na wyswietlaczu telefonu, pokrywają się z faktycznym położeniem Stacji Bazowej, tylko raz spotkalem się w Plusie z dziwną nazwą na wyswietlaczu, mianowicie jak byłem w Kołobrzegu to na wyświetlaczu pojawiło mi się "Nad Morzem". Era z kolei dobre cell info ma w miastach bo nawet nazwy ulic wyswietla, natomiast na terenach pozamiejskich już jest gorzej, niewiem dlaczego ale jak jestem u mojej babci na wiosce, obok której( 3km) dalej znajduje sie BTS ery, to na wyswietlaczu telefonu nazwy cały czas sie zmieniają, raz jest Pomorze Zachodnie, raz gmina Resko, gmina Sławoborze, raz gmina Świdwin, dzwoniłem w tej sprawie do Biura obsługi klienta sieci Erea i pani mi powiedziała ze to wyswietlanie jest uzaleznione od Btsa do którego jest zalogowany telefon, tylko wydaje mi się ze nazwa powinna być jedna np Pomorze Zachodnie, a nie cały czas skakać, bo raczej niemożliwe jest zeby telefon lapał syganał z róznych BTSów, ponieważ z ogródka mojej babci doskonale widać tego Btsa Ery i jego anteny. Natomiast co do Orange to ma srednie wyswietlanie informacji o sieci, pokazuje sie na wyswietlaczu nazwy duzych miast i czasami duzych wiosek, ale tez stosuja dosc czesto informacje w stylu gmina Resko.

 #205469  autor: Szalony
 23 lip 2007, 23:05
Intro w Erze tak jest niestety ... Ze telefon potrafi sie logowac do bts odleglych nawet 15km - takie sa fakty :/ i to ze 3km pod nosem masz bts to wcale najwiecej do niego musisz byc zalogowany niestety . W boa Ery dobrze Ci odpowiedzieli.

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)
 #207094  autor: Gadulski
 27 lip 2007, 21:59
Masz racje Plus ma w miare dobre Cell Info, ale nazwy niestety są skracane... Np."Piotrkow Tryb." czy też "Jelcz - Lask." najciekawsze CI est w Kędzierzynie-Koźlu, gdyż jest to tylko "Kedzierzyn". ORANGE to zupełne nieporozumienie... U mnie w Bielanach Wrocławskich napisane jest "KOBIERZYCE" a nieopodal Dusznik Zdroju "LEWIN KLODZKI"... Z tego CI nieczego prawidłowego się nie dowiesz... A z Erą jest tak: Każda antena BTSa emituje DWIE nazwy (jedyna sieć w Polsce, która stosuje takie Cell Broadcast) w miastach jest to np. "Wroclaw"/"J.Pilsudskiego"- nazwy te pojawiają się naprzemiennie- z kolei poza miastami są np. nazwy gmin/nazwy regionów itp. np. "gm.Swieta Katarzyna"/"Dolny Slask". Moge przypuszczać, że BTS, który znajduje się niedaleko Twojej babci nadaje nazwy:
"gm.Resko"/"Pomorze Zachodnie",
"gm.Slawoborze"/"Pomorze Zachodnie",
"gm.Swidwin"/"Pomorze Zachodnie".
Gdybyś podał dokładną nazwę wioski byłoby lepiej ustalić czy nazwa emitowana jest na pewno błędna... Jednak istnieje też możliwość, że faktycznie antena emituje niewłaściwą nazwę. Pozdrawiam.
Gadulski.

Obrazek
  • Strona 4 z 98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 98
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 98