DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 92 z 98
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 98
 #885130  autor: asziatko
 31 sie 2016, 15:54
W dniach 27-31.08.2016 w Tarnowie emitowane było tylko Cell Info Macro - Tarnow. Mniej szczegółowa nazwa zarówno na wyświetlaczu jak i kanale 50.

W Kontakcie,
Artur
 #901398  autor: asziatko
 23 gru 2016, 17:29
W Tarnowie nadal emitowane jest tylko Cell Info Macro - Tarnow.

Mniej szczegółowa nazwa zarówno na wyświetlaczu jak i kanale 50.

W okolicach Tarnowa zauważalne jest działanie Cell Info T-Mobile od czasu do czasu. W samym mieście Tarnów widoczne jest tylko Cell Info Macro - Tarnow.

Więcej o działaniu Cell Info w Tarnowie możecie przeczytać tutaj na stronie oraz na naszym profilu na Twitter'ze.

W Kontakcie,
Artur
 #903944  autor: asziatko
 07 sty 2017, 09:39
[03.01.2017] Nowości w Screenach Cell Info T-Mobile.

Po 4 miesięcznej przerwie i braku publikacji screenów Cell Info T-Mobile na podstronie http://btsy.eu/nowosci.php zostało opublikowanych 46 nowych screenów Cell Info T-Mobile.

Zapraszamy także na nasz profil na TWITTE'rze

W Kontakcie,
Artur
 #920331  autor: asziatko
 11 kwie 2017, 23:06
levelxsi jesteś w stanie napisać jakie nazwy widoczne są z jakich terenów widzisz nazwy na smartfonach?.

W Kontakcie,
Artur
 #920360  autor: lordbyd
 12 kwie 2017, 07:31
Co prawda nie na smartfonie a Nokii 6700 classic czasem w Bydgoszczy widzę napis Bielice (taka dzielnica Bydgoszczy). Bardzo sporadycznie pojawia się też napis "Bydgoszcz".
Kilka dni temu na Nokii 6310i w Orange zobaczyłem przez niecałą minutę "BYDGOSZCZ". Zrobiłem aż zdjęcie na pamiątkę :)
Innych CI niestety już nie odebrałem. Żaden z operatorów nie rozwija już chyba tej funkcji.
 #920391  autor: levelxsi
 12 kwie 2017, 12:05
asziatko pisze:levelxsi jesteś w stanie napisać jakie nazwy widoczne są z jakich terenów widzisz nazwy na smartfonach?.
Siemanko !!

Najpierw odpowiedzcie mi na pytanie jak dodac zdjęcie z komputera?? bo tu jest jakos dziwnie

odpowiadając na Twoje pytanie to wyświetla / przychodzi w formie sms miejscowośći / regiony:
Warszawa - jako bardziej ścisłe centrum
WARSZAWA - jako obrzeża
Nieporent
Serock
Pokrzywnica
Dolina Dolnej Narwi
gm. Pultusk, Dolina Dolnej Narwi
Wysoczyzna Ciechanowska
Wzniesienia Mławskie
Ciechanow, gm. Ciechanow

w Warszawie co 2 minuty się odświerza

na smartfonie Philips S326
 #920715  autor: levelxsi
 13 kwie 2017, 19:47
Siemanko !!
Napisałem do T-mobile, ale chyba do końca mnie nie zrozumieli więc im teraz uściśliłem.

A odpowiedzieli tak:
"Uprzejmie informuję, że usługa SIMExtra, a konkretnie kanał 50 (pozostałe kanały nie są już aktywne), działa tylko w sieci 2G (GSM), jeśli Pański telefon ma ustawiony tryb sieci na automatyczny, lub na 3G LTE i dana sieć jest dostępna w obszarze na którym Pan przebywa, kanał 50 nie będzie działał.
Proszę o zmianę trybu sieci na tylko 2G/tylko GSM"
 #920754  autor: slawnokia
 14 kwie 2017, 00:31
IeveIxsi

Oczywiście,żeby widzieć CI musisz mieć opcję "tylko 2G".

Nazwy, które obecnie widać w T-Mobile, są niestety w wersji jaka funkcjonowała mniej więcej jesienią 2012 roku, kiedy to rozpoczął się proces konsolidacji sieci T-Mobile i Orange.
Znikały wtedy stare nazwy CI i pojawiały się nowe. Tam gdzie sieć została zmodernizowana zobaczyć
można było nazwy powstałe z połączenia CI Makro z CI Mikro, np."Bielsko-Biala, 3 Maja"
Po modernizacji powrócił wcześniejszy sposób wyświetlania CI, tzn nazwa mikro wyświetlana była na przemian z nazwą makro, na wyświetlaczu losowo pojawiała się nazwa miasta, albo bardziej dokładna ulic, osiedli czy też placów. Wiele nazw było bardzo ciekawych.
Stan ten trwał mniej więcej do października 2015 roku, kiedy to wskutek jakiejś awarii czy też błędu systemu aktualne nazwy zniknęły, a pojawiło się CI w takiej formie jak w końcu roku 2012.
I tak jest niestety do dziś.
Pozdrawiam.

Obrazek
 #930162  autor: levelxsi
 08 cze 2017, 08:48
Witam !!
No i co dziwnego w T-mobile się dzieje....
według btsearch.pl podaje, że tam jest tylko nadajnik Orange, a przyszło mi celle info z karty T-mobile.
A te cel info przyszło mi takie:
CEL80025T3A_Warszawa_Flisa4
może ktoś to rozszyfrować?? Ulicę Flisa znam, ale ten "kod" przed Warszawa??

Pozdrawiam
 #948803  autor: asziatko
 03 wrz 2017, 11:28
levelxsi pisze:CEL80025T3A_Warszawa_Flisa4
Czyżbyś to CELL INFO namierzył w okolicach
Warszawa - Metro - Linia M1, Stacja Wierzbno
?.

W Kontakcie,
Artur
 #949206  autor: levelxsi
 05 wrz 2017, 19:30
asziatko pisze:
levelxsi pisze:CEL80025T3A_Warszawa_Flisa4
Czyżbyś to CELL INFO namierzył w okolicach
Warszawa - Metro - Linia M1, Stacja Wierzbno
?.
Siemka !!
jaja sobie robisz?? Wejdź sobie na targeo i zobacz jaka jest odległość o jakiej wskazujesz. To nic nie ma wspólnego z metrem.

Wracając do rozmowy ostatnio sobie podróżowałem po Polsce i takie miałem cel info:
Ostroleka
Dolina Dolnej Narwii
gm. Miastkowo
T-mobile
Pojezierze Elckie
Kotlina Biebrzanska
Augustow
Rownina Augustowska
Nieporęt
Serock
Legionowo
Wieliszew
Międzyrzecze Łomżyńskie
Pokrzywnica
Marki
Radzymin
 #960379  autor: ipman
 10 lis 2017, 07:48
80025 to numer stacji Networks. 80... leżą w Warszawie, 79... albo 78... chyba też. 40... to Gdańsk 41... Słupsk i okolice, 46...,45... - Bydgoszcz, Toruń. 64... Zielona Góra, 68... Wałbrzycj,Karpacz? jak mnie pamięć nie myli. 42... - Koszalin i okolice itd po całej Polsce pierwsze 2 numerki to region natomiast T3A - oznacza system i sektor T3 to chyba GSM ABC numer sektora.
czyli stacja 80025 1sekt. GSM. - ale nie jestem przekonany tak na 100% tak na 80.
 #960432  autor: pawcio0000
 10 lis 2017, 15:35
Witam ,gegneralnie to cell info jest juz na wymarciu jestem z Pozniania ,na wyświetlaczu Mozna zobaczyc Poznan lub POZNAN. .Nie złapałem juz ani jedniej informacji z nawa ulicy czy osiedla ,szkoda.Wcześniej gdzie było nadawane np Wielkopolska nie jest nadawane juz nic tylko wieksze miasta ,kiedys każdy bts nadawał jakas nazwe teraz tak juz nie jest.W wojewódzstwie lubuskim jest jescze dosyć duzo btsów wysyłajacych cell info z nazwami Makro i Micro.Na granicy w Swiecku cell info to Granica A2
 #975567  autor: Marek_G
 01 lut 2018, 22:10
Jeszcze Cell Info nie umarło.
Złapałem dzisiaj CI ze świeżo odpalonej stacji w miejscowości Wiązownica w woj. podkarpackim. Pozwolenie dla T-Mobile w tej wsi pojawiło się kilka miesięcy temu; od kilku lat stoi tam maszt Play-a, różowa sieć doczepiła ostatnio tam swoje anteny.
https://imgur.com/9LsmSMU
Nie sugerujcie się ustawieniami daty/czasu, stary Samsung SGH-C140 nie pozwala na poprawną datę.
Złapałem też CI "Tryncza". Sytuacja podobna jak przy pierwszej stacji. Niestety nie mam zdjęcia.

edit:
Może będę miał CI "Pelkinie". Planowane odpalenie nowego masztu to koniec lutego.
 #976075  autor: pawcio0000
 05 lut 2018, 12:32
W kujawsko pomorskim znikja kolejne nazwy .(Rondo kujawskie) juz nie nadawane (Bydgosz pólnoc)
też juz znikneło.Generalnie w Bydgoszczy i Toruniu dosłownie kilka Btsów nadaje nazwy.Miasto Znin bez cl wcześniej było .Mam wrażenie ,że juz nikt nad tym nie panuje i jeśli zostają jakieś cl to przez przypadek jak wyglada to u was????W wielkopolsce będac w Poznaniu ,Swarzedzu ,Luboniu ,słupcy ,wrzesni zadnego cl z nazwa ulicy nie odebrałem.
 #987968  autor: levelxsi
 09 kwie 2018, 12:26
Witam !!
troszkę pokręciłem się po kraju i o to następne Cell Info od T Mobile / ERA które wyskakiwało na moim smartphone:
Ursynów
Raszyn
Michałowice
Ożarów Mazowiecki
Pruszków
Brwinów
Milanówek
Grodzisk Mazowiecki
Wiskitki
Bolimów
Nieborów
Łyszkowice
Dmosin
Stryków
Łódź
Tuszyn
Brojce
Moszczenica
Piotrków Trybunalski
Grabica
Wola Krzysztoporska
Rozprza
Kamieńsk
Dobryszyce
Radomsko
Kruszyna
Mykanów
Częstochowa

Jeszcze nie jest aż tak źle :)
 #988355  autor: pawcio0000
 11 kwie 2018, 13:41
Całkiem nieżle ,praktycznie każda gmina z nazwą Miasta,ale w Kujawsk Pomorskim słabo to działa...
Złapałeś nawet 2 Nazwy z dzielnicami
 #990346  autor: lordbyd
 24 kwie 2018, 07:34
Ktoś jeszcze śledzi cell info jakieś zmiany na nowych BTs-ach???
Tak, ale z mizernym skutkiem :)
W T-Mobile spotkałem kilka razy napis Bielice (taka dzielnica Bydgoszczy) oraz Srodmiescie. Pojawiał się on jednak w sposób losowy - bez jakiejkolwiek reguły.
W Orange trafiłem dwa razy na CI BYDGOSZCZ ze stacji Inowrocławska-MZK.
Poza tym żadnych innych CI ani w mieście ani poza nim. Ta usługa jest już (chyba) na wymarciu.
  • Strona 92 z 98
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 98
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 98